Trener mentalny (trening, a coaching)

Szkolenia menedżerskie
Szkolenia menedżerskie, kierowników i kadry zarządzającej (przykłady i cennik)
28 stycznia, 2023
szkolenia dla firm
Szkolenia dla firm – przykłady, oferta, cennik
28 stycznia, 2023

Trener mentalny (trening, a coaching)

Trener mentalny
Wypełnij formularz i odbierz wycenę:

    Dla zapytań złożonych od pon. – pt. 8.00 – 16.00 odpowiadamy w ciągu 1 godz. Na pozostałe pytania odpowiemy następnego dnia roboczego do 9.00

    Dlaczego warto ze mną współpracować


    01

    Trener mentalny

    Zadaniem trenera mentalnego (psychologa sportowego) jest wykorzystanie swojej wiedzy, umiejętności i doświadczenia w celu profesjonalnego poprowadzenia całego treningu oraz dostosowania jego kształtu do wymogów i potrzeb danego sportowca.


    02

    Trener mentalny kurs

    Zawód trenera mentalnego jest dzisiaj tym stanowiskiem pracy, które chciałoby wykonywać wiele osób, ale nie każdy ma do tego odpowiednie kompetencje psychologiczne i biznesowe.


    03

    Trener mentalny kurs online

    Większość umiejętności można wprawdzie wytrenować, ale wymaga to również dużej cierpliwości, uwagi i nauki.

    We wszystkich pracach wykorzystujemy narzędzia, których miesięczny koszt subskrypcji wynosi min. 2 700 PLN dla jednej firmy: Adintelligence, Semstorm, Senuto, Contadu, Ahrefs, GKP Google Keyword Planer (planer słów kluczowych google’a), Majestic, Moz, SemRush, SEOQuake, Screaming Frog, Surfer SEO, SiteLiner, Buzzsumo, SEOStation, Google Studio, Youtube analytics, Answer The Public, Google Search Console, Google Analytics, DeepCrawl, Raven, OnCrawl.

    Jeżeli wszystko powyżej przekonało Cię, że trener mentalny to coś w co warto zainwestować lub polepszyć,

     

    Co robi trener mentalny?


    Jeśli zastanawiasz się nad pracą z trenerem mentalnym, jesteś w dobrym miejscu.

    Kobe Bryant i Michael Jordan pracowali z trenerami mentalnymi. Russel Wilson przysięga że trening mentalny to GAME CHANGER i przypisuje mu pomoc.

    Rzeczywistość jest taka, że na najwyższych poziomach każdy jest fizycznie uzdolniony. Większość elitarnych sportowców należy do elity ze względu na swoje zagrania umysłowe. Trening fizyczny i trening mentalny mają kluczowe znaczenie dla wyników sportowych na najwyższym poziomie.

    Ten fakt jest coraz bardziej uznawany. Jednak pomimo rosnącej popularności treningu sprawności umysłowej, wielu sportowców wciąż nie wie, co właściwie robi trener umysłowy.

    Wyjaśnijmy to. Oto, co robi trener mentalny.

    1. Identyfikuje Twój obecny poziom sprawności umysłowej.

    Być może najłatwiejszym sposobem zilustrowania tego, co robi trener mentalny, jest narysowanie oczywistej analogii między treningiem mentalnym a fizycznym.

    Trener fizyczny zaczyna od określenia stanu fizycznego klienta. Jeśli na przykład ćwiczysz siłę dolnych partii ciała, poprowadzą cię przez serię ćwiczeń, aby zobaczyć, jak schodzisz w dół, na co naciskasz, jaka jest twoja forma i tak dalej. Przejrzą Twoją obecną dietę, aby zobaczyć, jakie są Twoje makra. Przyjrzą się twoim codziennym rutynom. Krótko mówiąc, dostaną grunt pod twój stan fizyczny, aby mogli zacząć budować ścieżkę do poprawy.

    W ten sam sposób trener mentalny zaczyna od zidentyfikowania mentalnych podstaw klienta.

    Kiedy rozpoczynam trening mentalny, oceniam czynniki leżące u podstaw stanu psychicznego klienta – sen, ćwiczenia, odżywianie i zaangażowanie w rzeczy, które go pasjonują. Obserwuję, jak sportowiec występuje na boisku lub korcie i oceniam czynniki, które go rozpraszają, denerwują lub dodają pewności siebie.

    Krótko mówiąc, trening mentalny zaczyna się od oceny, w którym miejscu znajduje się sportowiec, aby można było opracować plan poprawy.

    2. Zapewnia strategię poprawy sprawności umysłowej.

    Wróćmy do analogii z treningiem fizycznym: gdy trener fizyczny wie, gdzie znajduje się sportowiec, to tworzy plan dalszego rozwoju. Prawdopodobnie wiąże się to z dedykowanym reżimem treningowym, planem żywieniowym – wszystko dostosowane do konkretnych obszarów wzrostu, na które plan jest ukierunkowany.

    Podobnie trener mentalny zapewni plan poprawy wydajności oparty na zrozumieniu wyjątkowych warunków psychicznych sportowca.

    Jeśli którakolwiek z wielkiej czwórki – sen, ćwiczenia, odżywianie, pasja – nie działa, wyrównanie ich jest pierwszym zadaniem. Stamtąd ukierunkowane są konkretne obszary poprawy.

    Jeśli sportowca rozpraszają relacje poza boiskiem, trener mentalny zaproponuje taktykę zwiększania koncentracji. Trener mentalny przedstawi plan, który pomoże im skupić się na procesie, a nie wynikach, co pozwoli na swobodniejszą grę i większe prawdopodobieństwo wejścia w strefę.

    3. Pomaga w taktycznym usuwaniu barier mentalnych.

    A to prowadzi nas do ostatniego etapu: taktycznego zastosowania zasad wydajności umysłowej.

    Aby zakończyć analogię do treningu fizycznego: jest to etap, w którym trener nadzoruje rzeczywisty trening. Zrobiliśmy ocenę, zaproponowałem plan – teraz jestęmsy na siłowni umysłowej i przeprowadzamy sesję.

    Trening mentalny obejmuje tego rodzaju rzeczy. W niektórych okolicznościach może to nawet wymagać przybycia trenera mentalnego na miejsce, aby przeprowadzić trening z zawodnikiem, pomagając mu wykorzystać umiejętności umysłowe, które ćwiczyli w rzeczywistych sytuacjach. W przypadku wirtualnych zadań trener mentalny może oferować informacje zwrotne na temat wyników wydajności.

    Kluczem na tym etapie jest wprowadzenie planu w życie. Co ważne, taktyczne zastosowanie zasad mentalnych różni się w zależności od sportowca. Każdy ma "inne okablowanie" – ale każdy może dotrzeć do celu.

    Rozważasz współpracę z trenerem mentalnym?

    Jeśli chcesz poprawić swój mental performance, jesteś w dobrym miejscu. Sportowcy mogą stać się elitą poprzez trening mentalny. Podczas gdy szczegóły treningu mentalnego są wciąż nieznane wielu atletom, w rzeczywistości proces ten jest taktyczny. Trening mentalny nie powoduje kurczenia się – to optymalizacja gry umysłowej, dzięki której możesz zdominować konkurencję.

    Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o treningu mentalnym – lub rozpocząć program treningu mentalnego – porozmawiajmy. Pomagam sportowcom na wszystkich poziomach sportu poprawiać wyniki poprzez trening mentalny poprzez wirtualne i osobiste zaangażowanie.

    Widziałem na własne oczy, że szczytowa sprawność umysłowa podczas zaciętej rywalizacji może być różnicą między wyróżnianiem się z grupy a zmaganiem się, i pomagam sportowcom doskonalić ich grę umysłową, aby osiągnąć wyższy poziom. Coach i psychika. Często idzie to w parze. Tak jak motywacja i wiedza jak osiągać cel. Sukces w sporcie to przygotowanie mentalne, mental power. A wszystko to w celu zdobycia lepszych wyników. Dostajesz narzędzia z psychologii sportu, sposoby radzenia sobie ze stresem, a to wszystko dzięki treningowi mentalnemu. 100% doświadczenia w pracy ze sportowcami.
    Trener mentalny cena:
     

    Trening mentalny ćwiczenia

    Jakie mamy przykładowe ćwiczenia mentalne?

    Ponownie, na poziomie praktyki trening mentalny obejmuje celowe działanie mentalne. Chociaż konkretne ćwiczenia mentalne, które będą najskuteczniejsze dla poszczególnych sportowców, różnią się, kilka typowych to:
    • Wyznaczanie celów
    • Mówienie samemu do siebie
    • Ćwiczenia oddechowe
    • Zdjęcia lub wizualizacje
    • Specjalnie zaprogramowane rutyny


    Co robi trener mentalny

    Trener mentalny może pomóc sportowcom wprowadzić wszystkie te elementy do działania w sposób, który jest skuteczny i prowadzi do wzrostu, podobnie jak trener fizyczny może kierować treningami fizycznymi w celu uzyskania maksymalnych wyników.

    Sfera mentalna co to


    Mentis 'umysł' – całość przekonań, postaw, poglądów, sposobu myślenia grupy społecznej (narodu) lub jednostki. Na mentalność mają wpływ rózne czynniki .

    Zaufali mi najlepsi:

    moi klienci i partnerzy
    doradztwo konsulting szkolenie sprzedaży biznes firma szkolenia online
    Sprawdź moją ofertę:
    Trener mentalny (trening, a coaching) 1

    Co myślisz o moim nowym wpisie na blogu?

    A może masz pytanie dotyczące strategii lub techniki jak działać najlepiej?

    Tak czy inaczej, chciałbym usłyszeć, co masz do powiedzenia.

    Więc śmiało, teraz udostępnij ten wpis na swoich social mediach i zobacz co inni mają do powiedzenia.

    Trening mentalny – co to takiego?

    Trening mentalny to specjalny rodzaj psychoterapii polegający na wykorzystaniu metod takich jak relaksacja, zmiany myślenia, samoświadomość, praca ze stresem oraz planowanie i tworzenie celów, aby wzmocnić wydajność i zdolności poznawcze u jednostki. Celem treningu mentalnego jest poprawienie samooceny, zmniejszenie skutków stresu i stosowanie pozytywnych technik aby osiągnąć większą wydajność. Trening mentalny może pomóc w rozwoju osobistym, doskonaleniu umiejętności interpersonalnych, podnoszeniu wydajności, radzeniu sobie ze stresem i odmawianiu nawyków.

    Jak zostać trenerem mentalnym?

    Aby zostać trenerem mentalnym, należy spełnić szereg wymogów. Wykwalifikowani trenerzy mentalni mają wykształcenie wiodące w dziedzinie psychologii lub psychiatrii, a do tego często uzyskanie akredytacji od odpowiedniego stowarzyszenia. Niektórzy trenerzy mentalni muszą uzyskać formalne szkolenie w tej dziedzinie, a także uzyskać certyfikat szkoleniowy, który został uznany przez stowarzyszenie lub organizację. Wymagana jest też znajomość zasad etycznych związanych z praktyką trenowania mentalnego. Jeśli chcesz zostać trenerem mentalnym, skonsultuj się z lokalnym stowarzyszeniem, lub uczelnią, aby uzyskać informacje na temat wymagań.

    Jak wygląda trening mentalny?

    Trening mentalny to proces, w którym ćwiczenia są wykorzystywane, aby uczyć umiejętności, które mogą pomóc w pokonaniu stresu, wyeliminowaniu jego wpływu na poziom wydajności oraz umożliwieniu skutecznego podejmowania decyzji. Celem treningu mentalnego jest ulepszenie procesu myślenia, koncentracji i samodyscypliny, aby uzyskać zaplanowane zamierzenia. Trening składa się z ćwiczeń z zakresu technik relaksacyjnych, wizualizacji, przemówień motywacyjnych, a także ćwiczeń koncentracji uwagi, które mogą pomóc w utrzymaniu stanu optymalnych funkcji i procesów.

    W czym pomaga trening mentalny?

    Trening mentalny pomaga w usprawnianiu funkcjonowania umysłu, optymalizacji procesów decyzyjnych, poprawie skupienia, efektywności, samokontroli, kreatywności, rozwiązywaniu problemów oraz kształtowaniu pozytywnych nawyków i postaw, które pozwolą później zwiększać skuteczność w dłuższej perspektywie. Trening mentalny może pomóc ludziom w zmianie ich postrzegania problemów, w odnajdywaniu okazji do nauki oraz w pokonywaniu nawet największych trudności. Pomaga także w większym skupieniu uwagi i koncentracji, w kontrolowaniu stresu, a także w osiągnięciu większej elastyczności i szybszego radzenia sobie z zarządzaniem czasem.

    Od czego należy rozpocząć trening mentalny?

    Aby rozpocząć trening mentalny, należy najpierw wybrać cel i określić jego szczegółowe założenia. Następnie należy stworzyć plan działania zawierający konkretne cele i metody dążenia do tych celów. Ważne jest również wykorzystanie technik relaksacyjnych i technik rozwijania koncentracji i uważności. Ważne jest również wykorzystanie ćwiczeń takich jak medytacja, modyfikacja myślenia i prosta refleksja. Ważne jest również by wyznaczyć sobie przerwy i okres odpoczynku.

    Dr/PhD Rafał Szrajnert
    Dr/PhD Rafał Szrajnert
    Rafał Szrajnert to doktorant (PhD) specjalizujący się w zarządzaniu i marketingu. Ukończył studia magisterskie na wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego, a także studia podyplomowe. Jest przedsiębiorcą z ogromnymi sukcesami, Oprócz własnej działalności prowadzi doradztwo biznesowe, coaching i szkolenia, szeroko znane w Polsce. Profil działalności to: -doradztwo marketingowe -konsulting marketingowy -szkolenia, kursy -doradztwo biznesowe (psychologia, coaching) -marketing (seo, reklamy CPA, PPC)