Książki o emocjach i uczuciach, poradnik (smutek, złość, szczęście)

Książki o stresie (stres i agresja, poradnik) 2
Książki o stresie (stres i agresja, poradnik)
22 lipca, 2021
Książki o podświadomości, sztuka afirmacji (nie tylko Joseph Murphy) 3
Książki o podświadomości, sztuka afirmacji (nie tylko Joseph Murphy)
22 lipca, 2021

Książki o emocjach i uczuciach, poradnik (smutek, złość, szczęście)

Książki o emocjach i uczuciach, poradnik (smutek, złość, szczęście) 4

Czasami emocje mogą być trudne do zaakceptowania. W tym momencie przydaje się wiedza, a konkretniej książki o emocjach.

Nikt nie chce odczuwać takich emocji jak smutek, wstyd, zniechęcenie, zranienie, żal i złość. Jednak ignorowanie emocji nie jest zdrowe. Twoje emocje są tutaj, aby przekazać ci wiadomość. Tłumienie ich wyrządziłoby więcej szkody twojemu ciału i dobremu samopoczuciu.

REKLAMA

Koniecznie zobacz NAJLEPSZE szkolenie z Facebooka na rynku

szkolenie facebook

Link do kursu: szkolenie Facebook Ads

Poniżej znajdują się książki, które pomogą Ci zrozumieć i uzdrowić swoje emocje. Nie czekaj, aż Twoje emocje staną się tak intensywne, a następnie znajdź na to rozwiązanie. Może być za późno. Regularne podtrzymywanie emocji jest równie ważne, jak nasze codzienne nawyki, takie jak mycie zębów.

Więc zajmij się teraz swoimi emocjami. Wybierz poniżej książkę, która najlepiej odpowiada Twoim potrzebom i pomoże Ci zacząć.

Ranking książek o emocjach

Oto najlepsze książki o emocjach:

Emocje ujawnione

Link do książki: https://www.rafalszrajnert.pl/kup/emocje/

Książki o emocjach i uczuciach, poradnik (smutek, złość, szczęście) 5

Zachwycająca, pewna i rozumna mapa świata emocji, doskonały przewodnik.Daniel Goleman,autor książki Inteligencja emocjonalna

Nikt inny nie zbadał ekspresji mimicznych tak dogłębnie, jak Paul Ekman.

W tej książce dokonuje on w jasny, obrazowy i najbardziej przystępny sposób prezentacji swoich fascynujących odkryć.

Oliver SacksPaul Ekman to mistrz ekspresji emocjonalnej, a to jest jego mistrzowska prezentacja tej dziedziny wiedzy. Zawiera nawet podpowiedzi, w jaki sposób moglibyśmy wykorzystać odkrycia z obszaru ekspresji emocjonalnych do polepszenia naszego życia i nadania mu odpowiedniego kierunku.

Joseph Ledoux,profesor na Uniwersytecie Nowojorskim oraz autor książek Synaptic Self i Mózg emocjonalny, Magia emocji

Zdobądź kontrolę nad swoimi emocjami

Poznaj siłę empatii w Twoim życiu

Używaj emocji do realizacji swoich celów

Naucz się odczytywać ukryte uczucia innych

Pokaż mi swoją twarz, a powiem Ci, co czujesz

Czy odnosisz czasem wrażenie, że ludzie zachowują się niedorzecznie?

Czy zdarza Ci się, że nie jesteś w stanie wytłumaczyć, dlaczego postąpiłeś tak, a nie inaczej, a potem snujesz w wyobraźni plany, co by było, gdybyś powiedział i zrobił coś innego? Szukasz winnych? To emocje!

To właśnie one kierują naszymi wyborami i zachowaniem. Pozytywne potrafią nas uskrzydlić, dodać energii, uczynić bogami kreatywności, zaś negatywne wpędzają nas w otchłanie rozpaczy i sprawiają, że popełniamy niewybaczalne błędy. Jednak bez uniesień życie byłoby nudne, smutne, a nawet niebezpieczne – w końcu bez emocji żyją psychopaci…

Zamiast rozważać, jak wyglądałby świat wyprany z uczuć, czas zacząć pracować nad ich okiełznaniem. Jeśli chcesz dowiedzieć się, w jaki sposób zapanować nad swoimi emocjami, a także nauczyć się odczytywać z ludzkich twarzy nawet najbardziej skrywane uczucia, ta książka będzie dla Ciebie prawdziwą podróżą w głąb ludzkiej psychiki. Poznasz mechanizmy rządzące naszym postępowaniem, poprawisz jakość komunikacji, uporządkujesz swoje życie wewnętrzne, lepiej zrozumiesz innych ludzi, ale przede wszystkim dowiesz się o sobie samym rzeczy, o których nie miałeś pojęcia. Co powoduje uwolnienie konkretnych emocji?

Jakie korzyści przynoszą nam emocje, a jakie powodują szkody? Jaką rolę odgrywają emocje w zaburzeniach umysłowych?Jak można kierować swoim postępowaniem w chwili wzburzenia emocjonalnego?W jaki sposób rozpoznawać prawdziwe emocje, ujawniające się w mimice? Jak wykorzystać informacje na temat uczuć innych osób w związkach, pracy, rodzinie i przyjaźni?Paul Ekman to światowej sławy psycholog i jeden z najwybitniejszych ekspertów specjalizujących się w dziedzinie emocji oraz motywacji. Jest pionierem badań nad ekspresją mimiczną uczuć, a także twórcą narzędzi do ćwiczenia umiejętności emocjonalnych i wykrywania kłamstwa. Pracował jako doradca dla policji, oddziałów antyterrorystycznych, a także wytwórni filmowych.

Jest autorem czternastu książek. Znajduje się na liście 100 najwybitniejszych psychologów XX wieku, a w roku 2009 magazyn „Time” zaliczył go do grona 100 najbardziej wpływowych ludzi na świecie. Jest także pierwowzorem postaci dr Cala Lightmana z popularnego serialu Magia kłamstwa (Lie to me).

Co widac i czego nie widac

Link do książki: https://www.rafalszrajnert.pl/kup/emocje1/

Książki o emocjach i uczuciach, poradnik (smutek, złość, szczęście) 6

Co widać i czego nie widać to krótka opowieść o tym, co najważniejsze w emocjach ekonomii. Okazuje się, że nie trzeba czytać opasłych podręczników, aby zrozumieć istotę procesu gospodarowania i jego konsekwencji. Książka, którą trzymacie w ręku to swoisty elementarz. Napisana jasnym i klarownym wywodem, z niezwykłą pasją i żelazną logiką, a przy tym pełnym humoru językiem, pozwala dostrzec w ekonomii to, czego większość nie dostrzega lub dostrzec nie chce. Zmusza do myślenia. To jedna z tych książek, które czyta się przez całe życie i za każdym razem odkrywa się w niej coś nowego, inspirującego.?

MÓZG I SERCE – MAGICZNY DUET

Link do książki: https://www.rafalszrajnert.pl/kup/emocje2/

Książki o emocjach i uczuciach, poradnik (smutek, złość, szczęście) 7

Prawdziwa historia neurochirurga, który odkrył tajemnice ludzkiego umysłu i sekrety serca.

Ta inspirująca opowieść poruszy czytelników – otworzą swoje serca i zrozumieją, że mogą wiele zrobić dla innych. – Jego Świątobliwość Dalajlama

Znany neurochirurg radzi, jak wykorzystać potęgę umysłu i moc serca, by osiągnąć wszystko, czego pragniesz.

James Doty urodził się w Lancaster, małym mieście w Kalifornii, w ubogiej rodzinie. Ojciec był alkoholikiem, matka chorowała na przewlekłą depresję. Przyszłość dwunastoletniego Jamesa malowała się w czarnych barwach. Podczas wakacji w 1968 roku nagle wszystko się zmieniło, gdy przypadkiem wstąpił do sklepu z rekwizytami iluzjonistycznymi. Poznał tam Ruth, która przekazała mu magiczną umiejętność – nauczyła go radzić sobie z cierpieniem, określać swoje pragnienia i dążyć do ich spełnienia…

James Doty w swojej książce, będącej po części zapisem jego wspomnień, a po części zbiorem informacji na temat odkryć naukowych w dziedzinie neuroplastyczności, uświadamia nam, że w każdym z nas istnieje takie miejsce spokoju i piękna i można zaglądać do niego zawsze, gdy czuje się taką potrzebę. Wystarczy tylko, tak jak Doty, otworzyć drzwi i wejść do środka.

Wzmocnij jelita Wygraj z lekiem i depresja przestan zajadac stres

Link do książki: https://www.rafalszrajnert.pl/kup/stres3/

Książki o emocjach i uczuciach, poradnik (smutek, złość, szczęście) 8

JELITA TO NASZ DRUGI MÓZG! ODBUDUJ MIKROFLORĘ JELIT I ODZYSKAJ RÓWNOWAGĘ EMOCJONALNĄ! Stosując odpowiednią dietę, oczyścisz jelita, wzmocnisz swoją odporność i ochronisz swój organizm przed alergiami, cukrzycą, otyłością i chorobami autoimmunologicznymi. Jednak to nie wszystko.

Wzmacniając jelita, zwiększysz produkcję hormonów szczęścia, pokonasz przygnębienie i mgłę mózgową, poprawisz koncentrację umysłową i wspomożesz leczenie depresji. Czy zdarza Ci się zajadać stres? Czy słodyczami poprawiasz sobie nastrój? Jeśli tak, ta książka jest dla ciebie! Autor Jaglanego detoksu oraz Zatrzymaj Hashimoto na podstawie własnego doświadczenia i wieloletniej praktyki przystępnie podpowiada, jak żyć, aby odzyskać sens i radość życia!

Dowiesz się, jak wzmocnić swój przewód pokarmowy, jednocześnie wzmacniając psychikę! Gotuj zdrowo! Wzmocnij jelita i odzyskaj zdrowie!

Jakie jeszcze książki o emocjach dodasz do tej listy?

Rafał Szrajnert
Rafał Szrajnert
Rafał Szrajnert to doktorant (PhD) specjalizujący się w zarządzaniu i marketingu. Ukończył studia magisterskie na wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego, a także studia podyplomowe. Jest przedsiębiorcą z ogromnymi sukcesami, Oprócz własnej działalności prowadzi doradztwo biznesowe, coaching i szkolenia, szeroko znane w Polsce. Profil działalności to: -doradztwo marketingowe -konsulting marketingowy -szkolenia, kursy -doradztwo biznesowe (psychologia, coaching) -marketing (seo, reklamy CPA, PPC)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podaj imię i adres email, aby przejść dalej

Hej, koniecznie zobacz nowy film na YouTube (piramidy finansowe w Polsce + AMBER GOLD): link

Uzyskaj dostęp do ekskluzywnych wskazówek, strategii i CASE STUDY, których nie udostępniam nigdzie indziej.
Zapisz się na newsletter.

Zapisz się i otrzymuj ciekawe informacje!