David Goggins – przykład do naśladowania

Analiza abc
23 lutego, 2022
Funkcja ekspresywna
23 lutego, 2022

David Goggins – przykład do naśladowania

David Goggins

David Goggins – przykład do naśladowania

Droga życiowa, twórczość lub osiągnięcia niektórych ludzi mogą stać się wspaniałą inspiracją dla innych. Jedną z takich osób jest urodzony w tysiąc dziewięćset siedemdziesiątym piątym roku David Goggins. David jest amerykańskim żołnierzem i sportowcem.

W obu tych dziedzinach odniósł spektakularne sukcesy. Swoją postawą życiową stara się dać przykład, że wszystko można w życiu osiągnąć. Jest motywatorem dla wielu ludzi, którzy mają problemy związane ze swoim ciałem lub z tkwiącymi w nich barierami psychicznymi.

Wiele osób potrzebuje motywacji do działania, na przykład do podjęcia nowej pracy. Niektórym bardzo trudno jest podjąć decyzję o zmianie. Blokują ich własne ograniczenia.

Czasami mogą to być błędne przekonania wyniesione jeszcze z rodzinnego domu, a innym razem strach przed wyjściem z bezpiecznej strefy komfortu. Paradoksalnie przez brak decyzji osoby tkwią w sytuacjach lub związkach, które nie przynoszą im szczęścia, ale zapewniają pewien stopień bezpieczeństwa.

Przyzwyczajenie się do swojej strefy bezpieczeństwa powoduje, że myśl o zmianie napawa strachem i lękiem przed nieznanym. Najczęściej niestety opór jest tak duży, że nie dochodzi do podjęcia decyzji o działaniu. Zostając w tym samym miejscu, dana osoba sama siebie upewnia w przekonaniu, że nie da rady podjąć potrzebnego wysiłku.

Co może wpłynąć na zmianę przekonań?

Zmiana mocno zakorzenionych przekonań jest procesem niezwykle trudnym i długotrwałym. Najlepiej poszukać wsparcia u najbliższych, wśród przyjaciół lub w grupie osób przechodzących takie same problemy. Niezwykle inspirujące do zmiany są również książki napisane przez osoby, które swoim życiem pokazują, że wszystko jest możliwe.

David Goggins jest autorem poradnika Can’t Hurt Me. W książce powrócił między innymi wspomnieniami do czasów swojego dzieciństwa. Okazuje się, że najmłodsze lata oraz czas młodzieńczy były naznaczone biedą oraz przemocą fizyczną.

David musiał radzić sobie z agresją ze strony dorosłych oraz problemami związanymi ze środowiskiem, w którym się wychowywał. Do wszystkich problemów doszła otyłość, która utrudniała codzienne funkcjonowanie i nasilała problemy z własną psychiką.

Autor w książce opisał swoją drogę pokonania niesprzyjających przekonań i walkę z gnębiącymi go słabościami. Dzięki opisanej historii stał się przykładem dla wielu osób, które borykają się z problemami. David zainspirował czytelników do wzięcia odpowiedzialności za swoje życie i zmotywował ich do podjęcia konkretnych działań mających na celu wyćwiczenie odpowiedniej postawy i reakcji na to co ich spotyka w codziennej egzystencji.

Autor używa w swojej książce zwykłego, błyskotliwego języka, który łatwo trafia do wielu czytelników. Dzięki temu można utożsamiać się z bohaterem i uwierzyć w swoje możliwości. David pokazuje, że wszystko jest w możliwe do osiągnięcia, trzeba tylko wykształcić w sobie odpowiednie schematy działania i być zdyscyplinowanym.

Co zrobić, aby przestać działać na 40%?

Jedną z najsłynniejszych tez, jaką głosi David Goggins jest to, że człowiek daje z siebie tylko 40% swoich możliwości. W praktyce oznacza to tyle, że podczas wysiłku przestaje się ćwiczyć w momencie, kiedy organizm osiągnął czterdzieści procent z dostępnej w danym czasie energii. Zadanie polega na tym, aby zdać sobie sprawę z tego, że jest tylko tyle procent.

Jeśli czujesz zmęczenie, to znaczy, że musisz ćwiczyć dalej, bo Twój organizm stać na dużo więcej. Podczas swoich treningów David trzymał się tej zasady i dzięki temu odniósł spektakularny sukces.
Zasada czterdziestu procent sprawdza się również w codziennym życiu.

Jeśli założymy, że to co robimy obecnie na przykład zawodowo, to tylko czterdzieści procent naszych możliwości, łatwiej przyjdzie nam zmotywowanie siebie do odpowiedniego działania. Proces polega na tym, aby potrafić znaleźć moment, który do tej pory nas hamował.

W myśl zasady 40% powinniśmy przełamywać barierę i coraz bardziej rozszerzać swoją strefę komfortu, ponieważ to ograniczenie jest tylko w naszej głowie.

Wysiłek i nagroda

David Goggins nie zaleca podejmowania zbyt gwałtownych zmian i dokonywania rewolucji. Jest zwolennikiem małych kroków. Robiąc coś małego codziennie można mieć pewność, że w końcu dojdzie się do określonego celu. Działanie pochopne nastawione na duży wysiłek doprowadzi do przemęczenie i w konsekwencji do rezygnacji i poddania się.

Co ważne należy sobie zaplanować nagrodę za podjęcie choćby niewielkiego, ale systematycznego wysiłku. Najlepszym rozwiązaniem jest spisanie planu i podzielenie go na mniejsze odcinki. Po każdym prawidłowo przepracowanym odcinku można sobie pozwolić na nagrodę. Nie musi to być coś wielkiego, ważna jest świadomość, że na końcu wysiłku czeka nagroda.

Wiele osób nie ma cierpliwości do metody małych kroków, ponieważ chcieliby widzieć efekty swojego wysiłku natychmiast. Niestety takie podejście nieuchronnie prowadzi do zaniechania jakiejkolwiek aktywności i popadania w nastroje depresyjne. Jeśli nie potrafimy wyznaczyć sobie planu działania warto sięgnąć w tym temacie po pomoc specjalistów.


Warning: Trying to access array offset on value of type null in /home/rafalszr/domains/rafalszrajnert.pl/public_html/wp-content/themes/betheme/includes/content-single.php on line 286
Rafał Szrajnert
Rafał Szrajnert
Rafał Szrajnert to doktorant (PhD) specjalizujący się w zarządzaniu i marketingu. Ukończył studia magisterskie na wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego, a także studia podyplomowe. Jest przedsiębiorcą z ogromnymi sukcesami, Oprócz własnej działalności prowadzi doradztwo biznesowe, coaching i szkolenia, szeroko znane w Polsce. Profil działalności to: -doradztwo marketingowe -konsulting marketingowy -szkolenia, kursy -doradztwo biznesowe (psychologia, coaching) -marketing (seo, reklamy CPA, PPC)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podaj imię i adres email, aby przejść dalej

Hej, koniecznie zobacz nowy film na YouTube (piramidy finansowe w Polsce + AMBER GOLD): link

Uzyskaj dostęp do ekskluzywnych wskazówek, strategii i CASE STUDY, których nie udostępniam nigdzie indziej. Zapisz się na newsletter.
Pobierz: Darmowy Raport