Książki o inwestowaniu które warto przeczytać (jak inwestować na giełdzie i nie tylko)

Książki o biznesie. Co warto przeczytać (przedsiębiorczość, ekonomia i marketing) 2
Książki o biznesie. Co warto przeczytać (przedsiębiorczość, ekonomia i marketing)
22 lipca, 2021
Książki o stresie (stres i agresja, poradnik) 3
Książki o stresie (stres i agresja, poradnik)
22 lipca, 2021

Książki o inwestowaniu które warto przeczytać (jak inwestować na giełdzie i nie tylko)

Książki o inwestowaniu które warto przeczytać (jak inwestować na giełdzie i nie tylko) 4

Świetnym pomysłem jest rozpoczęcie inwestowania, gdy tylko zaczniesz zarabiać nawet na studiach. Im wcześniej tym lepiej— niezależnie od tego, czy chcesz rozpocząć plan oszczędności emerytalnych, czy też pasywnie zarabiać trochę dodatkowych złotówek. Potrzebne będą Ci książki o inwestowaniu.

Kiedy dopiero zaczynasz, ważne jest, aby zrozumieć podstawy inwestowania i różne dostępne opcje, abyś mógł wybrać najmądrzejszą ścieżkę dla swojej finansowej przyszłości. Wraz ze wzrostem Twoich dochodów, Twój portfel inwestycyjny również może się powiększać.

REKLAMA

Koniecznie zobacz NAJLEPSZE szkolenie z Facebooka na rynku

szkolenie facebook

Link do kursu: szkolenie Facebook Ads

Nie ma znaczenia, czy jesteś świeżo po studiach, czy jesteś nastolatkiem, który zdaje sobie sprawę z tego, jak znaczące może być inwestowanie, czy dorosłym od lat mającym pracę — te wybrane z pośród najlepszych książek dla inwestorów pomogą Ci odnieść sukces.

Ranking książek o inwestowaniu

Więc poniżej wybrane przez nas książki o inwestowaniu:

Gielda i psychologia.: Behawioralne aspekty inwestowania na rynku papierów wartościowych

Link do książki: https://www.rafalszrajnert.pl/kup/inwestowanie1/

Książki o inwestowaniu które warto przeczytać (jak inwestować na giełdzie i nie tylko) 5

Obok analizy fundamentalnej, portfelowej oraz popularnej wśród inwestorów analizy technicznej coraz większe uznanie znajdują finanse behawioralne, czyli psychologiczne podejście do rynku papierów wartościowych. Niniejsza praca wpisuje się w ten ostatni nurt. W książce opisano proces podejmowania decyzji inwestycyjnych w oparciu o teorię perspektywy Daniela Kahnemana i Amosa Tversky’ego, za którą ten pierwszy otrzymał w 2002 roku Nagrodę Nobla z ekonomii.

Zaprezentowano długą listę mechanizmów psychologicznych w sferze poznawczej, motywacyjnej i emocjonalnej inwestora. Omówiono problematykę dyskontowania odroczonych wypłat.Książka skierowana jest zarówno do osób zajmujących się teorią rynku, jak i do praktyków. Pozwala na zrozumienie psychologicznych uwarunkowań inwestowania.To dla mnie wielka przyjemność widzieć kolejne wydanie książki Piotra Zielonki „Giełda i psychologia”.

Badania Autora w dziedzinie finansów behawioralnych zapewniły mu wgląd w psychologiczne aspekty rynku. Jego prace angażują zarówno teoretyków, jak praktyków giełdowych. Ja sam bardzo często z nich korzystam.Elton G. McGounWilliam H. Dunkak Professor of Finance, Bucknell University, USATo pierwsza naukowa książka na temat inwestowania, którą czytałem z wypiekami na twarzy.Dr Tomasz ModzelewskiPrezes Zelmer S.A.

Giełda Podstawy inwestowania

Link do książki: https://www.rafalszrajnert.pl/kup/inwestycje/

Książki o inwestowaniu które warto przeczytać (jak inwestować na giełdzie i nie tylko) 6

Ta książka to skarbnica podstawowych informacji o polskiej giełdzie. Podstawowych, czyli takich, które powinien koniecznie poznać początkujący inwestor, zanim zdecyduje się na ulokowanie środków finansowych w akcjach spółek. Brak tej wiedzy może mieć bardzo negatywne skutki dla portfela osoby rozpoczynającej przygodę z rynkiem akcji. Wydaje się zresztą, że luki w edukacji giełdowej na poziomie podstawowym wykazują także gracze o dłuższym stażu.

Problemy światowego systemu finansowego w latach 2007 – 2009 oraz późniejszy kryzys zadłużeniowy w strefie euro dotknęły również GPW i uszczupliły portfele krajowych inwestorów o niewyobrażalne wcześniej kwoty.

Krach z ostatnich lat porażał skalą, jednak przecież kryzysy na rynkach akcji to nie nowość w świecie wielkich pieniędzy. To, co uderza najbardziej, to fakt, że przecież przynajmniej strat można było uniknąć. Inwestorom w okresie galopującej hossy często wydaje się, że gra na giełdzie to łatwa i przyjemna droga do fortuny. Niestety, większość z nich nawet nie przypuszcza, jak bardzo się myli.

Niskobudżetowy startup. Zyskowny biznes i życie bez frustracji

Link do książki: https://www.rafalszrajnert.pl/kup/biznes4/

Książki o biznesie 7

Rób to, co lubisz, a nie będziesz musiał pracować.przysłowie chińskie

Jeśli interesuje Ciebie inwestowanie we własny biznes to ta książka jest dla Ciebie.

Mów i bogać się czyli jak stać się bogatym bez kapitału

Link do książki: https://www.rafalszrajnert.pl/kup/finanse1/

Książki o finansach 3

Autor wprowadza nas w tajniki swojej teorii sukcesu, której tajemnica tkwi w opanowaniu umiejetnosci rozmawiania z ludźmi.

Inteligentny inwestor: Najlepsza książka o inwestowaniu wartościowym

Link do książki: https://www.rafalszrajnert.pl/kup/finanse2/

Książki o finansach 4

Obecne wydanie Inteligentnego inwestora to najważniejsza książka, jaką kiedykolwiek przeczytasz o osiąganiu zamierzonych celów finansowych. Jasno przedstawia podstawy, niezwykle skutecznego i popularnego podejścia do inwestowania.

Myśl i bogać się. Wersja oryginalna, odświeżona i zaktualizowana

Link do książki: https://www.rafalszrajnert.pl/kup/finanse3/

Książki o finansach 5

Napoleon Hill poświęcił kilkanaście lat życia na stworzenie metody osiągania sukcesu. Uczył się od najlepszych, którzy stworzyli wielkie fortuny. Wnikliwie przeanalizował ścieżki, którymi podążali i odkrył, że dzięki kierowaniu się kilkoma prostymi zasadami każdy może zdobyć bogactwo. Hill udowodnił to własnym życiem, postępując zgodnie z doskonaloną latami metodą.

Finanse: Kategorie, zjawiska i procesy, podmioty

Link do książki: https://www.rafalszrajnert.pl/kup/finanse5/

Książki o finansach 7

Mów i bogać się czyli jak stać się bogatym bez kapitału

Link do książki: https://www.rafalszrajnert.pl/kup/finanse6/

Książki o finansach 8

Jim Simons to człowiek, który w 2018 roku uplasował się na 52. miejscu na liście najbogatszych ludzi świata. Jak tam dotarł? Dzięki matematyce!

Inwestowanie w jednej lekcji: Giełda w warunkach kryzysu Bezpieczny portfel

Link do książki: https://www.rafalszrajnert.pl/kup/inwestowanie/

Książki o inwestowaniu które warto przeczytać (jak inwestować na giełdzie i nie tylko) 7

Jeden z najbardziej znanych amerykańskich publicystów od rynku papierów wartościowych, Larry Kudlow (z zawodu makler, potem komentator: najpierw Fox News, obecnie zaś CNBC) powiedział kiedyś, że Mark Skousen to nie tylko drugi Warren Buffett, lecz w odróżnieniu od Proroka z Omahy, jeden z najwybitniejszych ekonomistów, specjalistów od giełdy i finansów. Każdy, kto przeczyta „Inwestowanie w jednej lekcji” zgodzi się z opinią Kudlowa.

Powiem więcej, Skousen dla osób zajmujących się inwestowaniem w papiery wartościowe jest znacznie lepszym doradcą niż Buffett. O ile ten ostatni ciuła swoje miliardy w zaciszu tajemniczych, żeby nie powiedzieć tajnych układów, których nikomu innemu skopiować się nie udaje, o tyle od Skousena można się robienia pieniędzy nauczyć. Najlepszy dowód, że Buffett osobiście książek nie pisze, a Skousen napisał ich ponad 25.

Prace Skousena to nie tylko zbiór ciekawostek giełdowych, anegdot i definicji, to przede wszystkim podręcznik robienia kasy. Inwestowanie w jednej lekcji to jeden z najlepszych podręczników inwestowania na rynku finansowym, jakie się kiedykolwiek w USA ukazały. Książka ta stanowi kanon wiedzy o giełdzie i budowie fortun.

Zawdzięczamy to nie tylko intelektualnej przenikliwości autora, jego prawie 40. letniemu doświadczeniu w charakterze maklera i doradcy finansowego, lecz także, a może przede wszystkim za sprawą stosowania przez Skousena austriackiej teorii ekonomicznej.

Co być polecił oprócz klasyka Inteligentny Inwestor (Benjamin Graham) bo prawdopodobnie i tak ją znasz i strategie które omawia. Ważne abyś wiedział jakie jest rozróżnienie na poszczególne frazy: inwestor, spekulant i trader.

Jakie jeszcze książki o inwestowaniu dodałbyś do tej listy?

Rafał Szrajnert
Rafał Szrajnert
Rafał Szrajnert to doktorant (PhD) specjalizujący się w zarządzaniu i marketingu. Ukończył studia magisterskie na wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego, a także studia podyplomowe. Jest przedsiębiorcą z ogromnymi sukcesami, Oprócz własnej działalności prowadzi doradztwo biznesowe, coaching i szkolenia, szeroko znane w Polsce. Profil działalności to: -doradztwo marketingowe -konsulting marketingowy -szkolenia, kursy -doradztwo biznesowe (psychologia, coaching) -marketing (seo, reklamy CPA, PPC)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podaj imię i adres email, aby przejść dalej

Hej, koniecznie zobacz nowy film na YouTube (piramidy finansowe w Polsce + AMBER GOLD): link

Uzyskaj dostęp do ekskluzywnych wskazówek, strategii i CASE STUDY, których nie udostępniam nigdzie indziej.
Zapisz się na newsletter.

Zapisz się i otrzymuj ciekawe informacje!