Jak znaleźć pracę (szukać pracy marzeń)

Archetypy- co to jest archetyp
12 sierpnia, 2021
Wizualizacja, skuteczny proces i technika realizacji celów
12 sierpnia, 2021

Jak znaleźć pracę (szukać pracy marzeń)

Jak znaleźć pracę
Jak znaleźć pracę

Był czas, kiedy ludzie dostawali pracę zaraz po szkole i trzymali się jej, dopóki nie przeszli na emeryturę. Te czasy minęły na dobre. Dzisiaj ludzie muszą być zwinni w wyszukiwaniu nowych miejsc pracy, najlepiej zanim zostaną do tego zmuszeni. Oto kilka ciekawych strategii jak znaleźć pracę, dzięki którym Twoja kariera będzie się rozwijać i rozwijać.

REKLAMA:

Koniecznie zobacz NAJLEPSZE szkolenie z Facebooka na rynku

Historia Harley Davidson- problemy firmy 1

Link do kursu: szkolenie Facebook Ads

9 metod jak znaleźć pracę

Twoja sieć kontaktów

Jest znana jako ukryty rynek pracy: wiele z najlepszych ofert pracy nigdy nie jest ogłaszanych. Obsadzają je kandydaci, którzy dowiadują się o nich ustnie od przyjaciół, byłych kolegów i byłych szefów.

Nawiązywanie kontaktów, online i osobiście, to jeden z najlepszych sposobów, aby być na bieżąco z tym, co dzieje się w Twojej branży, z tym jakie oferty pracy są dostępne i gdzie. Często wchodź na strony wyszukiwania ofert pracy. Aby uzyskać najlepsze wyniki, szukaj takiej firmy, która specjalizuje się w Twojej dziedzinie. Nie odrzucaj pracy tymczasowej lub pracy na zlecenie. Często prowadzą do możliwości pracy w pełnym wymiarze godzin.

Networking to inne słowo oznaczające kontakty towarzyskie. Możesz dołączyć do stowarzyszeń zawodowych, brać udział w wydarzeniach dla absolwentów Twojej szkoły, łączyć się z profesjonalistami pracującymi w Twojej dziedzinie i wykorzystywać każdą okazję, aby spotkać się osobiście lub online z innymi osobami w Twojej branży.

Różne witryny internetowe, takie jak LinkedIn, pozwalają poszerzyć swoją sieć o znajomych. Im większa sieć, tym większe prawdopodobieństwo, że dowiesz się o nowych możliwościach.

Polecenia

Niektórzy pracodawcy oferują zachęty dla swoich pracowników za skierowanie do firmy wybranego kandydata. To sytuacja korzystna dla wszystkich. Dostajesz nową pracę, a Twój przyjaciel otrzymuje wynagrodzenie za przyciągnięcie znakomitego pracownika.

To stosunkowo rzadkie, ale nic nie stoi na przeszkodzie, abyś poprosił cenionego przyjaciela, który pracuje w twojej branży, o poinformowanie cię o wszelkich otwartych rekrutacjach. Relacje zawodowe, które tworzysz w każdej pracy, mogą otworzyć inne drzwi w przyszłości.

Strony internetowe dotyczące kariery

Kiedyś tablice z ogłoszeniami były właśnie tym co dzisiaj portale– solidną powierzchnią na ścianie, na której ogłaszano wakaty, aby wszyscy mogli je zobaczyć. Tablice ogłoszeń przeszły do ​​formatu wirtualnego, a to dobra wiadomość dla nas wszystkich, ponieważ ich zasięg jest znacznie większy.

Jeśli dopiero zaczynasz, staż lub nawet praca wolontariacka może Cię urządzić.

Istnieją również wyspecjalizowane strony wyszukiwania ofert pracy dla określonych dziedzin, ostatnio bardzo popularne dla programistów.

Witryny te działają w podobny sposób do tradycyjnych ogłoszeń, ale mają znacznie większy zasięg i znacznie szybszy czas realizacji.

Targi pracy

Targi pracy są często skierowane do określonych branż, chociaż niektóre targi pracy lub rekrutacyjne są bardziej uogólnione. Materiał promocyjny będzie zawierał listę organizacji, które będą reprezentowane.

Zbadaj wszystkie firmy, które Cię interesują, przynieś zestaw cv-życiorysów i wizytówek i przygotuj się na sprzedaż. Potraktuj wszelkie rozmowy z rekruterami jako mini-wywiady, które mogą wyróżnić Cię spośród innych kandydatów. Niektóre organizacje mogą nawet oferować rozmowy kwalifikacyjne na miejscu kandydatom spełniającym ich wymagania.

Strony firmowe

Jeśli masz już na myśli swojego wymarzonego pracodawcę, przejdź bezpośrednio do sekcji kariera na stronie internetowej firmy. Jeśli śledzisz otwarcia na swojej stronie, jest szansa, że ​​znajdziesz tylko tę okazję, na którą czekałeś.

Utwórz listę pracodawców, dla których chcesz pracować, i często odwiedzaj ich strony internetowe. Jeśli naprawdę zależy Ci na pracy w konkretnej firmie, znalezienie możliwości pasującej do Twoich umiejętności może zająć trochę czasu. Ale jeśli masz czas, może to być optymalna metoda na znalezienie wymarzonej pracy.

Zimny kontakt

Jeśli nie widzisz żadnych ofert pracy dla firmy, którą jesteś szczególnie zainteresowany, możesz rozważyć wykonanie zimnego telefonu. Zadzwoń lub wyślij e-mail do osób w organizacji po znalezieniu ich danych kontaktowych na stronie internetowej firmy. Zapytaj o nadchodzące wakaty i dołącz kopię swojego CV.

Pamiętaj, że ten rodzaj kontaktu nie zawsze może być dobrze odebrany. Będziesz miał szczęście, jeśli w ogóle otrzymasz odpowiedź. Ale zawsze jest szansa, że ​​da ci informacje na temat nadchodzących wakatów.

Headhunterzy i Rekruterzy

Jeśli szukasz profesjonalnej pomocy w poszukiwaniu pracy, mogą Ci pomóc headhunterzy i agencje rekrutacyjne.

Wiele organizacji zatrudnia za pośrednictwem agencji rekrutacyjnych, aby usprawnić proces zatrudniania. Łowcy głów aktywnie rekrutują osoby na określone wakaty.

Płatność oparta jest na prowizji. Upewnij się, że wiesz z góry, czy Ty lub firma płacisz.

Należy pamiętać, że wiele szkół średnich i uczelni oferuje usługi pośrednictwa pracy, które mogą pomóc nowym absolwentom w opracowaniu życiorysu

Staże i praktyki

Praca tymczasowa i umowy krótkoterminowe często prowadzą do zatrudnienia na stałe. To świetny sposób, aby postawić nogę w drzwiach lub przynajmniej zapewnić przydatne kontakty biznesowe, do których możesz zadzwonić w przyszłości.

Wiele agencji rekrutacyjnych może pomóc w znalezieniu tymczasowych lub dorywczych stanowisk oraz pracy kontraktowej.

Praktyki to doskonały wybór dla studentów, którzy dopiero kończą studia. Usługi pośrednictwa pracy wielu szkół zapewniają swoim uczniom możliwości.

Jeśli dopiero zaczynasz i możesz sobie na to pozwolić, wolontariat może być świetnym sposobem na zdobycie cennych kontaktów branżowych.

Kreatywne lub dziwaczne taktyki

Na konkurencyjnym rynku pracy niektórzy poszukujący pracy robią wszystko, co w ich mocy. Billboardy, chodzenie osobiście po firmach z CV w ręku, to tylko niektóre ze sposobów, którymi poszukują pracy, aby zostać zauważonym.

Te metody mogą faktycznie działać, ale bądź ostrożny. Upewnij się, że Twoja taktyka jest odpowiednia dla branży, w której chcesz znaleźć pracę.

PS skoro wiesz już Jak znaleźć pracę to może zainteresować Ciebie poniższe szkolenie.

MEGA SKUTECZNY KURS, dzięki któremu nauczysz się pisać reklamy i zwiększysz zyski.

Kliknij w obrazek poniżej:

Jak napisać reklamę
Link do kursu jak napisać reklamę i ofertę.

Jak znaleźć dobrą pracę

Znasz już podstawy z tego artykułu. Przygotuj cv i list motywacyjny. Dodatkowo dobrze jest sprawdzić wszystko jeszcze raz czy nie ma błędów. Jeśli chcesz poznać sposoby na biznes to zachęcam do przeczytania innych artykułów na blogu.

Rafał Szrajnert
Rafał Szrajnert
Rafał Szrajnert to doktorant (PhD) specjalizujący się w zarządzaniu i marketingu. Ukończył studia magisterskie na wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego, a także studia podyplomowe. Jest przedsiębiorcą z ogromnymi sukcesami, Oprócz własnej działalności prowadzi doradztwo biznesowe, coaching i szkolenia, szeroko znane w Polsce. Profil działalności to: -doradztwo marketingowe -konsulting marketingowy -szkolenia, kursy -doradztwo biznesowe (psychologia, coaching) -marketing (seo, reklamy CPA, PPC)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podaj imię i adres email, aby przejść dalej

Hej, koniecznie zobacz nowy film na YouTube (piramidy finansowe w Polsce + AMBER GOLD): link

Uzyskaj dostęp do ekskluzywnych wskazówek, strategii i CASE STUDY, których nie udostępniam nigdzie indziej.
Zapisz się na newsletter.

Zapisz się i otrzymuj ciekawe informacje!