Doradztwo finansowe online (darmowe porady) -czy to w ogóle legalne?

Doradztwo inwestycyjne -na czym polega usługa doradztwa inwestycyjnego?
18 sierpnia, 2022
Jak liczona jest zdolność kredytowa?
26 sierpnia, 2022

Doradztwo finansowe online (darmowe porady) -czy to w ogóle legalne?

doradztwo finansowe online

Jak działa doradztwo finansowe online?

Zarabiając pieniądze pragniemy, aby jak najwięcej z nich zaoszczędzić. Umiejętne oszczędzanie pozwoli nam zebrać kapitał potrzebny na przyszłość, który będziemy mogli przekazać dzieciom, zainwestować lub wykorzystać na starość.

Statystyki pokazują jednak, że większość młodych osób nie potrafi oszczędzać pieniędzy i szybko wydaje je na bieżące życie. Warto tutaj wspomnieć, iż okładanie zarobionych pieniędzy do skarbonki również nie będzie najlepszym rozwiązaniem.

W co inwestują bogaci

Jeśli w kraju panuje kryzys gospodarczy i galopująca inflacja, to zaoszczędzone pieniądze będą błyskawicznie tracić na wartości. Po kilku latach kupimy zdecydowanie mniej za swoje pieniądze, niż kiedyś. Oszczędzając pieniądze należy wykorzystać kilka instrumentów finansowych, które rozłożą ryzyko i pozwolą przynajmniej zniwelować efekty panującej inflacji.

Jeśli jednak nie posiadamy odpowiedniej wiedzy, to możemy narazić się na straty. Najlepiej przed podjęciem konkretnej decyzji skonsultować się z doświadczonym doradcą finansowym. Profesjonalny doradca pomoże nam zaproponować odpowiednie rozwiązanie i wdrożyć strategię finansową na kilka lat do przodu. Unikniemy w ten sposób ryzyka i mądrze rozdysponujemy zaoszczędzone pieniądze w różnych instrumentach finansowych.

Zapisz się aby otrzymać raport i poradnik SEO
Wpisz poniżej swoje dane:

Ile kosztuje wizyta u doradcy finansowego?

Pomoc doradcy finansowego jest najczęściej indywidualnie wyceniana względem klienta. Jest to zależne od sytuacji finansowej klienta, jego skłonności do ryzyka i wieku. W przypadku doradców kredytowych, to najczęściej ich wynagrodzenie jest zależne od banków. Instytucje finansowe przekazują niewielki procent od podpisanego kredytu z klientem.

W tej sytuacji klient nie ponosi kosztów wizyty u takiego doradcy kredytowego. W ostatnich latach popularne jest doradztwo finansowe online. Jest to rozwiązanie idealne dla osób, które mają mało czasu i prowadzą intensywny tryb życia. Doradztwo finansowe drogą online odbywa się poprzez wybrany komunikator internetowy.

Jeśli klient wyrazi chęć, to rozmowa może się odbyć poprzez kamerę internetową, gdzie obie strony nawzajem zobaczą się. Popularny komunikator do rozmów internetowych to Skype lub Google Hangouts.

Czy warto brać kredyt przez pośrednika?

Kredyt hipoteczny to zobowiązanie na długie lata i należy przy podejmowaniu decyzji zachować możliwie jak największą rozwagę. Niestety osoby bez odpowiedniej wiedzy mogą skusić się ofertą kredytu, gdzie dopiero po latach okaże się, że nie była to trafna decyzja. Przykładem mogą być osoby, które lata temu brali kredyty denominowane we franku szwajcarskim.

Współcześnie popularna jest nazwa frankowicze, która nawiązuje do osób nie mogących poradzić sobie z zaciągniętym zadłużeniem. Doświadczony doradca kredytowy może pomóc uniknąć problemów i niekorzystnie podpisanej umowy. Doradca pomoże nam przygotować formalności, przejrzy dokładnie umowę i przeanalizuję ją.

Jest to nieoceniona pomoc w przypadku osób, które wcześniej nie zaciągały takiego zobowiązania na lata. Wybierając odpowiedniego doradcę należy dokładnie sprawdzić jego opinie. Wśród doradców zdarzają się niekompetentne osoby, które mogą niekorzystnie nam doradzać. Najlepiej wybierać doradców, którzy zostaną nam poleceni przez bliskie osoby, które korzystały już z jego usług.

Ile trwa spotkanie z doradca finansowym?

Spotkanie z doradcą finansowym najczęściej odbywa się u niego w biurze. Niekiedy z doradcą umówimy się także online i wtedy będziemy rozmawiać z nim przez komunikator internetowy.

Niezależnie od formy kontaktu rozmowa z reguły trwa przynajmniej półtorej godziny. Jeśli problem klienta jest bardziej złożony, to spotkanie może się rozciągnąć nawet do dwóch godzin lub konieczne będą następne wizyty. W trakcie takiego spotkania zostanie dokładnie omówiony problem finansowy i różne możliwości rozwiązania go. Jedno spotkanie z reguły jednak nie rozwiąże naszego problemu. Doradca inwestycyjny do każdej osoby podchodzi w sposób indywidualny, zadaje dokładne pytanie odnośnie oczekiwań i celu finansowego. Musimy spodziewać się pytania o nasze zarobki i możliwości finansowe.

W ten sposób doradca będzie w stanie wyliczyć zdolność kredytową lub opracować dokładną strategię inwestycyjną. Jeśli jesteśmy przedsiębiorcami i posiadamy większy kapitał, to wówczas należy rozważyć opcję zatrudnienia u siebie doradcy na stałe. Duże przedsiębiorstwa każdego dnia zmagają się z ważnymi decyzjami, które należy podjąć długoterminowo. Doradca finansowy pozwala zaplanować działania i znacząco obniżyć koszty prowadzenia działalności.

Warto tutaj wspomnieć, iż doradca finansowy zna się również na systemie podatkowym danego kraju. Niekiedy może zaproponować legalne rozwiązanie, które znacząco obniży koszty opodatkowania. Działanie to pozwoli przeznaczyć więcej pieniędzy na przykład na marketing lub inne inwestycje. Dobry doradca będzie czuwał nad tym, by przedsiębiorstwo nie miało problemów z Urzędem Skarbowym i sprawnie wywiązywało się ze zobowiązań.

W Polsce przepisy nieustannie się zmieniają, a pomoc doradcy finansowego może okazać się tutaj nieoceniona.

Zakończenie wpisu pt. „Doradztwo finansowe online (darmowe porady) -czy to w ogóle legalne?”

doradztwo konsulting szkolenie sprzedaży biznes firma szkolenia online
Sprawdź moją ofertę:
Doradztwo finansowe online (darmowe porady) -czy to w ogóle legalne? 1

Co myślisz o moim nowym wpisie na blogu?

A może masz pytanie dotyczące strategii lub techniki jak działać najlepiej?

Tak czy inaczej, chciałbym usłyszeć, co masz do powiedzenia.

Więc śmiało, teraz zostaw komentarz poniżej.

Dr/PhD Rafał Szrajnert
Dr/PhD Rafał Szrajnert
Rafał Szrajnert to doktorant (PhD) specjalizujący się w zarządzaniu i marketingu. Ukończył studia magisterskie na wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego, a także studia podyplomowe. Jest przedsiębiorcą z ogromnymi sukcesami, Oprócz własnej działalności prowadzi doradztwo biznesowe, coaching i szkolenia, szeroko znane w Polsce. Profil działalności to: -doradztwo marketingowe -konsulting marketingowy -szkolenia, kursy -doradztwo biznesowe (psychologia, coaching) -marketing (seo, reklamy CPA, PPC)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podaj imię i adres email, aby przejść dalej