Co robić w życiu, znaleźć pomysł na siebie (podcast aby poznać siebie)

Aktywne słuchanie
Aktywne słuchanie (skuteczne techniki aktywnego słuchania) Zrozumieć przebieg relacji z innymi
23 sierpnia, 2021
Ciężka praca
Ciężka praca przewyższa talent (psychologia osiągnięć)
23 sierpnia, 2021

Co robić w życiu, znaleźć pomysł na siebie (podcast aby poznać siebie)

Co robić w życiu
Co robić w życiu

Jak znaleźć cel w życiu?

Wiele osób nie wie tak naprawdę co robić w życiu. Pierwsze trudności zaczynają się po ukończeniu szkoły, ponieważ trzeba podjąć decyzję co robić dalej. Część osób poszła na studia, natomiast niektórzy ruszyli od razu do pracy.

REKLAMA

Koniecznie zobacz NAJLEPSZE szkolenie z Facebooka na rynku

szkolenie facebook

Link do kursu: szkolenie Facebook Ads

Wybory w życiu

Osoby, które dopiero planują wejść na rynek pracy mają bardzo ciężkie zadanie, ponieważ muszą już teraz zadecydować o swojej przyszłości. Jednak ciężko od razu podjąć decyzję, która będzie miała wpływ na całe twoje życie. Takie pytania pojawiają się przede wszystkim po odebraniu wyników matur i przed wyborem studiów. Większość młodych osób nie jest jeszcze przystosowana do życia i ciężko im się odnaleźć w tym wielkim świecie. Oczywiście, niektóre osoby już od początku liceum dokładnie znają swój plan i wiedzą gdzie chcą iść na studia, a nawet gdzie pracować po studiach.

Warto jednak zauważyć, że zdecydowana większość osób nie jest tak ułożona, dlatego każdy ruch musi być dokładnie przemyślany. Egzamin dojrzałości tak naprawdę wiele nie zmienia, ponieważ w tym wieku jesteśmy jeszcze zbyt młodzi, żeby racjonalnie podejmować takie decyzje. Pomocne mogą być rady rodziców lub starszych znajomych, którzy już mają to za sobą. Niektóre osoby dalej nie wiedzą co robić w życiu, mimo, że mają już bardzo długi staż zawodowy i duże doświadczenie na rynku pracy. Warto dodać, że wszystkiego człowiek uczy się z czasem, dlatego nie można się przejmować początkowymi niepowodzeniami.

Najważniejsza jest wytrwałość i dążenie do obranego wcześniej celu. Przy wyborze pierwszej pracy nie trzeba tak naprawdę się stresować, ponieważ nie musi to być wcale ostateczna decyzja. Trzeba sobie uświadomić, że z każdej sytuacji jest wyjście i jeżeli praca nam nie przypasuje to zawsze możemy ją zmienić. Obecnie rynek pracy jest otwarty, więc pracownicy są poszukiwani praktycznie w każdej branży. Patrząc z tej perspektywy znacznie łatwiej będzie podejmować wszelkie decyzje. Początek kariery zawodowej to najlepszy czas na eksperymenty i szukanie tego co najlepsze.

Jak znaleźć cel w życiu?

Wiele osób tak naprawdę do końca nie wie co chce w życiu robić. To, że ktoś potrzebuje więcej czasu wcale nie oznacza, że jest gorszy. W życiu każdego przychodzą mniejsze lub większe rozterki, a najważniejsze to umieć sobie z nimi poradzić i cały czas działać. Najgorsza jest stagnacja, ponieważ wtedy zatrzymujemy się w miejscu i nic nie robimy ze swoim życiem. Warto dużo czytać, słuchać, rozmawiać, w skrócie inspirować się otaczającym światem. Dzięki temu z pewnością będziesz miał więcej pomysłów i szybciej dojdziesz do tego, co chcesz w życiu robić. W internecie można znaleźć masę informacji na temat każdego zawodu i zarobków, na jakie można liczyć na danym stanowisku.

W dzisiejszym świecie żyje się bardzo wygodnie, ponieważ prawie wszystko jest na wyciągnięcie ręki. Warto zwrócić uwagę na fakt, że można pracować nawet bez wychodzenia z domu, co jest niezwykle komfortowe. To sprawia, że otwierają się wielkie możliwości dla ludzi z małych miejscowości mieszkających poza miastem. Wcześniej musieli oni dojeżdżać, żeby brać udział w spotkaniach lub konferencjach, natomiast teraz mogą uczestniczyć w seminarium będąc w swoim pokoju. Dzieciom od najmłodszych lat wmawia się, że muszą iść na studia, ponieważ w innym wypadku nic nie osiągną.

Zmiany na rynku pracy

Jest to tylko zabijanie kreatywności, ponieważ przykłady najbogatszych ludzi na świecie pokazują, że studia wcale nie są takie niezbędne. Owszem mogą pomóc, ponieważ niektóre kierunki są naprawdę bardzo wymagające i rozwijające, ale nic nie gwarantują. Rynek pracy obecnie zmienił się na tyle, że najbardziej poszukiwani są ludzie elastyczni, którzy potrafią dostosować się do zmieniających warunków. Oczywiście najlepiej zarabiać na tym co się lubi robić. Jednak nie zawsze jest taka możliwość, ponieważ nie na każdym hobby da się zarobić. Oczywiście, jeśli robisz coś bardzo dobrze to bez większych problemów powinieneś znaleźć grono swoich odbiorców, którzy będą chętni zapłacić za twoją sztukę. W pierwszej kolejności warto sobie uświadomić, że nie ustalasz jednej określonej ścieżki kariery. Musisz się liczyć z tym, że często będziesz zmieniał miejsce pracy lub zamieszkania. Życie zawodowe trwa nawet 50 lat, a to oznacza, że bardzo ciężko jest przez tyle czasu wykonywać ciągle jedno i to samo zajęcie. Świat zmienia się teraz bardzo szybko i nie jesteśmy nawet w stanie określić, co będzie za rok, a co dopiero za kilkadziesiąt lat. Decyzja o wybraniu ścieżki zawodowej jest oczywiście bardzo ważna, ale powinna być podjęta na spokojnie.

Zmiana zawodu

Należy mieć na uwadze, że nic strasznego się nie stanie, jeżeli nie będzie właściwa. Dopóki żyjesz możesz modyfikować swoje życie i bez końca zmieniać zawód. Warto jednak pamiętać, iż to, że nie wybierasz jednego zawodu na całe życie, nie oznacza, że teraz możesz wybrać pierwszą lepszą pracę. Wręcz przeciwnie, należy się nad każdą ofertą poważnie zastanowić i wypisać sobie na kartce papieru wszystkie wady i zalety. Później to ze sobą porównać i dopiero na tej podstawie dokonać wyboru. Nikt nie chce wykonywać pracy, której nie lubi robić, dlatego decyzja musi być przemyślana. Warto też wcześniej poznać swoje mocny strony, ponieważ jak się okazuje zdecydowana większość ludzi nie wie nawet w czym jest dobra. Niektórzy uważają, że w ogóle nie mają mocnych stron, co jest błędem, ponieważ każdy człowiek jest w czymś lepszy, a w czymś gorszy. Jest to bardzo ważny element, podczas poszukiwania odpowiedzi na pytanie „co robić w życiu”. Mimo, że marzenia są dobre dla dzieci to nie warto z nich rezygnować. Najlepiej w całości zaprojektować wizję swojego życia, zwizualizować sobie sukces i dążyć do celu. Dobrze jest też myśleć o życiu osobistym w kontekście pozazawodowym. Jeżeli cały czas będziesz skupiać się na pracy to twój organizm nie będzie miał w ogóle czasu, żeby wypocząć. Podstawą jest oczywiście poznanie swoich wartości i mocnych stron.

Rozpisaniu planu

Pamiętaj, żeby wszystko zapisywać na kartce, ponieważ łatwiej będzie w ten sposób zapamiętać istotne informacje. Ostatnim krokiem jest znalezienie swojej misji. Jest to powód, dla którego pojawiłeś się na tym świecie. Niekoniecznie musi to być coś wielkiego, ponieważ każdy ma jakiś określony cel i dopiero wspólnie możemy stworzyć duże rzeczy. Należy jednak pamiętać, że nie jest łatwo odkryć swoją misję. Dróg jest bardzo wiele, dlatego trzeba wszystko odpowiednio przemyśleć i opracować gotowe rozwiązanie problemu. Wybierz pracę, którą lubisz robić i kochasz to wykonywać, a znacznie łatwiej będzie wstawać do niej codziennie rano. I to jest właśnie marzenie wielu ludzi, żeby połączyć pracę z pasją. Należy się jednak dokładnie zastanowić, czy da się zarobić na tej pasji. Nie zawsze można w ten sposób stworzyć rentowny biznes, dlatego konieczne jest przeprowadzenie szczegółowej analizy, która wykaże wszystkie wady i zalety takiego pomysłu. Nie trzeba też od razu startować z własnym biznesem. Początkowo można się u kogoś zatrudnić, a dopiero później założyć własną działalność. Takie rozwiązanie sprawi, że zdobędziesz doświadczenie, które potem będziesz mógł wykorzystać w swoim biznesie.

Nie wiem co robić w życiu

Pamiętaj że najważniejsze jest aby zacząć. Musisz spróbować wielu rzeczy zanim wybierzesz to co jest Twoim życiowym powołaniem. I niekoniecznie musisz od razu czuć że to jest to co chciałbyś robić. Daj sobie czas.


Warning: Trying to access array offset on value of type null in /home/rafalszr/domains/rafalszrajnert.pl/public_html/wp-content/themes/betheme/includes/content-single.php on line 286
Rafał Szrajnert
Rafał Szrajnert
Rafał Szrajnert to doktorant (PhD) specjalizujący się w zarządzaniu i marketingu. Ukończył studia magisterskie na wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego, a także studia podyplomowe. Jest przedsiębiorcą z ogromnymi sukcesami, Oprócz własnej działalności prowadzi doradztwo biznesowe, coaching i szkolenia, szeroko znane w Polsce. Profil działalności to: -doradztwo marketingowe -konsulting marketingowy -szkolenia, kursy -doradztwo biznesowe (psychologia, coaching) -marketing (seo, reklamy CPA, PPC)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podaj imię i adres email, aby przejść dalej

Hej, koniecznie zobacz nowy film na YouTube (piramidy finansowe w Polsce + AMBER GOLD): link

Uzyskaj dostęp do ekskluzywnych wskazówek, strategii i CASE STUDY, których nie udostępniam nigdzie indziej. Zapisz się na newsletter.
Pobierz: Darmowy Raport