fbpx

Wakacje na Teneryfie i zejście wąwozem Masca

Wąwóz Masca

Wąwóz Masca

Wąwóz Masca


Z okazji świąt znalazłem trochę czasu, żeby zmontować film na youtube z wakacji na Teneryfie (początek tego roku). Film i opis wycieczki poniżej:
Wąwóz Masca położony jest na zachodzie Tenerfy, w górskiej wiosce o tej samej nazwie. Miejsce to stanowi popularną atrakcję turystyczną, pomimo lokalizacji w odosobnionej okolicy. Wioska Masca położona jest na wysokości 600 m n.p.m. Znajdują się tu restauracje i kawiarnie. Spróbować można lokalnych przysmaków, jak i bardzo popularnej kilkuwarstwowej kawy ze słodkim syropem. Nazwy nie pamiętam! Zdjęcie poniżej:

Widok na wąwóz Masca

Po złapaniu chwili relaksu przygotowujemy się do zejścia w dół szlaku. O ile dobrze pamiętam, sama trasa ma około 10 km długości. Miejsca dosyć trudna.

START góry Teno aż do morza poprzez Wąwóz Masca.

Można wynająć przewodnika, co bardzo polecam. Interesujące anegdoty i możliwie najciekawsza trasa. Koniecznie trzeba zabrać ze sobą zapas wody, jest tam bardzo ciepło, a możliwość zakupienia napojów istnieje dopiero przy samym wejściu na plażę. A więc na koniec wędrówki. Jeśli się już zdecydujemy czekają na piękne widoki. Trekking dawnym korytem, klify, szczeliny skalne, miejscami mini dżungla i strumienie. Teneryfa jako wyspa składa si e głownie z kamienistych plaż. Czasami występuje czarny, wulkaniczny piasek. Jeśli dobrze pamiętam, na wyspie jest 1-2 plaże z białym piaskiem sztucznie nawiezionym. W tym przypadku jest to plaża kamienista, na której raczej się nie położymy, aby skorzystać z opalania. Możemy jedynie posiedzieć na skałach. Słyszałem o śmiałkach, którzy zawracali i szli pod górę. Niestety, żadnych owych nie spotkałem. Samo spokojne zejście to 3-4 godziny. Wejście jest zawsze dłuższe i trudniejsze, więc polecam tylko zaprawionym. Koniecznie trzeba zabrać ze sobą kamerę, lub aparat. A to co robią jaszczurki, zostawiam Wam do obejrzenia na nagraniu.
Zdecydowanie warto tam pojechać. Teneryfa to wspaniałe miejsce dla osób lubiących takie wyprawy. Na koniec wycieczki do portu zabiera nas motorówka.

Do następnego razu RS
Czy już wiesz, że wzbogaciliśmy ofertę?
Rafał Szrajnert
Rafał Szrajnert
Rafał Szrajnert jest przedsiębiorcą z ogromnymi sukcesami, Oprócz własnej działalności prowadzi doradztwo biznesowe, coaching i szkolenia, szeroko znane w Polsce.