Frustracja i gniew. Przykłady i jak sobie z nimi radzić (osobowość a agresja)

Wizualizacja, skuteczny proces i technika realizacji celów
12 sierpnia, 2021
Urok osobisty
Urok osobisty i atrakcyjność. Co mówi psychologia o tym jak oczarować innych (afirmacja)
13 sierpnia, 2021

Frustracja i gniew. Przykłady i jak sobie z nimi radzić (osobowość a agresja)

Frustracja
Frustracja

Czym jest frustracja

Jeśli zmagasz się z frustracją i gniewem związanym z traumą lub stratą, możesz próbować ukryć swoje uczucia w nadziei, że znikną. Niestety, intensywne uczucia trzeba rozpoznać i uporać się z nimi; nie odchodzą po prostu same. Frustracja wtedy narasta.

REKLAMA:

Koniecznie zobacz NAJLEPSZE szkolenie z Facebooka na rynku

Historia Harley Davidson- problemy firmy 1

Link do kursu: szkolenie Facebook Ads

Możesz wpaść w złość i obwiniać innych za to, co się stało, nawet jeśli nie jest to ich wina. Nazywa się to przemieszczonym gniewem. Możesz złościć się na wyższą moc, taką jak Bóg. Lub na okoliczności.

Frustracja i gniew wpływają na ludzi emocjonalnie i fizycznie. Możesz wypracować te uczucia, rozmawiając z kimś lub poprzez aktywność fizyczną (taką jak bieganie, sprzątanie domu lub uderzanie w poduszkę). Fizyczne wypracowywanie frustracji i gniewu pomaga złagodzić napięcie mięśni i może zmniejszyć niepokój i irytację.

Nierozwiązana frustracja i gniew mogą rosnąć, aż nie będziesz w stanie sobie z nimi poradzić. Możesz wtedy krzyczeć, lub uderzyć kogoś lub coś. Niewyrażona frustracja i gniew mogą również powodować inne problemy, takie jak choroba fizyczna lub depresja.

Pierwszym krokiem do pokonania frustracji i gniewu jest rozpoznanie, że odczuwasz te emocje. Wielu ludzi w dzieciństwie uczono, aby nie wyrażać frustracji i złości. Jeśli czujesz się sfrustrowany w środku i nie wiesz, co z tym zrobić, spróbuj:

  • Rozmowa z kimś, komu ufasz. Rozmowa może pomóc ci lepiej zrozumieć, co czujesz.
  • Mówienie do siebie na głos. Możesz nawet użyć dyktafonu i odtwarzać to, co nagrałeś. Pomaga to słyszeć, jak wyrażasz swoje uczucia tak, jakbyś słuchał kogoś innego.
  • Pisanie o swoich uczuciach. Pomocne może być sporządzenie listy wszystkiego, co Cię niepokoi. Następnie możesz zdecydować, które elementy możesz zmienić i zapisać sposoby ich zmiany.
  • Rozpoznawanie rzeczy, których nie możesz zmienić. Mogą istnieć rzeczy, na które nie możesz nic poradzić. Samo ich zapisanie jest często pomocne. Przypominanie sobie, że niektóre rzeczy są poza twoją kontrolą, również pomaga. Porzucenie pragnienia, aby je zmienić, może być trudne. Być może będziesz musiał przypominać sobie codziennie lub wiele razy w ciągu dnia, że ​​te rzeczy są poza twoją kontrolą.
  • Wprowadzanie zmian, które pomogą zmniejszyć gniew i frustrację. Na przykład, jeśli przeszkadzają Ci programy telewizyjne Twojego dziecka, przenieś telewizor do pokoju, w którym możesz zamknąć drzwi. Możesz też nosić zatyczki do uszu, albo poprosić swoje dziecko aby podczas Twojej pracy oglądało na słuchawkach.

Jeśli nadal masz problemy z przezwyciężeniem frustracji i gniewu lub jeśli miałeś problemy z gniewem w przeszłości, porozmawiaj o swoich obawach z kimś, komu ufasz, na przykład z duchownym lub pracownikiem służby zdrowia. Możesz zdecydować się dołączyć do grupy samopomocy lub skorzystać z porady psychologa.

MEGA SKUTECZNY KURS, dzięki któremu nauczysz się pisać reklamy i zwiększysz zyski.

Kliknij w obrazek poniżej:

Jak napisać reklamę
Link do kursu jak napisać reklamę i ofertę.

Osobowość skłonna do frustracji

Negatywny obraz siebie nie pomaga. Stres, porażka czy lęk nie mogą zaspokoić naszych uczuć. Dlatego recepta jest prosta. Dostajesz to na czym się skupiasz. Więc Twoja fiksacja powinna odejść z tego co dają negatywne emocja, a w tym momencie musisz iść w stronę możliwości zaspokojenia swojego pozytywnego obrazu siebie. Postaw na rozwój osobisty a nie niepowodzenia.

Rafał Szrajnert
Rafał Szrajnert
Rafał Szrajnert to doktorant (PhD) specjalizujący się w zarządzaniu i marketingu. Ukończył studia magisterskie na wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego, a także studia podyplomowe. Jest przedsiębiorcą z ogromnymi sukcesami, Oprócz własnej działalności prowadzi doradztwo biznesowe, coaching i szkolenia, szeroko znane w Polsce. Profil działalności to: -doradztwo marketingowe -konsulting marketingowy -szkolenia, kursy -doradztwo biznesowe (psychologia, coaching) -marketing (seo, reklamy CPA, PPC)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podaj imię i adres email, aby przejść dalej

Hej, koniecznie zobacz nowy film na YouTube (piramidy finansowe w Polsce + AMBER GOLD): link

Uzyskaj dostęp do ekskluzywnych wskazówek, strategii i CASE STUDY, których nie udostępniam nigdzie indziej.
Zapisz się na newsletter.

Zapisz się i otrzymuj ciekawe informacje!