Manicure

Jak sprzedawać
Jak sprzedawać
17 marca, 2022
Znaczenie kolorów w psychologii
Znaczenie kolorów w psychologii (symbolika kolorów)
30 marca, 2022

Manicure

manicure
manicure

Czym jest manicure?

Manicure to bardzo popularny zabieg kosmetyczny. Całość zabiegu będzie polegać nie tylko na samym upiększeniu paznokci, ale również o odpowiedniej pielęgnacji.

Ponadto manicure oczyszcza skórki, które znajdują się na końcach palców. W tego typu zabiegu stosowane są specjalne przyrządy do paznokci. Warto pamiętać, że na manicure najlepiej zapisać się do specjalistycznego salonu. Można go także przeprowadzić w domu, jednakże najlepiej to zrobi wykwalifikowana kosmetyczka.

Sprawdź ciekawe portale:

Przydatne akcesoria

Warto pamiętać, że zależnie od tego, jaką metodę wybierzemy do przeprowadzenia manicure, bardzo przydatne będą inne produkty do paznokci. W pierwszym etapie zabiegu przeprowadzana jest właściwa pielęgnacja płytki, a także skóry. Należy zastosować kopytka oraz cążki.

Bardzo przydatna może być również obróbka przy zastosowaniu specjalnej frezarki. Jeśli posiadamy już ozdoby do paznokci, to całość trzeba usunąć, żeby przygotować płytkę do kolejnego upiększenia.

Wiele kobiet stawia na manicure domowy. Tego typu rozwiązanie będzie wymagało kupienia potrzebnych akcesoriów do paznokci. Bardzo ważna będzie również podstawowa wiedza w kwestii przeprowadzania manicure.

Jakie są rodzaje manicure?

W wielu gabinetach kosmetycznych mamy do dyspozycji różne rodzaje manicure. Najbardziej popularny będzie manicure klasyczny. Będzie on polegał na skróceniu, a także opiłowaniu naszych paznokci.

Kolejnym krokiem jest usuwanie skórek przy pomocy specjalnych cążek. Jeśli mowa natomiast o manicure biologicznym, to ma on bardzo podobny przebieg. Jedyną różnicą będzie to, że skórki są tylko odsuwane.

Tego typu zabieg będzie o wiele mniej inwazyjny. Warto pamiętać, że w takim zabiegu wykorzystywane są tylko pilniczki plastikowe bądź szklane. Co do efektu zabiegu zdania specjalistów są podzielone. Często taką formę zabiegu wybierają panie, które nie preferują agresywnej pielęgnacji i zależy im przede wszystkim na naturalnym efekcie.

Manicure frezarkowy

W ostatnim czasie bardzo popularny stał się manicure frezarkowy polegający na wykorzystywaniu do zabiegu specjalnej frezarki, która z powodzeniem zastępuje pilnik, polerkę, a także cążki. Przy pomocy różnych frezów możemy nadać kształt paznokciom, a ponadto usuwać skórki oraz polerować płytkę paznokcia.

Warto zaznaczyć, że przy odrobinie wprawy cały zabieg będzie zajmował o wiele mniej czasu niż w przypadku tradycyjnego manicure, bowiem możemy go przeprowadzić na sucho bez wcześniejszego moczenia dłoni. Trzeba też wspomnieć o tym, że do zdobienia bądź utwardzenia płytki paznokcia stosuje się różne materiały.

Bardzo popularny jest również manicure żelowy, który wykonywany jest przy zastosowaniu specjalnego żelu – utrwalany jest pod lampą UV. Ma on bardzo dużo zalet, a największą jest możliwość formowania dowolnie wybranej długości paznokcia. Ponadto bardzo łatwo robi się wszelkie zdobienia. Warto pamiętać, że na żelu z łatwością wykonuje się manicure ombre, sweterkowy, a także syrenkę.

Manicure ślubny

Mniej popularny jest manicure ślubny, bowiem jest to zabieg na specjalne okazje. Będzie on tak samo istotny, jak fryzura czy makijaż. Należy podkreślić, że moda weselna lansuje odważniejsze połączenia barw.

Bardzo chętnie wybierane są także tradycyjne pastele. Mowa tutaj nie tylko o delikatnym różu, ale również i o barwach beżu czy bieli, które warto podkreślać pyłkiem z połyskiem bądź brokatem. Tradycjonalistki mogą zawsze postawić na świeży oraz lekki manicure francuski. W XXI wieku skutecznie rozwinął się manicure tytanowy. Jest to dość nowy rodzaj zdobienia paznokci.

Będzie on łączył ze sobą trwałość hybrydy, a także sposobność korekcji płytki – sytuacja wygląda podobnie w przypadku żelu lub akrylu. Do jego zrobienia nie wykorzystuje się specjalistycznych lamp UV. Jeśli mowa o samym sposobie nakładania produktów, to przypomina on manicure japoński. Bardzo dużą zaletą manicure tytanowego będzie także naturalny wygląd. Warto pamiętać, że warstwa proszku tytanowego, utwardzacza oraz żelu nie pogrubi naszych paznokci.

Manicure kombinowany

Manicure kombinowany jest także stosunkowo mało popularny. Jest to innowacja przedłużająca trwałość manicure hybrydowego bądź standardowego lakieru.

Taki zabieg będzie polegał przede wszystkim na dokładnym usunięciu, a także wyfrezowaniu skórek. Ponadto wygładzana jest płytka paznokci.

W taki sposób lakier będzie sposobny do wprowadzenia głęboko, tak żeby nie były widoczne przejścia między paznokciem a skórkami. Dzięki takiemu malowania sprawimy, iż odrosty nie będą widoczne nawet przez tydzień czy dwa. Zabieg manicure nie jest drogi w naszym kraju.

Manicure japoński

Manicure japoński jest bardzo popularny w Polsce i na świecie. Nie będzie on tylko zdobić paznokcie, ale jest też świetnym lekarstwem na łamiące się oraz rozdwajające paznokcie u rąk. Manicure Japoński skutecznie wzmocni, a także wypielęgnuje nasze paznokcie.

Jego nieoszacowaną zaletą będzie banalnie proste wykonanie, a także brak zastosowania chemii. Ten typ zabiegu można śmiało przeprowadzić w domowym zaciszu. Jedyne co trzeba to zaopatrzyć się w zestaw przeznaczony do manicure japońskiego.


Warning: Trying to access array offset on value of type null in /home/rafalszr/domains/rafalszrajnert.pl/public_html/wp-content/themes/betheme/includes/content-single.php on line 286
Rafał Szrajnert
Rafał Szrajnert
Rafał Szrajnert to doktorant (PhD) specjalizujący się w zarządzaniu i marketingu. Ukończył studia magisterskie na wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego, a także studia podyplomowe. Jest przedsiębiorcą z ogromnymi sukcesami, Oprócz własnej działalności prowadzi doradztwo biznesowe, coaching i szkolenia, szeroko znane w Polsce. Profil działalności to: -doradztwo marketingowe -konsulting marketingowy -szkolenia, kursy -doradztwo biznesowe (psychologia, coaching) -marketing (seo, reklamy CPA, PPC)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podaj imię i adres email, aby przejść dalej

Hej, koniecznie zobacz nowy film na YouTube (piramidy finansowe w Polsce + AMBER GOLD): link

Uzyskaj dostęp do ekskluzywnych wskazówek, strategii i CASE STUDY, których nie udostępniam nigdzie indziej. Zapisz się na newsletter.
Pobierz: Darmowy Raport