Książki o pozytywnym myśleniu (moc pozytywnego myślenia, czyli jak zmienić Twoje życie)

Książki o motywacji które warto przeczytać (rozwój osobisty i wpływ motywacyjny) 2
Książki o motywacji które warto przeczytać (rozwój osobisty i wpływ motywacyjny)
21 lipca, 2021
kmart
Kmart upadek giganta (dlaczego duże firmy upadają)
21 lipca, 2021

Książki o pozytywnym myśleniu (moc pozytywnego myślenia, czyli jak zmienić Twoje życie)

Książki o pozytywnym myśleniu (moc pozytywnego myślenia, czyli jak zmienić Twoje życie) 3

Odkryj w tym artykule najlepsze książki o pozytywnym myśleniu, abyś mógł zmienić zdanie i czerpać więcej korzyści ze wspaniałości życia.

Pozytywne myślenie nie jest filozofią teoretyczną, ale sposobem na życie.

To może zabrzmieć trochę przygnębiająco, że musimy nauczyć się myśleć pozytywnie, ponieważ nie jest to wrodzona umiejętność. Jednak dobrą wiadomością jest to, że można szybko i łatwo nauczyć się pozytywnego myślenia.

REKLAMA

Koniecznie zobacz NAJLEPSZE szkolenie z Facebooka na rynku

szkolenie facebook

Link do kursu: szkolenie Facebook Ads

Dlaczego pozytywne myślenie nie jest wrodzoną umiejętnością? Jeśli się nad tym zastanowić, pierwsi ludzie nie mieli luksusu. Musieli zwrócić uwagę na wiele możliwych niebezpieczeństw i najpierw patrzyli czy coś jest bezpieczne.

Przeszliśmy długą drogę. Tygrysy, lwy i węże nie stanowią zagrożenia dla życia prawie nikogo na tym świecie. Jednak odziedziczyliśmy strach i tendencję do szczegółowego analizowania wszystkich rzeczy, które mogą pójść źle lub które nie są doskonałe.

Jeśli w twoim życiu jest miejsce na pesymistyczne myśli, nie ma miejsca na negatywne myślenie.

Bycie optymistą i pozytywne myślenie to nie to samo.

Optymizm oznacza rzutowanie w przyszłość swoich życzeń dla pozytywnego wyniku. Innymi słowy, optymizm to nadzieja.

Pozytywne myślenie oznacza trzymanie umysłu w teraźniejszości i wybieranie dostrzegania pięknych rzeczy, które cię otaczają, nadając im większą wagę.

Połączenie optymizmu z pozytywnym myśleniem może poprawić poziom twojego szczęścia, odporności psychicznej, dobrego samopoczucia i samodzielności.

Pozytywne myśli i pozytywne nastawienie prowadzą do pięknego życia, samoakceptacji i spokoju umysłu.

Dowiedz się, jak myśleć pozytywnie, zainspirowany następującymi najlepszymi książkami na temat pozytywnego myślenia.

Ranking książek o pozytywnym myśleniu

Oto najlepsze książki o pozytywnym myśleniu, które polecam przeczytać bez względu na to, ile masz lat:

POZYTYWNA DYSCYPLINA

Link do książki: https://www.rafalszrajnert.pl/kup/myslenie/

Książki o pozytywnym myśleniu (moc pozytywnego myślenia, czyli jak zmienić Twoje życie) 4

POZYTYWNA DYSCYPLINA to klasyczna metoda wychowawcza, oparta na wzajemnej miłości i szacunku wywodząca się z nurtu psychologii indywidualnej Alfreda Adlera. Polskie wydanie książki ukazuje się dzięki pomocy finansowej setek rodziców, którzy przekonawszy się o skuteczności metody, wsparli ten projekt na drodze crowdfundingu Na jej kartach znajdziesz odpowiedzi na wiele rodzicielskich pytań:

• Co mam robić, gdy nie mogę się dogadać z dzieckiem? • Jak mam mówić, żeby dziecko mnie słyszało i częściej słuchało? • Jak stworzyć warunki do współpracy z dzieckiem? • Jak wspierać dziecko bez rozpieszczania? • Jak wyznaczać granice, ustalać i egzekwować umowy i dzielić się z dzieckiem obowiązkami? • Jak pomóc rodzeństwu dogadać się ze sobą? • Jak budować w dziecku zdrowe poczucie własnej wartości? • Jak wzmacniać jego zaufanie do siebie? • Dlaczego dzieci różnią się od siebie w zależności od kolejności urodzenia? • Jak sprawić, żeby bycie rodzicem było łatwiejsze?

Kody podświadomości. Praktyczny kurs życiowej przemiany (z ćwiczeniami)

Link do książki: https://www.rafalszrajnert.pl/kup/rozwoj-osobisty/

książki o rozwoju osobistym

KURS 100 DNI ŻYCIOWEJ PRZEMIANY

Życie zależy od tego jakie podejmujesz decyzje.

To jakie podejmujesz decyzje zależy od tego jak postrzegasz siebie, życie i świat.

To jak postrzegasz siebie, życie i świat zależy od twoich podświadomych przekonań.

Podświadome przekonania to twój wewnętrzny program wgrany w dzieciństwie.

To twoje życiowe kody.

Jeśli wierzysz podświadomie w to, że nie można cię kochać, że nie masz prawa do szczęścia i jesteś gorszy, twoja życiowa droga będzie wiernym odbiciem tych przekonań.

Jeśli chcesz wreszcie stanąć na nogi i uwierzyć w siebie, ta książka jest dla ciebie.

To jest praktyczny kurs życiowej przemiany, który pomaga zmienić podświadomy życiowy program i wgrać w jego miejsce nowe kody. Poprzez codzienne ćwiczenia rozwiniesz wiarę we własne siły, odzyskasz emocjonalną wolność, poprawisz relacje z innymi ludźmi, zbudujesz poczucie własnej wartości, staniesz na własne nogi i wreszcie rozpoczniesz nowe życie!

Książka poprowadzi cię przez sto dni życiowej przemiany.

Wyrusz w tę podróż razem ze mną!

ŻYCIE PIĘKNA KATASTROFA

Link do książki: https://www.rafalszrajnert.pl/kup/motywacji/

książki o motywacji

Katastrofa przecież nie oznacza tragedii. Mimo, że składają się na nią kryzysy, załamania i drobiazgi, które się nam nie układają. To raczej smutna potęga naszych życiowych doświadczeń. Życie wciąż płynie i wszystko, co wydaje nam się stałe, jest jedynie tymczasowe i wciąż się zmienia.

Mowa tu o naszych ideach, opiniach, związkach, posadach, majątku, ciałach, o wszystkim. W tej książce będziemy się uczyć i ćwiczyć sztukę akceptacji pełnej katastrofy. Będziemy to robić po to, by życiowe burze, zamiast zniszczyć czy ograbić z sił i nadziei, wzmocniły nas i nauczyły czegoś o życiu, rozwoju i zdrowieniu w świecie pełnym tymczasowości przemian, a czasami wielkiego bólu.

I tak w istocie jest, sedno tkwi tu w zrozumieniu jednego – czynniki umysłowe i emocjonalne, czyli sposób, w jaki myślimy i zachowujemy się, mogą mieć znaczący wpływ – dobry lub zły – na nasze zdrowie fizyczne i na naszą zdolność do uporania się z chorobą czy obrażeniami. „Carpe diem” – to motto wielu ludzi, taka pseudosentencja, której sami do końca nie rozumieją.

Chwytaj dzień, żyj dniem, żyj chwilą. W życiu wcale nie chodzi o to, aby żyć chwilą, tylko żyć w danej chwili. „Carpe diem” – ma więc wydźwięk hedonistyczny i bynajmniej nie oddaje sensu życia. Sedno tkwi w tym, aby odnaleźć sposob, jak można wsłuchać się we własne ciało i umysł, by bardziej zaufać własnemu doświadczeniu. Uwierzyć w to, że można żyć, patrzeć na problemy, zaakceptować pełną katastrofę i sprawić, że życie będzie bardziej radosne i bogate.

Aby wykorzystywać każdą chwilę, nawet jeśli jest to chwila bólu, smutku, rozpaczy czy strachu. To „wykorzystywanie chwil” to przede wszystkim regularna, pełna praktyka świadomego przeżywania każdej chwili, czyli „uważna obecność”, pełne „posiadanie” każdej chwili życia, dobrej, złej, pieknej czy brzydkiej. To właśnie istota życia z pełną katastrofą.

Takie pielęgnowanie uważnej obecności nazywanie jest istotą medytacji buddyjskiej. Jednak nie trzeba wyznawać buddyzmu, aby pewne elementy wprowadzić do swojego życia, gdyż istota medytacji jest uniwersalna. Jest również niezależna od ideologii, ta uważna obecność jest potężną siłą umożliwiającą zrozumienie siebie i zdrowienie. Tak przynajmniej twierdzi autor. Powyższy fragment pochodzi ze strony recenzje-bibliofilki

Maksimum osiągnięć

Link do książki: https://www.rafalszrajnert.pl/kup/pozytywnym-mysleniu/

książki o pozytywnym myśleniu

Przychodzi taka chwila w życiu każdego z nas, że zaczynamy zastanawiać się, czego właściwie dokonaliśmy i co jeszcze możemy osiągnąć. Patrzymy z podziwem na tzw. ludzi sukcesu i… czasami im zazdrościmy. Zastanawiamy się, jak oni to zrobili? Może mają coś, czego my nie posiadamy? A potem myślimy, że ci ludzie zapewne mieli pieniądze albo „wejścia”, albo zwyczajne szczęście…

Brian Tracy dowodzi, że nic bardziej mylnego. Dowiódł przecież tego swoim życiem. Odkrył, zdaje się, prawa, które każdego mogą doprowadzić do sukcesu, jakikolwiek by on był. Bo sukces to przecież nie tylko pieniądze czy sława. To także zadowolenie ze swojego życia, miłość, stosunki i relacje międzyludzkie, rozwój duchowy.

Sam pochodzi z biednej rodziny. Do wszystkiego doszedł sam, używając metod opisanych w tej książce. Teraz jest jednym z największych światowych autotytetów w dziedzinie zarządzania i rozwoju zawodowego, twórcą programów treningowych, multimedialnych systemów szkoleniowych z zakresu doskonalenia osobowości, sprzedaży, zarządzania i planowania strategicznego. Także polskie firmy, jak Polskie Książki Telefoniczne, Zepter International Polska i wiele innych, korzystały z profesjonalnego systemu szkoleniowego „Psychologia osiągnięć”.

Mysl i bogac sie: Podręcznik człowieka interesu

Link do książki: https://www.rafalszrajnert.pl/kup/samorozwoju/

książka o samorozwoju

Książka N. Hilla tłumaczona na wiele języków i wydana w milionowych nakładach w wielu krajach świata, stała się nie kwestionowanym, klasycznym dziełem literatury motywującej działania ludzkie.

Napoleon Hill (ur. 26 października 1883, zm. 8 listopada 1970) – amerykański pisarz, prekursor nowoczesnego rodzaju pisarstwa znanego jako literatura osobistego sukcesu. Jego najsławniejsze dzieło Think and Grow Rich (Myśl i bogać się) jest jednym z bestsellerów. Prace Hilla poświęcone były badaniu mocy własnych przekonań i ich roli w odniesieniu sukcesu w życiu. Jego słynne motto brzmi: „Co umysł ludzki potrafi wymyślić i w co uwierzy, tego potrafi także dokonać”.

Hill koncentrował się na ukazywaniu jak powstają osiągnięcia i jaka jest formuła na to, aby sukces był w zasięgu przeciętnego człowieka.

Zdrowy dom. Jak w prosty sposób stworzyć bezpieczną przestrzeń, która pozytywnie wpłynie na twoje zdrowie

Link do książki: https://www.rafalszrajnert.pl/kup/pozytywnym/

Książki o pozytywnym myśleniu (moc pozytywnego myślenia, czyli jak zmienić Twoje życie) 5

Jakie książki o pozytywnym myśleniu dodasz do tej listy?

Jak uważasz, który poradnik jest najlepiej poznać w pierwszej kolejności? Norman Vincent Pale a może ktoś inny? Jeśli masz na swojej liście jeszcze coś co warto przeczytać z psychologii pozytywnej to napisz w komentarzu.

Rafał Szrajnert
Rafał Szrajnert
Rafał Szrajnert to doktorant (PhD) specjalizujący się w zarządzaniu i marketingu. Ukończył studia magisterskie na wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego, a także studia podyplomowe. Jest przedsiębiorcą z ogromnymi sukcesami, Oprócz własnej działalności prowadzi doradztwo biznesowe, coaching i szkolenia, szeroko znane w Polsce. Profil działalności to: -doradztwo marketingowe -konsulting marketingowy -szkolenia, kursy -doradztwo biznesowe (psychologia, coaching) -marketing (seo, reklamy CPA, PPC)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podaj imię i adres email, aby przejść dalej

Hej, koniecznie zobacz nowy film na YouTube (piramidy finansowe w Polsce + AMBER GOLD): link

Uzyskaj dostęp do ekskluzywnych wskazówek, strategii i CASE STUDY, których nie udostępniam nigdzie indziej.
Zapisz się na newsletter.

Zapisz się i otrzymuj ciekawe informacje!