Książki o manipulacji techniki perswazja i retoryka

Książki o mózgu, chcesz poznać swój umysł? 2
Książki o mózgu, chcesz poznać swój umysł?
22 lipca, 2021
Co się stało z MTV? (Polska, Stany Zjednoczone i program reszta świata) 3
Co się stało z MTV? (Polska, Stany Zjednoczone i program reszta świata)
23 lipca, 2021

Książki o manipulacji techniki perswazja i retoryka

Książki o manipulacji techniki perswazja i retoryka 4

Tak więc, jeśli szukasz najlepszych książek o manipulacji, jesteś jedną z tych nielicznych osób, które wierzą, że manipulacja pomimo swojej negatywnej sławy jest potężną sztuką, bardzo ważne jest, aby uchronić się przed ludźmi stosującymi techniki manipulacji do złych uczynków Powinieneś o tym wiedzieć, aby korzystać z tych technik z korzyścią dla siebie i innych.

REKLAMA

Koniecznie zobacz NAJLEPSZE szkolenie z Facebooka na rynku

szkolenie facebook

Link do kursu: szkolenie Facebook Ads

Ja sam nie jestem entuzjastą literatury faktu, ale wierzę, że w dzisiejszym świecie bezpieczne jest tylko to, co znane. Właśnie dlatego niektóre z tych poradników dostarczają najlepszego sposobu na poznanie statystyk do wykorzystania w życiu i przezwyciężenie nawet największych problemów przy użyciu mózgu. .

Ciężka praca jest zawsze doceniana, ale mądra praca przynosi sukces. Na ścieżce do sukcesu nie ma nic nieetycznego i tylko ci, którym zależy na najmniej, ale wiedzą najwięcej, to ci, którzy naprawdę mogą odnieść sukces w życiu.

Tak więc z zamiarem, chciałbym omówić z tobą kilka książek, które pomogą ci uczyć się i być bezpiecznym przed sztuką manipulacji. Pamiętaj też, że pisarze tak naprawdę nie są tymi, którzy wierzą, że manipulacja jest najlepszym wyjściem z każdego problemu. Większość z tych pisarzy w rzeczywistości jest przeciwna manipulacji. Więc staraj się zachować otwarty umysł.

Lista jest całkowicie oparta na poziomie zaczepienia, jaki tworzą te książki i nie jest w określonej kolejności, więc zacznijmy.

Ranking książek o manipulacji

Oto najlepsze książki o manipulacji:

MANIPULACJA ODCZAROWANA: 777 skutecznych technik wpływu

Link do książki: https://www.rafalszrajnert.pl/kup/manipulacja/

Książki o manipulacji techniki perswazja i retoryka 5

Słowo „manipulacja” wywodzi się z łaciny: „mani” to „ręka”, „pulus” to „pełny”, „kontrolowany”. W efekcie „manipulacja” to działanie, w którym świadomie „trzymamy w ręce” jakiś proces. Wpływamy na kogoś lub na sytuację w sposób świadomy, a nie przypadkiem. Przygotowujemy się do tego wpływania. I nie ma w tym nic złego. I nie dajmy się oszukać, że techniki wywierania wpływu są dobre, a techniki manipulacji złe. To dokładnie te same narzędzia. Rok 2020 to czas pandemii, która zatrzymała świat. Od marca 2020 r. żyjemy w innym świecie. Od pierwszego wydania Manipulacji odczarowanej pojawiły się też trzy poważne zjawiska społeczne. Jedno to #BLM; drugie to #MeToo. I świadomość zmian klimatycznych. W rozszerzeniu, w kontekście „manipulacji odczarowanej” o tym właśnie piszę.

Marek Skała jest właścicielem i dyrektorem firmy szkoleniowej „MEGALIT – Instytut Szkoleń”. Zrobił doktorat z zakresu autorskich technik szkolenia menedżerów. Od 17 lat prowadzi szkolenia dla firm z motywacji, przywództwa, negocjacji, PR, technik rozwoju i coachingu. W szkoleniach wykorzystuje dodatkowe umiejętności — nurkowe jako Master Scuba Diver oraz doświadczenia przewodnika górskiego. Jest członkiem Towarzystwa Hipnozy Terapeutycznej i Badań nad Hipnozą.

W co oni grają. Manipulacje w codziennym życiu

Link do książki: https://www.rafalszrajnert.pl/kup/manipulacja1/

Książki o manipulacji techniki perswazja i retoryka 6

W co grają ludzie? – to pytanie po raz pierwszy zadał Eric Berne, twórca analizy transakcyjnej. Nasze psychologiczne manewry przedstawił pierwotnie niemal w formie instrukcji gry, aby podkreślić, że komunikacja między ludźmi przebiega zawsze według tego samego wzoru. Jednak w przeciwieństwie do gry planszowej czy zmagań z piłką gry psychologiczne nie sprawiają radości — przeciwnie, charakteryzują się tym, że uczestnicy, a także bierni obserwatorzy, czują się potem nieswojo.Nasze codzienne gierki są uciążliwe i frustrujące, a mimo to prowadzimy je wszyscy — w pracy i domu, w związku partnerskim, między przyjaciółmi i sąsiadami. Książka „W co oni grają”. Manipulacje w codziennym życiu w zrozumiały i interesujący sposób wyjaśni Ci rządzące nimi mechanizmy. Poznasz konkretne strategie rozwiązań oraz liczne taktyki, nastawione na skierowanie zewnętrznych manipulacji w przeciwną stronę i wystąpienie z gry!Zabawa, którą należy popsuć- Uwzględniaj, dostrzegaj i przyjmuj do wiadomości fakt udziału w grze.- Bądź wyczulony na manipulacje, fochy i inne formy nacisku.- Znajdź sposoby na godne wycofanie się z gry.

Nie tylko mózg. Opowieść psychiatry o ludzkim umyśle

Link do książki: https://www.rafalszrajnert.pl/kup/manipulacja2/

Książki o manipulacji techniki perswazja i retoryka 7

Co kryje się w naszej głowie?

Profesor Dominika Dudek łamie panujące tabu – nie obawia się wskazać różnic między umysłami kobiety i mężczyzny, a także spojrzeć na chorobę jako na źródło inspiracji. Odkrywa tajniki pracy lekarza psychiatry, opowiadając o zdumiewających historiach z życia swoich pacjentów. Korzysta z najnowszych odkryć w dziedzinie psychiatrii i przedstawia fakty, które pomagają zrozumieć najbardziej skomplikowaną istotę we wszechświecie – człowieka. O mózgu i umyśle mówi w sposób prosty i pasjonujący.

My, czytelnicy, zrozumiemy, że lęk i niechęć do osób chorych psychicznie ma swoje korzenie w bezzasadnych uprzedzeniach. Zdobędziemy informacje o związkach między biologią a psychologią, ale przede wszystkim o ludziach, którzy nas otaczają, i… o nas samych.

Dominika Dudek – utytułowana psychiatra, została wybrana na prezesa Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego, kieruje Katedrą Psychiatrii CM UJ.

Maria Mazurek – dziennikarka „Gazety Krakowskiej”, współautorka (z prof. Jerzym Vetulanim) książek: Bez ograniczeń. Jak rządzi nami mózg czy Sen Alicji, czyli jak działa mózg.

Pogadaj ze swoim mózgiem, a poznasz samego siebie. Fascynujące rozmowy o naszych emocjach, uczuciach, depresjach, o przemijaniu i miłości.

Ewa Lipska

Psychiatria jest dziedziną fascynującą dla tych, którzy chcą zrozumieć tajemnicę związku między mózgiem a umysłem, tajemnicę życia, tajemnicę zła w człowieku. Ta książka jest niezwykle cennym zaproszeniem do namysłu nad tymi pytaniami.

Mozg odporny na stres

Link do książki: https://www.rafalszrajnert.pl/kup/manipulacja3/

Książki o manipulacji techniki perswazja i retoryka 8

Naucz się kontrolować własne reakcje na stres, tak by nie niszczył twojego życia.
Nie da się uniknąć rzeczy, które nas stresują, można jednak kontrolować własne reakcje na stres, tak aby nie zdominował on naszego życia. Z tej przełomowej książki, opartej na najnowszych badaniach dotyczących neuroplastyczności mózgu i koncepcji uważności, dowiesz się m.in., jak:

  • przezwyciężać pierwotną reakcję mózgu na stres, polegającą na walce, ucieczce lub zamarciu w bezruchu,
  • porzucić niezdrowe sposoby radzenia sobie ze stresem (objadanie się, sięganie po używki),
  • wypracować zdrowe nawyki łagodzenia napięcia,
  • przekształcić negatywne schematy myślowe.
    Z tym skutecznym, zawierającym mnóstwo przydatnych technik i ćwiczeń poradnikiem nauczysz się radzić sobie zarówno z poważnymi, jak i codziennymi wyzwaniami i staniesz się szczęśliwszą i zdrowszą osobą.

Ostatnie pytanie na koniec do Ciebie. Jeśli chcesz przekonywać czy manipulować to jak zapatrujesz się na to czym jest sztuka perswazji? Jakie jest Twoje ulubione narzędzie?

Jakie jeszcze książki o manipulacji dodasz do tej listy?

Rafał Szrajnert
Rafał Szrajnert
Rafał Szrajnert to doktorant (PhD) specjalizujący się w zarządzaniu i marketingu. Ukończył studia magisterskie na wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego, a także studia podyplomowe. Jest przedsiębiorcą z ogromnymi sukcesami, Oprócz własnej działalności prowadzi doradztwo biznesowe, coaching i szkolenia, szeroko znane w Polsce. Profil działalności to: -doradztwo marketingowe -konsulting marketingowy -szkolenia, kursy -doradztwo biznesowe (psychologia, coaching) -marketing (seo, reklamy CPA, PPC)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podaj imię i adres email, aby przejść dalej

Hej, koniecznie zobacz nowy film na YouTube (piramidy finansowe w Polsce + AMBER GOLD): link

Uzyskaj dostęp do ekskluzywnych wskazówek, strategii i CASE STUDY, których nie udostępniam nigdzie indziej.
Zapisz się na newsletter.

Zapisz się i otrzymuj ciekawe informacje!