Jak poradzić sobie ze zdradą (Zdradza, nowy partner i lepszy związek)

Jak prowadzić bloga
Jak prowadzić bloga (własny blog firmowy) Jak zarabiać ma blogu
24 sierpnia, 2021
Jak pokonać nieśmiałość
24 sierpnia, 2021

Jak poradzić sobie ze zdradą (Zdradza, nowy partner i lepszy związek)

Jak poradzić sobie ze zdradą
Jak poradzić sobie ze zdradą

Jak się zachować po zdradzie?

Odkrycie zdrady jest niezwykle bolesnym przeżyciem i nie każdy umie sobie z tym poradzić. Czasami może być nawet potrzebna pomoc psychologa lub psychoterapeuty, jeżeli wywołało to bardzo duże poruszenie. Osoba zdradzona odczuwa jednocześnie bezradność oraz smutek, a także złość i rozczarowanie. Bagaż emocjonalny jest wtedy zbyt duży.

REKLAMA

Koniecznie zobacz NAJLEPSZE szkolenie z Facebooka na rynku

szkolenie facebook

Link do kursu: szkolenie Facebook Ads

Jak wygląda zdrada?

Ciężko jest uwierzyć w to, że osoba, z którą dzieliliśmy jeszcze wczoraj wspólne życie, tak po prostu nas zdradziła. W pierwszej kolejności trzeba sobie odpowiedzieć na pytanie – czy chcemy jeszcze ratować związek. Zdecydowana większość osób nie wybacza zdrady, ale są jednak osoby, które byłyby w stanie wybaczyć takie zachowanie partnerowi. Należy jednak pamiętać, że ciągnięcie relacji na siły nie prowadzi do niczego dobrego, w takiej sytuacji lepiej po prostu odejść. Rozstania są bolesne, ale trwanie w związku bez przyszłości nie ma żadnego sensu i może przynieść jeszcze więcej bólu. Rozstanie umożliwia odejście od osoby, z którą nie jesteśmy szczęśliwi. Jest szansa, że w przyszłości zbudujemy nowy, szczęśliwy związek. Należy jednak pamiętać, żeby nie dać się zmanipulować swojej drugiej połówce, która dopuściła się zdrady. Z pewnością pojawi się obietnica poprawy oraz łzy i słowo, że tamta relacja zostanie natychmiastowo zerwana. Nie jest to jednak takie proste, jakby się mogło wydawać, ponieważ pewnych rzeczy nie da się już naprawić. Najważniejsze w tym wszystkim są nasze uczucia i to nimi trzeba się głównie kierować. Warto też dodać, że jeśli ktoś raz dopuścić się zdrady, to niestety bardzo prawdopodobne jest, że w przyszłości również mu się to przydarzy. Istnieją jednak wyjątki, dlatego jeśli zdecydujesz się kontynuować związek to pamiętaj, że czeka was bardzo długo praca, zanim uda się wszystko odbudować. Należy też dokładnie przemyśleć, co mogło być przyczyną zdrady. W tym celu najlepiej usiąść ze swoim partnerem i na spokojnie przedyskutować całą sprawę.

Panowanie nad emocjami

Najlepiej odłożyć wszystkie emocje na bok i spróbować zrozumieć zdradę partnera. Szczerość jest kluczowa w tej rozmowie, dlatego zdradzająca żona lub mąż powinni się dokładnie zastanowić, czego im brakowało w związku, że doszło do zdrady. Czasami zdrada może być jednorazowa i wynika wtedy najczęściej z poczucia samotności lub kaprysem. Jeśli ktoś szczerze żałuje, tego, że zdradził to istnieje jeszcze duża szansa, że uda się naprawić tę relację. Kobiety najczęściej decydują się na zdradę, kiedy brakuje im czułości, wsparcia lub zrozumienia. Kobieta czasami też może się czuć niezaspokojona, ponieważ jej facet nie wystarcza jej w pełni. Ciągła pogoń za karierą i pieniędzmi sprawia, że czasami nie zauważamy osób najbliższych, którzy są obok nas. Warto wiedzieć jak poradzić sobie ze zdradą oraz ogarnąć psychikę. Odpowiedzialność za zdradę może być po obu stronach. Czasem się zdarza, że obie strony przestały się całkowicie angażować i starać, a zwykłe problemy dnia codziennego zaczynają ich przerastać. Najważniejsze to nie powtarzać tych samych błędów co wcześniej i uczyć się na swoich porażkach. Sytuacja zaczyna się komplikować, kiedy problemy dnia codziennego zaczynają nas przerastać.

Dokładna analiza sytuacji

Trzeba wtedy jak najszybciej dokonać analizy sytuacji i wszystko sobie przewartościować. Po zdradzie jest bardzo ciężko, a najgorsze są uczucia, których doświadczamy. Świadomość, że osoba, którą bezgranicznie kochaliśmy, zrobiła nam coś takiego, nie daje żyć w spokoju. Jeżeli odczuwasz taką potrzebę to warto udać się do psychologa lub psychiatry, który przepisze odpowiednie leki i łatwiej będzie panować nad swoimi emocjami. Trzeba sobie pozwolić odreagować złe emocje. Należy je po prostu z siebie wyrzucić, ponieważ tłumienie ich w sobie spowoduje, że po czasie wrócą z jeszcze większą mocą. Jeśli wszystko ze sobą odpowiednio przepracujesz i zrozumiesz, że tak się musiało po prostu stać, to będzie ci łatwiej iść przez życie. Duszenie w sobie żalu oraz złości jest najgorsze, ponieważ w ten sposób swoje negatywne emocje nieświadomie przekładamy na innych. Po zakończeniu związku najlepiej umówić się z najlepszym przyjacielem na spotkanie i wszystko mu opowiedzieć. Nie ma co hamować łez, ponieważ nie ma czego się wstydzić. Po takim spotkaniu ulga jest gwarantowana, ponieważ podzielimy się z kimś, tym co nas boli. Oczywiście nie wszyscy lubią się dzielić swoimi uczuciami i emocjami, ale czasami jest to niezbędne. Osoby, które starają się stłumić uczucia po zdradzie, cierpią przez bardzo długi czas.

Skutki zdrady

W niektórych przypadkach może się nawet u nich rozwinąć depresja lub inna choroba psychiczna. Jeśli zdecydujesz się utrzymać związek, to wypłacz się swojemu partnerowi i pokaż mu jak bardzo cię skrzywdził. Może to da mu coś do myślenia i zrozumie ile krzywdy wyrządza zdrada i niewierność. Zdrada jest jak zburzenie wszystkiego, co się do tej pory budowało. Bardzo ciężko jest odbudować zaufanie i z reguły udaje się to nielicznym. Odbudowa zniszczonego związku wymaga bardzo dużego zaangażowania i pracy nad sobą. Warto pamiętać o rozmowie, czułościach oraz zainteresowaniu partnerem. Jeśli wybaczyłeś zdradę to nie ma sensu jej cały czas wypominać. Szukanie pretekstów do kłótni odbija się negatywnie na związku oraz psychice młodych ludzi. Drugiej osobie można pozwolić, żeby jakoś wynagrodziła nam zdradę, ale nie zakopując jej dobrych intencji. Ponowna budowa zaufania jest bardzo czasochłonna i problematyczna. Niezależnie od tego, czy starasz się odbudować związek, czy też go zakończyłeś to warto udać się do psychologa lub psychoterapeuty. Jest to dobry sposób, żeby przestawić swoje myślenie i zacząć od nowa cieszyć się życiem. Jeżeli zamierzacie odbudować związek, to przydatna może się okazać terapia dla par, której celem jest naprawienie relacji.

Jak sobie poradzić z rozstaniem?

Dobrym sposobem na poradzenie sobie z rozstaniem i ze zdradą jest także terapia. Bardzo ciężko przeżywać uczucia, które towarzyszą tym zjawiskom, dlatego pomoc psychologa może okazać się niezbędna. Czasami jednak może się okazać, że to jedynie twoje podejrzenia, a partner w rzeczywistości cię nie zdradza. Dlatego bardzo ważna jest szczera rozmowa, podczas której oboje sobie wygarniecie co wam leży na sercu. Lepiej unikać atakowania partnera, ponieważ może to obniżyć jego komfort i doprowadzić do kłótni. Najważniejszy jest spokój i trzeba go zachować, szczególnie podczas prowadzenia takiej rozmowy. Warto się też przygotować na to, że partner nie będzie chciał powiedzieć całej prawdy. Taka rozmowa może jednak pomóc mu poukładać pewne rzeczy w głowie. W takiej sytuacji dobrze jest wrócić do tej rozmowy następnego dnia, kiedy oboje trochę odetchniecie i zrozumiecie pewne rzeczy. Zdrada to bardzo ciężkie doświadczenie w życiu, z którym niezwykle trudno sobie samemu poradzić. Oprócz smutku i goryczy, dochodzą takie emocje jak wstyd oraz poczucie skrzywdzenia. Wybaczenie zdrady jest najlepszą decyzją, jaką może podjąć osoba zdradzona. Nie ma przy tym znaczenia, czy zdecyduje się walczyć o związek, czy też nie.

Pomoc psychologa

Taki krok jest po prostu konieczny, żeby móc iść dalej i nie zatrzymywać się w jednym miejscu. Bezustanne sprawianie sobie bólu i zadawanie pytań nic tak naprawdę nie daje. Szczególnie ważna jest umiejętność wyciągania wniosków z każdej sytuacji, która nas spotkała. Osoby skrzywdzone zdradą czasami nie są w stanie sobie poradzić, z tym co je spotkało. W takiej sytuacji niezbędna może okazać się wizyta u psychologa. Wizyta u psychologa pomoże zobaczyć problem z innej perspektywy, dzięki czemu może poznasz nowe rozwiązania. Czasami jedna wizyta może nie wystarczyć i konieczna jest długoterminowa terapia i spotkania psychoterapeutyczne. Warto też dokładnie przeanalizować, czy nie łatwiej będzie poradzić sobie z bólem i ratować związek, niż szukać kolejnego partnera. Przykre doświadczenia sprawią, że będzie ci bardzo ciężko nawiązać nową relację, w niektórych przypadkach okaże się to nawet niemożliwe. Należy też wspomnieć o statystykach, które mówią o tym, że kolejne związki rozpadają się znacznie szybciej od poprzednich. Zdrada jest niezwykle przykrym doświadczeniem, ale znane są przypadki ludzi, którzy wybaczali takie zachowanie drugiej połówce i od wielu lat tworzą szczęśliwy związek.


Warning: Trying to access array offset on value of type null in /home/rafalszr/domains/rafalszrajnert.pl/public_html/wp-content/themes/betheme/includes/content-single.php on line 286
Rafał Szrajnert
Rafał Szrajnert
Rafał Szrajnert to doktorant (PhD) specjalizujący się w zarządzaniu i marketingu. Ukończył studia magisterskie na wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego, a także studia podyplomowe. Jest przedsiębiorcą z ogromnymi sukcesami, Oprócz własnej działalności prowadzi doradztwo biznesowe, coaching i szkolenia, szeroko znane w Polsce. Profil działalności to: -doradztwo marketingowe -konsulting marketingowy -szkolenia, kursy -doradztwo biznesowe (psychologia, coaching) -marketing (seo, reklamy CPA, PPC)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podaj imię i adres email, aby przejść dalej

Hej, koniecznie zobacz nowy film na YouTube (piramidy finansowe w Polsce + AMBER GOLD): link

Uzyskaj dostęp do ekskluzywnych wskazówek, strategii i CASE STUDY, których nie udostępniam nigdzie indziej. Zapisz się na newsletter.
Pobierz: Darmowy Raport