Pit 37 – kto powinien go wypełnić?

norma iso 9001 2015
Norma ISO 9001 [profesjonalna analiza i szkolenie]
22 stycznia, 2020
Jak napisać procedurę przykład
Jak napisać procedurę przykład (zawsze aktualny!)
24 stycznia, 2020

Pit 37 – kto powinien go wypełnić?

pit37 za 2019

REKLAMA

Koniecznie zobacz NAJLEPSZE szkolenie z Facebooka na rynku

szkolenie facebook

Link do kursu: szkolenie Facebook Ads

Pit 37 – kto powinien go wypełnić? 1

Obowiązek podatkowy obejmuje każdego, kto podjął się pracy zarobkowej. W ustalonym ustawowo czasie należy złożyć w odpowiednim urzędzie skarbowym rozliczenie podatkowe za poprzedni rok. Osoby fizyczne rozliczają się na podstawie formularza pit 37. Od kilku lat można składać pit 37 online. Ten artykuł pomoże rozjaśnić między innymi takie kwestie, jak:

  • Kto powinien złożyć pit 37 za rok 2019?
  • Jak wypełnić pit 37 za rok 2019
  • Deklaracja pit 37 za rok 2019 jak wygląda
  • Pit 37 – co możesz odliczyć?
  • Dlaczego warto skorzystać z programu do rozliczeń pit online?

Kto powinien złożyć pit 37 za rok 2019?

Zeznanie podatkowe na formularzu pit 37 za rok 2019 powinny złożyć wszystkie osoby, które w tym roku podatkowym osiągnęły dochody na podstawie umowy o pracę. Nie jest to jednak jedyna grupa zobowiązana do wypełnienia takiej deklaracji. W oparciu o ten formularz powinny z fiskusem rozliczyć się także wszyscy podatnicy osiągający dochód z tytułu wykonywania umów cywilnoprawnych, takich jak na przykład umowa o dzieło czy też umowa zlecenie. Pit 37 online zobligowani są złożyć także twórcy zarabiający na przekazaniu praw autorskich, a także wszyscy, którzy pobierają stypendia lub są na rencie czy emeryturze. Na https://www.podatnik.info/ można znaleźć więcej informacji.

Jak wypełnić pit 37 za rok 2019

Pit 37 za rok 2019 można wypełnić na kilka sposobów. Można to zrobić ręcznie, choć efektywniejsze będzie złożenie formularza pit 37 online. Zeznanie podatkowe można wypełnić samodzielnie lub też korzystając z pomocy doświadczonego księgowego, jednak w tym przypadku trzeba wziąć pod uwagę koszty takiej pomocy. Jest jeszcze jeden sposób na to, by wypełnić zeznanie podatkowe. Można udać się do urzędu skarbowego i wypełnić pit pod okiem urzędnika. Jednak takie rozwiązanie wymaga poświęcenia sporej ilości czasu. Lepiej będzie skorzystać z programu do rozliczeń internetowych.

Deklaracja pit 37 za rok 2019 jak wygląda

Niemal wszystkie formularze do rozliczeń podatkowych wyglądają bardzo podobnie, dlatego też wybierając konkretny arkusz, zawsze należy zwracać uwagę na jego symbol, który został zapisany w górnym lewym rogu. Jest to dokument formatu A4 rozpisany na kilka kartek, na których umieszczono stosowne pola do wypełnienia przez podatnika. Wypełniając formularz, należy w nim wpisać dane osobowe, a także informacje o wysokości uzyskanych dochodów, o odprowadzonych zaliczkach na podatek dochodowy czy też o opłaconych składkach na ubezpieczenie zdrowotne, które można odliczyć od podatku dochodowego.

Pit 37 – co możesz odliczyć?

Warto pamiętać o tym, że składając zeznanie podatkowe, podatnicy mają prawo do skorzystania z określonych ulg, dzięki czemu należna suma podatku do zapłacenia może być o wiele niższa. Standardowym działaniem jest odliczanie od należnego podatku opłaconej składki zdrowotnej. Osoby posiadające dzieci mogą ponadto skorzystać z ulgi rodzinnej. Pit 37 online można wypełnić zaledwie w kilka minut, wystarczy w tym celu użyć odpowiedniego oprogramowania.

Dlaczego warto skorzystać z programu do rozliczeń pit online?

Ręczne rozliczanie formularza podatkowego jest jak najbardziej możliwe, jednak nie da się ukryć, że czynność ta staje się wówczas żmudna i czasochłonna. Łatwiej też w takiej sytuacji o pomyłki. W Internecie można znaleźć program, dzięki któremu pit 37 online można rozliczyć w kilka minut. Obsługa programu jest niezwykle intuicyjna. Programy komputerowe do rozliczania deklaracji podatkowych nie tylko skracają czas wykonania tej czynności, lecz także redukują ilość przypadkowych pomyłek, jakie można popełnić na przykład przy sumowaniu dochodu pochodzącego z różnych źródeł.


Warning: Trying to access array offset on value of type null in /home/rafalszr/domains/rafalszrajnert.pl/public_html/wp-content/themes/betheme/includes/content-single.php on line 286
Dr/PhD Rafał Szrajnert
Dr/PhD Rafał Szrajnert
Rafał Szrajnert to doktorant (PhD) specjalizujący się w zarządzaniu i marketingu. Ukończył studia magisterskie na wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego, a także studia podyplomowe. Jest przedsiębiorcą z ogromnymi sukcesami, Oprócz własnej działalności prowadzi doradztwo biznesowe, coaching i szkolenia, szeroko znane w Polsce. Profil działalności to: -doradztwo marketingowe -konsulting marketingowy -szkolenia, kursy -doradztwo biznesowe (psychologia, coaching) -marketing (seo, reklamy CPA, PPC)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podaj imię i adres email, aby przejść dalej