Książki o stresie (stres i agresja, poradnik)

Książki o inwestowaniu które warto przeczytać (jak inwestować na giełdzie i nie tylko) 2
Książki o inwestowaniu które warto przeczytać (jak inwestować na giełdzie i nie tylko)
22 lipca, 2021
Książki o emocjach i uczuciach, poradnik (smutek, złość, szczęście) 3
Książki o emocjach i uczuciach, poradnik (smutek, złość, szczęście)
22 lipca, 2021

Książki o stresie (stres i agresja, poradnik)

Książki o stresie (stres i agresja, poradnik) 4

Chociaż stres jest nieuniknioną częścią życia, ostatnie lata przyniosły bardziej intensywny stres niż zwykle. Trochę stresu jest naprawdę pomocne, ponieważ może zmobilizować do osiągnięcia lepszych wyników testów, prezentacji lub przygotowań do dużego wydarzenia. Jednak zbyt duży stres lub stres przewlekły może być szkodliwy dla naszego zdrowia, relacji, wizerunku samego siebie i jakości życia.

Długotrwały stres może z czasem mieć szkodliwe skutki. Ponieważ stres jest nieuniknioną częścią życia, wszyscy moglibyśmy skorzystać na konsekwentnej rutynie radzenia sobie ze stresem. Numerem jeden są tu książki o stresie.

REKLAMA

Koniecznie zobacz NAJLEPSZE szkolenie z Facebooka na rynku

szkolenie facebook

Link do kursu: szkolenie Facebook Ads

Istnieje wiele opcji, technik i codziennych czynności, które możemy wybierać, a nawet łączyć ze sobą, aby stworzyć zindywidualizowaną i korzystną procedurę zarządzania stresem, która działa. W rzeczywistości stres nie jest problemem, ale raczej brakiem umiejętności radzenia sobie ze stresem. Książki samopomocy, które koncentrują się na zarządzaniu stresem, mogą być korzystnym i skutecznym miejscem na rozpoczęcie.

Ranking książek o stresie

Oto najlepsze książki o stresie:

Dlaczego zebry nie mają wrzodów? Psychofizjologia stresu.

Link do książki: https://www.rafalszrajnert.pl/kup/stres/

Książki o stresie (stres i agresja, poradnik) 5

Fascynujące kompendium współczesnej wiedzy na temat psychofizjologii stresu łączące perspektywy 4 dyscyplin: psychologii, neurologii, immunologii i endokrynologii. Autor wnikliwie opisał, co dzieje się z człowiekiem, gdy doświadcza stresu. Dzięki lekturze zrozumiemy, w jaki sposób oddziaływanie stresu na organizm ludzki wpływa na całe nasze życie, czyniąc nas podatnymi na choroby cywilizacyjne, wywołując m.in. zaburzenia pamięci i funkcjonowania mózgu, otyłość czy cukrzycę. Stresu nie można wyeliminować, ale zrozumienie mechanizmów tej reakcji, jej przyczyn i efektów, pomoże nam radzić sobie z otaczającym światem.

STRES 100 SPOSOBÓW NA STRES: Sprawdzone sposoby na stres

Link do książki: https://www.rafalszrajnert.pl/kup/stres1/

Książki o stresie (stres i agresja, poradnik) 6

Stres jest stanem nadzwyczajnej gotowości do poradzenia sobie z wyjątkowo dużym zagrożeniem. Tak dużym, że organizm w swoim normalnym zrównoważonym stanie nie miałby wystarczającej mocy, żeby go skutecznie i definitywnie przezwyciężyć. Przełącza się więc w tryb awaryjny.

Nie dlatego, że coś się zepsuło, lecz po to, żeby zmaksymalizować swoją szansę na przetrwanie.

W najnowszej książce Beata Pawlikowska wyjaśnia skąd pojawia się stres i dlaczego, w jaki sposób zmienia działanie organizmu i jakie ma to daleko idące konsekwencje, opowiada o ludziach spotkanych podczas dalekich podróży, którzy nigdy nie odczuwają stresu, oraz podaje 100 sposobów na radzenie sobie ze stresem – od metody ustalania priorytetu, przez słuchanie sitaru, olejki i masaże relaksujące, aż po słowa mocy, rysowanie mandali i postawienie wyzwania sposobowi myślenia. Książka napisana przystępnym językiem, motywująca i przedstawiająca gotowe sposoby, z których można skorzystać w stresującej sytuacji. Bogato ilustrowana, kolorowa, z multimedialnymi linkami.

CHORZY ZE STRESU: Problemy psychosomatyczne

Link do książki: https://www.rafalszrajnert.pl/kup/stres2/

Książki o stresie (stres i agresja, poradnik) 7

Umysł i ciało pozostają w absolutnej symbiozie. Upraszczając – jeśli masz zdrowy umysł, to i twoje ciało ma się dobrze. I odwrotnie – kiedy ciało zdrowe, to i umysł jest w dobrej kondycji. Jednak są ludzie, u których opisana zależność nie występuje. Każdy z nas tylko do pewnego momentu zachowuje kontrolę nad swoim ciałem i psychiką, a stres, którego doświadcza człowiek współczesny, sprawia, że granica między kontrolą a jej utratą jest cieńsza niż kiedykolwiek.

Jej przekroczenie może objawić się chorobami psychosomatycznymi i autoimmunologicznymi.

Do tej pory chorobami cywilizacyjnymi nazywaliśmy nadciśnienie, otyłość i cukrzycę. Teraz dołączyły do nich nowe, które autorka nazywa: „chorobami wyzwań”. Z chorobami cywilizacyjnymi mają jednak wspólny mianownik: są związane ze zmianą stylu życia.

Z tym, że staliśmy się pokoleniem trzech krzeseł: biurowego, samochodowego i fotela przed telewizorem, a nasza dieta bazuje na produktach pełnych konserwantów, hormonów, wypełniaczy, które zmieniają mikroflorę jelitową.

Ewa Kempisty-Jeznach pokazuje, jak reaguje ciało człowieka na działania otaczającego nas świata. Stres, zarówno w życiu zawodowym, jak i prywatnym, zanieczyszczenie środowiska naturalnego, zaczynając od powietrza i wody pitnej, a skończywszy na spożywanym jedzeniu, zmieniły nasze zdrowie. Autorka opisuje na przykładach swoich pacjentów codzienną pracę współczesnego lekarza skonfrontowanego z nowym rodzajem chorób, zwanych psychosomatycznymi.

Uchyla nam drzwi swojego gabinetu, ukazując, jak za różnymi objawami ciała pacjentów nie skrywa się choroba organiczna, tylko głośny krzyk duszy człowieka.

Tę książkę powinien przeczytać każdy, kto chce zrozumieć, jak działa jego ciało wobec współczesnych wyzwań, i nie chce przeoczyć pierwszych sygnałów psychosomatyki. Konsekwencją niedostrzeżenia tych zmian mogą być bowiem przedłużające się objawy bólowe, zespół wypalenia, a nawet depresja.

Wzmocnij jelita Wygraj z lekiem i depresja przestan zajadac stres

Link do książki: https://www.rafalszrajnert.pl/kup/stres3/

Książki o stresie (stres i agresja, poradnik) 8

JELITA TO NASZ DRUGI MÓZG! ODBUDUJ MIKROFLORĘ JELIT I ODZYSKAJ RÓWNOWAGĘ EMOCJONALNĄ!

Stosując odpowiednią dietę, oczyścisz jelita, wzmocnisz swoją odporność i ochronisz swój organizm przed alergiami, cukrzycą, otyłością i chorobami autoimmunologicznymi. Jednak to nie wszystko. Wzmacniając jelita, zwiększysz produkcję hormonów szczęścia, pokonasz przygnębienie i mgłę mózgową, poprawisz koncentrację umysłową i wspomożesz leczenie depresji.

Czy zdarza Ci się zajadać stres? Czy słodyczami poprawiasz sobie nastrój? Jeśli tak, ta książka jest dla ciebie!

Autor Jaglanego detoksu oraz Zatrzymaj Hashimoto na podstawie własnego doświadczenia i wieloletniej praktyki przystępnie podpowiada, jak żyć, aby odzyskać sens i radość życia! Dowiesz się, jak wzmocnić swój przewód pokarmowy, jednocześnie wzmacniając psychikę! Gotuj zdrowo! Wzmocnij jelita i odzyskaj zdrowie!

Jak radzić sobie ze stresem

Jeśli chcesz się tego nauczyć to obowiązkowo sprawdź wymienione pozycje.

Czytałeś którąś z tych książek o stresie?

Jakie jeszcze książki o stresie dodasz do tej listy?

Rafał Szrajnert
Rafał Szrajnert
Rafał Szrajnert to doktorant (PhD) specjalizujący się w zarządzaniu i marketingu. Ukończył studia magisterskie na wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego, a także studia podyplomowe. Jest przedsiębiorcą z ogromnymi sukcesami, Oprócz własnej działalności prowadzi doradztwo biznesowe, coaching i szkolenia, szeroko znane w Polsce. Profil działalności to: -doradztwo marketingowe -konsulting marketingowy -szkolenia, kursy -doradztwo biznesowe (psychologia, coaching) -marketing (seo, reklamy CPA, PPC)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podaj imię i adres email, aby przejść dalej

Hej, koniecznie zobacz nowy film na YouTube (piramidy finansowe w Polsce + AMBER GOLD): link

Uzyskaj dostęp do ekskluzywnych wskazówek, strategii i CASE STUDY, których nie udostępniam nigdzie indziej.
Zapisz się na newsletter.

Zapisz się i otrzymuj ciekawe informacje!