PZU Wchodzi w Branżę Fitness! Państwowa Firma Zyska na Lockdownie?

seo kurs
SEO kurs (szkolenie pozycjonowanie i optymalizacja stron, marketing online)
1 kwietnia, 2021
Jak zacząć działać i przestać odkładać na później (nie zwlekaj i przestań tyle myśleć!) 1
Jak zacząć działać i przestać odkładać na później (nie zwlekaj i przestań tyle myśleć!)
6 kwietnia, 2021

PZU Wchodzi w Branżę Fitness! Państwowa Firma Zyska na Lockdownie?

PZU niszczenie branży fitness
Doradztwo, szkolenia, coaching -Rafał Szrajnert
Doradztwo, szkolenia, coaching -Rafał Szrajnert
PZU Wchodzi w Branżę Fitness! Państwowa Firma Zyska na Lockdownie?
PZU Wchodzi w Branżę Fitness! Państwowa Firma Zyska na Lockdownie? 2
/

Jak PZU chce zarżnąć polską branże fitness.

Nie do końca PZU a raczej Państwo bo PZU jest właśnie przez nie kontrolowane.

Jak pisze money.pl:

Nowością w ofercie kontrolowanego przez państwo ubezpieczyciela mają być karty sportowe. Aby PZU odniosło sukces, musi jednak mieć sporo własnych klubów fitness. A tego boją się ich obecni właściciele.

Co to znaczy?

REKLAMA

Koniecznie zobacz NAJLEPSZE szkolenie z Facebooka na rynku

szkolenie facebook

Link do kursu: szkolenie Facebook Ads

PZU chce dystrybuować własne karty sportowe, ale aby to zrobić prawdopodobnie zacznie przejmować upadłe już, albo upadające kluby fitness.

Branża zarżnięta przez rządzących w Polsce, podobnie jak hotelarska jest obecnie łatwa do przejęcia przez macki Państwowe.

W mediach widzieliśmy już kilka przykładów kupowania dużych obiektów hotelarskich przez obecnie rządzących w naszym kraju.

Prawdopodobnie czeka to również kluby fitness, sportowe, baseny itp. Ponieważ tak wygląda model biznesowy w tym przypadku, a na modelach biznesowych to się znam jak mało kto.

Dla chętnych zamieszczę w komentarzach kilka linków na ten temat.

Obecnie liderem na rynku kart sportowych jest Benefit0 operator kart Multisport, a popularne są również OK System i Fitprofit.

Benefit Systems jest dziś stuprocentowym właścicielem 141 obiektów – ma więc około 37 proc. obiektów sieciowych w Polsce.

Czytając wypowiedzi ekspertów widzimy, że PZU będzie musiało przejąć sporo klubów, prawdopodobnie będzie też grało na osłabienie lidera rynku. Już dziś za jednego klienta chce płacić klubom fitness o 30 proc. więcej, niż Benefit.

Kontrolowane  przez państwo PZU ma praktycznie nieskończone zasoby gotówki, które mogą pozwolić mu na skupowanie osłabionych restrykcjami klubów.

Przed Pandemią w Polsce mieliśmy  3500 klubów do których uczęszczało 3 mln osób i prawie połowa z nich miała karty.

Branża wydaje się więc dobrym kierunkiem inwestycji, szczególnie że jest w kryzysie. Sektor ten mocno dotknęła pandemia, wiele siłowni jest w bardzo słabej sytuacji. Polska Federacja Fitness zapowiedziała w tej sprawie pozew zbiorowy przeciwko państwu.

Branża sportowa od ponad roku ledwo zipie, a tu pojawia się PZU.

Przypadek?

Czy to jest etyczne?

Komentujcie jakie jest Wasze zdanie na ten temat.


Warning: Trying to access array offset on value of type null in /home/rafalszr/domains/rafalszrajnert.pl/public_html/wp-content/themes/betheme/includes/content-single.php on line 286
Dr/PhD Rafał Szrajnert
Dr/PhD Rafał Szrajnert
Rafał Szrajnert to doktorant (PhD) specjalizujący się w zarządzaniu i marketingu. Ukończył studia magisterskie na wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego, a także studia podyplomowe. Jest przedsiębiorcą z ogromnymi sukcesami, Oprócz własnej działalności prowadzi doradztwo biznesowe, coaching i szkolenia, szeroko znane w Polsce. Profil działalności to: -doradztwo marketingowe -konsulting marketingowy -szkolenia, kursy -doradztwo biznesowe (psychologia, coaching) -marketing (seo, reklamy CPA, PPC)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podaj imię i adres email, aby przejść dalej