Książki o pewności siebie (wiara w siebie)

Książki o asertywności
Książki o asertywności (poradnik osiągania czego chcesz)
21 lipca, 2021
Książki o sprzedaży (psychologia, biznes i co warto przeczytać jako handlowiec) 2
Książki o sprzedaży (psychologia, biznes i co warto przeczytać jako handlowiec)
21 lipca, 2021

Książki o pewności siebie (wiara w siebie)

Książki o pewności siebie (wiara w siebie) 3

Dlaczego warto czytać książki o pewności siebie?

Żyjemy w epoce zaufania i komunikacji.

Od charyzmatycznego lekarza po energicznego mówcę motywacyjnego lub kochającego i przyjaznego nauczyciela – na każdym poziomie i w każdym wieku ludzie są bardziej pozytywnie nastawieni do tych, którzy wydają się samodzielni i pewni siebie.

REKLAMA

Koniecznie zobacz NAJLEPSZE szkolenie z Facebooka na rynku

szkolenie facebook

Link do kursu: szkolenie Facebook Ads

Poczucie własnej wartości, pewność siebie i obraz siebie są odpowiednikami terminu „miłość własna”. Są to konstrukcje, które określają sposób, w jaki patrzymy na siebie, postrzegamy siebie jako indywidualne byty i przedstawiamy nasze osobowości światu.

Pewność siebie jest kluczem do satysfakcjonującego życia, a wysoka samoocena jest tym, gdzie wszystko się zaczyna.

Poczucie własnej wartości rozwija się od dzieciństwa. Sposób, w jaki wchodzimy w interakcję, obserwujemy i słuchamy wzorców komunikacji innych, może odgrywać znaczącą rolę w kształtowaniu tego, jak widzimy i czujemy siebie.

Budowanie poczucia własnej wartości i samodzielności jest dzisiaj przedmiotem zainteresowania, a dzięki ostatnim postępom w nauce i literaturze mamy teraz właściwe odpowiedzi.

Wykonaliśmy wiele pracy nad tym, jak możemy pomóc sobie i innym rozwinąć system, a w następnych sekcjach wyróżniam niektóre z najbardziej znaczących książek o pewności siebie.

Ten artykuł przedstawia jedne z najlepszych dostępnych książek na temat samooceny i powiązanych tematów. Zasoby, które tu znajdziesz, są praktyczne, oparte na dowodach i sugerują skuteczne sposoby wykorzystania wiedzy w naszym codziennym życiu.

Ranking książek o pewności siebie

Oto polecane książki o pewności siebie:

Mecz wygrywa sie w szatni!: 7 przykazań lidera jak stworzyć zwycięski zespół w życiu i biznesie

Link do książki: https://www.rafalszrajnert.pl/kup/charyzmatyczny/

Książki o pewności siebie (wiara w siebie) 4

Mecz wygrywa się w szatni! to zapis bezcennych doświadczeń Mike’a Smitha – trenera drużyny NFL Atlanta Falcons i Jona Gordona – wybitnego konsultanta wielu uczelnianych i profesjonalnych drużyn sportowych, ukazujący siedem fundamentalnych zasad, dzięki którym liderzy każdej instytucji, firmy, jednostki oświatowej czy drużyny sportowej mogą zdopingować swój zespół. Ich błędy i niepowodzenia, tak jak i zwycięstwa, stanowią bezcenne lekcje, z których możemy czerpać, by wzbogacać własne organizacje.

Krok po kroku autorzy wprowadzają nas w tajniki budowania dobrze prosperującej organizacji, oferując jasną strategię działania oraz praktyczne narzędzia, dzięki którym zwierzchnicy mogą stworzyć doskonałą kulturę organizacyjną, inspirować swoją postawą, wzmacniać relacje, usprawniać pracę zespołową, osiągać imponujące wyniki oraz unikać błędów, które nazbyt często paraliżują organizacje i niweczą działania ich liderów.

Bez względu na charakter grupy – czy jest to drużyna sportowa, kierownictwo najwyższego szczebla, jednostka wojskowa, grono pedagogiczne, czy szpitalny oddział ratunkowy – skuteczni liderzy to ci, którzy szkolą, motywują, służą radą i wspierają rozwój członków swojego zespołu. Dzięki takiej postawie umacnia się nie tylko zespół, ale również sam lider, jego relacje zawodowe i cała organizacja. Mecz wygrywa się w szatni! to książka, która nie tylko oferuje nieoceniony wgląd za kulisy jednej z najbardziej stresujących i obciążonych największą presją funkcji kierowniczych na świecie, ale również podpowiada, jak każdy lider może wykorzystać opisane w niej doświadczenia, by doprowadzić swój własny zespół do zwycięstwa.

* JON GORDON jest autorem bestsellerów biznesowych i mówcą motywacyjnym, którego wystąpienia inspirują publiczność na całym świecie. Propagowane przez niego zasady zostały przetestowane przez liczne firmy wyróżnione w rankingu Fortune 500, szkoły, szpitale, drużyny sportowe i organiza-cje non profit.

MIKE SMITH był w latach 2008–2014 głównym szkoleniowcem drużyny NFL Atlanta Falcons. W swoim pierwszym sezonie z Sokołami otrzymał nagrodę dla najlepszego trenera Ligi (NFL Coach of the Year Award), przyznawaną rokrocznie przez agencję Associated Press. Portal Sporting News aż trzykrotnie przyznał mu tytuł Trenera Roku NFL (w 2008, 2010 i 2012 roku).

Asertywnosc na co dzien: Czyli jak żyć w zgodzie ze sobą i innymi

Link do książki: https://www.rafalszrajnert.pl/kup/asertywnym/

Książki o asertywności 1

Asertywność pozwala na spokojne i stanowcze wyznaczanie granic, wyrażanie swoich potrzeb i oczekiwań, odmawianie bez poczucia winy, tłumaczenia się i usprawiedliwiania. 

Autorka książki, doświadczona psychoterapeutka, poprowadzi cię przez 3 etapy procesuwypracowywania asertywności: będziesz mógł poznać przyczyny jej braku, wkroczyć na drogę do zmiany i poradzić sobie z trudnymi sytuacjami w domu i w pracy. Dowiesz się, jak zbudować właściwą samoocenę, pozbyć się lęków, poczucia winy i wstydu. Przekonasz się, jak wielki wpływ na asertywną postawę ma poczucie własnej wartości i jak dużą rolę w jego budowaniu odgrywa okres dzieciństwa.

Poradnik pomoże ci w nauce rozpoznawania oraz wyrażania swoich emocji, myśli i przekonań. Dowiesz się, jak wypracować asertywną postawę w kontakcie z klientem lub w relacji ze zwierzchnikiem. Jeśli jesteś rodzicem, zrozumiesz, jak wychować dziecko, aby miało poczucie własnej wartości. Poznasz sposoby na radzenie sobie z lękiem przed odrzuceniem czy odmową. Lektura poradnika pomoże ci w naturalny sposób reagować asertywnie i doceniać tę postawę u innych.

Dzięki poradnikowi dowiesz się, jak asertywnie:

– wyznaczać granice i szanować terytorium innych

– odmawiać bez poczucia winy

– wyrażać swoje emocje, myśli, oczekiwania

– przyjmować informacje od innych

– reagować na krytykę i atak

– wyrażać prośbę i radzić sobie z lękiem przed odmową

O autorce:

Agnieszka Wróbel – pedagog, psychoterapeuta i trener II stopnia Polskiego Towarzystwa Psychologicznego. Ukończyła Szkołę Trenerów Treningu Psychologicznego, Szkołę Psychoterapii Indywidualnej w Ujęciu Psychodynamicznym oraz liczne szkolenia. Prowadzi treningi asertywności i zajmuje się terapią indywidualną w tym zakresie. Doświadczenia, jakie autorka wyniosła z wieloletniej praktyki, doprowadziły do powstania niniejszego poradnika – twojego osobistego trenera asertywności.

Asertywnosc menedzera

Link do książki: https://www.rafalszrajnert.pl/kup/pewnosc-siebie/

Książki o asertywności 2

We współczesnym świecie asertywność stała się jedną z podstawowych kompetencji oczekiwanych i wymaganych od menedżera. Asertywność jest umiejętnością posługiwania się w różnych sytuacjach łagodną stanowczością w obronie własnych racji, ale bez wchodzenia w konflikt z racjami innych. Aby być asertywnym, należy nauczyć się:
• odmawiać,
• wyrażać własne poglądy i bronić ich,
• nie bać się krytyki i reagować na nią,
• bronić się przed agresją,
• konstruktywnie wyrażać złość,
• wydawać polecenia i komunikować swoje oczekiwania,
• chwalić innych,
• prezentować siebie.
Ten poradnik pomaga nauczyć się bycia asertywnym. Można go polecić nie tylko obecnym i przyszłym menedżerom, ale także psychologom, socjologom, dziennikarzom, urzędnikom różnych szczebli oraz studentom wyższych uczelni i słuchaczom studiów podyplomowych.

Naturalna pewność siebie Siła która zmieni Twoje życie

Link do książki: https://www.rafalszrajnert.pl/kup/charyzma/

Książki o asertywności 3

Śmiało krocz przez życie odważnym szczęście sprzyja! Docenianie pewności siebie, czyli co możesz osiągnąć, gdy przestaniesz się bać. Poszerzanie strefy komfortu, czyli jak przekraczać tysiące mentalnych granic. Zdrowa dawka egoizmu, czyli dlaczego warto ignorować opinie otoczenia.Oto potęga pewności siebie!

Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się nad tym, ile sukcesów, przyjemności i przygód omija Cię w życiu tylko dlatego, że nie masz wystarczająco dużo odwagi, by realizować swoje potrzeby i plany? Dlatego, że nie masz wewnętrznej siły, by głośno powiedzieć, co myślisz, uderzyć pięścią w stół i żyć po swojemu?

Jeśli tak, należysz prawdopodobnie do olbrzymiej rzeszy ludzi, którym brak naturalnej pewności siebie. To niezbyt dobra wiadomość: oznacza, że nigdy nie zrealizujesz w pełni swoich celów, nawet jeśli będziesz superinteligentny, bardzo sympatyczny, kulturalny, zdyscyplinowany, pomysłowy i co tam jeszcze chcesz…

Te wszystkie zalety nie zostaną wykorzystane, jeśli obawa przed wzięciem odpowiedzialności za swoje decyzje okaże się silniejsza od potrzeby działania. Na szczęście istnieje także druga strona medalu: pewność siebie to coś, co możesz wyćwiczyć.

Jeśli chcesz pozbyć się paraliżującego lęku i nieśmiałości, odrzucić niewłaściwe założenia, nauczyć się słuchać siebie i odpowiednio działać w sytuacjach stresujących lub konfliktowych, powinieneś koniecznie przeczytać tę książkę. Jej autor na własnej skórze przetestował opisane tu metody, zmierzył się z frustracją, strachem i odrzuceniem. Dobrze wie, o czym pisze, i wie, jak Ci pomóc.

Weź swoje życie we własne ręce! Waga pewności siebie. Pewność siebie od kuchni. Zdrowe podejście do śmiałości. Strefa komfortu. Przejmowanie się innymi. Przejmowanie się sobą.

A ty jakie znasz jeszcze ciekawe książki o pewności siebie?

Rafał Szrajnert
Rafał Szrajnert
Rafał Szrajnert to doktorant (PhD) specjalizujący się w zarządzaniu i marketingu. Ukończył studia magisterskie na wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego, a także studia podyplomowe. Jest przedsiębiorcą z ogromnymi sukcesami, Oprócz własnej działalności prowadzi doradztwo biznesowe, coaching i szkolenia, szeroko znane w Polsce. Profil działalności to: -doradztwo marketingowe -konsulting marketingowy -szkolenia, kursy -doradztwo biznesowe (psychologia, coaching) -marketing (seo, reklamy CPA, PPC)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podaj imię i adres email, aby przejść dalej

Hej, koniecznie zobacz nowy film na YouTube (piramidy finansowe w Polsce + AMBER GOLD): link

Uzyskaj dostęp do ekskluzywnych wskazówek, strategii i CASE STUDY, których nie udostępniam nigdzie indziej.
Zapisz się na newsletter.

Zapisz się i otrzymuj ciekawe informacje!