Książki o samorozwoju po które warto sięgnąć i warto przeczytać (rozwój osobisty)

książki o ekonomii
Najlepsze książki o ekonomii które warto przeczytać (finanse i wolny rynek)
20 lipca, 2021
Książka o rozwoju osobistym
Książki o rozwoju osobistym które warto przeczytać (Samorozwój i jak się samodoskonalić)
21 lipca, 2021

Książki o samorozwoju po które warto sięgnąć i warto przeczytać (rozwój osobisty)

książki o motywacji

Pamiętam, jak pierwszy raz dostałem w swoje ręce książkę o samodoskonaleniu. Byłem zaskoczony. W tym momencie zdałem sobie sprawę, że mój los nie jest przesądzony. Mógłbym zostać swoim własnym mistrzem, tylko muszę wiedzieć jak. Książki, które czytałem, wyznaczały mi kurs do pokonania. Wystarczyło posłuchać tego głosu, głosu samorozwoju.

REKLAMA

Koniecznie zobacz NAJLEPSZE szkolenie z Facebooka na rynku

szkolenie facebook

Link do kursu: szkolenie Facebook Ads

Za każdym razem, gdy podejmowałem nowe wyzwanie, wiedziałem, że będzie to poza moją strefą komfortu. Ale po wystarczającej liczbie prób wiedziałem też, że nie będzie to tylko część mojego repertuaru, będzie to częścią mnie.

Nie wszystkie książki o samodoskonaleniu są sobie równe. Niektóre pomagają rozpocząć podróż, inne dodają energii, gdy zdobędziesz doświadczenie w określonych obszarach.

Ranking książek o samorozwoju

Żyjemy w czasach, gdy na rynku jest więcej książek o samopomocy, niż jedna osoba mogłaby skonsumować przez całe życie. Ale w dzisiejszym świecie znalezienie czasu na przeczytanie choćby jednej książki, a co dopiero kilkunastu, może nadal stanowić nie lada wyzwanie.

Dla uproszczenia wszystkie moje wybory do tej sekcji kręcą się wokół książek, które są bardziej o rozpalaniu pasji i podawaniu pomysłów, niż planowaniu działania krok po kroku. Ta lista zawiera książki o samorozwoju.

Na poniższej liście znajdziesz krótkie streszczenie moich ulubionych książek o rozwoju osobistym wraz z krótkim streszczeniem każdej z nich. Jeśli jakiś tytuł wzbudza Twoje zainteresowanie, polecam kliknąć link i sprawdzić, gdzie możesz przeczytać recenzje i ją kupić.

Oto najlepsze książki o samorozwoju, które polecam przeczytać bez względu na to, ile masz lat:

Menedzer 80/20: Pracuj mniej, osiągaj więcej

Link do książki: https://www.rafalszrajnert.pl/kup/samorozwoj/

Książki o samorozwoju

Czy przytłacza cię ciągły napływ wiadomości do skrzynki odbiorczej? Czy masz trudności z uporaniem się z zadaniami z listy „do wykonania”? Czy siedzisz w pracy dłużej, niżbyś chciał, i masz wrażenie, że nie poświęcasz czasu na naprawdę ważne rzeczy? Jeżeli tak, nie jesteś sam. Zwłaszcza w dzisiejszych trudnych czasach wielka liczba menedżerów czuje się przytłoczona, pozbawiona kontroli i bezsilna w obliczu konieczności poważnej zmiany w funkcjonowaniu ich organizacji.

Piętnaście lat temu bestsellerowy autor Richard Koch przybliżył światu zasadę 80/20, zgodnie z którą 20 procent naszego czasu, wysiłku i ważnych decyzji jest źródłem 80 procent naszego sukcesu. W książce Menedżer 80/20 Koch pokazuje, jak wykorzystać tę zasadę, by stać się skuteczniejszym menedżerem i osiągnąć wyjątkowe rezultaty w życiu zawodowym przy ułamku dotychczasowego wysiłku.

Stosując strategię 80/20, zdołasz: • pracować krócej niż twoi współpracownicy, a mimo to mieć na wszystko czas. • skupiać się tylko na naprawdę ważnych sprawach i ignorować te, które nie mają znaczenia. • osiągać wyjątkowe wyniki, pracując lżej. • każdego dnia czuć, że odnosisz sukces. Przeczytaj tę książkę – spodoba ci się. Żyj według zawartych w niej zaleceń, a przekonasz się, że zmienia ona zasady gry. *** Richard Koch jest odnoszącym wielkie sukcesy przedsiębiorcą i inwestorem, a wśród jego przedsięwzięć biznesowych warto wymienić takie inicjatywy jak Filofax, Plymouth Gin, Belgo i Betfair.

Był partnerem w Bain & Company oraz współzałożycielem LEK Consulting. Jest Brytyjczykiem, mieszka w Gibraltarze. Jest także autorem bestsellera Zasada 80/20, który ukazał się w 31 językach i rozszedł się w ponad milionie egzemplarzy.

Kody podświadomości. Praktyczny kurs życiowej przemiany (z ćwiczeniami)

Link do książki: https://www.rafalszrajnert.pl/kup/rozwoj-osobisty/

książki o rozwoju osobistym

KURS 100 DNI ŻYCIOWEJ PRZEMIANY

Życie zależy od tego jakie podejmujesz decyzje.

To jakie podejmujesz decyzje zależy od tego jak postrzegasz siebie, życie i świat.

To jak postrzegasz siebie, życie i świat zależy od twoich podświadomych przekonań.

Podświadome przekonania to twój wewnętrzny program wgrany w dzieciństwie.

To twoje życiowe kody.

Jeśli wierzysz podświadomie w to, że nie można cię kochać, że nie masz prawa do szczęścia i jesteś gorszy, twoja życiowa droga będzie wiernym odbiciem tych przekonań.

Jeśli chcesz wreszcie stanąć na nogi i uwierzyć w siebie, ta książka jest dla ciebie.

To jest praktyczny kurs życiowej przemiany, który pomaga zmienić podświadomy życiowy program i wgrać w jego miejsce nowe kody. Poprzez codzienne ćwiczenia rozwiniesz wiarę we własne siły, odzyskasz emocjonalną wolność, poprawisz relacje z innymi ludźmi, zbudujesz poczucie własnej wartości, staniesz na własne nogi i wreszcie rozpoczniesz nowe życie!

Książka poprowadzi cię przez sto dni życiowej przemiany.

Wyrusz w tę podróż razem ze mną!

ŻYCIE PIĘKNA KATASTROFA

Link do książki: https://www.rafalszrajnert.pl/kup/motywacji/

książki o motywacji

Klasyczne już dzieło Jona Kabata-Zinna na temat praktyki uważności w walce ze stresem i cierpieniem wytrzymuje próbę czasu. To bardzo użyteczny i praktyczny przewodnik. Gorąco polecam nowe wydanie lekarzom, pacjentom i wszystkim, którzy interesują się wiedzą o tym, jak użyć potęgi skupionej świadomości w obliczu zarówno poważnych, jak i pomniejszych życiowych wyzwań.

Andrew Weil, lek. med., autor książki Spontaniczne szczęście

To wspaniałe, że otrzymujemy nową i zaktualizowaną wersję klasycznej pozycji, która skłoniła tak wielu ludzi do wejścia na ścieżkę transformacji własnego umysłu i rozbudziła w nas zdolność dostrzegania piękna w każdej chwili, w każdym dniu naszego życia. Oparte na pierwszym drugie wydanie z pewnością będzie uznane za cenny materiał źródłowy i przewodnik nowych pokoleń szukających mądrości ukazującej, jak odnaleźć pełnię życia i jak odnaleźć w nim spełnienie.

dr Diana Chapman Walsh, emerytowana prezes zarządu Wellesley College

W zmienionym i rozszerzonym wydaniu swojego przełomowego dzieła Życie, piękna katastrofa Jon Kabat-Zinn kreśli dla nas ścieżkę życia pełną niuansów, dbałości o szczegóły i nieustannego zadziwienia. Czerpiąc ze swoich długoletnich doświadczeń w pracy z tysiącami indywidualnych przypadków, łączy osobiste historie swoich podopiecznych z najnowszymi odkryciami, by nauczyć nas wykorzystania inteligentnej świadomości w sposób, który radykalnie zmniejszy nasze obciążenie i pomoże nam odnaleźć radość nawet w najtrudniejszych chwilach życia. Ta książka może zmienić twoje życie. Skorzystaj z zaproszenia!

dr Clifford Saron, UC Davis Center for Mind and Brain, szef zespołu badawczego, The Shamatha Project

Maksimum osiągnięć

Link do książki: https://www.rafalszrajnert.pl/kup/pozytywnym-mysleniu/

książki o pozytywnym myśleniu

Mysl i bogac sie: Podręcznik człowieka interesu

Link do książki: https://www.rafalszrajnert.pl/kup/samorozwoju/

książka o samorozwoju

Książka N. Hilla tłumaczona na wiele języków i wydana w milionowych nakładach w wielu krajach świata, stała się nie kwestionowanym, klasycznym dziełem literatury motywującej działania ludzkie.

Napisana z inspiracji Andrew Carnegiego, przez swych niezliczonych czytelników uważana jest za „kartę powołania”, która – na przekór trudnościom ocenianym przez inne systemy motywacyjne jako niepokonalne – skierowała ich na drogę wiodącą do sławy i bogactwa. Książka MYŚL I BOGAĆ SIĘ wraz z PODRĘCZNYM PORADNIKIEM odmieniła życie milionów mężczyzn i kobiet, zarówno dorosłych, jak i wkraczających w dojrzałe życie i stworzyła wspaniałe dziedzictwo osiągnięć dokonanych przez dzisiejszych i wczorajszych czołowych działaczy w dziedzinie biznesu, administracji rządowej i życia publicznego.

Czytając tę książkę pamiętaj, że przedstawia ona fakty, a nie zmyślenia, a jej celem jest przekazanie prawdy uniwersalnej, z której wszyscy przygotowani na jej przyjęcie dowiedzą się, co robić ze swym życiem i jak osiągnąć życiowy cel. Znajdą też w niej bodziec potrzebny do rozpoczęcia nowego życia.

Jakie książki o samorozwoju dodasz do tej listy? Jak uważasz, czy człowiek szczęśliwy powinien inspirować innych w swoim otoczeniu tak aby zacząć tworzyć w nich nawyk pomagający rozwijać potencjał? Czy najlepsze książki o rozwoju osobistym dodane tutaj są wystarczające, a może dodasz coś do tej listy? Napisz w komentarzu.


Warning: Trying to access array offset on value of type null in /home/rafalszr/domains/rafalszrajnert.pl/public_html/wp-content/themes/betheme/includes/content-single.php on line 286
Dr/PhD Rafał Szrajnert
Dr/PhD Rafał Szrajnert
Rafał Szrajnert to doktorant (PhD) specjalizujący się w zarządzaniu i marketingu. Ukończył studia magisterskie na wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego, a także studia podyplomowe. Jest przedsiębiorcą z ogromnymi sukcesami, Oprócz własnej działalności prowadzi doradztwo biznesowe, coaching i szkolenia, szeroko znane w Polsce. Profil działalności to: -doradztwo marketingowe -konsulting marketingowy -szkolenia, kursy -doradztwo biznesowe (psychologia, coaching) -marketing (seo, reklamy CPA, PPC)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podaj imię i adres email, aby przejść dalej