Książki o motywacji które warto przeczytać (rozwój osobisty i wpływ motywacyjny)

Książka o rozwoju osobistym
Książki o rozwoju osobistym które warto przeczytać (Samorozwój i jak się samodoskonalić)
21 lipca, 2021
Książki o pozytywnym myśleniu (moc pozytywnego myślenia, czyli jak zmienić Twoje życie) 2
Książki o pozytywnym myśleniu (moc pozytywnego myślenia, czyli jak zmienić Twoje życie)
21 lipca, 2021

Książki o motywacji które warto przeczytać (rozwój osobisty i wpływ motywacyjny)

Książki o motywacji które warto przeczytać (rozwój osobisty i wpływ motywacyjny) 3

Czasami przechodzenie przez życie może być trochę jak kolejka górska. Jest wiele wzlotów i tyle samo upadków, ilekroć podróżujemy przez szczyty i dołki. Pomocne są wtedy książki o motywacji i motywujące filmiki.

Życie staje się trochę prostsze, gdy zaakceptujesz, że gdy dążymy do naszych celów, po drodze nieuchronnie pojawią się wyzwania i bariery. Dlatego kilka dodatkowych źródeł inspiracji, takich jak książki motywacyjne, nigdy nikomu nie zaszkodziło.

Poniższe książki motywacyjne zostały wybrane, ponieważ mogą zaspokoić tę potrzebę. Te książki rzucą ci wyzwanie, abyś zakwestionował swoje obecne perspektywy i rozwijał się w nieoczekiwany sposób.

REKLAMA

Koniecznie zobacz NAJLEPSZE szkolenie z Facebooka na rynku

szkolenie facebook

Link do kursu: szkolenie Facebook Ads

Poniższe książki motywacyjne zapewnią Ci źródło inspiracji, które rozpali Twój wewnętrzny ogień!

Ranking książek o motywacji

Oto najlepsze książki o motywacji, które polecam przeczytać bez względu na to, ile masz lat:

JAK PRZESTAĆ SIĘ BAĆ: Dla introwertyków, nieśmiałych i tych, którzy odczuwają lęki społeczne

Link do książki: https://www.rafalszrajnert.pl/kup/motywacyjne/

Książki o motywacji które warto przeczytać (rozwój osobisty i wpływ motywacyjny) 4

Lęk społeczny, w mniejszym lub większym stopniu, towarzyszy każdemu z nas. We współczesnym świecie przybywa zresztą sytuacji, w których może się on wzmóc. Boimy się, że ktoś dostrzeże nasze wady lub słabości albo przynajmniej zauważy jakąś drobną niezdarność i obdarzy nas pogardliwym spojrzeniem…

Nawet niepozorne zdarzenia wyzwalają w nas spiralę niepotrzebnych myśli, od których nasz lęk pęcznieje jak nadmuchiwany balonik. Wraz z nim zaś nasza pewność siebie staje się coraz mniejsza. W konsekwencji zwyczajne sytuacje czy czynności wydają nam się pełne niebezpieczeństw niczym ścieżki najeżone tłuczonym szkłem… A przecież jesteśmy w stanie opanować swój lęk.

To, że go odczuwamy, nie musi czynić z nas aspołecznych odludków ani uniemożliwiać przeżywania codziennych radości. Jeśli uświadomimy sobie, z czego biorą się nasze obawy, będziemy mogli stawić czoła sytuacjom, które do tej pory budziły w nas instynktowny strach. Dr Ellen Hendriksen, psycholożka kliniczna, która na co dzień pomaga ludziom wyzwolić się z lęku społecznego, korzystając z najnowszej wiedzy i swojego doświadczenia, przedstawia w tej książce konkretne wskazówki, które pozwolą ci odnieść sukces w każdej nieznanej sytuacji społecznej. I może cię to zaskoczy, ale… tak naprawdę nie masz problemu z umiejętnościami społecznymi.

Dowiedz się, w czym tkwi twoja trudność, i odzyskaj siebie! Potraktuj tę książkę jako klucz do zmiany – do zrzucenia zewnętrznej powłoki nerwowości, tak by ujawnił się pełen swobody i pewności rdzeń twojej osoby. Celem nie jest tańczenie na stole czy zakładanie sobie abażuru na głowę, tylko postawienie przed sobą niewielkiego wyzwania na swoich warunkach.

Zaczniesz od prowadzenia życia, na jakim ci zależy, razem z lękiem – zabierając go z sobą. A w miarę jak będziesz to robić, lęk zacznie nieoczekiwanie odpływać. Nic się nie zmieni. I wszystko się zmieni.

Kody podświadomości. Praktyczny kurs życiowej przemiany (z ćwiczeniami)

Link do książki: https://www.rafalszrajnert.pl/kup/rozwoj-osobisty/

książki o rozwoju osobistym

KURS 100 DNI ŻYCIOWEJ PRZEMIANY

Kody podświadomości. Praktyczny kurs życiowej przemiany (z ćwiczeniami)

Umysł człowieka jest źródłem wszystkich podejmowanych przez nas decyzji. Dzięki książce „Kody podświadomości” autorstwa znanej polskiej podróżniczki Beaty Pawlikowskiej uświadomisz sobie, jak możesz zmodyfikować swoje życie na lepsze za sprawą zmiany swojego trybu myślenia. Klucz do przemiany tkwi w Twojej podświadomości!

Siła podświadomości

Beata Pawlikowska w swojej książce uświadamia czytelnikowi, jak można w krótkim czasie zmienić swoje życie. Twoja duchowa metamorfoza dokona się w ciągu 100 dni. Publikacja „Kody podświadomości” to przewodnik, który krok po kroku doprowadzi Cię do celu, który sobie wyznaczysz.

Autorka uczy, jak możesz zmieniać podświadome mechanizmy, które kierują naszym życiem i mają wpływ na wszystkie decyzje, jakie podejmujesz – od tych najbardziej błahych, do fundamentalnych. Niewykluczone, że nie zdawałeś sobie dotychczas sprawy z tego, że istnieją „Kody podświadomości”, które sterują Twoim życiem. To właśnie one sprawiają, że albo wszystko Ci się udaje, albo nie jesteś w stanie odczuwać pełni szczęścia.

Praktyczny aspekt książki

Dzięki przeczytaniu „Kodów podświadomości” nie tylko będziesz gotowy do tego, by dokonała się Twoja przemiana życiowa, ale też zyskasz praktyczne porady, dzięki którym nauczysz się czerpać z życia pełnymi garściami. Beata Pawlikowska prezentuje program na 100 dni Twojego życia. Zmień myślenie, wgraj nowe kody do swojego umysłu, a za nieco ponad 3 miesiące będziesz zupełnie innym człowiekiem.

Wyrusz w tę podróż razem ze mną!

ŻYCIE PIĘKNA KATASTROFA

Link do książki: https://www.rafalszrajnert.pl/kup/motywacji/

książki o motywacji

Stres. Otacza nas zewsząd, przenika w głąb, wysysa z nas energię, osłabia zdrowie i sprawia, że jesteśmy bardziej podatni na lęk i depresję. Książka „Życie – piękna katastrofa” powstała podczas słynnego programu ograniczania stresu w oparciu o samoświadomość. Jon Kabat-Zinn wskazuje w niej, jak stosować naturalne metody, by uzdrowić ciało i ukoić ducha. Opisane przez niego praktyki nauczą cię, jak radzić sobie z chronicznym bólem, zmęczeniem i stresem – przyczyną wielu chorób. Dowiesz się, jak łatwo można ograniczyć niepokój i uczucie paniki, jak dzięki jodze i medytacji odzyskać równowagę, poprawić jakość życia i relacji z innymi.

„Życie – piękna katastrofa” to książka dla każdego, kto chce prowadzić zdrowe i pełne spokoju życie.

„Cudowny przewodnik dla tych z nas, którzy wybierają życie i leczenie. Mam nadzieję, że wszyscy dokonacie tego właśnie wyboru i przeczytacie tę książkę”.
dr Bernie Siegel, autor książki „Miłość, medycyna i cuda”

„To praktyczny przewodnik nie tylko świadomej medytacji i leczenia, ale też codziennego życia”.
Joseph Goldstein, autor książki „One Dharma”

„Dr Jon Kabat-Zinn elokwentnie wyjaśnia siłę pogłębiania świadomości i uważności. Zdecydowanie polecam tę książkę każdemu, kto chce zacząć uzdrawianie własnego życia”.
dr Dean Ornish, autor książki „Program dr. Deana Ornisha na rzecz leczenia chorób serca”

Maksimum osiągnięć

Link do książki: https://www.rafalszrajnert.pl/kup/pozytywnym-mysleniu/

książki o pozytywnym myśleniu

Brian Tracy jest w dzisiejszych czasach jednym z największych autorytetów w dziedzinie rozwoju osobistego. Napisał ponad 40 książek, wydanych w kilkudziesięciu krajach oraz przetłumaczonych na 30 języków. Nawet jeśli go znasz i “przejadł ci się” – daj szansę “Maksimum Osiągnięć”, bo warto.

Największą wartość mają teorie, które sprawdzają się w codziennym życiu, a dowodem na ich skuteczność są konkretni ludzie. Życie Briana Tracy stanowi dowód jego własnych teorii stworzonych na bazie osobistych doświadczeń, dlatego są tak cenne. Rozwój osobisty, który doprowadził go do miejsca, w którym znajduje się dziś, jest głównym tematem „Maksimum osiągnięć”. I choć można go trochę traktować jak faceta, który osiągnął sukces głównie opowiadając o sukcesie, to ważne, że jego porady są sensowne i logiczne. I mogą ci pomóc w praktyce.

Książka ta pokazuje i uczy, że wszystko co osiągamy w życiu zależy od nas. Marzenia to nic innego jak cele, które chcemy osiągnąć, a żeby to zrobić musimy mieć konkretny plan i konsekwentnie go realizować. Jednocześnie uczy nas pozytywnego odbioru tego, co przynosi nam życie. Otwierając się na swoje cele i wierząc, że jesteśmy w stanie je osiągnąć, roztaczamy przed sobą nowe możliwości, zaczynamy je po prostu dostrzegać.

Nie chodzi tu o wiarę w przypadek, ale świadomość, że jak tylko zaangażujemy się w swój cel i będziemy każdego dnia czerpać radość z jego realizacji, to go osiągniemy. Skupimy się bowiem na przemyślanym działaniu, opartym na konkretnym planie. Książka ta uświadamia, że nie należy czekać na „szczęście”, dzięki któremu spełnią się nasze marzenia. Sami tworzymy kroki, które nas do nich doprowadzą. Nasz umysł należy nakierować na działanie.

To, co odróżnia Tracy`ego od innych autorów tego typu książek, to nie skupianie się na stwierdzeniach typu „wszystko zależy od Ciebie”, „wystarczy w siebie uwierzyć” itp. ale na wyjaśnianiu JAK TO ZROBIĆ. To, że wiara w siebie jest podstawą do realizacji celów, mówi każdy, ale jeśli to takie proste, to czemu wielu z nas ciągle ma z tym problemy? Czemu, nawet jeśli mamy zdrowe poczucie własnej wartości to i tak nie osiągamy wielkich sukcesów? Tracy przekazuje nam praktyczne porady co zrobić, by stworzyć zdrową koncepcję własnej osoby, zgodną z naszymi marzeniami, czyli zamierzeniami. Uczy nas praktycznego podejścia do wyznaczanych sobie celów, tak by stały się one dla nas możliwe do zrealizowania. Cel to zadanie, które należy przemyśleć, przygotować plan i po kolei punkt po punkcie go realizować.

Powyższy fragment recenzji pochodzi ze strony kolkoikrzyzyk

Mysl i bogac sie: Podręcznik człowieka interesu

Link do książki: https://www.rafalszrajnert.pl/kup/samorozwoju/

książka o samorozwoju

Na pewno zastanawialiście się nieraz, dlaczego niektórzy ludzie odnoszą wręcz spektakularne sukcesy finansowe, a inni – mimo wielu wysiłków i poświęconego czasu – tkwią w tym samym miejscu.

Wiem, że niektórzy z Was powiedzą, że to zależy od rodziny, z której pochodzimy, od znajomości, szczęścia i wielu innych czynników. Oczywiście zgadzam się z tym – to rzeczywiście ułatwia życie, ale nie determinuje.


Czy w takim razie jest jakiś sposób, który może nam pomóc w osiągnięciu wyższej pozycji materialnej? Czy możemy coś zrobić, by mieć na tyle pieniędzy, by nie martwić się, skąd weźmiemy je na zapłacenie kolejnej raty w banku czy bieżących rachunków?

Satysfakcja pracowników i motywacja do pracy: Teorie, badania, wyniki

Link do książki: https://www.rafalszrajnert.pl/kup/motywowanie/

Książki o motywacji które warto przeczytać (rozwój osobisty i wpływ motywacyjny) 5

Jeśli szukasz książki o motywacji pracowników i kultury firmowej to ta książka jest dla Ciebie.

A teraz…

Jakie książki o motywacji dodasz do tej listy? Który poradnik polecasz sprawdzić w pierwszej kolejności? Potęga podświadomości a może coś innego?

Rafał Szrajnert
Rafał Szrajnert
Rafał Szrajnert to doktorant (PhD) specjalizujący się w zarządzaniu i marketingu. Ukończył studia magisterskie na wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego, a także studia podyplomowe. Jest przedsiębiorcą z ogromnymi sukcesami, Oprócz własnej działalności prowadzi doradztwo biznesowe, coaching i szkolenia, szeroko znane w Polsce. Profil działalności to: -doradztwo marketingowe -konsulting marketingowy -szkolenia, kursy -doradztwo biznesowe (psychologia, coaching) -marketing (seo, reklamy CPA, PPC)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podaj imię i adres email, aby przejść dalej

Hej, koniecznie zobacz nowy film na YouTube (piramidy finansowe w Polsce + AMBER GOLD): link

Uzyskaj dostęp do ekskluzywnych wskazówek, strategii i CASE STUDY, których nie udostępniam nigdzie indziej.
Zapisz się na newsletter.

Zapisz się i otrzymuj ciekawe informacje!