Książki o psychologii które warto przeczytać (wpływ psychologiczny i psychoterapia)

książki o uzależnieniach
Książki o uzależnieniach które warto przeczytać (poradnik)
20 lipca, 2021
książki o ekonomii
Najlepsze książki o ekonomii które warto przeczytać (finanse i wolny rynek)
20 lipca, 2021

Książki o psychologii które warto przeczytać (wpływ psychologiczny i psychoterapia)

książki psychologiczne, które zmieniają życie

REKLAMA:

Koniecznie zobacz naszą platformę ze szkoleniami online:

kurs facebook szkolenie online

Link do kursu: Facebook Ads

Chcesz lepiej zrozumieć, dlaczego zachowujesz się w dany sposób? Albo zastanawiasz się, co zrobić, żeby lepiej sobie radzić w relacjach, w związku, jak lepiej rozmawiać z dziećmi lub być jak bardziej asertywnym w pracy?

W tym tekście zgłębimy tajniki psychologii. Poznasz dobre książki o psychologii.

REKLAMA

Koniecznie zobacz NAJLEPSZE szkolenie z Facebooka na rynku

szkolenie facebook

Link do kursu: szkolenie Facebook Ads

Więc jakie polecam książki o psychologii?

Psychologia na temat ludzkich zachować kryje w sobie odpowiedzi na wiele nurtujących pytań.

Jest tego na prawdę sporo i czasem nie wiadomo od czego zacząć. Zaraz poznasz dobre książki psychologiczne, po które warto sięgnąć.

książki psychologiczne, które zmieniają życie

Najlepsze książki o psychologii– ranking

Jeśli wejdziesz do pierwszej lepszej księgarni to przekonasz się, że jest wiele książek o tematyce psychologicznej. Nie ma w tym nic nadzwyczajnego– zrozumienie podstawowych mechanizmów, które rządzą zachowaniami ludzkimi dokładnie pozwala nam przełamać bariery i zmienić perspektywę jak patrzymy na to co w okół nas się dzieje.

Pytanie jednak, jak spośród tych tysięcy tytułów wybrać książki psychologiczne, które warto przeczytać? Ułatwiam Ci to zadanie.

Oto zestawienie tytułów, od których warto żebyś zaczął jeśli interesują Ciebie książki o psychologii człowieka.

1. Wywieranie wpływu na ludzi. Teoria i praktyka. Robert B. Cialdini

Link do książki: https://www.rafalszrajnert.pl/kup/cialdini/

Nowe wydanie światowego bestsellera. Tej książki właściwie nie trzeba przedstawiać. Wywieranie wpływu to absolutny bestseller w Stanach Zjednoczonych i w Polsce! Obowiązkowa pozycja dla każdej świadomej osoby, która chce poszerzać swoją wiedzę o fascynującym świecie ludzkich zachowań i wykorzystywać ją do osiągania zamierzonych celów.

2. Jak zdobyć przyjaciół i zjednać sobie ludzi, Dale Carnegie

Link do książki: https://www.rafalszrajnert.pl/kup/dalecarnegie/

Sekretem sukcesu tej książki jest jej prostota. Każda rada w niej zawarta wydaje nam się oczywista. Wiedza o życiu, człowiecza mądrość tkwi w naszej podświadomości. Sztuką jest wydobycie tej mądrości i zastosowanie w działaniu.

Niewielu to potrafi. Carnegie tak. Po mistrzowsku. Jest prawie pewne, że studiując jego dzieło, kierując się zapisanymi w nim regułami odniesiesz sukces.Bo któż nie chciałby:być człowiekiem nietuzinkowym,mieć grono sprawdzonych przyjaciół i ludzkie zaufanie,umieć zjednać sobie ludzi,zyskać popularność,być dobrym mówcą?

Ta książka ułatwi ci swobodne poruszanie się w biznesie. Przyda się w życiu rodzinnym i towarzyskim. Sprawdziła się w wielu krajach świata. Z całą pewnością i w Polsce zyskają wszyscy, którzy ją przeczytają. Zawarte w niej reguły to nie tylko teoria.

One działają magicznie. Wierz w to albo nie ich stosowanie całkowicie odmieniło życie wielu ludzi.

3. Jak mówić żeby dzieci nas słuchały; jak słuchać żeby dzieci do nas mówiły

Link do książki: https://www.rafalszrajnert.pl/kup/jak-mowic/

Praktyczne ćwiczenia i wskazówki ułatwiające opanowanie sztuki komunikowania się z dziećmi – i… nie tylko z nimi – sprawiają, że książka jest przeznaczona dla każdego, kto chciałby lepiej rozumieć i mądrzej kochać dzieci oraz być przez dzieci kochanym i rozumianym.

Nowe wydanie poszerzone o posłowie „Nowe pokolenie”, które napisała Joanna Faber, córka jednej z autorek. Wychowana według metod przedstawianych w książce dzieli się doświadczeniami z dzieciństwa i wraz z rodzicami podejmuje wyzwania nowych czasów, szukając nowych rozwiązań.

4. Socjotechnika. Sztuka zdobywania władzy nad umysłami

Link do książki: https://www.rafalszrajnert.pl/kup/socjotechnika/

Pierwszy na świecie kompleksowy model socjotechniki

Inżynieria społeczna określa sposoby wpływania na drugiego człowieka w celu nakłonienia go do działania, które może być niezgodne z jego osobistym interesem. Koszt użycia socjotechnik jest bardzo niski, ryzyko – akceptowalne, a korzyści bywają ogromne.

Uważa się, że socjotechniki są nieodzownym narzędziem hakerów, przestępców czy służb specjalnych. Oczywiście, nie zawsze intencje towarzyszące stosowaniu inżynierii społecznej zasługują na potępienie: tego rodzaju działanie przy kampaniach edukacyjnych, akcjach charytatywnych czy w marketingu trudno jednoznacznie nazywać nieetycznym.

Niemniej wiedza o socjotechnikach staje się obecnie bardzo ważna, choćby po to, aby skutecznie bronić się przed atakami tego typu.To drugie, przejrzane i gruntownie zaktualizowane wydanie znakomitego przewodnika po różnych technikach inżynierii społecznej, od klasycznych po najnowocześniejsze.

Przedstawiono tu naukowe podwaliny socjotechnik, a poszczególne metody, takie jak tworzenie pretekstu, modelowanie komunikacji, tailgating czy phishing, opisano z przywołaniem rzeczywistych zdarzeń. Książka pozwala zrozumieć, jak łatwo jest skłonić ludzi do podjęcia szkodliwych decyzji, a równocześnie podpowiada, jak można skutecznie bronić się przed socjotechnikami.

Są one coraz powszechniejsze: w ciągu ostatnich kilku lat ich zastosowanie bardzo się rozpowszechniło – i dotyczy to zarówno przestępców, jak i najzupełniej legalnie działających profesjonalistów.

Podczas większości złośliwych ataków wykorzystuje się element socjotechniczny, aby zwieść użytkownika i nakłonić go do zapewnienia atakującym dostępu. Kolejne słabości techniczne można usuwać w miarę ich powstawania, natomiast nic nie da się poradzić na głupotę, a raczej łatwowierność ludzi. Chris wyjaśnia tajemnice tego typu przedsięwzięć, omawiając wykorzystywane współcześnie ścieżki ataku. Ta książka dostarcza cennych informacji, które ułatwiają rozpoznawanie takich ataków.

Kevin Mitnick,
pisarz, prelegent i konsultant.


Chris Hadnagy stworzył wyczerpujące opracowanie na temat socjotechniki. Książka powstała na podstawie pogłębionych badań i uwzględnia kwestie praktyczne. Twojej firmie, ale również i Tobie dostarcza zatem rozwiązań konkretnych problemów i zapewnia ochronę przed wszechobecnymi zagrożeniami. To prawdziwie przełomowe dzieło.

Kevin Hogan,
autor książek Ukryta perswazja oraz Sekretny język biznesu


  • Pokrętny labirynt socjotechniki.
  • Ludzki umysł to najmocniejszy z elementów każdego systemu.
  • Ludzki umysł to najsłabszy z elementów każdego systemu.

Brzmi paradoksalnie? A jednak bez względu na to, jak skomplikowane ustanowisz zabezpieczenia, Twoje przedsięwzięcie może nie wypalić właśnie z winy infrastruktury ludzkiej. Człowiek funkcjonuje według pewnych schematów, które można z powodzeniem rozgryźć. A złośliwy socjotechnik, dysponujący odpowiednimi umiejętnościami, to przeciwnik, przed którym niemal nie sposób się obronić.

Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

5. Odkryj w sobie psychopatę i osiągnij sukces

Link do książki: https://www.rafalszrajnert.pl/kup/psychopata/

Jak w najlepszy sposób wykorzystać naszego psychopatę wewnętrznego, by odnosić sukcesy i wycisnąć z życia jak najwięcej?

Dobry psychopata – kto to taki? Jakim cudem myślenie jego kategoriami może ci pomóc w osiągnięciu pełni możliwości?

Doktor nauk psychologicznych Kevin Dutton spędził całe życie akademickie na przyglądaniu się psychopatom. W trakcie jednego z projektów badawczych poznał Andy’ego McNaba, legendę brytyjskich komandosów z SAS.

Zaskoczyło go pewne odkrycie związane z tym człowiekiem: McNab niewątpliwie jest psychopatą, co ważne natomiast, jest on dobrym psychopatą. W przeciwieństwie do złych psychopatów jest w stanie podkręcać lub tonować niektóre własne cechy osobowości – takie jak bezwzględność, odwaga, stanowczość, wyrzuty sumienia czy empatia – aby w bardzo różnych okolicznościach wydobyć z siebie (oraz z innych) optimum możliwości.

Wyjątkowe połączenie barwnych, wariackich doświadczeń jednego z akademicką znajomością tematu drugiego pozwala im na zgłębianie odmiennych ścieżek, jakimi podążają umysły dobrych psychopatów. Autorzy podpowiadają, w jaki sposób może się to okazać dla nas przydatne w życiu codziennym.

6. Pułapki myślenia. O myśleniu szybkim i wolnym. Daniel Kahneman

Link do książki: https://www.rafalszrajnert.pl/kup/kahnemanpl/

Czy ludzie są świadomymi i autonomicznymi autorami własnych wyborów i osądów?

Czy mogą ufać własnemu myśleniu, zwłaszcza temu szybkiemu – intuicyjnemu i emocjonalnemu? Rozważniej jest na pewno zdać się na myślenie wolne, analityczne. A mimo to trudno uniknąć pułapek myślenia. Przytrafia się to nawet ekonomistom i nie sprzyja podejmowaniu trafnych decyzji…

W tej odkrywczej książce Kahneman, psycholog i laureat Nagrody Nobla w dziedzinie ekonomii, rozważa te zagadnienia i daje istotny wgląd w mechanizmy ludzkiego myślenia.

Jest wiele książek psychologicznych które warto przeczytać, np Daniel Kahneman, kompendium wiedzy na temat pułapek myślenia, może coś z psychologii i psychoterapii?

Książki o psychologii które warto przeczytać (wpływ psychologiczny i psychoterapia) 1

Jakie jeszcze książki psychologiczne dopisałbyś do tej listy?

MEGA SKUTECZNY KURS, dzięki któremu nauczysz się pisać reklamy i zwiększysz zyski.

Kliknij w obrazek poniżej:

Jak napisać reklamę
Link do kursu jak napisać reklamę i ofertę.

Znasz jeszcze jakieś ciekawe książki o psychologii? Jakie są według Ciebie najlepsze książki psychologiczne i jaki poradnik dodałbyś do tej listy?


Warning: Trying to access array offset on value of type null in /home/rafalszr/domains/rafalszrajnert.pl/public_html/wp-content/themes/betheme/includes/content-single.php on line 286
Dr/PhD Rafał Szrajnert
Dr/PhD Rafał Szrajnert
Rafał Szrajnert to doktorant (PhD) specjalizujący się w zarządzaniu i marketingu. Ukończył studia magisterskie na wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego, a także studia podyplomowe. Jest przedsiębiorcą z ogromnymi sukcesami, Oprócz własnej działalności prowadzi doradztwo biznesowe, coaching i szkolenia, szeroko znane w Polsce. Profil działalności to: -doradztwo marketingowe -konsulting marketingowy -szkolenia, kursy -doradztwo biznesowe (psychologia, coaching) -marketing (seo, reklamy CPA, PPC)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podaj imię i adres email, aby przejść dalej