Książki o asertywności (poradnik osiągania czego chcesz)

kmart
Kmart upadek giganta (dlaczego duże firmy upadają)
21 lipca, 2021
Książki o pewności siebie (wiara w siebie) 1
Książki o pewności siebie (wiara w siebie)
21 lipca, 2021

Książki o asertywności (poradnik osiągania czego chcesz)

Książki o asertywności

Czy kiedykolwiek byłeś cicho, kiedy chciałeś się odezwać? Chcesz przejąć kontrolę nad swoimi decyzjami? Chcesz się rozwijać w swojej karierze lub rozwijać relacje zawodowe? Kluczem do tego wszystkiego jest nauka asertywności.

REKLAMA

Koniecznie zobacz NAJLEPSZE szkolenie z Facebooka na rynku

szkolenie facebook

Link do kursu: szkolenie Facebook Ads

Asertywność to nie jest to umiejętność, która przychodzi naturalnie każdemu, ale jest to cecha, która może otworzyć drzwi do większej satysfakcji z pracy, lepszej jakości życia i nowo odkrytego szacunku ze strony współpracowników. Twoja droga do odkrycia, jak być asertywnym, może być tak prosta, jak dokonywanie drobnych świadomych zmian, które przekształcą się w zupełnie nowe życie – i może zacząć się od czegoś tak prostego, jak czytanie książki! Dlatego w tym wpisie polecam książki o asertywności.

Od dawania z siebie jak najwięcej w miejscu pracy po stawanie się lepszym menedżerem lub wprowadzanie drobnych zmian w codziennych nawykach – oto moje ulubione książki o asertywności.

Ranking książek o asertywności

Oto polecane książki o asertywności:

Kobieta asertywna

Link do książki: https://www.rafalszrajnert.pl/kup/asertywnosc/

Książki o asertywności

Nowe, uaktualnione i wzbogacone wydanie jednego z najlepszych poradników dla kobiet!

Bestsellerowy podręcznik asertywności dla kobiet.

Czy chcesz:

  • umieć powiedzieć „nie” z pewnością siebie i spokojem,
  • dokonywać właściwych wyborów,
  • odważnie podejmować nowe wyzwania?

Dzięki Kobiecie asertywnej zdołasz zrobić znacznie więcej!

Praktyczne ćwiczenia, zaczerpnięte z życia przykłady i sprawdzone porady pozwolą ci lepiej wyrażać siebie w pracy, w relacjach z przyjaciółmi, dziećmi i partnerem. Autorki nie unikają tematów trudnych, jak przemoc domowa i molestowanie seksualne. Obalają stereotypy i mity („kobiety pracującej”, „superkobiety”) i pomagają kobietom poznawać siebie, tak by realizowały swój potencjał i czerpały radość z życia oraz związków z innymi.

Asertywnosc na co dzien: Czyli jak żyć w zgodzie ze sobą i innymi

Link do książki: https://www.rafalszrajnert.pl/kup/asertywnym/

Książki o asertywności (poradnik osiągania czego chcesz) 2

Asertywność pozwala na spokojne i stanowcze wyznaczanie granic, wyrażanie swoich potrzeb i oczekiwań, odmawianie bez poczucia winy, tłumaczenia się i usprawiedliwiania. 

Autorka książki, doświadczona psychoterapeutka, poprowadzi cię przez 3 etapy procesuwypracowywania asertywności: będziesz mógł poznać przyczyny jej braku, wkroczyć na drogę do zmiany i poradzić sobie z trudnymi sytuacjami w domu i w pracy. Dowiesz się, jak zbudować właściwą samoocenę, pozbyć się lęków, poczucia winy i wstydu. Przekonasz się, jak wielki wpływ na asertywną postawę ma poczucie własnej wartości i jak dużą rolę w jego budowaniu odgrywa okres dzieciństwa.

Poradnik pomoże ci w nauce rozpoznawania oraz wyrażania swoich emocji, myśli i przekonań. Dowiesz się, jak wypracować asertywną postawę w kontakcie z klientem lub w relacji ze zwierzchnikiem. Jeśli jesteś rodzicem, zrozumiesz, jak wychować dziecko, aby miało poczucie własnej wartości. Poznasz sposoby na radzenie sobie z lękiem przed odrzuceniem czy odmową. Lektura poradnika pomoże ci w naturalny sposób reagować asertywnie i doceniać tę postawę u innych.

Dzięki poradnikowi dowiesz się, jak asertywnie:

– wyznaczać granice i szanować terytorium innych

– odmawiać bez poczucia winy

– wyrażać swoje emocje, myśli, oczekiwania

– przyjmować informacje od innych

– reagować na krytykę i atak

– wyrażać prośbę i radzić sobie z lękiem przed odmową

O autorce:

Agnieszka Wróbel – pedagog, psychoterapeuta i trener II stopnia Polskiego Towarzystwa Psychologicznego. Ukończyła Szkołę Trenerów Treningu Psychologicznego, Szkołę Psychoterapii Indywidualnej w Ujęciu Psychodynamicznym oraz liczne szkolenia. Prowadzi treningi asertywności i zajmuje się terapią indywidualną w tym zakresie. Doświadczenia, jakie autorka wyniosła z wieloletniej praktyki, doprowadziły do powstania niniejszego poradnika – twojego osobistego trenera asertywności.

Asertywnosc menedzera

Link do książki: https://www.rafalszrajnert.pl/kup/pewnosc-siebie/

Książki o asertywności (poradnik osiągania czego chcesz) 3

We współczesnym świecie asertywność stała się jedną z podstawowych kompetencji oczekiwanych i wymaganych od menedżera. Asertywność jest umiejętnością posługiwania się w różnych sytuacjach łagodną stanowczością w obronie własnych racji, ale bez wchodzenia w konflikt z racjami innych. Aby być asertywnym, należy nauczyć się:
• odmawiać,
• wyrażać własne poglądy i bronić ich,
• nie bać się krytyki i reagować na nią,
• bronić się przed agresją,
• konstruktywnie wyrażać złość,
• wydawać polecenia i komunikować swoje oczekiwania,
• chwalić innych,
• prezentować siebie.
Ten poradnik pomaga nauczyć się bycia asertywnym. Można go polecić nie tylko obecnym i przyszłym menedżerom, ale także psychologom, socjologom, dziennikarzom, urzędnikom różnych szczebli oraz studentom wyższych uczelni i słuchaczom studiów podyplomowych.

Naturalna pewność siebie Siła która zmieni Twoje życie

Link do książki: https://www.rafalszrajnert.pl/kup/charyzma/

Książki o asertywności (poradnik osiągania czego chcesz) 4

Śmiało krocz przez życie odważnym szczęście sprzyja! Docenianie pewności siebie, czyli co możesz osiągnąć, gdy przestaniesz się bać. Poszerzanie strefy komfortu, czyli jak przekraczać tysiące mentalnych granic. Zdrowa dawka egoizmu, czyli dlaczego warto ignorować opinie otoczenia.

Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się nad tym, ile sukcesów, przyjemności i przygód omija Cię w życiu tylko dlatego, że nie masz wystarczająco dużo odwagi, by realizować swoje potrzeby i plany? Dlatego, że nie masz wewnętrznej siły, by głośno powiedzieć, co myślisz, uderzyć pięścią w stół i żyć po swojemu?

Jeśli tak, należysz prawdopodobnie do olbrzymiej rzeszy ludzi, którym brak naturalnej pewności siebie. To niezbyt dobra wiadomość: oznacza, że nigdy nie zrealizujesz w pełni swoich celów, nawet jeśli będziesz superinteligentny, bardzo sympatyczny, kulturalny, zdyscyplinowany, pomysłowy i co tam jeszcze chcesz…

Te wszystkie zalety nie zostaną wykorzystane, jeśli obawa przed wzięciem odpowiedzialności za swoje decyzje okaże się silniejsza od potrzeby działania. Na szczęście istnieje także druga strona medalu: pewność siebie to coś, co możesz wyćwiczyć.

Jeśli chcesz pozbyć się paraliżującego lęku i nieśmiałości, odrzucić niewłaściwe założenia, nauczyć się słuchać siebie i odpowiednio działać w sytuacjach stresujących lub konfliktowych, powinieneś koniecznie przeczytać tę książkę. Jej autor na własnej skórze przetestował opisane tu metody, zmierzył się z frustracją, strachem i odrzuceniem. Dobrze wie, o czym pisze, i wie, jak Ci pomóc.

Weź swoje życie we własne ręce! Waga pewności siebie. Pewność siebie od kuchni. Zdrowe podejście do śmiałości. Strefa komfortu. Przejmowanie się innymi. Przejmowanie się sobą.

A ty jakie znasz jeszcze ciekawe książki o asertywności?

Rafał Szrajnert
Rafał Szrajnert
Rafał Szrajnert to doktorant (PhD) specjalizujący się w zarządzaniu i marketingu. Ukończył studia magisterskie na wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego, a także studia podyplomowe. Jest przedsiębiorcą z ogromnymi sukcesami, Oprócz własnej działalności prowadzi doradztwo biznesowe, coaching i szkolenia, szeroko znane w Polsce. Profil działalności to: -doradztwo marketingowe -konsulting marketingowy -szkolenia, kursy -doradztwo biznesowe (psychologia, coaching) -marketing (seo, reklamy CPA, PPC)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podaj imię i adres email, aby przejść dalej

Hej, koniecznie zobacz nowy film na YouTube (piramidy finansowe w Polsce + AMBER GOLD): link

Uzyskaj dostęp do ekskluzywnych wskazówek, strategii i CASE STUDY, których nie udostępniam nigdzie indziej.
Zapisz się na newsletter.

Zapisz się i otrzymuj ciekawe informacje!