Kreatywne pytania i odpowiedzi (zestaw nietypowych pytań, rozmowa kwalifikacyjna i reszta życia)

Mapa mentalna
Mapa mentalna, narzędzie do tworzenia map myśli
24 sierpnia, 2021
Koncentracja
Koncentracja uwagi. Sprawdzone sposoby jak poprawić koncentrację i pamięć
24 sierpnia, 2021

Kreatywne pytania i odpowiedzi (zestaw nietypowych pytań, rozmowa kwalifikacyjna i reszta życia)

Kreatywne pytania
Kreatywne pytania i odpowiedzi (zestaw nietypowych pytań, rozmowa kwalifikacyjna i reszta życia) 1

Jak stosować kreatywne pytania w życiu osobistym i w pracy?

Współczesny świat wiąże się przede wszystkim z indywidualnością. Nakierowanie na jednostkę jest tak ogromne, że stopniowo ludzie zatracają umiejętności interpersonalne. Niemniej jednak kontakty z innymi są kluczową kwestią, gdyż w pojedynkę niewiele można zdziałać. Poza tym relacje międzyludzkie stanowią integralną część życia oraz rozwoju społecznego. Bez nich nie jesteśmy w stanie prawidłowo funkcjonować w społeczeństwie. Szczególnie że poczucie przynależności jest jedną z naturalnych potrzeb każdego człowieka wytypowanych w piramidzie potrzeb Maslova.

REKLAMA

Koniecznie zobacz NAJLEPSZE szkolenie z Facebooka na rynku

szkolenie facebook

Link do kursu: szkolenie Facebook Ads

Znajomość i relacje międzyludzkie

Zawarcie znajomości to zazwyczaj bardzo prosta czynność. Poznajemy kogoś, przedstawiamy się sobie i zazwyczaj wymieniamy kilkoma zdaniami. Proste? Wyjątkowo, chociaż po rozpoczęciu znajomości, relacje zwykle osiągają różny pułap. Im bliżej poznajemy się z daną osobą, tym lepsza oraz bliższa staje się wspólna relacja. Jednakże bywa tak, że wraz z lepszym poznaniem drugiej osoby stwierdzamy, iż jednak zbyt odmienne spojrzenie na pewne sprawy nie pozwolą na zawiązanie bliższej relacji.

W jaki sposób najłatwiej poznać drugą osobę?
Poprzez zdobywanie informacji o niej. I nie chodzi tylko o wiadomości typu, gdzie mieszka i w jakim jest, ale dobrze jest poznać jej preferencje oraz upodobania, ale także postrzeganie pewnych spraw. Najlepiej osiągnąć cel poprzez szczerą rozmowę, a także zadawanie pytań. Jednakże istnieje pełna gama pytań, które w pewnym stopniu brzmią standardowo i wnoszą niewiele informacji.

Rozmowa kwalifikacyjna

Wielu kandydatów na stanowisko pracy wybitnie stresuje się rozmową, która ma zadecydować o ewentualnym stanowisku pracy. Objawiać może się to nie tylko mową ciała wskazującą na podwyższony poziom stresu, ale również sztywnością w wypowiadaniu się i swoich myśli.

Niemniej jednak w trakcie przeprowadzania rozmowy kwalifikacyjnej rekruter zwykle zadaje serię standardowych pytań, które w pewnym stopniu odzwierciedlają nie tylko predyspozycje, ale również oczekiwania potencjalnego kandydata na pracownika. Aczkolwiek coraz więcej rekruterów w trakcie spotkania z potencjalnym pracownikiem coraz częściej zadaje pytania odbiegające od normy, na które odpowiedź potrzebne jest znacznie więcej czasu.

Często też rekruterzy wskazują jeden konkretny przedmiot, prosząc o wskazanie nawet kilkunastu nietypowych zastosowań. Przykładem może być długopis, biurko czy taśma klejąca. Im więcej i szybciej takich nietypowych zastosowań zostanie wymyślonych, tym lepiej świadczy to o potencjalnym pracowniku. Zwłaszcza że w obecnych czasach kreatywność i zdolność samodzielnego myślenia poza szablonami jest naprawdę bardzo wysoko ceniona.

Kreatywne pytania

Istnieją pytania określane jako kreatywne, na które wyższą koniecznością jest udzielenie kreatywnej odpowiedzi. Nie wystarczy bowiem proste tak bądź nie, a marną i nieprzydatną odpowiedzią okażą się pojedyncze stwierdzenia. Przykładów kreatywnych pytań bez trudu można znaleźć całą masę chociażby na łamach wyszukiwarki internetowej, jeśli sami nie mamy na nie pomysłu. Niemniej jednak warto samemu wymyślić pytania, na które odpowiedz wcale nie będzie brzmieć w sposób banalnie prosty.

Co więcej, kreatywne pytania mają również za zadanie sprowokować do przemyśleń. Odpowiedzi nie są proste, a dodatkowo takie pytania można zadawać nie tylko drugiej osobie, ale również samemu sobie. W tym celu można skorzystać z kilku propozycji zamieszczonych poniżej. Świetnie nadadzą się zarówno w stosunku do samego siebie, jak również znajomych. Idealnie też nadadzą się do wykorzystania w przypadku wspomnianych nieco wyżej rozmów kwalifikacyjnych. I chociaż być może część z nich brzmieć nieco protekcjonalnie bądź prowokacyjnie, niemniej jednak pozwala na głębsze zastanowienie się nad wewnętrznymi aspiracjami i motywatorami.

Gdybyś mógł spędzić 10 minut z kimkolwiek, żywym lub martwym, kto by to był i dlaczego?

Gdybyś miał jeszcze tylko rok życia, w jaki sposób byś go wykorzystał?

Gdybyś złapał złotą rybkę i mógł spełnić jedno życzenie, o co byś prosił?

Gdybyś miał określić swoje życie tytułem książki/ filmu, jaki tytuł byś wybrał i dlaczego?

Gdybyś mógł uchronić ukochaną osobę poprzez złamanie prawa, czego byłbyś gotowy się podjąć?

Gdybyś mógł zmienić jedną rzecz w swoim życiu, co byś wybrał?

Gdybyś mógł zostać jedną z postaci filmowych bądź książkowych, którą postać byś wybrał i dlaczego?

Co byłbyś gotów zrobić, gdybyś miał okazję spełnić swoje największe marzenie?

Gdybyś mógł wyeliminować jedną rzecz ze swojego życia raz na zawsze, co byś wybrał i dlaczego?

Jak opisałbyś siebie w 3 słowach, używając 2 określeń pozytywnych i 1 negatywnego?

W jaki sposób celebrujesz osiągnięcie wytyczonych sobie celów?

Gdybyś dziś umarł i stanął przed wejściem do nieba, a św. Piotr spytałby, dlaczego miałbyś zostać wpuszczony, co byś odpowiedział?

Gdybyś dziś umarł i trafiłbyś do piekła, a diabeł dałby ci jedną szansę na wyjście z piekła, czym byś go przekupił?

Co jest twoją największą słabością?

Co jest czynnikiem, który wykracza poza twoją strefę komfortu?

Co pragniesz osiągnąć w przeciągu najbliższych 5 lat?

Kto jest twoim autorytetem i z jakiego powodu?

Gdybyś wygrał w loterii najwyższą wygraną i nie musiał więcej pracować, czym zająłbyś się do końca swojego życia i na co przeznaczyłbyś wygraną?

Jakich swoich nawyków chciałbyś się pozbyć i z jakiego powodu?

Gdybyś otrzymał minutę, aby przekazać wiadomość całemu światu, co byś powiedział?

Gdybyś miał ponownie odrodzić się jako zwierzę, którym zwierzęciem być został?

Gdybyś otrzymał szansę zrealizowania swojego największego marzenia, ale musiałbyś rzucić w tym celu wszystko inne czy podjąłbyś się takiego ryzyka?

Jakie nawyki chciałbyś nabyć, gdybyś mógł zrobić to z dnia na dzień?

Gdybyś na starość mógł zostawić tylko jedno wspomnienie, jakie byś wybrał i z jakiego powodu?

Gdyby na podstawie twojego życia nakręcono film i mógłbyś wyciąć z niego tylko jedną scenę, co byś wybrał i z jakiego powodu?

Gdybyś musiał opuścić na zawsze swoją ojczyznę, jaki kraj wybrałbyś do prowadzenia dalszego życia i dlaczego akurat ten?

Gdybyś otrzymał możliwość spełnienia marzenia w zamian za dekadę swojego życia, jakie marzenie byś wybrał?

Kim pragniesz być za 10 lat i z jakiego powodu?

Gdybyś wierzył karmę i miałaby ona do ciebie wrócić, to otrzymałbyś nagrodę czy karę za dokonania swojego życia?

Gdybyś mógł wymazać jeden zły uczynek, co byś wybrał?

Gdybyś został poproszony o najbardziej życiową i pożyteczną radę, jakiej porady byś udzielił i dlaczego?

Gdybyś mógł wybrać dowolne miejsce do życia osadzone w dowolnym czasie historycznym, gdzie byś żył, kim byś został i dlaczego?

Gdybyś mógł zadać jedno pytanie dowolnej osobie, żyjącej bądź zmarłej, kogo byś wybrał i jak brzmiałoby twoje pytanie?


Warning: Trying to access array offset on value of type null in /home/rafalszr/domains/rafalszrajnert.pl/public_html/wp-content/themes/betheme/includes/content-single.php on line 286
Rafał Szrajnert
Rafał Szrajnert
Rafał Szrajnert to doktorant (PhD) specjalizujący się w zarządzaniu i marketingu. Ukończył studia magisterskie na wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego, a także studia podyplomowe. Jest przedsiębiorcą z ogromnymi sukcesami, Oprócz własnej działalności prowadzi doradztwo biznesowe, coaching i szkolenia, szeroko znane w Polsce. Profil działalności to: -doradztwo marketingowe -konsulting marketingowy -szkolenia, kursy -doradztwo biznesowe (psychologia, coaching) -marketing (seo, reklamy CPA, PPC)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podaj imię i adres email, aby przejść dalej

Hej, koniecznie zobacz nowy film na YouTube (piramidy finansowe w Polsce + AMBER GOLD): link

Uzyskaj dostęp do ekskluzywnych wskazówek, strategii i CASE STUDY, których nie udostępniam nigdzie indziej. Zapisz się na newsletter.
Pobierz: Darmowy Raport