Nauka Jak zostać bogatym (zarabiać duże pieniądze)

szkolenie marketing
Szkolenie NLP (kurs neuro lingwistyczne programowanie)
14 października, 2021
sukces w biznesie zarabianie pomysł
Jak osiągnąć Sukces w biznesie. 9 branż które sprawią że zarobisz miliony.
15 października, 2021

Nauka Jak zostać bogatym (zarabiać duże pieniądze)

Jak zostać bogatym

Transkrypt filmu z youtube. Jak zostać bogatym, czyli jak być bogatym w młodym wieku:

13 rzeczy, których należy unikać, jeśli chcesz stać się bogatym.

Wielu ludzi zmaga się z finansami i myślą sobie och, wiesz co? Nie mogę stać się bogaty, bo nie mam dość pieniędzy. Albo nie mam wystarczającego kapitału. Nie mam odpowiedniego pomysłu lub nie pracuję w odpowiedniej branży. Albo nie mam odpowiednich kontaktów. Wiesz co? Z mojego doświadczenia wynika, że ​​nie to powstrzymuje większość ludzi. To, co powstrzymuje większość ludzi, to ta jedna rzecz. A to jest: ego.

To prawda ego.

Jak zostać bogatym

Teraz możesz myśleć nie, nie mam żadnego ego. O czym Ty mówisz? Po prostu borykam się z finansami, nie mam pieniędzy.

Nie, to nie prawda. Widzisz, ego pojawia się w wielu przebraniach. Kiedy zaczynałem wiele lat temu swoją karierę zawodową to byłem spłukany, miałem wybujałe ego, które mnie powstrzymywało przed wieloma rzeczami. Dzisiaj podzielę się z Wami trzynastoma z nich. Zapauzuj na chwilę i wpisz przykładowe. Zobaczymy czy któreś się pokrywają.

Jeśli myślisz, że nie masz wybujałego ego i problemów które ono powoduje to, to jest właśnie problem. Po pierwsze, WINA. Widzę, jak słabi ludzie obwiniają innych. Ich ego mówi, że to nie moja wina, to wina rządu, to gospodarka, prawda?

To przemysł, to moi współpracownicy, to moi rodzice, wiesz co, pochodzę z biednej rodziny i dlatego nigdy się nie wzbogacę. Albo dlatego, że mój przełożony mnie powstrzymuje i dlatego nigdy nie mógłbym stać się bogaty. Widzisz, ego obwiniające zawsze mówi, że to wina kogoś innego.

Zapamiętaj ciekawą analogię, kiedy wskazujesz na kogoś palcem… to na kogo wskazują trzy pozostałe?

Czy masz to ego? Czy obwiniasz innych ludzi? Czy usprawiedliwiasz się? Numer dwa, wszystkowiedzące ego. Widzisz, kiedy byłem spłukany, myślałem, że wiem wszystko. Nie muszę czytać książek, wiem co robię. Zaobserwuj co się dzieje kiedy osoby które myślą że wiedzą wszystko otwierają biznes. Hmm>! Zaraz go zamykają.

Żaden z nich nie działa. Dlaczego? Bo myślą, że wiedzą, o czym mówią. Zgadnij co, nic nie wiedzą. Gówno wiesz. Zobacz wszystko wiedzących zawsze myślących, że wiedzą wszystko. Powtarzają tę samą rzecz w kółko i oczekują innego wyniku. To jest definicja szaleństwa.

Jak się wzbogacić nie mając nic

Numer trzy to STRACH. Widzisz… co powstrzymuje wielu ludzi, to strach. Strach przed sukcesem, strach przed porażką, strach przed popełnieniem błędu. Pomyśl o tym, zanim coś zrobisz. Co sobie mówisz, w jaki sposób rozmawiasz ze sobą. Pojawia się tam: co jeśli to nie zadziała? A jeśli stracę pieniądze? A jeśli popełnię błąd. A co się stanie, jeśli nie wiem, co zrobić, co jeśli nie będę w stanie tego rozgryźć? Co jeśli, co jeśli, co jeśli, co jeśli.

A jeśli to zadziała? Zapamiętaj, że strach to nic innego jak zmyślona historia we własnym umyśle.

Po czwarte, strefa komfortu. To ego mówi, że jest mi wygodnie. Jestem szczęśliwy tam, gdzie jestem, jestem zadowolony. Wszystko jest w porządku, wiesz, nie muszę być aż tak ambitny.

Cóż, w tym problem. Twoja strefa dochodów to Twoja strefa komfortu. Twoja strefa komfortu to Twoja strefa dochodów. Kiedy czujesz się samozadowolony, kiedy czujesz się komfortowo, nie rośniesz. Pamiętaj, że kiedy nie rośniesz, umierasz. Więc czy masz to ego, które cię teraz powstrzymuje? I co zamierzasz z tym zrobić?

Magia jak być bogatym

Numer pięć to OSĄDZANIE. Chcę, żebyś to sobie wyobraził. Idziesz ulicą i nagle słyszysz dziwny dźwięk silnika. Patrzysz a to Rolls-Royce, a u nas w Polsce to na prawdę rzadki widok. Auto staje. Osoba wysiada z Rollsa i wsiada do zaparkowanego obok czerwonego Ferrari. Przygazował trochę i odjechał.

Jaka jest pierwsza myśl, która przychodzi ci do głowy. Daj komentarz poniżej, bez zastanawiania się czy to co napiszesz powinno podlegać cenzurze. Nie edytuj tego, tylko po prostu zostaw komentarz poniżej taki który pierwszy przyszedł Ci do głowy. Jaka jest ta pierwsza myśl.

Czy pomyślałeś że to dupek? Za kogo on się uważa? Że nie zna prawdziwego życia i miał szczęście. Taki zarozumiały, taki samolubny, prawdopodobnie chciwy cwaniak. Właściwie wiesz co, prawdopodobnie jego pieniądze i tak to pieniądze jego tatusia. A jeśli to była kobieta że pewnie nic nie umie i dostała to auto od swojego o 40 lat starszego mężczyzny?

Wszystkie te negatywy, zgadnij co? To ty osądzasz innych ludzi. Moje pytanie do ciebie brzmi: skąd wiesz? Skąd to wiesz? To wszystko wymyślone historie w twoim umyśle, prawda? A ty mówisz, że nie jest taki dobry. Ona nie jest taka ładna. Nie jest taki mądry. Oceniasz innych ludzi, projektujesz własną niepewność, własne wartości na innych ludzi.

Skąd wiesz, że mężczyzna nie jest ciężko pracującym człowiekiem? Skąd wiesz, że nie jest dobrym mężem? Skąd wiesz, że nie jest człowiekiem rodzinnym? Skąd wiesz, że to ktoś, kto przepracował 20 lub 30 lat, aby dotrzeć do miejsca, w którym jest w tym momencie. Skąd wiesz? Osądzasz, dochodzisz do własnych wniosków. Zanim jeszcze porozmawiasz z osobą, widzisz, jak działa twój umysł. Jak odniesiesz sukces, jak kiedykolwiek staniesz się bogaty, jeśli masz taki obraz ludzi, którzy odnoszą sukcesy.

Jak być bogatym w przyszłości

Numer sześć WYMÓWKI. Masz 2 opcje, ale możesz wybrać tylko jedną. Albo możesz robić pieniądze, albo wymówki. Nie możesz zrobić obu. Wymówka to nic innego jak dobrze zaplanowane kłamstwo. Widzisz wymówki, ego mówi dobrze, nie stać mnie na to. Nie mam pieniędzy, prawda? Albo to za daleko, albo to zbyt trudne, też nie mam wystarczającego doświadczenia. Zawsze nie mogę, nie mogę, nie mogę lub nie wiem jak. Widzisz, możesz mieć miliony wymówek, dlaczego nie możesz czegoś zrobić. Potrzebujesz tylko jednego cholernie dobrego powodu, dla którego musisz to zrobić.

Na czym zarabiają milionerzy

Numer siedem, chcesz żeby wszyscy Cie lubili i przez to boisz się powiedzieć prawdę. Chcesz się tylko upewnić, że wszyscy są szczęśliwi. Wszyscy są w porządku, prawda? Dopóki wszyscy są w porządku, ja jestem w porządku. Za bardzo starasz się zadowolić ludzi. Zawsze stawiasz innych ludzi na pierwszym miejscu. Nic w tym złego.

Ale czasami w życiu musisz postawić siebie na pierwszym miejscu. Nawet kiedy lecisz samolotem, musisz najpierw założyć własną maskę tlenową, zanim pomożesz komuś innemu. Czasami w życiu musisz postawić siebie na pierwszym miejscu. Musisz być trochę samolubny, żeby być hojnym. Skomentuj poniżej, jeśli wiesz, o czym mówię. Nie jesteś zupą pomidorową czy coca colą żeby Ciebie wszyscy lubili.

Numer osiem, ego usprawiedliwienia. Usprawiedliwiasz, dlaczego czegoś czegoś nie robisz. Usprawiedliwiasz, dlaczego nie możesz tego zrobić. Wiesz, że jestem za młody, za stary, jestem imigrantem. Mówię z akcentem, nie mam wystarczającego doświadczenia. A może wiesz co, już za późno, jestem żonaty, mam męża, mam żonę, mam dzieci, prawda? Poświęcam się dla moich dzieci. I wiesz co… To jest kłamstwo. Usprawiedliwiasz swoje niepowodzenia. Nie używaj swoich dzieci jako wymówki. Wykorzystaj je jako paliwo, jako motywację, dlaczego musisz coś zrobić, a nie dlaczego nie możesz czegoś zrobić. Przestań się usprawiedliwiać.

Jak stać się bogatym – sposób dla leniwych

Numer dziewięć ZAZDROŚĆ. Czy kiedykolwiek powiedziałeś „ooo on ma tyle pieniędzy że pewnie je ukradł, a tak poza tym to pieniądze szczęścia nie dają”.

To zazdrość. Nie krytykuj tego, czego nie zrobiłeś lub czego nie jesteś w stanie zrobić. Ostatnio pojawiło się sporo osób na youtube które nie wiedzą jaki content produkować więc robią filmy z cyklu „mój komentarz, czy moja ocena”. Większość z nich tylko krytykuje liderów w swojej branży i wiesz co? Oni im zazdroszczą, a przez to że robią o innych materiały to tak na prawdę ich promują.

Numer dziesięć, FAŁSZ i UDAWANIE. Czy kiedykolwiek spotkałeś kogoś, kogo nie znasz, ale w chwili, gdy się z nim spotykasz, po prostu masz to dziwne uczucie, że mu nie ufasz? Są tak powierzchowni, że nie nawiązujesz tego połączenia z drugą osobą. A może spotkałeś kiedyś kogoś, z kim w chwili, gdy się z nim poznałeś, to mówisz od razu ale fajna osoba i czujesz że nadajecie na tych samych falach. Że czujesz, że ta osoba jest szczera. Fałszywe ego może to ty.

Może jesteś bardzo dobry w zakładaniu tej maski. Dobrze wiesz, że w jednej sytuacji możesz być tą osobą, a w innej staniesz się inną osobą. A potem znowu stajesz się inną osobą. I zanim się zorientujesz, robiłeś to przez tyle lat, że nie wiesz już, kim jesteś. Nie wiesz, który z nich to prawdziwy ty. Który z nich to prawdziwy ty?

Straciłeś siebie, bądź sobą. Wszyscy inni są zajęci, bądź sobą. Wolałbym, żeby ludzie nienawidzili mnie za to, kim jestem, niż kochali mnie za to, kim nie jestem. Więc nie używaj fałszywego ego. Nie potrzebujesz tego, aby odnieść sukces.

Jak stać się bogatym

Numer 11 i to jest NIEŚMIAŁOŚĆ. Nieśmiałe ego mówi cóż, jestem po prostu nieśmiały. Jestem tylko introwertykiem, nie radzę sobie z ludźmi. A ja po prostu nie lubię rozmawiać, po prostu taki będę. Ale używasz tego jako wymówki. Używasz tego, aby pozostać we własnym świecie, używasz tego, aby pozostać we własnej skorupie.

Zgadnij, wierz lub nie, byłem bardzo, bardzo nieśmiałą osobą. Byłem introwertykiem. Nie chciałem rozmawiać z ludźmi. Ale nie pozwoliłem, żeby mnie to powstrzymywało. Wiem, że jeśli chcę odnosić większe sukcesy, jeśli chcę rozwijać swoją firmę, muszę wyjść poza swoją strefę komfortu. Muszę przezwyciężyć nieśmiałość. W ten sposób mogę robić to, co robię. Więc nie używaj swojej osobowości jako wymówki, by cię powstrzymać.

Numer 12 to opinia innych ludzi. Bądź szczery, czy martwisz się, co ludzie o tobie myślą? Czy martwisz się, jak ludzie cię postrzegają? Wiesz, że chcesz coś zrobić, ale och, co ludzie o tym pomyślą? Co ludzie pomyślą o moim działaniu, nawet w głębi duszy wiesz, że to właściwa rzecz. Ale nie robisz tego, ponieważ masz ego które winduje opinie innych ludzi.

Pozwalasz, aby opinie innych ludzi powstrzymywały cię od robienia tego, co wiesz, że jest słuszne. Ci ludzie mogą być twoją rodziną, mogą być twoimi krewnymi, mogą być twoimi przyjaciółmi, mogą być twoimi kumplami z liceum. To nie ma znaczenia. Obecnie świetny przykład to media społecznościowe. Robisz coś ciekawego, może rozpocząłeś działalność, albo masz jakieś hobby. Przesyłasz wideo, na fejsa, tiktok czy IG, robisz hałas, nagle zwracasz na siebie uwagę, masz kilku hejterów.

Zgadnij co?

Przestań zwracać na to uwagę. Ludzie nie dbają o ciebie. Hejterzy i trolle, którzy nie dodają wartości do twojego życia i jakiś wojownik klawiatury. Publikują złośliwy komentarz, a ludzie przestają robić to, co jest słuszne.

Przestajesz robić to, co sprawi, że odniesiesz sukces. Umówmy się że to już koniec takiego podejścia. Przestań się martwić opiniami innych ludzi. To tylko ich opinie, to jest nieważne. Krytycy, hejterzy, trole internetowe -będą nienawidzić. Nie ma znaczenia, że ​​robisz to, o czym wiesz, że jest słuszne.

Numer 13 i to jest ego zrób to sam. Tak, ego „zrób to sam” mówi tak: jeśli chcesz coś zrobić, musisz to zrobić sam. Nikt inny nigdy nie zrobi tego tak dobrze, jak ja to robię.

Och, nie ufam mu, albo jej nie ufam. Jeśli chcesz coś zrobić, musisz to zrobić sam. Tak naprawdę mówisz, że nie ufasz innym ludziom. To jest ego, to jest forma ego, która cię powstrzymuje. Ponieważ nic wielkiego nie można osiągnąć tylko z jedną osobą. Sukces wymaga innych ludzi, wymaga pracy zespołowej. Więc „zrób to sam”, jest to prawdopodobnie jedno z najczęstszych ego, które powstrzymuje większość ludzi. To powstrzymuje większość przedsiębiorców.

To powstrzymuje ich przed przejściem na następny poziom. Ponieważ są maniakami kontroli. Są tak pod potężnym, wpływem ego „zrób to sam”, które ich powstrzymuje że cały czas są zblokowani. Więc skomentuj poniżej, ile z tych ego (i bądź szczery), ile z tej listy Ciebie trapi?

Daj znać w komentarzu poniżej teraz, jeśli mówisz, że nie mam żadnego z nich. Dobre słowo może pomóc innym jeśli zobaczą że istnieją osoby które już sobie z tym poradziły.

Co byś jeszcze dodał do wpisu Jak zostać bogatym?

Nauka Jak zostać bogatym (zarabiać duże pieniądze, inwestowanie)

Pamiętaj aby sprawdzić jak najwięcej. Nic do Ciebie nie przyjdzie samo. Finansowy luksus i bogactwo to efekt mądrej pracy, edukacji i kontroli ryzyka. Wtedy dopiero zwiększysz swój majątek i będziesz mógł żyć pełnią życia.


Warning: Trying to access array offset on value of type null in /home/rafalszr/domains/rafalszrajnert.pl/public_html/wp-content/themes/betheme/includes/content-single.php on line 286
Rafał Szrajnert
Rafał Szrajnert
Rafał Szrajnert to doktorant (PhD) specjalizujący się w zarządzaniu i marketingu. Ukończył studia magisterskie na wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego, a także studia podyplomowe. Jest przedsiębiorcą z ogromnymi sukcesami, Oprócz własnej działalności prowadzi doradztwo biznesowe, coaching i szkolenia, szeroko znane w Polsce. Profil działalności to: -doradztwo marketingowe -konsulting marketingowy -szkolenia, kursy -doradztwo biznesowe (psychologia, coaching) -marketing (seo, reklamy CPA, PPC)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podaj imię i adres email, aby przejść dalej

Hej, koniecznie zobacz nowy film na YouTube (piramidy finansowe w Polsce + AMBER GOLD): link

Uzyskaj dostęp do ekskluzywnych wskazówek, strategii i CASE STUDY, których nie udostępniam nigdzie indziej. Zapisz się na newsletter.
Pobierz: Darmowy Raport