Formy sprzedaży detalicznej i hurtowej (sprzedaż bezpośrednia, handel internetowy i kodeks cywilny)

Freelancer
Freelancer, praca na zlecenie. Czy freelancing to dobry pomysł?
23 sierpnia, 2021
Finansowanie startupów
Finansowanie startupów w Polsce (platformy startowe i inwestowanie jako przedsiębiorca)
24 sierpnia, 2021

Formy sprzedaży detalicznej i hurtowej (sprzedaż bezpośrednia, handel internetowy i kodeks cywilny)

Formy sprzedaży
Formy sprzedaży

Jakie są najlepsze formy sprzedaży?

Warto poznać podstawowe formy sprzedaży, by dowiedzieć się, która z nich jest obecnie najbardziej popularna i z której najczęściej korzystają klienci. Mimo iż wyróżnia się cztery główne formy sprzedaży, nie każdy dokładnie wie, czym się one charakteryzują i jaki mają wpływ mają na to, iż niektóre towary cieszą się większa popularnością, a inne mniejszą. Co więc warto wiedzieć na ten temat? Co powinien wiedzieć każdy przedsiębiorca zanim rozpocznie sprzedaż swoich towarów na większą skalę? Podpowiedź poniżej.

REKLAMA

Koniecznie zobacz NAJLEPSZE szkolenie z Facebooka na rynku

szkolenie facebook

Link do kursu: szkolenie Facebook Ads

Formy bezpośrednie

Jeszcze kilkanaście lat temu, ta forma sprzedaży zdecydowanie cieszyła się największym powodzeniem wśród klientów. Mnóstwo osób bowiem uwielbia samodzielnie móc wybrać towar z półki, przejrzeć go, porównać do innych. Taką możliwość dają małe sklepy, jak i duże supermarkety. W żadnym z tych miejsc, klient nie jest naciskany przez obsługę, by wybrał konkretny towar. On sam podejmuje decyzję, co do tego, co chce kupić. Mimo iż dla klientów ta forma zakupów jest często najlepsza, to dla sprzedawców prowadzenie sklepu wiąże się z wieloma czynnikami. Właściciele muszą zapewnić odpowiedni lokal i miejsca, w których ich towar będzie odpowiednio wyeksponowany, musi zadbać o to, by na każdym towarze znalazła się cena oraz by w lokalu przestrzegano wszystkich zasad bhp. W sklepach stacjonarnych można jednak kupić wszystko, dlatego szczególnie starsze osoby wolą robić zakupy w tego typu miejscach, niż np. przez internet. Transakcje w sklepach odbywają się na bardzo prostych, znanych wszystkim zasadach (wybierz towar i za niego zapłać), co jest wygodne dla obu stron.

Formy pośrednie

Coraz częściej słyszy się o tym, iż przedstawiciele konkretnych produktów chcą przyjść do nas do domu, by zaprezentować nam daną rzecz. Istnieje bowiem taka grupa produktów, których klient nie może kupić od ręki (w sklepie stacjonarnym), tylko musi zrobić to za pośrednictwem przedstawiciela handlowego. Przyjęło się, iż są to najczęściej towary luksusowe, które słyną z dość wysokiej ceny, ale i również z tego, że są naprawdę dobre. Niestety, klienci często nie przepadają za tą formą zakupów. Nie zawsze też trafią oni na odpowiednią osobę, która w konkretny sposób potrafi zapoznać ich z danym produktem.

Forma preselekcyjna

Ta forma sprzedaży nawiązuje do formy bezpośredniej, gdyż klient może w początkowej fazie samodzielnie zapoznać się z danym produktem. Jednak ta forma sprzedaży rozbudowana jest o to, iż każdy produkt zostaje dopasowany do potrzeb klienta. Dopiero wówczas finalizowana jest transakcja, gdy dana rzecz będzie w 100% odpowiadała potrzebom klienta i gdy przedstawiciel dopasuje ją do jego wymagań.

Formy specjalne

W tej grupie znajduje się wiele form sprzedaży, które obecnie chyba wiodą prym na rynku. Do form specjalnych należą bowiem: sprzedaż wysyłkowa, sprzedaż artykułów używanych, sprzedaż z dostawą do domu, sprzedaż ratalna, sprzedaż z automatów itd. Trzeba przyznać, że wiele z nich związanych jest z internetem, dzięki któremu każdy może mieć dostęp praktycznie do każdego sklepu na świecie. Sprzedaż online w ostatnim czasie cieszy się olbrzymią popularnością. Wygodnie, bez wychodzenia z domu, we własnej przestrzeni można przejrzeć asortyment w różnych sklepach i dokonać zakupów, które trafią do klienta pod same drzwi. Przez internet można nie tylko robić zakupy w sklepach online. Ta forma sprzedaży jest obecnie najpopularniejsza i pozwala ona zdobyć naprawdę sporo klientów w krótkim czasie.

Sprzedaż wysyłkowa

Mnóstwo młodych osób, chętnie robi zakupy w ten sposób. Szybko, łatwo i sprawnie można założyć sklep internetowy na specjalnie do tego przeznaczonych serwisach. Obecnie e-sklepy wiodą prym, gdyż dzięki nim można kupić praktycznie wszystko (i to w o wiele lepszych cenach, niż często w sklepach stacjonarnych). Społeczeństwo przyzwyczaiło się, że w e-sklepach kupują ubrania, kosmetyki, biżuterię, odzież dziecięcą, rękodzieła, dodatki do domu, meble, a nawet produkty spożywcze. E-sklep to także świetny sposób, by sprzedać swoje własne rzeczy. Wiele pań ma w swoich garderobach ubrania, których nie nosi, gdyż nie pasują one rozmiarowo lub kompletnie nie są w ich stylu. Warto więc je wystawić, gdyż być może trafi się ktoś, kto jest nimi zainteresowany. W ten sposób można sprzedać także inne rzeczy, które posiada się w domu, a których po prostu już się nie używa.

Sprzedaż artykułów używanych

Gdy chce się szybko i za niewielką cenę sprzedać zbędne rzeczy, warto je wystawić na aukcjach na najbardziej znanych portalach. Nie wiąże się to z dodatkowymi opłatami, a można w ten sposób zarobić jeszcze kilka groszy. Wiele osób każdego dnia sprawdza aukcje internetowe w celu poszukiwania prawdziwych perełek. W ten sposób można kupić naprawdę świetne ubrania od znanych marek w niskich cenach. Są klienci, którzy polują na meble z drugiej ręki, akcesoria do domu, biżuterię, książki itp. Gdy chce się sprzedać rzeczy popularne, czasami należy uzbroić się w cierpliwość, jednak zawsze na tego typu aukcjach warto wystawić to, czego się nie potrzebuje. Być może zainteresowany kupiec znajdzie się szybciej, niż myślimy. Ponadto, jest kilka znanych portali, których zadaniem jest pomoc w sprzedawaniu ubrań z drugiej ręki. Ideą takich portali jest to, by dać swoich rzeczom drugie życie. Na tego typu stronach użytkownicy mogą sprzedawać swoje ubrania (zarówno nowe i używane). Wystarczy zrobić dobre zdjęcie, dokładnie opisać sprzedawany przedmiot i wystawić takie ogłoszenie na utworzonym przez siebie profilu. Jest to bezpieczna i wygodna forma sprzedaży, gdyż tego typu portale dbają o to, by unikać osób, które chcą oszukać innych. Warto jednak do takiej sprzedaży trochę się przyłożyć. Nawet na takich stronach ich moderatorzy podpowiadają użytkownikom, co zrobić, by ich przedmiot był zauważony w gąszczu innych rzeczy. Dobre zdjęcie na odpowiednim, jednolitym tle, świetna cena, zbliżenie na ewentualne uszkodzenia, szczegółowy, precyzyjny opis – to wszystko przyczynia się do tego, że nasze rzeczy mogą znaleźć odbiorców już w kilka godzin po ich wystawieniu. Na portalach społecznościowych w ostatnich miesiącach także zaczęto sprzedawać rzeczy. Jest to wygodny i przede wszystkim bezpieczny sposób, gdyż na swoim koncie wystawia się daną rzecz, którą być może zainteresują się nasi znajomi. Taka sprzedać często odbywa się w tym samym mieście, więc omija się wszelkie wysyłki. To dobry sposób, by sprzedać samochód, wózek dziecięcy, nieużywane meble oraz wiele, wiele innych. Tak naprawdę wystarczy dać ogłoszenie na swoim profilu i czekać, czy znajdzie się chętny na daną rzecz. Można również poprosić znajomych o to, by udostępnili nasze ogłoszenie wśród swoich znajomych. Dzięki temu, więcej osób będzie je widziało, co być może przyczyni się do tego, iż szybciej sprzeda się daną rzecz.

Sprzedaż ratalna

Trzeba przyznać, iż odkąd ta forma sprzedaży pojawiła się, to sporo osób znacznie polepszyło swój standard życia. Dzięki temu, iż wiele rzeczy można kupić na raty, klienci chętnie korzystają z takiej opcji i zaopatrują się w rzeczy, których nie mogliby kupić za gotówkę.
Przede wszystkim społeczeństwo kupuje na raty samochody, sprzęty AGD i RTV, meble, dekoracje do domu, wycieczki oraz wiele, wiele innych. Taka sprzedaż polega na tym, iż klient wybiera towar, którego chce się stać właścicielem i ze sprzedającym podpisuje umowę, w której zobowiązuje się, iż daną rzecz będzie spłacać w określonych ratach za wskazaną w umowie kwotę. Najczęściej w takiej sprzedaży pośrednikiem jest również bank, który płaci za przedmiot kupującego i któremu ten zwraca pieniądze w określonym czasie.

Sprzedaż z automatów

Nie ma chyba osoby, która raz w życiu nie skorzystałaby z automatu, dzięki któremu można nabyć daną rzecz praktycznie w kilka sekund. Taka sprzedać odbywa się przy użyciu maszyny, która po pobraniu danej kwoty wydaje towar klientowi. Najczęściej przez automaty można kupić żywność, napoje, słodycze, bilety, środki higieny itp. Ta forma sprzedaży zyskuje tym, iż jest bardzo wygodna i wszechstronna. Plusem jest także to, iż automat nie wymaga osobnego lokalu, ani też co najważniejsze zbyt wiele miejsce.

Sprzedaż abonamentowa

Kilkanaście lat temu mnóstwo osób uwielbiało korzystać ze sprzedaży abonamentowej. W ten sposób do wielu domów trafiały książki oraz prasa. Polega to na tym, iż cyklicznie pod drzwi klienta trafia towar, na który wykupił on abonament. Umowa zawierana jest ze sprzedawcą np. raz w roku. Ten zobowiązuje się, iż co miesiąc w określony dzień będzie dostarczał do klienta nowe czasopismo.
Mnóstwo klientów chętnie korzysta z tego rozwiązania, gdyż dzięki temu nie muszą oni pamiętać, by w określony dzień, kiedy ukazuje się ich ulubiony magazyn kupić go w sklepie. Poza tym wykupienie takiego abonamentu na dany asortyment wiąże się często z wieloma zniżkami i rabatami.

Sprzedaż objazdowa

W małych miasteczkach w Polsce, do dnia dzisiejszego można spotkać się z tą formą sprzedaży. Na wsiach nikogo nie dziwią samochody dostawcze, które jeżdżą po domach, by oferować społeczeństwu świeże jajka, dobrą kiełbasę, mleko oraz inne wyroby. Trzeba przyznać, iż wielu osobom podoba się to, iż mają dostęp do naprawdę dobrych, świeżych produktów, które dostarczane są pod ich drzwi i to jeszcze w świetnych cenach.

Sprzedaż komisowa

Osoby, które chcą kupić używany samochód ze sprawdzonego źródła, najczęściej udają się do komisów. Sprzedaż komisowa tak naprawdę polega na tym, iż doświadczona osoba sprzedaje towar, który należy do innych osób i za to pośrednictwo dostaje ona wynagrodzenie. Komisy samochodowe, sprzętów RTV/AGD, rzeczy używanych znanych marek są obecnie oblegane przez klientów. Trzeba bowiem przyznać, iż ceny w nich są naprawdę przystępne, a sprzedający umieją zareklamować je w odpowiedni sposób. Jeżeli chce się kupić coś, co jest potrzebne i nie wydawać na to fortuny, warto więc zaglądać do takich komisów, gdyż transakcje tam zawierane są na bardzo prostych zasadach. Co ciekawe, w dobrych komisach można kupić daną rzecz na raty lub dogadać się co do innego sposobu płatności (np. po wypróbowaniu danej rzeczy w określonym terminie).

Coraz częściej zastanawiamy się, gdzie można sprzedać rzeczy, których już się nie potrzebuje. U każdego z nas w szafie zalegają ubrania, których się nie nosi (i to często nawet z metkami), meble, których się nie używa, dodatki, do domu, które są zbędne oraz wiele, wiele innych rzeczy, o których nawet się nie pamięta. Warto raz na pół roku zrobić w swojej przestrzeni gruntowne porządki i nieużywanym rzeczom dać drugie życie. W jaki sposób to zrobić? Gdzie można sprzedać swoje ubrania, książki oraz bibeloty? Poniżej odpowiedź.

Jakie są najpopularniejsze formy sprzedaży?

Każdy z nas raz w życiu kupił coś przez internet. Sprzedaż online w ostatnim czasie cieszy się olbrzymią popularnością. Wygodnie, bez wychodzenia z domu, we własnej przestrzeni można przejrzeć asortyment w różnych sklepach i dokonać zakupów, które trafią do klienta pod same drzwi. Przez internet można nie tylko robić zakupy w sklepach online. To także świetny sposób, by sprzedać swoje, nieużywane rzeczy, które są w na tyle dobrym stanie, że mogą posłużyć jeszcze komuś innemu. Internet jest dobrym instrumentem, który przyczyni się do tego, że nie tylko pozbędziemy się wielu rzeczy, ale i również świetnie na tym zarobimy. Ta forma sprzedaży jest obecnie najpopularniejsza i pozwala ona zdobyć naprawdę sporo klientów w krótkim czasie.

Co najczęściej sprzedajemy?

Jak wspomniano wyżej, obecnie sprzedać można wszystko. Od mebli, ubrań, dekoracji do domu, po kosmetyki, biżuterię, a nawet własne wyroby spożywcze. W ciągu ostatnich dwóch lat powstało bardzo dużo portali umożliwiających sprzedaż ubrań używanych. Można także zauważyć pojawienie się wielu grup sprzedażowych, poprzez które również można pozbyć się wielu rzeczy. Doskonałym rozwiązaniem jest także sprzedaż rzeczy wśród znajomych, a także organizowanie wyprzedaży garażowych (które można zorganizować wspólnie ze znajomymi lub z innymi sprzedającymi ze swojego miasta).

Tak naprawdę możliwości jest wiele, więc warto wybrać tą, która najbardziej nam odpowiada. Sprzedając rzeczy przez internet należy pamiętać o tym, by każdą z nich opatrzyć wyraźnym zdjęciem i dokładnym opisem. Warto także wybrać dogodny i przede wszystkim bezpieczny sposób płatności, dzięki któremu cała transakcja przebiegnie we właściwy sposób. Oczywiście, cały czas zdarzają się sytuacje, iż któraś ze stron zostaje oszukana, dlatego też warto korzystać ze znanych, sprawdzonych miejsc, w których moderatorzy sprawdzają swoich użytkowników i w których funkcjonują specjalne „narzędzia” do tego, by móc eliminować osoby, które oszukują innych. Można także spróbować i podpytać znajomych, czy nie potrzebują konkretnych rzeczy. Możliwości jest naprawdę wiele, dlatego warto próbować różnych opcji.

E-sklep

Mnóstwo młodych kobiet, które chcą zacząć zarabiać własne pieniądze zaczyna od prowadzenia e-sklepu. Szybko, łatwo i sprawnie można założyć sklep internetowy na specjalnie do tego przeznaczonych serwisach. Obecnie e-sklepy wiodą prym, gdyż dzięki nim można kupić praktycznie wszystko (i to w o wiele lepszych cenach, niż często w sklepach stacjonarnych). Społeczeństwo przyzwyczaiło się, że w e-sklepach kupują ubrania, kosmetyki, biżuterię, odzież dziecięcą, rękodzieła, dodatki do domu, meble, a nawet produkty spożywcze. E-sklep to także świetny sposób, by sprzedać swoje własne rzeczy. Wiele pań ma w swoich garderobach ubrania, których nie nosi, gdyż nie pasują one rozmiarowo lub kompletnie nie są w ich stylu. Warto więc je wystawić, gdyż być może trafi się ktoś, kto jest nimi zainteresowany. W ten sposób można sprzedać także inne rzeczy, które posiada się w domu, a których po prostu już się nie używa.

Aukcje internetowe

Do tej pory ta fora sprzedaży cieszyła się największym uznaniem wśród wielu osób. Gdy chce się szybko i za niewielką cenę sprzedać zbędne rzeczy, warto je wystawić na aukcjach na najbardziej znanych portalach. Nie wiąże się to z dodatkowymi opłatami, a można w ten sposób zarobić jeszcze kilka groszy.

Wiele osób każdego dnia sprawdza aukcje internetowe w celu poszukiwania prawdziwych perełek. W ten sposób można kupić naprawdę świetne ubrania od znanych marek w niskich cenach. Są klienci, którzy polują na meble z drugiej ręki, akcesoria do domu, biżuterię, książki itp. Gdy chce się sprzedać rzeczy popularne, czasami należy uzbroić się w cierpliwość, jednak zawsze na tego typu aukcjach warto wystawić to, czego się nie potrzebuje. Być może zainteresowany kupiec znajdzie się szybciej, niż myślimy.

Znane strony, na których można sprzedać ubrania

Jest kilka znanych portali, których zadaniem jest pomoc w sprzedawaniu ubrań z drugiej ręki. Ideą takich portali jest to, by dać swoich rzeczom drugie życie. Na tego typu stronach użytkownicy mogą sprzedawać swoje ubrania (zarówno nowe i używane). Wystarczy zrobić dobre zdjęcie, dokładnie opisać sprzedawany przedmiot i wystawić takie ogłoszenie na utworzonym przez siebie profilu. Jest to bezpieczna i wygodna forma sprzedaży, gdyż tego typu portale dbają o to, by unikać osób, które chcą oszukać innych.

Warto jednak do takiej sprzedaży trochę się przyłożyć. Nawet na takich stronach ich moderatorzy podpowiadają użytkownikom, co zrobić, by ich przedmiot był zauważony w gąszczu innych rzeczy. Dobre zdjęcie na odpowiednim, jednolitym tle, świetna cena, zbliżenie na ewentualne uszkodzenia, szczegółowy, precyzyjny opis – to wszystko przyczynia się do tego, że nasze rzeczy mogą znaleźć odbiorców już w kilka godzin po ich wystawieniu.

Portale społecznościowe

Na portalach społecznościowych w ostatnich miesiącach także zaczęto sprzedawać rzeczy. Jest to wygodny i przede wszystkim bezpieczny sposób, gdyż na swoim koncie wystawia się daną rzecz, którą być może zainteresują się nasi znajomi. Taka sprzedać często odbywa się w tym samym mieście, więc omija się wszelkie wysyłki.
To dobry sposób, by sprzedać samochód, wózek dziecięcy, nieużywane meble oraz wiele, wiele innych. Tak naprawdę wystarczy dać ogłoszenie na swoim profilu i czekać, czy znajdzie się chętny na daną rzecz. Można również poprosić znajomych o to, by udostępnili nasze ogłoszenie wśród swoich znajomych. Dzięki temu, więcej osób będzie je widziało, co być może przyczyni się do tego, iż szybciej sprzeda się daną rzecz.

Tematyczne fora i grupy internetowe

Forum internetowe oraz grupa sprzedażowa to także świetne miejsca, w których można szybko sprzedać swoje rzeczy. Wiele osób przeszukuje internet, by znaleźć takie grupy, na których potencjalni klienci nawet sami się ogłaszają, iż chcą kupić konkretne rzeczy. Nie brakuje więc grup sprzedażowych, na których sprzedaje się ubrania konkretnych marek lub w określonych rozmiarach. Można bez problemu znaleźć grupy, na których mamy sprzedają ubrania po swoich maluszkach, jak i fora internetowe na, których sprzedaje się antyczne meble, wyjątkowe dodatki do domu, czy tworzoną ręcznie biżuterię. Ten sposób sprzedaży jest bardzo znany, jednak zapłata za przedmiot może być dość problematyczna. W tym wypadku bowiem najczęściej trzeba klientowi podać wszystkie swoje dane, by ten dokonał przelewu na konto. Nie zawsze podawanie takich danych jest bezpieczne, dlatego też trzeba zwracać na to szczególną uwagę.

Zagraniczne strony sprzedażowe

Czy na zagranicznych stronach sprzedażowych również można wystawić swoje rzeczy? Oczywiście, że tak, jednak ten sposób sprzedaży dla wielu osób jest zbyt skomplikowany i czasochłonny. Na pieniążki ze sprzedaży danych rzeczy również często trzeba czekać dość długo, więc nie każdemu taki sposób zapłaty odpowiada. Trzeba jednak przyznać, iż na zagranicznych stronach można znacznie szybciej sprzedać określone towary. Wiedzą o tym szczególnie osoby, które same tworzą rzeczy i szukają na nich odbiorców. Ręcznie szyte ubrania, biżuteria, kosmetyki, zabawki dla dzieci są bardzo popularne na takich stronach.

Sprzedaż garażowa

Ta forma sprzedaży jeszcze kilkadziesiąt lat temu cieszyła się ogromnym zainteresowaniem wśród lokalnej społeczności. Obecnie wiele osób krępuje się zorganizować wyprzedaż garażową, z obawy na to, co inni pomyślą na ten temat. W takim przypadku warto porozumieć się z innymi i stworzyć wyprzedać garażową w kilka osób. Można nawet dać ogłoszenie w swoim mieście, by dołączyli do tego wydarzenia także inni, którzy chcą szybko pozbyć się niepotrzebnych rzeczy. W wielu miastach nawet organizowane były takie akcje, że konkretne osoby wynajmowały lokale i tam urządzały
coś w rodzaju lokalnej giełdy, na której każdy mógł wystawić swoje rzeczy. Trzeba przyznać, iż jest to bardzo fajny sposób na to, by nie tylko sprzedać swoje, nieużywane i niepotrzebne już rzeczy, ale i również, by kupić oryginalne, unikatowe przedmioty w naprawdę świetnych cenach. Poza tym cała transakcja odbywa się szybko i co najważniejsze, zapłatę za przedmiot sprzedawca otrzymuje od razu do ręki, a nie tak jak w przypadku sprzedaży internetowej, dopiero po kilku dniach.

Sprzedaż wśród znajomych

Jeżeli mamy do sprzedania meblościankę, zabawki po dzieciach lub świetny zestaw ogrodowy, warto o tym poinformować znajomych. Być może ktoś z bliskich właśnie się urządza i potrzebuje nowych mebli lub dekoracji w konkretnym stylu? Zdecydowanie lepiej sprzedać swoje rzeczy bliskim w niższej cenie, niż wyrzucić je na śmietnik.

Jak widać z powyższego, jest tyle form sprzedaży, że niewątpliwie każdy znajdzie wygodny sposób, by szybko pozbyć się swoich rzeczy. Co ważne, sprzedawanie używanych rzeczy z własnego domu nie wiąże się z żadnymi kosztami i jest naprawdę bezpieczne (o ile korzysta się ze sprawdzonych, specjalnie przeznaczonych do tego stron internetowych). Mnóstwo klientów chętnie robi w ten sposób zakupy, gdyż można kupić naprawdę wyjątkowe, unikatowe rzeczy o wiele taniej, niż w sklepach stacjonarnych. Poza tym propagowanie zakupów towarów z drugiej ręki jest obecnie na czasie, gdyż wiąże się to z ekologicznym trybem życia. Nie zawsze najlepszym rozwiązaniem jest pójście do sklepu i wybranie towaru z najwyższej półki. Czasami można kupić przez internet naprawdę świetne rzeczy, które można przerobić tak, by idealnie do nas pasowały.


Warning: Trying to access array offset on value of type null in /home/rafalszr/domains/rafalszrajnert.pl/public_html/wp-content/themes/betheme/includes/content-single.php on line 286
Rafał Szrajnert
Rafał Szrajnert
Rafał Szrajnert to doktorant (PhD) specjalizujący się w zarządzaniu i marketingu. Ukończył studia magisterskie na wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego, a także studia podyplomowe. Jest przedsiębiorcą z ogromnymi sukcesami, Oprócz własnej działalności prowadzi doradztwo biznesowe, coaching i szkolenia, szeroko znane w Polsce. Profil działalności to: -doradztwo marketingowe -konsulting marketingowy -szkolenia, kursy -doradztwo biznesowe (psychologia, coaching) -marketing (seo, reklamy CPA, PPC)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podaj imię i adres email, aby przejść dalej

Hej, koniecznie zobacz nowy film na YouTube (piramidy finansowe w Polsce + AMBER GOLD): link

Uzyskaj dostęp do ekskluzywnych wskazówek, strategii i CASE STUDY, których nie udostępniam nigdzie indziej. Zapisz się na newsletter.
Pobierz: Darmowy Raport