Książki o uzależnieniach które warto przeczytać (poradnik)

Książki o finansach osobistych i giełdzie które warto przeczytać (oszczędzania i inwestowanie) 1
Książki o finansach osobistych i giełdzie które warto przeczytać (oszczędzania i inwestowanie)
20 lipca, 2021
książki psychologiczne, które zmieniają życie
Książki o psychologii które warto przeczytać (wpływ psychologiczny i psychoterapia)
20 lipca, 2021

Książki o uzależnieniach które warto przeczytać (poradnik)

książki o uzależnieniach

Jednym z najlepszych sposobów, w jaki możesz pomóc sobie lub komuś innemu w nałogu, jest czytanie. Uczenie się od innych może pomóc Ci dowiedzieć się, co działa, a co nie.

Częściowo dlatego grupy wsparcia są tak ważne w procesie zdrowienia!

Chociaż powrót do zdrowia dwóch osób nie jest dokładnie taki sam, nie da się przezwyciężyć samego uzależnienia.

Nie ma planu przezwyciężenia nadużywania substancji, więc uczenie się od siebie nawzajem ma kluczowe znaczenie. Książki są na to świetnym sposobem! Niezależnie od tego, czy szukasz odpowiedzi na swoje pytania dotyczące uzależnienia, wsparcia i zachęty, czy po prostu pocieszenia, wypróbuj najlepsze książki o uzależnieniach.

REKLAMA

Koniecznie zobacz NAJLEPSZE szkolenie z Facebooka na rynku

szkolenie facebook

Link do kursu: szkolenie Facebook Ads

Ranking książek o uzależnieniach

Okej, więc poniżej książki o uzależnieniach:

Jak walczyć z uzależnieniami

Link do książki: https://www.rafalszrajnert.pl/kup/uzaleznienia1/

książki o uzależnieniach

Czytelnik otrzymuje monografie psychologiczna, zawierajaca aktualna wiedze wzbogacona badaniami i doswiadczeniem terapeutycznym autora na temat uzaleznien opisanych od strony diagnozy, rozpowszechnienia i terapii. Ksiazka adresowana jest nie tylko do specjalistów terapii uzaleznien, ale takze studentów kierunków medycznych i psychologicznych oraz osób borykajacych sie z problemem wlasnego uzaleznienia.

Zachowania, które mogą zranić. O uzależnieniach behawioralnych i nie tylko.

Link do książki: https://www.rafalszrajnert.pl/kup/uzaleznienia2/

Książki o uzależnieniach które warto przeczytać (poradnik) 2

Autor znany czytelnikom z licznych publikacji dotyczących uzależnień, przede wszystkim od alkoholu, tym razem przekazuje wiedzę o uzależnieniach niesubstancjalnych, czyli behawioralnych (od zachowań).

Zajmuje się w tej książce m.in. zaburzeniami związanymi z Internetem, telefonem komórkowym, uzależnieniami od ćwiczeń fizycznych, jedzenia i odżywiania, miłości i zaangażowania emocjonalnego, polityki i władzy, praktyk religijnych. Porusza także temat współuzależnienia, odwołując się do własnego doświadczenia klinicznego. Książka, napisana przystępnym językiem, skierowana jest zarówno do zwykłych czytelników, jak i do profesjonalistów.

Patologia fonoholizmu: Przyczyny, skutki i leczenie uzależnienia dzieci i młodzieży od telefonu komórkowego

Link do książki: https://www.rafalszrajnert.pl/kup/uzaleznienia3/

Książki o uzależnieniach które warto przeczytać (poradnik) 3

W XXI wieku informatyka i cyfryzacja objęły wszystkie dziedziny życia na świecie. Komputery, internet, telefony komórkowe opanowały nie tylko matematykę i informatykę, ale też inne nauki. Nastąpił ogromny postęp technologiczny w gromadzeniu, opracowywaniu i popularyzowaniu informacji i wiedzy. Nie ma już chyba dziedziny nauki, ekonomii czy gospodarki, która nie stosuje dzisiaj nowych technologii komunikowania się w cyberprzestrzeni.

W 2011 roku było w Polsce więcej telefonów komórkowych niż mieszkańców (wiele osób posiadało więcej niż jedną komórkę). Dzisiaj nikt sobie nie wyobraża codziennego funkcjonowania (w szkole, na uczelni, w pracy, rodzinie i w wielu innych sytuacjach) bez telefonu komórkowego.

Jest on potrzebny, a nawet niezbędny w sytuacjach zwyczajnych, codziennych, ale też w sytuacjach ratujących życie.Jednak internet i telefony komórkowe stwarzają również zagrożenia dla ludzi: techniczne, np. gdy wyczerpie się bateria w telefonie komórkowym, a nie mamy ładowarki, ale też społeczne (konflikty). Bardzo niebezpieczne są zachowania nieetyczne – agresja elektroniczna (jest już 20 jej odmian), i niemoralne w cyberprzestrzeni, a nawet czyny o charakterze przestępczym, np. stalking, lobbing, szantaż emocjonalny, sexting.

Myślą przewodnią prezentowanej książki jest pogląd, że świata realnego (codziennego) nie można zastąpić światem wirtualnym w internecie czy telefonie komórkowym. Nomofobia (z ang. no mobile phone phobia), czyli lęk przed odcięciem od telefonu, staje się zjawiskiem powszechnym.

Jak wyjść z traumy i uzależnienia

Link do książki: https://www.rafalszrajnert.pl/kup/uzaleznienia4/

Książki o uzależnieniach które warto przeczytać (poradnik) 4

Jeśli zmagasz się z uzależnieniem lub konsekwencjami traumy, sięgnij po ten poradnik napisany przez wybitną specjalistkę w dziedzinie leczenia tych problemów! Doświadczenia traumatyczne i uzależnienia to jedne z najbardziej powszechnych, jednocześnie najbardziej skrywanych, a nawet wypieranych problemów.

Dr Lisa M. Najavits, opierając się na swoim ponad 30-letnim doświadczeniu klinicznym oraz aktualnych wynikach badań naukowych, prezentuje w tej książce autorską skuteczną i sprawdzoną metodę radzenia sobie z tymi problemami.

Tłumaczy, jakie jest powiązanie między traumą i uzależnieniami, i daje konkretne wskazówki, jak powrócić do zdrowia i znowu cieszyć się życiem. Dzięki tej książce dowiesz się: jak poprawnie interpretować sygnały, które wysyła twoje ciało co zrobić, aby przestać się obwiniać i umieć spojrzeć na siebie z miłością i współczuciem jak ograniczać swoje destruktywne zachowania, a rozwijać te, które przyspieszają powrót do zdrowia jak wyznaczać sobie realistyczne cele i jak je osiągać we właściwym dla siebie tempie. Autorka nie wymaga, byś dokonał szczegółowej analizy swoich traumatycznych doświadczeń lub uzależnień.

Raczej delikatnie prowadzi cię za rękę i cały czas okazując ci wsparcie przeprowadza cię przez proces powrotu do zdrowia psychicznego.

Umieszczone w książce wypowiedzi osób, które wyleczyły się z traumy i wyszły z uzależnienia, są dowodem, że to naprawdę jest możliwe! W każdym rozdziale tej książki znajdziesz praktyczne ćwiczenia oraz pytania, jakie dr Najavits zadaje pacjentom w gabinecie psychologicznym.

Autorka w ciepły, pełen akceptacji i wsparcia sposób pomaga oswajać lęk i wstyd związany z traumą i uzależnieniem. Uczy, jak porzucać stereotypy, krzywdzący język i oceny oraz budować postawę współczucia i szacunku wobec samego siebie. Dostajemy do rąk bardzo wiele praktycznych narzędzi kwestionariuszy, ćwiczeń i pytań które inspirują i pobudzają do wewnętrznej analizy. Poradnik polecam zarówno osobom, które rozważają sięgnięcie po profesjonalną pomoc psychoterapeutyczną, jak i tym, którzy już z niej korzystają, a chcieliby zintensyfikować ten proces i popracować bardziej samodzielnie. Magdalena Ryszka, psycholog, psychoterapeuta Bardzo ważna pozycja w dziedzinie psychologii i świetny praktyczny poradnik zarówno dla terapeutów, jak i dla osób zmagających się z traumą i uzależnieniami.

Doktor Najavits proponuje skuteczne strategie i metody, które umożliwiają trafne zdiagnozowanie problemu i wskazują konkretne możliwe działania terapeutyczne. Co najważniejsze, autorka na każdym etapie drogi tłumaczy w obrazowy i przekonujący sposób, co tak naprawdę dzieje się w psychice człowieka, jakie mechanizmy wpływają na nasze konkretne zachowania i na czym polegają złożone zależności między problemem traum i uzależnień.

Adam Ligęza, psychoterapeuta Dr Lisa M. Najavits jest wykładowcą psychiatrii na Uniwersytecie Massachusetts i dyrektorem organizacji Treatment Innovations LLC, która prowadzi badania i szkolenia z zakresu zdrowia psychicznego i uzależnień.

Przez 25 lat była wykładowcą psychologii w Harvard Medical School. Jest uznaną badaczką w dziedzinie leczenia uzależnień i stresu pourazowego (PTSD), autorką bestsellerowej książki Poszukiwanie bezpieczeństwa. Terapia PTSD i nadużywania substancji psychoaktywnych.

Od nałogu do miłości. Jak wyzwolić się od uzależnienia od seksu i odnaleźć prawdziwe uczucie: Jak wyzwolić się z uzależnienia od seksu i odnaleźć prawdziwe uczucie

Link do książki: https://www.rafalszrajnert.pl/kup/uzaleznienia5/

Książki o uzależnieniach które warto przeczytać (poradnik) 5

Ksiazka ta dala nadzieje wielu ludziom, pomogla im znalezc prawdziwe uczucie i odkryc lepsza, piekniejsza strone zycia. Jest to bezcenny poradnik zarówno dla samych uzaleznionych i wspóluzaleznionych, jak i równiez dla terapeutów, psychologów i lekarzy.

NIGDY DOŚĆ MÓZG A UZALEŻNIENIA

Link do książki: https://www.rafalszrajnert.pl/kup/uzaleznienia6/

Książki o uzależnieniach które warto przeczytać (poradnik) 6

Judith Grisel pierwszy raz upiła się jako trzynastolatka. Niewiele później zaczęła zażywać narkotyki. I tak przeżyła jak sama twierdzi, cudem następne dziesięć lat. Przełomem okazało się życzenie szczęścia, które usłyszała w urodziny od swego ojca. Z mocnym i brawurowym postanowieniem, że znajdzie lekarstwo na uzależnienia, poddała się leczeniu, wróciła na studia i zrobiła doktorat w dziedzinie neuronauki.
Nie ma nic za darmo oto motyw przewodni Nigdy dość, świetnie napisanej książki, w której dzieli się nie tylko historią własnych nałogów i procesu zdrowienia, ale też z perspektywy badaczki omawia zmiany zachodzące w mózgu i zachowaniu na skutek długotrwałego uzależnienia. W nowatorski sposób definiuje rolę, jaką substancje psychoaktywne odgrywają w naszym życiu, i rozwija nadzwyczaj trafne przemyślenia co do sposobów, na jakie można walczyć z epidemią uzależnień jednym z najpoważniejszych problemów medycznych o zasięgu globalnym

Jakie znasz jeszcze książki o uzależnieniach? Narkomania, alkoholizm, terapia uzależnień… który bestseller dodałbyś jeszcze do tej listy?


Warning: Trying to access array offset on value of type null in /home/rafalszr/domains/rafalszrajnert.pl/public_html/wp-content/themes/betheme/includes/content-single.php on line 286
Dr/PhD Rafał Szrajnert
Dr/PhD Rafał Szrajnert
Rafał Szrajnert to doktorant (PhD) specjalizujący się w zarządzaniu i marketingu. Ukończył studia magisterskie na wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego, a także studia podyplomowe. Jest przedsiębiorcą z ogromnymi sukcesami, Oprócz własnej działalności prowadzi doradztwo biznesowe, coaching i szkolenia, szeroko znane w Polsce. Profil działalności to: -doradztwo marketingowe -konsulting marketingowy -szkolenia, kursy -doradztwo biznesowe (psychologia, coaching) -marketing (seo, reklamy CPA, PPC)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podaj imię i adres email, aby przejść dalej