Żeń-szeń syberyjski – jakie są jego właściwości?

Operat szacunkowy – co to jest i dlaczego go potrzebujesz?
3 sierpnia, 2022
Zarządzanie finansami swoimi i przedsiębiorstwa (3 sposoby)
9 sierpnia, 2022

Żeń-szeń syberyjski – jakie są jego właściwości?

Żeń-szeń syberyjski
Zdrowe nawyki

Jakie właściwości lecznicze wykazuje żeń-szeń syberyjski?

Żeń-szeń to występująca dziko roślina, która pochodzi z Azji. Dawniej występowała ona na obszarze wschodniej Rosji, Chin, Korei i Japonii. Roślina znajduje szerokie zastosowanie w medycynie naturalnej i ziołolecznictwie. Warto tutaj wspomnieć, że dawniej żeń-szeń syberyjski powszechnie występował dziko. Niestety nadmierne zbieranie tej rośliny doprowadziło do zmniejszenia jej występowania. Obecnie żeń-szeń jest uprawiany w krajach, gdzie klimat jest chłodniejszy.

Gdzie żeń-szeń znajduje zastosowanie w przemyśle?

Żeń-szeń syberyjski znajduje zastosowanie w lecznictwie, gdzie wykorzystuje się go do łagodzenia objawów niektórych chorób i kosmetologii. Roślina była już ceniona tysiące lat temu w starożytnych Chinach. Obecnie popularne są preparaty, które bazują na tej roślinie. Przypisuje się jej działanie wspomagające seksualność. Żeń-szeń traktowany jest jak afrodyzjak i często jest składnikiem suplementów na potencję.

fit quiz

Na co jest żeń-szeń syberyjski?

Żeń-szeń wspomaga prawidłową pracę mózgu i koncentrację. Zaleca się stosowanie suplementów z tą rośliną przy intensywnej nauce. Uczniowie i studenci chwalą sobie łatwiejsze przyswajanie wiedzy po stosowaniu suplementów na bazie Żeń-szenia. Osoby mające problemy psychiczne również powinny stosować tę roślinę. Przypisuje się jej łagodzenie stanów depresyjnych, lękowych i poprawę samopoczucia. Musimy jednak pamiętać, że żeń-szeń syberyjski jedynie łagodzi objawy, a nie jest lekiem. W przypadku zaburzeń na tle psychicznym należy niezwłocznie zgłosić się do psychologa lub psychiatry. Niekiedy wskazana jest długotrwała psychoterapia i stosowanie leków. Suplement diety bazujący na żeń-szeniu może jedynie pełnić funkcję wspomagającą.

Czy warto brać żeń-szeń?

Suplement na bazie żeń-szenia syberyjskiego zdecydowanie warto włączyć do swojej diety. Roślina ta wykazuje właściwości wspomagające pracę układu krążenia, kondycje organizmu i obniża poziom cholesterolu. Osoby zażywające żeń szeń syberyjski odczuwają większą ilość energii. Suplement powinny stosować osoby, które skarżą się na uczucie ciągłego zmęczenia. Polecany jest w stanach stresowych i wymagających skupienia uwagi. Jest to idealny suplement dla studentów, którzy szykują się do ważnego egzaminu. Stosowanie żeń-szenia zwiększa poziom koncentracji i poprawia pracę mózgu. Żeń-szeń syberyjski to jednak roślina, która działa jak afrodyzjak dla mężczyzn.

Wykazuje korzyści, które poprawiają potencję i zwiększają doznania seksualne. Działanie to jest spowodowane związkami o nazwie ginsenozydy. Związki zawarte w żeń-szeniu powodują poprawę krążenia i likwidują problemy z erekcją. Ginsenozydy są pozyskiwane z liści żeń-szenia i wpływają korzystnie na pracę układu immunologicznego.

Wśród rośliny tej spotykamy się z kilkoma jej odmianami. W zależności od odmiany inne są jej właściwości i efektywność działania. W przypadku problemów z potencją najbardziej ceniony jest żeń-szeń koreański. Udowodniono, że pomaga on mężczyzną w utrzymaniu dłuższej erekcji i poprawia ich witalność. Warto tutaj wspomnieć, iż żeń-szeń koreański oddziałuje również na kobiety i skutecznie wspiera ich libido.

Jak stosować żeń szeń syberyjski?

Żeń-szeń najczęściej jest stosowany w dwóch postaciach – herbaty i suplementów w tabletkach. Picie herbaty wykazuje podobne działanie do korzenia tej rośliny. Wzmacnia pracę serca, poprawia pamięć i wspiera potencję. Przygotowanie herbaty jest banalnie proste i należy jedynie zalać szklankę z żeń-szeniem syberyjskim gorącym wrzątkiem. Musimy jedynie pamiętać, by pozwolić herbacie się zaparzyć. Składniki muszą się dostać do wody.

Po zalaniu herbaty z żeń-szeniem należy odczekać około czterdzieści minut. Najlepiej herbatę pić dwa razy dziennie, by dostarczyć do organizmu potrzebne mikroelementy. Żeń-szeń może być również stosowany w postaci tabletek. Suplement na bazie tej rośliny z łatwością dostaniemy w każdej aptece lub sklepie zielarskiej. Roślinę z łatwością zamówimy również w aptekach internetowych. Stosując suplementy z żeń-szenia musimy jednak uzbroić się w cierpliwość. Działanie tej rośliny nie jest natychmiastowe i najlepiej skutkuje dłuższa kuracja. Najlepsze efekty odczujemy po około trzech miesiącach stosowania suplementu w tabletkach lub picia herbaty.

Z czym nie łączyć żeń-szenia?

Regularne zażywanie żeń-szenia należy ograniczyć, gdy bierzemy niektóre leki. Żeń-szeń nie jest zalecany dla osób, które stosują leki przeciwzakrzepowe. Jego działanie usprawnia krążenie krwi i pobudza pracę serca. Nie powinno się również stosować żeń-szenia, jeśli jesteśmy miłośnikami kawy. Dla bezpieczeństwa możemy skonsultować się z dietetykiem lub lekarzem pierwszego kontaktu, który pomoże nam zdecydować zakup tego suplementu.

Czy żeń-szeń podnosi testosteron?

Testosteron odgrywa ważną rolę w życiu każdego mężczyzny. Odpowiada za seksualność, uwidocznienie cech męskich, ton głosu i rozrost masy mięśniowej. Testosteron wpływa na wygląd i atrakcyjność sylwetki. Hormon ten odgrywa również ważną rolę u kobiet, gdzie odpowiada za libido i należyte funkcjonowanie jajników. Stosowanie żeń-szenia w postaci suplementów skutecznie podwyższa poziom testosteronu w organizmie. Jest to idealne rozwiązanie dla sportowców, którzy powinni suplementować się tą rośliną. Prawidłowe wydzielanie testosteronu jest ważne dla nich do tego, by osiągnąć lepsze efekty w sporcie i zbudować mięśnie.

Podsumowanie wpisu pt. “Żeń-szeń syberyjski – jakie są jego właściwości?”

portal o zdrowiu treningu diecie fit

Co myślisz o dzisiejszym wpisie? Może chcesz coś dodać od siebie?
Napisz w komentarzu!

doradztwo konsulting szkolenie sprzedaży biznes firma szkolenia online
Sprawdź moją ofertę:
Żeń-szeń syberyjski – jakie są jego właściwości? 1

Co myślisz o moim nowym wpisie na blogu?

A może masz pytanie dotyczące strategii lub techniki jak działać najlepiej?

Tak czy inaczej, chciałbym usłyszeć, co masz do powiedzenia.

Więc śmiało, teraz zostaw komentarz poniżej.


Warning: Trying to access array offset on value of type null in /home/rafalszr/domains/rafalszrajnert.pl/public_html/wp-content/themes/betheme/includes/content-single.php on line 286
Dr/PhD Rafał Szrajnert
Dr/PhD Rafał Szrajnert
Rafał Szrajnert to doktorant (PhD) specjalizujący się w zarządzaniu i marketingu. Ukończył studia magisterskie na wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego, a także studia podyplomowe. Jest przedsiębiorcą z ogromnymi sukcesami, Oprócz własnej działalności prowadzi doradztwo biznesowe, coaching i szkolenia, szeroko znane w Polsce. Profil działalności to: -doradztwo marketingowe -konsulting marketingowy -szkolenia, kursy -doradztwo biznesowe (psychologia, coaching) -marketing (seo, reklamy CPA, PPC)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podaj imię i adres email, aby przejść dalej