Czy warto podejmować walkę mimo świadomości przegranej

Determinacja
Determinacja w działaniu i dążeniu do celu (psychologia motywacji, rozwój osobisty)
23 sierpnia, 2021
Freelancer
Freelancer, praca na zlecenie. Czy freelancing to dobry pomysł?
23 sierpnia, 2021

Czy warto podejmować walkę mimo świadomości przegranej

Czy warto podejmować walkę mimo świadomości przegranej napisz rozprawkę
Czy warto podejmować walkę mimo świadomości przegranej 1

Nasze pytanie ze wstępu…

Czy warto podejmować walkę mimo świadomej przegranej?

Jak wiadomo każda osoba ma nie tylko gorsze dni, ale również tygodni lub miesiące. Czy warto podejmować walkę mimo świadomej przegranej? W jaki sposób można się zmotywować do dalszej pracy?

REKLAMA

Koniecznie zobacz NAJLEPSZE szkolenie z Facebooka na rynku

szkolenie facebook

Link do kursu: szkolenie Facebook Ads

Zrelaksowanie się

Osoby, które mają myśli o rezygnacji powinny w pierwszej kolejności uspokoić się. Warto wziąć głęboki oddech, skumulować powietrze w przeponie, a następnie powoli wypuścić. Należy powtórzyć ten mechanizm dziewięć razy. Głowa będzie dzięki temu zupełnie inaczej myślała. Odpuścić można dopiero w momencie, gdy próbowało się wszystkiego. Wtedy wewnętrzny głos może powiedzieć danej osobie „pomyliłeś się”. Nie można jednak pod żadnym pozorem wysłuchiwać tego głosu w momencie zwątpienia. Co dokładnie powinno się zrobić w przypadku ewentualnego zwątpienia?

Zewnętrzna motywacja

Należy mieć świadomość, że praktycznie zawsze znajdzie się osoba, która ma identyczny cel w życiu. Może pracować na niego dłużej i ciężej lub mieć po prostu zdecydowanie więcej szczęścia, a także lepsze możliwości na jego realizację. Godny uwagi jest fakt, że część osób uwielbia spełniać marzenia innych. Wystarczy napisać o swoim celu na portalu społecznościowym, a na pewno znajdzie się osoba, która przystąpi do jego realizacji.

Może zdarzyć się, że osiągnie go ona znacznie szybciej. Nie będzie miała po drodze żadnych problemów czy przeciwności losu. W takiej sytuacji można się zdemotywować lub chcieć osiągnąć założony cel w znacznie lepszej wersji. Osoba, która chciała nauczyć się podstaw programowania może zmienić swoje marzenie w otrzymanie pracy w renomowanej firmie zajmującej się tworzeniem aplikacji. Godny uwagi jest fakt, że osoby, które osiągną dany cel mogą jeszcze bardziej zmotywować do jego realizacji.

Każdy popełnia błędy

Jak wiadomo każda osoba popełnia błędy, a także ma ciężkie dni. Zdecydowanie najlepszym możliwym rozwiązaniem będzie nauka na własnych błędach. Każda osoba przed osiągnięciem zaplanowanego celu musiała ponieść mnóstwo porażek. Należy mieć świadomość, że bez nich nie powstałyby wielkie wynalazki czy osiągnięcia. Bardzo istotne znaczenie ma punkt widzenia. Thomas Edison uważał, że znalazł 9999 sposobów na to, w jaki sposób nie zrobić żarówki. Nigdy nie twierdził, że popełnił 9999 błędów przy jej tworzeniu.

Podczas wchodzenia na szczyt wysokiej góry, im będzie wyżej tym można spodziewać się mniej sprzyjających warunków. Oznacza to w najprostszym możliwym ujęciu, że jest się bliżej celu. Warto przełożyć to na codzienne życie. Im więcej kłopotów, problemów będzie towarzyszyło spełnieniu określonego marzenia, tym dana osoba będzie bliżej jego realizacji.

Sukces nigdy nie przychodzi łatwo

Osoby, które osiągnęły sukces w dowolnej dziedzinie bardzo często mówią o tym, że niczego nie zawdzięczają szczęściu, tylko ciężkiej pracy i wyrzeczeniom. Doskonałym przykładem mogą być sportowcy, którzy latami dochodzą do satysfakcjonujących wyników. Ponadto danej osobie może tylko wydawać się, że jest na przegranej pozycji. Może się bowiem okazać, że ktoś inny miał zdecydowanie cięższą drogę i wyznaczony cel.

Konieczne jest wyjście z własnej strefy komfortu

Osoby, które chcą być w miejscu, w którym jeszcze nigdy nie były, muszą robić rzeczy, których wcześniej nie robiły. Bardzo istotne znaczenie będzie zatem miało wyjście ze swojej strefy komfortu. W przypadku chęci zdobycia pracy w wymarzonej firmie trzeba spróbować metod, których wcześniej się nie próbowało. Doskonałym przykładem może być zapytanie się wcześniej o kryteria przyjęcia, a następnie zdobywanie określonych umiejętności np. nauka języka obcego czy programowania. Można również zgłosić się wcześniej na praktyki lub staż do wymarzonej firmy i wtedy zwrócić na siebie uwagę. W ten sposób możliwe będzie zdobycie potrzebnego doświadczenia. Wyjście ze swojej strefy komfortu nie jest jednak łatwe.

Dlaczego warto uwierzyć w swoje marzenia?

Osoby, które zastanawiają się czy warto podejmować walkę mimo świadomej przegranej przeważnie przestały wierzyć, że zrealizowanie ustalonego wcześniej celu jest możliwe. Należy zawsze być przekonanym, że to co się robi, by spełnić marzenia jest słuszne. Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że czas i tak upłynie.

Czy dobrym rozwiązaniem jest bycie realistą?

Oczywiście trzeba cały czas wierzyć w realizację swoich marzeń. Świetnym rozwiązaniem będzie jednak zostawienie sobie wyjścia awaryjnego. Dana osoba będzie miała wtedy całkowitą pewność, że jeżeli coś pójdzie nie po jej myśli, świat się dla niej nie skończy. Godny uwagi jest fakt, że istnieją marzenia, które niestety nie mogą być zrealizowane przez wszystkich. Doskonałym przykładem może być należenie do Brytyjskiej Rodziny Królewskiej.

Bardzo często należy bardzo poważnie zastanowić się, czy określony cel nie jest zbyt wymagający. Rekomendowane jest podzielenie sobie głównego celu na etapy, a następnie realizowanie ich krok po kroku. Warto wiedzieć, że czasami lepszym rozwiązaniem będzie odpuszczenie sobie na pewien czas, nabranie energii, a później przy sprzyjających okolicznościach ruszenie z podwójną siłą.

Dlaczego warto cieszy się z drobnych sukcesów?

Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że każdy najmniejszy sukces będzie przybliżał do realizacji głównego celu. Ludzie sukcesu bardzo często mówią, że większą frajdę sprawia sama droga, niż spełnienie marzenia.

Czy dobrym rozwiązaniem będzie robienie tego samego co wszyscy?

Osoby, które mają pomysł na życie wymagający zdecydowanie więcej poświęcenia, pracy w porównaniu do większości osób, nie mogą z niego rezygnować. Oczywiście osiągniecie sukcesu tą metodą może być bardzo trudne, ale ostatecznie przyniesie najwięcej satysfakcji.

Dlaczego nie warto się poddawać mimo świadomej przegranej?

Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że rezygnacja z marzenia jest zdecydowanie najprostszym rozwiązaniem. Należy jednak pamiętać, że dana osoba może wtedy podświadomie podchodzić w ten sposób do znacznej większości kwestii w swoim życiu. Najpierw nie będzie walczyła do końca o dostanie się do wybranej przez siebie szkoły, później o wymarzoną dziewczynę. W przypadku nawet najmniejszych przeciwności losu, zrezygnuje z osiągnięcia wyznaczonego celu. Warto zatem podejmować walkę do samego końca mimo świadomej przegranej.

Gdyby wszyscy się poddawali, nie byliby w tym miejscu, w którym są teraz

Należy mieć świadomość, że tylko wyjście poza granice komfortu i bezpieczeństwa pozwoli danej osobie wybić się z tłumu. Godny uwagi jest fakt, że znaczna większość osób jest usatysfakcjonowana z pracy na umowę o pracę. Ludzie cenią sobie przede wszystkim stabilizację. Nie wyobrażają sobie sytuacji, gdyby mogli ją stracić. Część osób jest jednak zainteresowana spróbowaniem czegoś zupełnie innego. Zdaje sobie sprawę, że istnieje ryzyko poniesienia porażki. Przeważnie osoby mają wtedy plan B. Potrafią podejmować ryzyko, wiedzą doskonale, że poradzą sobie bez względu na sytuacje w jakiej się znajdą.

Warto uczyć się na własnych błędach. Istnieje wtedy zdecydowanie większe prawdopodobieństwo, że nie powtórzy się popełnionych błędów. Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że porażki wzmacniają charakter. Nie można zatem bać się ewentualnych zmian. Najwięksi odkrywcy bardzo często słyszeli, że niemożliwe jest osiągnięcie celów, które sobie założyli. Należy również zaznaczyć, że Beatlesi usłyszeli od jednej z wytwórni, że ich brzmienie na pewno nie spodoba się ludziom.

Czy media pomagają w osiągnięciu ustalonych przez siebie celów?

Nie warto szukać jakichkolwiek wartości w telewizji. Można zaobserwować, że serwisy informacyjne we wszystkich krajach na świecie przepełnione są negatywnymi informacjami, które zostały wcześniej właściwie wyselekcjonowane. Ogromną popularnością cieszą się również programy telewizyjne, w których wmawia się ludziom, że będą szczęśliwi tylko wtedy, gdy wykonają operację plastyczną.

Nie jest także rekomendowane dopatrywanie się jakiegokolwiek sensu w kreowaniu celebrytek i celebrytów. Znaczna ich większość jest bowiem znana z robienia dziwnych rzeczy w internecie. Obecnie jest bardzo mało programów, które przekazywałyby odbiorcom pozytywne wartości.


Warning: Trying to access array offset on value of type null in /home/rafalszr/domains/rafalszrajnert.pl/public_html/wp-content/themes/betheme/includes/content-single.php on line 286
Rafał Szrajnert
Rafał Szrajnert
Rafał Szrajnert to doktorant (PhD) specjalizujący się w zarządzaniu i marketingu. Ukończył studia magisterskie na wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego, a także studia podyplomowe. Jest przedsiębiorcą z ogromnymi sukcesami, Oprócz własnej działalności prowadzi doradztwo biznesowe, coaching i szkolenia, szeroko znane w Polsce. Profil działalności to: -doradztwo marketingowe -konsulting marketingowy -szkolenia, kursy -doradztwo biznesowe (psychologia, coaching) -marketing (seo, reklamy CPA, PPC)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podaj imię i adres email, aby przejść dalej

Hej, koniecznie zobacz nowy film na YouTube (piramidy finansowe w Polsce + AMBER GOLD): link

Uzyskaj dostęp do ekskluzywnych wskazówek, strategii i CASE STUDY, których nie udostępniam nigdzie indziej. Zapisz się na newsletter.
Pobierz: Darmowy Raport