Rynek pierwotny czy wtórny – które mieszkanie wybrać?

BIK -czym jest Biuro Informacji Kredytowej i jak sprawdzić wpis
4 lipca, 2022
Cytaty o biznesie, najlepsze przypowieści biznesowe i porady
4 lipca, 2022

Rynek pierwotny czy wtórny – które mieszkanie wybrać?

Rynek pierwotny

Czy mieszkanie z rynku pierwotnego to dobry wybór?

Jeśli ktoś chce kupić nowe mieszkanie, to powinien zainteresować go rynek pierwotny.

Można nawet kupić nieruchomość pod klucz, dzięki czemu będzie gotowa do wprowadzenia się. Wybór jest spory.

Obecnie można przebierać w mieszkaniach w stanie deweloperskim.

Cały czas powstają kolejne osiedla, najczęściej na obrzeżach miast i decydują się na nie osoby pragnące mieszkać z dala od gwarnego centrum.

Jako że zakup mieszkania wiąże się z niemałymi kosztami, to należy dobrze przemyśleć swoją decyzję. Często inwestorzy zaciągają kredyt hipoteczny, który stanowi wieloletnie zobowiązanie.

Zapisz się aby otrzymać raport i poradnik SEO
Wpisz poniżej swoje dane:

Rynek pierwotny co to

Termin „rynek pierwotny” na rynku nieruchomości określa nowe, nieużywane domy, mieszkania czy lokale usługowe. Nowe nieruchomości powstają poprzez przeprowadzone przedsięwzięcie deweloperskie. W takim przypadku jedną ze stron transakcji jest zawsze inwestor (spółdzielnia, lub deweloper).

Co przemawia za wybraniem mieszkania z rynku pierwotnego?

Na zakup nieruchomości można zdecydować się już na etapie jej budowy, chociaż nie brakuje też gotowych nieruchomości, z szybkim terminem oddania do użytku.

W przypadku osób, które nie chcą długo czekać, należy wybrać opcję zakończonej budowy, z pozwoleniem na użytkowanie budynku.

Sporą popularnością cieszą się mieszkania w stanie deweloperskim ze względu na to, że umożliwiają wykończenie pomieszczeń zgodnie ze swoimi indywidualnymi potrzebami i preferencjami.

W przypadku domu z rynku pierwotnego można liczyć na to, że będzie się pierwszym właścicielem. Dla wielu osób ma to ogromne znaczenie.

Niezamieszkałe lokum daje ogromne możliwości aranżacyjne.

Inwestor ma wpływ na to, w jaki sposób urządzić swoje domowe zacisze. Kolejną zaletą jest brak remontów do przeprowadzenia, co ma niestety często miejsce w przypadku mieszkań z rynku wtórnego.

Można wprowadzić większe zmiany, uniknąć usterek.

Oczywiście zawsze trzeba pamiętać o tym, że mogą być jakieś wady, dlatego niezwykle ważne staje się sprawdzenie wszystkiego podczas odbioru mieszkania od dewelopera.

Najlepszym rozwiązaniem będzie skorzystanie z usługi doświadczonego fachowca.

Inżynier doskonale wie, na co zwracać szczególną uwagę, dysponuje też przykładowo kamerą termowizyjną. Wykryje dzięki niej nawet niewidoczne gołym okiem mostki termiczne, zacieki itd.

Dlaczego mieszkania z rynku pierwotnego cieszą się tak dużą popularnością?

W przypadku mieszkań z rynku pierwotnego można domagać się tego, aby były one wolne od wad. Deweloper jest zobligowany do naprawienia ewentualnych usterek we własnym zakresie.

Przekłada się to wobec tego na spore oszczędności dla inwestora.

Kolejną zaletą jest możliwość wprowadzenia zmian do projektu.

Klient ma wpływ nawet na rozkład pomieszczeń w mieszkaniu. W przypadku nieruchomości z rynku pierwotnego można spełnić swoje marzenie o zamieszkaniu w idealnym domu skrojonym na miarę swoich potrzeb.

Będzie to idealne rozwiązanie, jeśli ktoś ma już konkretną wizję tego, jak powinno wyglądać domowe zacisze

Niektóre osoby wyróżniają się ogromną kreatywnością, z kolei inni decydują się na skorzystanie z usług profesjonalnych architektów wnętrz.

W przypadku nowego mieszkania można wykreować swoją idealną przestrzeń. Znika również konieczność pozbywania się starego wyposażenia, jak ma to miejsce w używanych budynkach. Dla jednych świetną opcją będzie biały montaż, ale nie brakuje też ofert, które dotyczą już pełnego wyposażenia.

Mają potrzebne sprzęty i najważniejsze meble.

Mieszkania wykończone pod klucz posiadają nie tylko zamontowane drzwi i okna, ale nawet nie trzeba już malować ścian.

Podłogi również są wykończone.

Wystarczy się wprowadzić, co będzie świetną opcją dla osób, którym się śpieszy i chcą jak najszybciej przenieść się do nowego lokum.

Jakie zalety mają nieruchomości z rynku pierwotnego?

Ogromną zaletą mieszkań z rynku pierwotnego jest to, że są one wznoszone zgodnie z wytycznymi nowego budownictwa.

Można liczyć wobec tego na użycie energooszczędnych technologii, co przekłada się na komfort i bezpieczeństwo eksploatowania obiektu.

Nowoczesne projekty odznaczają się także wysokimi walorami estetycznymi. Można liczyć na szereg udogodnień, dzięki czemu życie staje się łatwiejsze i przyjemniejsze. Nowe osiedla mają windy, przestronne tarasy, monitoring, parking, komórki lokatorskie, videodomofony i szereg innych udogodnień.

Można oczekiwać wysokich standardów, co przekłada się również na wzrost prestiżu. Rozbudowana infrastruktura to ogromna zaleta.

Na tym oczywiście nie koniec plusów, jest ich znacznie więcej. Można liczyć także na wiele usprawnień dla seniorów, młodych mam z małymi dziećmi, osób niepełnosprawnych.

W przypadku nowego mieszkania z rynku pierwotnego nie trzeba myśleć o pracach remontowych przez wiele lat.

Deweloperzy mają na uwadze zmieniające się potrzeby, preferencje i oczekiwania inwestorów. Z tego właśnie powodu coraz większy nacisk kładzie się na wykonywanie obiektów zgodnie z energooszczędnością i ekologią.

Wszystko to przekłada się na komfort termiczny i pozwala zaoszczędzić pieniądze na ogrzewaniu. Nowoczesne osiedla są bardzo estetyczne, można liczyć na funkcjonalną architekturę, która jest spójna z otoczeniem. Ogromną zaletą będzie wiele terenów zielonych.

Do zalet zaliczyć można również odpowiednio zaprojektowane place zabaw. Teren jest zamknięty, co zapewnia większe poczucie bezpieczeństwa.

doradztwo konsulting szkolenie sprzedaży biznes firma szkolenia online
Sprawdź moją ofertę:
Rynek pierwotny czy wtórny – które mieszkanie wybrać? 1

Co myślisz o moim nowym wpisie na blogu?

A może masz pytanie dotyczące strategii lub techniki jak działać najlepiej?

Tak czy inaczej, chciałbym usłyszeć, co masz do powiedzenia.

Więc śmiało, teraz zostaw komentarz poniżej.


Warning: Trying to access array offset on value of type null in /home/rafalszr/domains/rafalszrajnert.pl/public_html/wp-content/themes/betheme/includes/content-single.php on line 286
Dr/PhD Rafał Szrajnert
Dr/PhD Rafał Szrajnert
Rafał Szrajnert to doktorant (PhD) specjalizujący się w zarządzaniu i marketingu. Ukończył studia magisterskie na wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego, a także studia podyplomowe. Jest przedsiębiorcą z ogromnymi sukcesami, Oprócz własnej działalności prowadzi doradztwo biznesowe, coaching i szkolenia, szeroko znane w Polsce. Profil działalności to: -doradztwo marketingowe -konsulting marketingowy -szkolenia, kursy -doradztwo biznesowe (psychologia, coaching) -marketing (seo, reklamy CPA, PPC)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podaj imię i adres email, aby przejść dalej