Książki o rozwoju osobistym które warto przeczytać (Samorozwój i jak się samodoskonalić)

książki o motywacji
Książki o samorozwoju po które warto sięgnąć i warto przeczytać (rozwój osobisty)
21 lipca, 2021
Książki o motywacji które warto przeczytać (rozwój osobisty i wpływ motywacyjny) 1
Książki o motywacji które warto przeczytać (rozwój osobisty i wpływ motywacyjny)
21 lipca, 2021

Książki o rozwoju osobistym które warto przeczytać (Samorozwój i jak się samodoskonalić)

Książka o rozwoju osobistym

Czy czytasz książki o rozwoju osobistym? Interesuje Cię rozwój osobisty i samodoskonalenie?

Jeśli tak, to świetnie, ale pytanie brzmi: którą książkę wybrać. Istnieją prawdopodobnie dziesiątki tysięcy książek o rozwoju osobistym, samopomocy, samorozwoju. Od osobistych doświadczeń po popularną psychologię, od poprawy zdolności poznawczych i produktywności po utrzymywanie relacji w zdrowy sposób: półki z książkami XXI wieku są wypełnione autorami, którzy mają pomóc każdemu z nas swoimi spostrzeżeniami, wiedzą lub wynikami badań.

REKLAMA

Koniecznie zobacz NAJLEPSZE szkolenie z Facebooka na rynku

szkolenie facebook

Link do kursu: szkolenie Facebook Ads

Aby pomóc Wam w podjęciu świadomej decyzji, postanowiliśmy podzielić się z Wami tytułami książek, które pozytywnie wpłynęły na nasze życie. Są to typowo książki o rozwoju osobistym.

Ranking książek o rozwoju osobistym

Oto najlepsze książki o rozwoju osobistym, które polecam przeczytać bez względu na to, ile masz lat:

Menedzer 80/20: Pracuj mniej, osiągaj więcej

Link do książki: https://www.rafalszrajnert.pl/kup/samorozwoj/

Książki o samorozwoju

Spis treści:
1. A co ja z tego będę miał? Dowiesz się jak poskromić potęgę zasady 80/20 i osiągać więcej robiąc mniej.
2. Praca codziennie i przez cały dzień obniża twoją produktywność. Aby osiągnąć więcej musisz więc robić mniej.
3. Aby zastosować zasadę 80/20 wyznacz sobie cel, ustal prowadzącą do niego drogę i bierz się do dzieła.
4. Skup swoją uwagę na swoich wyspach szczęśliwych: co sprawia ci najwięcej przyjemności?
5. Aby zarobić więcej, użyj zasady 80/20 przy długoterminowych inwestycjach lub oszczędzaj przyrostowo, aby osiągnąć swój cel.
6. Zamiast starać się zadowolić wszystkich, skup się na relacjach, które są naprawdę ważne.
7. Posiadane rzeczy nie dadzą ci szczęścia. Również stres się do niego nie przyczyni. Kluczem do sukcesu jest prostota.
8. Podsumowanie

„Menedżer 80/20” jest książką która pokazuje, w jaki sposób stosować w swoim życiu zasadę 80/20 która jest ideą, zgodnie z którą duża większość naszych osiągnięć pochodzi z bardzo niewielkiego nakładu naszych wysiłków. Daje praktyczne oraz łatwe do zastosowania porady na temat tego, jak osiągać więcej robiąc mniej, autor zachęca swojego czytelnika do skupienia się na tym co naprawdę ważne oraz rozpoczęcia nieszablonowego myślenia.

Był partnerem w Bain & Company oraz współzałożycielem LEK Consulting. Jest Brytyjczykiem, mieszka w Gibraltarze. Jest także autorem bestsellera Zasada 80/20, który ukazał się w 31 językach i rozszedł się w ponad milionie egzemplarzy.

Kody podświadomości. Praktyczny kurs życiowej przemiany (z ćwiczeniami)

Link do książki: https://www.rafalszrajnert.pl/kup/rozwoj-osobisty/

książki o rozwoju osobistym

KURS 100 DNI ŻYCIOWEJ PRZEMIANY

Praktyczny kurs życiowej przemiany (z ćwiczeniami) Życie zależy od tego jakie podejmujesz decyzje. To jakie podejmujesz decyzje zależy od tego jak postrzegasz siebie, życie i świat. To jak postrzegasz siebie, życie i świat zależy od twoich podświadomych przekonań.

To jakie podejmujesz decyzje zależy od tego jak postrzegasz siebie, życie i świat.

To jak postrzegasz siebie, życie i świat zależy od twoich podświadomych przekonań.

Podświadome przekonania to twój wewnętrzny program wgrany w dzieciństwie.

To twoje życiowe kody.

To jest praktyczny kurs życiowej przemiany, który pomaga zmienić podświadomy życiowy program i wgrać w jego miejsce nowe kody. Poprzez codzienne ćwiczenia rozwiniesz wiarę we własne siły, odzyskasz emocjonalną wolność, poprawisz relacje z innymi ludźmi, zbudujesz poczucie własnej wartości, staniesz na własne nogi i wreszcie rozpoczniesz nowe życie!

ŻYCIE PIĘKNA KATASTROFA

Link do książki: https://www.rafalszrajnert.pl/kup/motywacji/

książki o motywacji

Klasyczne już dzieło Jona Kabata-Zinna na temat praktyki uważności w walce ze stresem i cierpieniem wytrzymuje próbę czasu. To bardzo użyteczny i praktyczny przewodnik. Gorąco polecam nowe wydanie lekarzom, pacjentom i wszystkim, którzy interesują się wiedzą o tym, jak użyć potęgi skupionej świadomości w obliczu zarówno poważnych, jak i pomniejszych życiowych wyzwań.

Stres. Otacza nas zewsząd, przenika w głąb, wysysa z nas energię, osłabia zdrowie i sprawia, że jesteśmy bardziej podatni na lęk i depresję. Książka Życie piękna katastrofa powstała podczas słynnego programu ograniczania stresu w oparciu o samoświadomość. Jon Kabat-Zinn wskazuje w niej, jak stosować naturalne metody, by uzdrowić ciało i ukoić ducha. Opisane przez niego praktyki nauczą cię jak radzić sobie z chronicznym bólem, zmęczeniem i stresem – przyczyną wielu chorób. Dowiesz się, jak łatwo można ograniczyć niepokój i uczucie paniki, jak dzięki jodze i medytacji odzyskać równowagę, poprawić jakość życia i relacji z innymi.

Życie piękna katastrofa to książka dla każdego, kto chce prowadzić zdrowe i pełne spokoju życie.

Maksimum osiągnięć

Link do książki: https://www.rafalszrajnert.pl/kup/pozytywnym-mysleniu/

książki o pozytywnym myśleniu

„Maksimum osiągnięć” Briana Tracy’ego przetłumaczono dotychczas na 18 języków. Z czego wynika niezwykły sukces książki? Od wczesnej młodości – pisze autor – chciałem wiedzieć, dlaczego niektórzy osiągają sukces łatwiej niż inni. Fascynowała mnie nierówność stanu posiadania, szczęścia i wpływów, jaka mnie otaczała. Coś w środku mówiło mi, ze muszą istnieć jakieś przyczyny tych wyraźnych różnic. Bylem zdecydowany je poznać.

Książka jest rezultatem poszukiwań, jak należy grać rolę „kowala własnego losu”.


Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

Mysl i bogac sie: Podręcznik człowieka interesu

Link do książki: https://www.rafalszrajnert.pl/kup/samorozwoju/

książka o samorozwoju

„Myśl i bogać się. Podręcznik człowieka interesu” autorstwa Napoleona Hilla – światowy bestseller, który powinien przeczytać każdy, kto chce osiągnąć sukces osobisty i zawodowy. Zacznij walkę o lepsze życie już dziś!

Wielokrotnie wznawiany, przetłumaczony na wiele języków, od momentu wydania cieszy się ogromną popularnością. Z zawartych w nim treści skorzystały miliony ludzi na całym świecie, znacząco podnosząc jakość swojego życia. Filozofia sukcesu, która przyświeca tej książce, sprawia, że można ją polecić każdemu, bez względu na wiek, płeć, pochodzenie społeczne czy wykonywany zawód. Szczególnie cenna okaże się dla osób pragnących dokonać w swoim życiu realnych zmian na lepsze. Z każdym kolejnym rozdziałem czytelnik nabiera przeświadczenia, że takie pojęcie jak LIMIT na szczęście jest wyłącznie błędną interpretacją umysłu, a nie prawdą. Napoleon Hill podkreśla, że trzeba jedynie poznać prawa, które rządzą szczęściem i które do szczęścia prowadzą.

O wiarygodności tez stawianych w tej publikacji świadczy charakter wiedzy, którą autor zdobył do jej napisania. „Myśl i bogać się. Podręcznik człowieka interesu” to poradnik osobistego rozwoju, który powstał jako efekt wywiadów Napoleona Hilla z udziałem ponad pięciuset ludzi sukcesu. Zawiera ON skondensowany i uporządkowany zbiór praw i zasad powodzenia oraz bogactwa. Poszerza horyzonty i zwiększa samoświadomość. Motywuje do pracy nad własnymi przekonaniami.

Chcąc uzupełnić i rozwinąć wiedzę zawartą w książce Napoleona Hilla, warto zajrzeć do innych jego publikacji, jak np. „Myśl i bogać się. Jak zrealizować ambicje i osiągnąć sukces” czy „Droga do osobistej potęgi”.


O autorze

Napoleon Hill to prekursor książek z zakresu motywacji i rozwoju osobistego. Swoją twórczość skoncentrował wokół filozofii sukcesu i sposobów jego osiągnięcia. Poszukiwanie odpowiedzi na pytanie o ponadczasowe prawidłowości przesądzające o sukcesie i powodzeniu życiowym znalazło odzwierciedlenie w licznych publikacjach, m.in. „Plan pozytywnego działania”, „Wypracuj nawyk zwycięstwa” czy „Masz prawo do bogactwa”. Wśród nich znalazły się również książki poświęcone tematyce sprzedaży, np. „Jak dobrze sprzedać”.

Wykorzystaj swoje silne strony: Użyj dźwigni swojego talentu

Link do książki: https://www.rafalszrajnert.pl/kup/rozwoj-osobisty-3/

Książka o rozwoju osobistym

Zaufaj swoim silnym stronom, bądź z nich dumny i zacznij je w pełni wykorzystywać!

Marcus Buckingham dał początek ruchowi wykorzystywania swoich silnych stron, który obecnie szeroką falą rozlewa się po świecie – od firm prywatnych po organizacje rządowe i edukacyjne. To ruch, który wypływa między innymi z sukcesu wcześniejszych bestsellerów Marcusa Buckinghama: Po pierwsze: Złam wszystkie zasady oraz Teraz odkryj swoje silne strony.

W tej książce Buckingham odpowiada na kluczowe pytanie: jak użyć swoich silnych stron, aby uzyskać jak największy sukces w pracy? Z tej książki dowiesz się:

• Dlaczego twoje silne strony to nie tylko to „w czym jesteś dobry”, a słabe strony to nie tylko to „w czym jesteś kiepski”.

• Jak prawidłowo określić swoje silne strony.

• Co możesz zrobić każdego tygodnia, aby coraz więcej czasu poświęcać na zadania, które wykorzystują twoje silne strony, a coraz mniej na te zadania, które obniżają twoją skuteczność.

• Jak rozmawiać z szefem i współpracownikami o swoich silnych stronach, aby nie sprawić na nich wrażenia, że chwalisz się albo narzekasz.

• Jak dobrać odpowiedni dla ciebie cotygodniowy 15-minutowy rytuał, który pozwoli ci przez całą karierę wykorzystywać twoje silne strony.

WYKORZYSTAJ SWOJE SILNE STRONY otworzy przed tobą i twoją firmą nowe i niezbadane jeszcze obszary.

Dołącz się do ruchu silnych stron i rozwijaj się.

***

Od kilku lat korzystam z odkryć Marcusa Buckinghama opisanych w jego poprzednich trzech książkach. Dzięki nim porzuciłem fałszywe przekonania i mity, odkryłem swoje talenty i talenty moich współpracowników. Obecnie działamy efektywnie w zespole uzupełniających się osób. Osiągamy sukcesy dzięki świadomości, że prawdziwa praca zespołowa polega na tym, że wszyscy w sposób skoordynowany wykorzystują swoje najsilniejsze strony, wiedzą, w czym mogą na sobie polegać. Aby nie roztrwonić własnych zdolności, wystarczy skorzystać z odkrytych przez autora czterech strategii stosowanych przez ludzi odnoszących sukcesy i systematycznie wykorzystujących swoje silne strony.

     – Grzegorz Turniak, prezes BNI Polska, prezes Stowarzyszenia Profesjonalnych Mówców w Polsce

***

Wykorzystaj swoje silne strony to nadzwyczaj praktyczny przewodnik dla każdego menedżera, który chce zbudować zespół osiągający wybitne wyniki. Absolutna rewolucja w podejściu do rozwoju jednostek i zespołów. Marcus Buckingham w bardzo precyzyjny sposób pokazuje, jak w sześć tygodni – przechodząc przez sześć prostych kroków – zwiększyć w sposób niezwykły swoją motywację i podnieść efektywność własnych działań. Dodatkowo daje dokładne wskazówki, jak ukierunkować swoje otoczenie na mistrzostwo. Tę książkę polecam każdemu, kto chce zbudować sukces na tym, że z bardzo dobrego zmieni się w wybitnego. Książkę polecam sportowcom poszukującym sposobu na zdobycie złota, menedżerom szukającym inspiracji do gigantycznego kroku naprzód i każdemu człowiekowi, który chce czerpać radość z pracy opartą na sukcesach w życiu zawodowym i osobistym.

     – Wojciech Herra, mówca, trener, specjalizuje się w projektach ukierunkowanych na zwiększanie efektywności sprzedaży

***

MARCUS BUCKINGHAM przez 17 lat pracował w Organizacji Gallupa, w której zajmował się badaniami nad najlepszymi liderami, kierownikami i przedsiębiorstwami. Wyniki tych badań stały się podstawą bestsellerów Po pierwsze: Złam wszystkie zasady oraz Teraz odkryj swoje silne strony, których Buckingham był współautorem. Jego sylwetkę przedstawiano w „New York Timesie” oraz w czasopismach „Fortune”, „Business Week” i „Fast Company”. Obecnie prowadzi własną firmę, która zajmuje się konsultingiem oraz prowadzeniem szkoleń – tradycyjnych i internetowych.

Jakie książki o rozwoju osobistym dodasz do tej listy?


Warning: Trying to access array offset on value of type null in /home/rafalszr/domains/rafalszrajnert.pl/public_html/wp-content/themes/betheme/includes/content-single.php on line 286
Dr/PhD Rafał Szrajnert
Dr/PhD Rafał Szrajnert
Rafał Szrajnert to doktorant (PhD) specjalizujący się w zarządzaniu i marketingu. Ukończył studia magisterskie na wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego, a także studia podyplomowe. Jest przedsiębiorcą z ogromnymi sukcesami, Oprócz własnej działalności prowadzi doradztwo biznesowe, coaching i szkolenia, szeroko znane w Polsce. Profil działalności to: -doradztwo marketingowe -konsulting marketingowy -szkolenia, kursy -doradztwo biznesowe (psychologia, coaching) -marketing (seo, reklamy CPA, PPC)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podaj imię i adres email, aby przejść dalej