Książki o finansach

książki psychologiczne o zachowaniach ludzkich
Książki psychologiczne o zachowaniach ludzkich
19 lipca, 2021
książki o uzależnieniach
Książki o uzależnieniach
20 lipca, 2021

Książki o finansach

Książki o finansach 2

Istnieją książki na każdy etap życia i na każdy cel finansowy, niezależnie od tego, czy chcesz przejść na wcześniejszą emeryturę, budować bogactwo na dłuższą metę, rozpocząć rozmowy o pieniądzach z rodziną, czy po prostu spojrzeć na pieniądze z innego punktu widzenia. Te tytuły zostały starannie wybrane: niektóre z moich osobistych ulubionych, a niektóre z naprawdę imponującymi recenzjami i ocenami.

Książki o finansach…

Internet jest doskonałym źródłem informacji o finansach osobistych.

REKLAMA

Koniecznie zobacz NAJLEPSZE szkolenie z Facebooka na rynku

szkolenie facebook

Link do kursu: szkolenie Facebook Ads

Ale jeśli chcesz głębiej zagłębić się w myślenie o pieniądzach lub filozofię finansową, nadal nie ma substytutu dla dobrej, staromodnej książki. Dlatego nawet odnoszący sukcesy blogerzy i osobistości telewizyjne również publikują książki – daje im to możliwość rozwinięcia ich światopoglądu w kompleksowy, szczegółowy sposób.

Oto niektóre z moich ulubionych tytułów dotyczących finansów osobistych, wraz z wyborami z sektora finansowego.

Ranking książek o finansach

Więc poniżej najlepsze książki o finansach:

Mów i bogać się czyli jak stać się bogatym bez kapitału

Link do książki: https://www.rafalszrajnert.pl/kup/finanse1/

Książki o finansach 3

Autor wprowadza nas w tajniki swojej teorii sukcesu, której tajemnica tkwi w opanowaniu umiejetnosci rozmawiania z ludzmi.

,,Mów i bogac sie” jest jednoczesnie poradnikiem, pomagajacym wypracowac w sobie metody dzialania, pomocne w odkrywaniu dróg osiagania sukcesu. Holland potwierdza, ze: ,,mysl”, ,,mów”, ,,dzialaj”, tworza jednosc, bedaca podstawa powodzenia.

Inteligentny inwestor: Najlepsza książka o inwestowaniu wartościowym

Link do książki: https://www.rafalszrajnert.pl/kup/finanse2/

Książki o finansach 4

Obecne wydanie Inteligentnego inwestora to najważniejsza książka, jaką kiedykolwiek przeczytasz o osiąganiu zamierzonych celów finansowych. Jasno przedstawia podstawy, niezwykle skutecznego i popularnego podejścia do inwestowania.

Myśl i bogać się. Wersja oryginalna, odświeżona i zaktualizowana

Link do książki: https://www.rafalszrajnert.pl/kup/finanse3/

Książki o finansach 5

Napoleon Hill poświęcił kilkanaście lat życia na stworzenie metody osiągania sukcesu. Uczył się od najlepszych, którzy stworzyli wielkie fortuny. Wnikliwie przeanalizował ścieżki, którymi podążali i odkrył, że dzięki kierowaniu się kilkoma prostymi zasadami każdy może zdobyć bogactwo. Hill udowodnił to własnym życiem, postępując zgodnie z doskonaloną latami metodą.

Spełniając życzenie swojego mentora, Andrew Carnegiego, podzielił się swoim odkryciem z każdym, kto chce rozwinąć skrzydła, odnaleźć moc myślenia i wzbogacić się duchowo, fizycznie, finansowo i emocjonalnie!W czasach Wielkiego Kryzysu, Hill opublikował swoje dzieło po raz pierwszy. Późniejsze wydania książki nie zawierały wielu fragmentów, które dziś, w czasach chaosu i niepewności okazują się bardzo istotne. Równocześnie książka została zaktualizowana o świeże dane gospodarcze oraz wzbogacona o komentarze, przypisy i kilka dodatków.

W ten sposób pełniej i ściślej zapoznasz się z niezwykłą metodą Napoleona Hilla. Głębiej zrozumiesz wszystkie konteksty i odkryjesz, że Hill świetnie znał koncepcje zarządzania korporacyjnego czy psychologii, które trafiły do kanonu ledwie kilka lat temu. Każde zdanie tej książki sprawi, że zaczniesz zbliżać się do tego, czego naprawdę pragniesz!

Finanse i prawo finansowe

Link do książki: https://www.rafalszrajnert.pl/kup/finanse4/

Książki o finansach 6

Podręcznik zawiera jasne i zwięzłe ujęcie najnowszych rozwiązań systemu finansowego w Polsce.Wykład obejmuje zagadnienia z zakresu finansów i prawa finansowego, m.in.:

– zasady funkcjonowania publicznej gospodarki finansowej i jej powiązania z gospodarką prywatną;- kwestie budżetu państwa i budżetów jednostek samorządu terytorialnego,- regulacje dotyczące systemu podatkowego, systemu finansowego ubezpieczeń, prawa walutowego i dewizowego, prawa bankowego oraz finansów i prawa finansowego przedsiębiorców.

Jedenaste wydanie książki zostało rozszerzone i zaktualizowane, a także wzbogacone o nowe zagadnienia prawa finansowego oraz najnowszą literaturę. Uwzględniono m.in. zmiany wprowadzone w systemie opodatkowania przedsiębiorców poprzez obniżenie stawki CIT czy rozwinięcie ulg o charakterze innowacyjnym w celu zwiększenia roli inwestycji w PKB, regulacje w zakresie split payment czy jednolitego pliku kontrolnego, a także uregulowania dotyczące daniny solidarnościowej obejmującej podatników, których dochody przekraczają 1 mln zł.

Finanse: Kategorie, zjawiska i procesy, podmioty

Link do książki: https://www.rafalszrajnert.pl/kup/finanse5/

Książki o finansach 7

Mów i bogać się czyli jak stać się bogatym bez kapitału

Link do książki: https://www.rafalszrajnert.pl/kup/finanse6/

Książki o finansach 8

Jim Simons to człowiek, który w 2018 roku uplasował się na 52. miejscu na liście najbogatszych ludzi świata. Jak tam dotarł? Dzięki matematyce!

Żaden inny inwestor – ani Warren Buffett, ani George Soros, Peter Lynch, Steve Cohen czy Ray Dalio – nie jest w stanie nawet zbliżyć się do tego, czego dokonał założyciel Renaissance Technologies, Jim Simons. Od roku 1988 fundusz Medallion spod znaku Renaissance przynosi roczne zyski na poziomie 66 procent. Firma odnotowała wynik z transakcji finansowych na poziomie przewyższającym sto miliardów dolarów. Sam Simons wart jest dwadzieścia trzy miliardy.

Jednak Simonsa i jego strategie spowija mgła tajemnicy. Ludzie z Wall Street od dawna pragną wniknąć w wyjątkowy umysł Simonsa, a także dowiedzieć się, w jaki sposób jego zagadkowy fundusz hedgingowy Renaissance Technologies zdominował rynki finansowe.

Jakie znasz jeszcze ciekawe książki o finansach?

Rafał Szrajnert
Rafał Szrajnert
Rafał Szrajnert to doktorant (PhD) specjalizujący się w zarządzaniu i marketingu. Ukończył studia magisterskie na wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego, a także studia podyplomowe. Jest przedsiębiorcą z ogromnymi sukcesami, Oprócz własnej działalności prowadzi doradztwo biznesowe, coaching i szkolenia, szeroko znane w Polsce. Profil działalności to: -doradztwo marketingowe -konsulting marketingowy -szkolenia, kursy -doradztwo biznesowe (psychologia, coaching) -marketing (seo, reklamy CPA, PPC)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Hej, koniecznie zobacz nowy film na YouTube (piramidy finansowe w Polsce + AMBER GOLD): link

Podaj imię i adres email, aby przejść dalej

Uzyskaj dostęp do ekskluzywnych wskazówek, strategii i CASE STUDY, których nie udostępniam nigdzie indziej.
Zapisz się na newsletter.

Zapisz się i otrzymuj ciekawe informacje!

Udostępnij!