Jak pokonać nieśmiałość

Analiza biznesowa analiza strategiczna
Analiza strategiczna
28 kwietnia, 2021
Jak zarobić milion
Jak zarobić milion złotych
30 kwietnia, 2021

Jak pokonać nieśmiałość

Jak pokonać nieśmiałość

Polecam platformę ze szkoleniami online (biznes, marketing, coaching psychologia). ZOBACZ TERAZ (kliknij w obrazek):

kurs pewności siebie

Powyższy kurs pewności siebie to doskonałe narzędzie na to jak pokonać nieśmiałość.

Jak pokonać nieśmiałość w towarzystwie

Dla niektórych spędzanie czasu z grupą ludzi na przyjęciu to dobrze spędzona noc. Dla innych sama idea sprawia, że ​​mają już dość. Opiszę przyczyny nieśmiałości i zaproponuję kilka pomysłów, jak je przezwyciężyć.

Jak zachowuje się osoba nieśmiała

Dlaczego jestem nieśmiały?

Dlaczego niektórzy ludzie są nieśmiali w sytuacjach towarzyskich, a inni dobrze się rozwijają? Chociaż nie zawsze jest jasne, dlaczego, istnieje kilka możliwych wyjaśnień, w tym negatywny obraz siebie, zastraszanie, cechy osobowości i brak doświadczenia w interakcji społecznej.

Większość ludzi jest od czasu do czasu nieśmiała i nie ma w tym nic złego. Ale jeśli twoja nieśmiałość zaczęła cię niepokoić lub czujesz, że w jakiś sposób cię powstrzymuje, są rzeczy, które możesz zrobić, aby to przezwyciężyć.

Jak pokonać nieśmiałość

Jakie są przyczyny nieśmiałości?

Około 15 procent niemowląt rodzi się z tendencją do nieśmiałości. Badania wykazały biologiczne różnice w mózgach nieśmiałych ludzi.

Ale na skłonność do nieśmiałości wpływają również doświadczenia społeczne. Uważa się, że u większości nieśmiałych dzieci nieśmiałość jest wynikiem interakcji z rodzicami.

Rodzice, którzy są autorytarni lub nadopiekuńczy, mogą powodować nieśmiałość u swoich dzieci. Dzieci, którym nie wolno doświadczać rzeczy, mogą mieć problemy z rozwijaniem umiejętności społecznych.

Ciepłe, opiekuńcze podejście do wychowywania dzieci zazwyczaj powoduje, że czują się one bardziej komfortowo w towarzystwie innych.

Szkoły, sąsiedztwa, społeczności i kultura kształtują dziecko. Relacje, które dziecko nawiązuje w tych sieciach, przyczyniają się do ich rozwoju.

Dzieci z nieśmiałymi rodzicami mogą naśladować takie zachowanie.

U dorosłych wysoce krytyczne środowisko pracy i publiczne upokorzenie mogą prowadzić do nieśmiałości.


Ćwiczenia na nieśmiałość

Oto kilka sprawdzonych wskazówek, które pomogą Ci wyjść z cienia i pokazać kto tu rządzi:

  • Drobne kroki. Jeśli od razu rzucisz wyzwanie zagadania do najładniejszej dziewczyny na imprezie, możesz ustawić poprzeczkę nieco wysoko. Twoim pierwszym celem może być pięciominutowa rozmowa z kimś, kogo nie znasz zbyt dobrze.
  • Pamiętaj w czym jesteś dobry. A co, jeśli jesteś nieśmiały? Masz mnóstwo innych mocnych stron. Jeśli czujesz się przygnębiony swoją nieśmiałością, nie zapomnij o wszystkich innych fajnych rzeczach, które robisz.
  • Dlaczego jesteś nieśmiały? Jeśli dowiesz się, dlaczego w ogóle jesteś nieśmiały, może ci to pomóc w przezwyciężeniu tego. Na przykład, jeśli dzieje się tak, ponieważ masz negatywny obraz siebie, możesz spojrzeć na kilka wskazówek, jak poprawić swoją samoocenę.
  • Nie patrzą na ciebie! Kiedy czujesz się nieśmiały, łatwo możesz wpaść w pułapkę myślenia, że ​​wszyscy, z którymi jesteś, patrzą na Ciebie i oceniają. Prawda jest taka, że ​​prawdopodobnie w ogóle o tobie nie myślą. Z tego, co wiesz, mogli planować, czy na obiad zjeść kotleta, czy zupę.
  • Przenieś swoją uwagę. Jeśli zauważysz, że stresujesz się tym, co inni ludzie mogą o tobie myśleć, spróbuj skupić się na drugiej osobie. Zadawaj im pytania o sobie i staraj się dowiedzieć o nich więcej. Pomyśl o kilku pytaniach, które możesz zadać innym, i spróbuj dowiedzieć się więcej.
  • Mów do siebie w specyficzny sposób. Pozytywne mówienie do siebie nie jest łatwe, ale jeśli przez jakiś czas będziesz ćwiczyć i stawać się w tym lepszym, zadziała to pozytywnie i zwiększy twoją pewność siebie. Zdziwiłbyś się, jak wielką różnicę może zrobić odrobina własnego podniesienia morali.
  • Nie unikaj całkowicie sytuacji towarzyskich, nawet jeśli sprawiają, że jesteś zdenerwowany i czujesz się niewygodnie. Za każdym razem, gdy się z nimi zmierzysz, będziesz lepiej przygotowany do radzenia sobie z nimi w sposób, który Ci się podoba.
  • Ćwicz swoje umiejętności społeczne. Umiejętności komunikacyjne przydają się w większości aspektów życia. Zdobądź umiejętności, sprawdzając kilka wskazówek dotyczących komunikacji na moim blogu.

Jeśli jest to naprawdę trudne…

Pokonanie nieśmiałości jest możliwe, ale może nie wydawać się łatwe. Jeśli wypróbowałeś te wskazówki i nadal masz problemy, możesz porozmawiać o tym z kimś, komu ufasz, na przykład z członkiem rodziny, nauczycielem lub doradcą. Jeśli naprawdę zmagasz się ze swoją nieśmiałością, może być coś innego. Umów się na spotkanie z lekarzem rodzinnym lub specjalistą zdrowia psychicznego, który omówi to z Tobą i pomoże Ci opracować plan.

Teraz Twoja kolej

Łańcuchowa metoda skojarzeń 1

Co myślisz o moim nowym wpisie na blogu pt. Jak pokonać nieśmiałość?

A może masz pytanie dotyczące strategii lub technik.

Tak czy inaczej, chciałbym usłyszeć, co masz do powiedzenia.

Więc śmiało, teraz zostaw komentarz poniżej.

Polecam platformę ze szkoleniami online (biznes, marketing, coaching psychologia). ZOBACZ TERAZ (kliknij w obrazek):

kurs pewności siebie
Rafał Szrajnert
Rafał Szrajnert
Rafał Szrajnert to doktorant (PhD) specjalizujący się w zarządzaniu i marketingu. Ukończył studia magisterskie na wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego, a także studia podyplomowe. Jest przedsiębiorcą z ogromnymi sukcesami, Oprócz własnej działalności prowadzi doradztwo biznesowe, coaching i szkolenia, szeroko znane w Polsce. Profil działalności to: -doradztwo marketingowe -konsulting marketingowy -szkolenia, kursy -doradztwo biznesowe (psychologia, coaching) -marketing (seo, reklamy CPA, PPC)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Hej, koniecznie zobacz nowy film na YouTube (piramidy finansowe w Polsce + AMBER GOLD): link

Podaj imię i adres email, aby przejść dalej

Uzyskaj dostęp do ekskluzywnych wskazówek, strategii i CASE STUDY, których nie udostępniam nigdzie indziej.
Zapisz się na newsletter.

Zapisz się i otrzymuj ciekawe informacje!

Udostępnij!