Doradztwo biznesowe cennik usług -ile zarabia doradca? (oferta, przykłady, definicja)

Przewaga konkurencyjna -co to zasada 1% (przykłady, definicja)
16 lutego, 2023
Zarządzanie przedsiębiorstwem
Zarządzanie przedsiębiorstwem (Jak skutecznie zarządzać firmą – przykłady, definicja)
16 lutego, 2023

Doradztwo biznesowe cennik usług -ile zarabia doradca? (oferta, przykłady, definicja)

Doradztwo biznesowe cennik

Czym jest doradztwo biznesowe – cennik, usługi i korzyści

Doradztwo biznesowe to nie tylko analiza księgowa i dalsze wytyczne stategiczno-rozwojowe.

Jest to bardzo szerokie podejście, które składa się z kilku odmian konsultingu.

Doradztwo biznesowe

Doradztwo biznesowe zajmuje się także, m.in. pomocą w podejmowaniu właściwych decyzji inwestycyjnych i przeprowadzaniem prawidłowych transakcji kasowych.

Profesjonalny doradca biznesowy monitoruje wówczas transakcje, które wykonuje jego klient i pilnuje bezpieczeństwa podczas całego procesu. Każdy doradca ma za zadanie wsłuchać się w potrzeby klienta, gdzie określa jego możliwości finansowe. Klienci często różnią się pomiędzy sobą odnośnie posiadanego kapitału i skłonności do podejmowania ryzyka.

Doradca biznesowy może również na życzenie klienta przygotować umowę lub skompletować dokumenty potrzebne do przeprowadzenia danej transakcji. Bycie doradcą biznesowym wiąże się z dużą odpowiedzialnością i nie każdy może podjąć się tego zajęcia. Specjalista musi posiadać dużą wiedzę związaną z finansami i być ekspertem w zakresie prawa podatkowego w danym kraju. Z usług profesjonalnych doradców biznesowych najczęściej korzystają przedsiębiorcy prowadzący działalność gospodarczą i chcący rozwijać swój biznes.

Zaufali mi najlepsi:

moi klienci i partnerzy

Mała uwaga:

Ten wpis porusza pracę doradcy pracującego przy codziennych sprawach.

Cennik dla konsultantów z firm typu Bain, czy McKinsey wygląda zupełnie inaczej.

Doliczając opłatę dla takiej firmy, „dniówka” wychodzi ponad 5 tysięcy złotych.

Wystarczy przejrzeć zarobki konsultantów (źródło).

Omawiając zakres obowiązków doradcy biznesowego warto nawiązać do doradcy inwestycyjnego. Obie działalności są powiązane ze sobą i dotyczą finansów.

Doradca inwestycyjny najczęściej skupia się jednak na budowaniu portfela, gdzie pomaga klientowi właściwie ulokować jego zgromadzony kapitał. W przypadku doradcy inwestycyjnego wykorzystuje on do budowy portfela inwestycyjnego najczęściej aż kilka aktywów, gdyż zmniejsza w ten sposób możliwość poniesienia strat.

Konsulting

Aktualnie na rynku można wykorzystać liczne aktywa, które mogą pomóc w pomnażaniu kapitału, ale często wiąże się to z określonym ryzykiem. Doradca inwestycyjny analizuje rynek na bieżąco i jest w stanie określić, gdzie potencjalny zysk z inwestycji jest najlepszy w stosunku do ewentualnego ryzyka.

Ile zarabia konsultant biznesowy?

Doradca biznesowy to zawód, gdzie zarobki kształtują się na poziomie powyżej minimalnej krajowej. Z tego powodu dla wielu osób zawód ten może być atrakcyjny i warto podjąć edukację w uzyskaniu prawo do jego wykonywania.

Obecnie najczęściej doradcy biznesowi pracują w większych miastach na terenie kraju, gdzie można zaobserwować największe zapotrzebowanie na ich usługi. Na terenie największych miast znajduje się z reguły najwięcej przedsiębiorstw, które potrzebują usług doradczych odnośnie przeprowadzania prawidłowo transakcji finansowych i odprowadzania od nich stosownych podatków.

Konsulting marketingowy

Najlepsi specjaliści z długim stażem pracy mogą liczyć na zarobek powyżej pięciu tysięcy miesięcznie. Wiele zależy tutaj jednak od tego, czy będziemy cieszyć się poważaniem swoich klientów i zostaniemy przez nich polecenia. Dotyczy to oczywiście doradców biznesowych, którzy prowadzą swoją działalność na własny rachunek. Wówczas swoje usługi często świadczą w prywatnym biurze, gdzie muszą pokryć koszty związane z wynajmem. W przypadku doradców biznesowych zatrudnionych na umowę sytuacja może wyglądać inaczej. Z reguły takie osoby mają mniejsze zarobki, ale jednocześnie ich praca jest nieco spokojniejsza.

W zawodzie doradcy biznesowego kluczowa jest nienaganna opinia od klientów i wizerunek eksperta. Świadcząc usługi na własną rękę doradca najczęściej inkasuje za jednorazową wizytę w biurze około kilkaset złotych. Kwota jest jednak zależna od skomplikowania problemu i konkretnego miasta. Przed wizytę u danego konsultanta biznesowego zawsze powinniśmy dokładnie sprawdzić opinię na jego temat w Internecie.

Zdarzają się specjaliści w tym zakresie, którzy naliczają wygórowane stawki lub ich usługi nie są na najwyższym poziomie. Jeśli będziemy chcieli sprawdzić ile dokładnie kosztuje doradztwo biznesowe cennik znajdziemy na oficjalnej stronie danego eksperta. Wizytę u eksperta najczęściej trzeba umówić telefonicznie lub za pośrednictwem formularza znajdującego się na stronie internetowej.

REKLAMA

Koniecznie zobacz NAJLEPSZE szkolenie z Facebooka na rynku

szkolenie facebook

Link do kursu: szkolenie Facebook Ads

Koniec reklamy.

Na czym polegają usługi doradcze?

Usługi doradcze mogą być świadczone dla najróżniejszych klientów. Najczęściej z usług doradczych korzystają przedsiębiorcy, którzy borykają się z problemami dotyczącymi prawidłowego rozliczania z Urzędem Skarbowym lub inwestycjami podejmowanymi w firmie. Każdy przedsiębiorca chce płacić legalnie podatki, aby uniknąć ewentualnych problemów. Często jednak system podatkowy w Polsce jest tak skomplikowany, że przedsiębiorca potrzebuje w tej kwestii fachowego doradztwa.

Mając problemy podatkowe najlepiej skorzystać z usług profesjonalnego doradcy podatkowego. Specjaliści od podatków śledzą na bieżąco zmiany w systemie podatkowym i są w stanie rozwiązać wiele problemów w tej materii. Często korzystając z usług takiego specjalisty można znacząco zmniejszyć koszty związane z opłacaniem najróżniejszych świadczeń na rzecz państwa.

trener biznesu

Podstawową zasadą każdego doradcy jest jednak to, aby działać w zgodzie z przepisami prawa. Większość przedsiębiorców nie ma jednak wiedzy odnośnie wspomnianych legalnych przepisów, które mogą znacząco obniżyć płacone przez nich podatki.

Jak zostać profesjonalnym doradcą klienta?

Doradca klienta musi charakteryzować się pewnymi cechami, które umożliwią mu bezproblemowo wykonywanie swojego zawodu. Jedną z istotnych umiejętności jest znajomość przynajmniej jednego języka obcego. Najczęściej warto zatroszczyć się o swój język angielski, który jest najczęściej używany w krajach należących do Unii Europejskiej.

Często świadcząc usługi w swoim zawodzie będziemy zmuszeni do reprezentowania klienta przed zagranicznymi instytucjami lub firmami. Znajomość angielskiego może się wówczas okazać niezwykle cenna i pomoże uniknąć wielu trudności. Często znając angielski dotrzemy do licznych treści w Internecie, które są w tym konkretnym języku. Zdecydowanie więcej informacji na świecie znajdziemy w języku angielskim, niż polskim. Doradcy klienta muszą dobrze znać aktualne trendy na rynku i potrzeby ludzi.

Cechą, którą muszą charakteryzować się profesjonalni doradcy jest komunikatywność. Bycie komunikatywnych jest kluczowa, gdy trzeba reprezentować dane przedsiębiorstwo w trudnych sytuacjach lub dobrze poznać potrzeby klienta. Otwartość w relacjach pozwala lepiej nawiązać kontakt i zbudować potrzebne pomiędzy dwoma osobami zaufanie. Przydatną cechą jest także znajomość swojej branży i indywidualne podejście do obsługiwanego klienta.

Każdy klient potrzebuje czuć się wyjątkowy i pragnie, aby jak najlepiej zadbać o jego potrzeby. Jeśli nie poświęcimy odpowiedniej uwagi dla klienta, to prawdopodobnie nie poleci on już nas nikomu innemu. W pracy doradcy opinia jest niezwykle istotna, aby klienci chcieli korzystać z naszych usług i mieli do nas zaufanie.

Co to jest doradztwo biznesowe?

Doradztwo biznesowe to usługa świadczona przez ekspertów, którzy pomagają firmom i przedsiębiorstwom w rozwiązywaniu różnych problemów biznesowych i podejmowaniu strategicznych decyzji. Doradcy biznesowi posiadają specjalistyczną wiedzę i doświadczenie w dziedzinach takich jak zarządzanie, finanse, marketing, informatyka czy strategie biznesowe.

Doradcy biznesowi oferują swoje usługi w zakresie takich obszarów jak:

  • analiza i optymalizacja procesów biznesowych,
  • planowanie strategiczne,
  • opracowywanie planów marketingowych i sprzedażowych,
  • analiza rynku i konkurencji,
  • opracowywanie strategii finansowych i inwestycyjnych,
  • doradztwo w zakresie zmiany organizacyjnej i restrukturyzacji.
doradztwo konsulting szkolenie sprzedaży biznes firma szkolenia online
Sprawdź moją ofertę:
Doradztwo biznesowe cennik usług -ile zarabia doradca? (oferta, przykłady, definicja) 1

Co myślisz o moim nowym wpisie na blogu?

A może masz pytanie dotyczące strategii lub techniki jak działać najlepiej?

Tak czy inaczej, chciałbym usłyszeć, co masz do powiedzenia.

Więc śmiało, teraz udostępnij ten wpis na swoich social mediach i zobacz co inni mają do powiedzenia.

Dr/PhD Rafał Szrajnert
Dr/PhD Rafał Szrajnert
Rafał Szrajnert to doktorant (PhD) specjalizujący się w zarządzaniu i marketingu. Ukończył studia magisterskie na wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego, a także studia podyplomowe. Jest przedsiębiorcą z ogromnymi sukcesami, Oprócz własnej działalności prowadzi doradztwo biznesowe, coaching i szkolenia, szeroko znane w Polsce. Profil działalności to: -doradztwo marketingowe -konsulting marketingowy -szkolenia, kursy -doradztwo biznesowe (psychologia, coaching) -marketing (seo, reklamy CPA, PPC)