Co to jest podcast, podcasting (audycja i jak nagrywać)

Jak zostać geniuszem
Jak zostać geniuszem, kod talentu i jak zobaczyć sukces? (nauka)
11 sierpnia, 2021
Archetypy Junga
Archetypy Junga i nieświadomość zbiorowa (psychologia analityczna)
12 sierpnia, 2021

Co to jest podcast, podcasting (audycja i jak nagrywać)

podcast podcasting
podcast podcasting

Co to jest podcast?

Podcasty to odcinki programu dostępnego w Internecie. Podcasty są zazwyczaj oryginalnymi nagraniami audio lub wideo, ale mogą też być nagranymi transmisjami programu telewizyjnego lub radiowego, wykładu, występu lub innego wydarzenia.

REKLAMA:

Koniecznie zobacz NAJLEPSZE szkolenie z Facebooka na rynku

Historia Harley Davidson- problemy firmy 1

Link do kursu: szkolenie Facebook Ads

Podcasty zwykle oferują każdy odcinek w tym samym formacie pliku, na przykład audio lub wideo, dzięki czemu abonenci mogą za każdym razem cieszyć się programem w ten sam sposób. Niektóre podcasty, takie jak kursy językowe, zawierają wiele formatów plików, takich jak wideo i dokumenty, aby skuteczniej uczyć.

Dla słuchaczy podcastów podcasty to sposób na bezpłatne cieszenie się wspaniałymi treściami z całego świata. Dla wydawców podcastów podcasty to świetny sposób na dotarcie do szerokiego grona odbiorców.

Co to jest podcasting?

Podcasting to sposób rozpowszechniania plików audio przez Internet. Podcast to plik audio, który można pobrać z Internetu, często w formacie MP3. Po pobraniu podcastu można go słuchać na komputerze lub przenieść na urządzenie przenośne, takie jak iPod lub inny przenośny odtwarzacz multimedialny, telefon komórkowy lub osobisty asystent cyfrowy.

Subskrypcja i pobieranie

W ścisłym tego słowa znaczeniu podcasty są subskrybowane za pomocą RSS (Really Simple Syndication). RSS to sposób na dostarczanie ludziom często aktualizowanych treści. Korzystając z oprogramowania do przechwytywania podcastów, takiego jak iTunes lub Juice, można subskrybować podcasty, a jeśli są w „serii”, nowe odcinki mogą być automatycznie pobierane, gdy tylko staną się dostępne.

Jak ma brzmieć podcast?

Kiedy słuchasz podcastu, odkryjesz, że wiele z nich jest dość znajomych. Przez lata słyszałeś podobne treści, od radia po talk show w telewizji. Z drugiej strony usłyszysz także podcasty, które są zupełnie nowe i całkowicie odmienne od normy, dzięki swobodzie, jaką daje podcasting.

Większość podcastów będzie dotyczyć jednego konkretnego tematu. Prowadzący będą rozmawiać na ten temat w każdym odcinku. Czasami jest to bardzo specyficzne, jak wyścigi triathlonowe lub szkolenie psów, a innym razem bardziej ogólne, jak prowadzenie szczęśliwego życia.

Następnie każdy odcinek tego podcastu będzie opowiadał o czymś konkretnym w tym temacie – wskazówkach żywieniowych dotyczących udziału w triathlonie lub jak powstrzymać psa przed walką z innymi psami.

Każdy odcinek jest zwykle prowadzony przez jednego lub dwóch stałych prezenterów, którzy rozmawiają na ten temat i często zapraszają gości z zewnątrz do udziału lub przeprowadzenia wywiadów.

Wiele podcastów jest naprawdę prostych, tylko kilkoro znajomych rozmawia o czymś, czym wszyscy są naprawdę pasjonatami, takimi jak filmy, robienie na drutach lub prowadzenie firmy. Ale niektóre są naprawdę dopracowane i super profesjonalne, w tym muzyka tematyczna, efekty dźwiękowe, profesjonalna edycja i wiele innych.

Bardziej profesjonalne podcasty świetnie się słucha, ale ich produkcja zajmuje dużo więcej czasu i pieniędzy.

Większość ludzi słucha po trochu obu typów. Największym czynnikiem w większości podcastów jest gospodarz lub gospodarze, a ty będziesz skłaniał się ku tematom i hostom, które lubisz, bardziej niż podejściem, które przyjmują.

MEGA SKUTECZNY KURS, dzięki któremu nauczysz się pisać reklamy i zwiększysz zyski.

Kliknij w obrazek poniżej:

Jak napisać reklamę
Link do kursu jak napisać reklamę i ofertę.

Jeśli uda Ci się znaleźć czas aby publikować to zachęcam gorąco. Wystarczy prosta aplikacja do obróbki głosu i platforma online.

Rafał Szrajnert
Rafał Szrajnert
Rafał Szrajnert to doktorant (PhD) specjalizujący się w zarządzaniu i marketingu. Ukończył studia magisterskie na wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego, a także studia podyplomowe. Jest przedsiębiorcą z ogromnymi sukcesami, Oprócz własnej działalności prowadzi doradztwo biznesowe, coaching i szkolenia, szeroko znane w Polsce. Profil działalności to: -doradztwo marketingowe -konsulting marketingowy -szkolenia, kursy -doradztwo biznesowe (psychologia, coaching) -marketing (seo, reklamy CPA, PPC)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podaj imię i adres email, aby przejść dalej

Hej, koniecznie zobacz nowy film na YouTube (piramidy finansowe w Polsce + AMBER GOLD): link

Uzyskaj dostęp do ekskluzywnych wskazówek, strategii i CASE STUDY, których nie udostępniam nigdzie indziej.
Zapisz się na newsletter.

Zapisz się i otrzymuj ciekawe informacje!