Jak reklamować firmę (wypromować biznes lokalny i globalny) Reklama i marketing

Coca Cola
3 września, 2021
VEVO
14 września, 2021

Jak reklamować firmę (wypromować biznes lokalny i globalny) Reklama i marketing

Poradnik jak najlepiej wypromować swój biznes

REKLAMA

Koniecznie zobacz NAJLEPSZE szkolenie z Facebooka na rynku

szkolenie facebook

Link do kursu: szkolenie Facebook Ads

Sukces w biznesie sprowadza się do dwóch prostych rzeczy:

 1. Czy możesz dostarczyć coś, czego ludzie chcą, za cenę, którą są gotowi zapłacić?
 2. Czy możesz przedstawić swoją ofertę przed tymi ludźmi?

Dziewięć razy na dziesięć ludzie zakładają firmę, ponieważ są zdolni, kompetentni, a nawet błyskotliwi w tej pierwszej części. Znają swoją branżę i są w stanie dostarczyć to, czego inni chcą.

W drugiej części sprawy stają się trudne. Jak dotrzeć z ofertą do właściwych osób? Innymi słowy, jak promujesz swój biznes?

Dzisiaj przyjrzymy się 14 niesamowicie prostym, ale bardzo skutecznym sposobom promowania Twojej firmy. Wszystko to można wdrożyć szybko, bez konieczności posiadania specjalistycznej wiedzy lub znacznych inwestycji.

Jeśli szukasz nowych sposobów na dotarcie do grupy docelowej, jesteś we właściwym miejscu.

Zaczynajmy!

1.Wstaw wezwania do działania w podpisach e-mail swojego zespołu, czyli w stopce

Przeciętny pracownik biurowy wysyła dziennie kilkanaście e-mail. W przypadku firmy zatrudniającej dziesięciu pracowników oznacza to grubo ponad 1000 wychodzących wiadomości e-mail dziennie.

Te e-maile są w rzeczywistości ogromną okazją do promocji. W mediach typu facebook czy google za wyświetlenia musisz płacić. Natomiast te wysłane w emailu są całkowicie darmowe. Więc wykorzystaj to.

To, co MOŻE zwrócić uwagę, to duży, oczywisty przycisk wezwania do działania.

Kiedy postrzegasz podpisy e-mail jako narzędzie marketingowe, stają się one dynamicznymi sposobami przedstawiania Twoich produktów lub usług potencjalnym klientom.

W przypadku pojedynczego e-maila możesz po prostu ustawić coś takiego w swoim kliencie poczty e-mail.

Najlepszym sposobem na skorzystanie z e-mailowych CTA jest zaoferowanie pewnego rodzaju magnesu na leady lub bezpłatnej oferty, która zainteresuje odbiorców docelowych i popchnie ich do przodu w ścieżce zakupowej.

2.Skonfiguruj konto Google Moja Firma

Google to nie tylko wyszukiwarka, ale także katalog małych firm. Skorzystaj z tych narzędzi. Założenie konta Google Moja Firma zapewnia firmom działającym głównie lokalnie trzy mocne korzyści:

 1. Twoja firma jest wyświetlana na mapach i w wyszukiwarce Google.
 2. Jest to dobre dla optymalizacji pod kątem wyszukiwarek, dzięki czemu Twoja firma zostanie łatwiej odnaleziona przez ludzi, którzy szukają usług lub produktów, które dostarczasz.
 3. Jest to dobre, gdy Twoi klienci zaczynają dodawać recenzje Twojej firmy; te opinie pomagają Google wyświetlać Twoją firmę nad innymi w mapach, co zapewnia bezpłatne reklamy bez żadnych kosztów.

3.Kontroluj swoje NAP

NAP to skrót od nazwy, adresu, numeru telefonu, ang. name, address, phone.

Więc jeśli umieściłeś swoją firmę w Google Moja Firma, musisz upewnić się, że podane tam szczegóły są takie same dla wszystkich Twoich wizytówek online na innych portalach.

4.Załóż wspólne przedsięwzięcie, joint venture

Jak wspomniałem wcześniej, promowanie firmy polega na dotarciu z ofertą do właściwych osób. Jednym z najprostszych sposobów, aby to zrobić, jest znalezienie istniejących grup odbiorców wypełnionych „właściwymi” osobami i po prostu przedstawienie im swojej oferty.

W niektórych przypadkach można to zrobić za pomocą reklamy, ale jeszcze lepszą opcją na krótką metę jest partnerstwo z niekonkurującymi firmami skierowanymi do tych samych osób, co Ty. Współpracę możecie zrobić na wiele różnych sposobów, od wymiany adresami na liście emailowej, po ig stories i tp.

5.Stwórz strategię e-mail marketingu

E-mail marketing to podstawa marketingu internetowego.

Z technologicznego punktu widzenia poczta e-mail przetrwała próbę czasu jako kanał komunikacji. Z marketingowego punktu widzenia e-maile są konwertowane szybciej niż prawie każdy inny kanał.

Dodatkowo E-mail marketing jest głównym wydatkiem marketingowym wśród światowych liderów biznesu. I to bez znaczenia z którego roku przejrzysz dane:

jak promować firmę

Marketing e-mailowy pozwala z czasem pielęgnować relacje z potencjalnymi nabywcami. Pozwala umieścić odwiedzających, którzy nie są gotowi na zakup, w lejku, który utrzymuje ich w kontakcie z Twoją firmą, zamiast sprawić, by o Tobie zapomnieli.

Aby zacząć korzystać z e-mail marketingu, musisz stworzyć coś wartościowego, co można rozdać za darmo w zamian za adres e-mail odwiedzającego. Cyfrowe produkty informacyjne są często najlepsze do tego celu.

Następnie będziesz chciał stworzyć serię e-maili mających na celu wprowadzenie nowego leada do Twojej oferty, umocnienie swojego autorytetu w branży i dostarczenie wartości edukacyjnej w powiązanych tematach.

6.Zrób prezentację lub webinarium

Ta strategia może być równie skuteczna w trybie online i offline. Oferując webinarium lub warsztaty, możesz przyciągnąć swoją grupę docelową i zebrać ich dane kontaktowe do przyszłych obserwacji. Spotkań branżowych, czy prelekcji do których możesz się zgłosić jest wiele.

7.Komentuj blogi i profile w swojej niszy

Pozostawienie komentarza na innych powiązanych blogach i profilach może pomóc w kilku sprawach ponieważ:

 • Dodanie linku do Twojej witryny z komentarza w innej witrynie powoduje, że Google i inne wyszukiwarki go wychwytują, a jeśli witryna, na której dodałeś komentarz, jest godna zaufania, wyszukiwarki prawdopodobnie zindeksują Twoją treść
 • Jeśli Twój komentarz ma wartość dodaną, może przyciągnąć uwagę przyszłego klienta, który jest pod takim wrażeniem tego, co napisałeś, że kliknie w Twoją stronę.
 • I po trzecie, dodawanie komentarzy o wartości dodanej na innych blogach pomaga budować relacje z blogerami i innymi osobami w Twojej niszy, co może bardzo dobrze otworzyć drzwi do wspólnych przedsięwzięć.

8.Zrób „to” lepiej niż Twoi konkurenci

Biznes często zaczyna się jako próba zrobienia czegoś lepszego niż posiada istniejący rynek. Ta sama mentalność dotyczy promocji.

Jeśli chodzi o dowolny kanał marketingowy, zwykle jeden lub dwóch najlepszych marketerów w tym kanale zdobędzie 90% ruchu. Zamiast znajdować się w połowie drogi na wielu kanałach, najlepiej jest zidentyfikować kanał, w którym możesz „zrobić to najlepiej” i podążać tym tropem.

Co dodatkowo możesz zrobić lepiej:

 • Dopracuj szybkość reagowania na wiadomości z emaila i mediów społecznościowych od swoich klientów. Znasz firmy które odpowiadają od razu i takie na których odpowiedź trzeba czekać 2 dni. Zastanów się, jakie wrażenie wtedy na Tobie zostawiają.
 • Możesz zacząć pisać spersonalizowane opisy produktów.
 • I mały tip, przejrzyj swoją konkurencję, zapisz na kartce to co Ci się nie podoba i zobacz jak to wygląda u Ciebie. Szczerze się zastanów czy robisz to lepiej czy musisz się poprawić

9.Napisz kilka postów gościnnych na portalach z ruchem

Publikowanie gościnne to jeden z najskuteczniejszych sposobów promowania marki w Internecie.

Posty gościnne to czynność dzięki której możesz napisać artykuł dla innej witryny, który następnie publikują i promują wśród swoich odbiorców.

Chociaż posty tego typu rzadko będą generować znaczną ilość rzeczywistego ruchu, mogą być bardzo cenne z kilku powodów:

 • Ustanawiasz siebie i swoją markę jako autorytet
 • Uzyskujesz linki zwrotne do swojej witryny z innych popularnych, wysoko ocenianych w google stron
 • Prezentujesz swoją markę bezpośrednio na rynku docelowym
 • Nawiązujesz współpracę z wpływowymi osobami w Twojej niszy (potencjalni partnerzy joint venture)

10.Użyj mediów wizualnych do budowania swojej obecności w mediach społecznościowych

Aktywnych użytkowników mediów społecznościowych jest 2,3 miliarda. Niezależnie od tego, jak wygląda twoja docelowa grupa odbiorców, możesz ją znaleźć w mediach społecznościowych, a treści wizualne to jeden z najlepszych sposobów na rozszerzenie swojej obecności w mediach społecznościowych.

Oto co możesz zrobić:

 • Twórz treści wizualne odpowiednie dla Twojej niszy
 • Używaj obrazów lub filmów wysokiej jakości
 • Zaangażuj swoich klientów
 • Korzystaj z popularnych hashtagów i aktualnych wydarzeń

Na początku, zanim zdobędziesz własną publiczność, ważne jest, aby bezpośrednio nawiązać kontakt z ludźmi i dotrzeć do swojej docelowej niszy. Jednym z najłatwiejszych sposobów na znalezienie tych osób są właśnie wspomniane wcześniej przeze mnie hashtagi.

11.Promuj swoje treści

Promowanie treści na blogu to świetny sposób na budowanie autorytetu w Twojej niszy, a także bezpośrednią promocję Twojej firmy. W rzeczywistości jest to jeden z niewielu sposobów, dzięki którym możesz bezwstydnie promować siebie.

Istnieje wiele, wiele sposobów promowania treści, ale oto niektóre z najlepszych, które wypróbowałem:

 • Wyślij treść swoim subskrybentom e-mail
 • Podziel się ze swoimi obserwatorami w social mediach za pomocą DM, czyli wiadomości bezpośredich
 • Udostępnij to witrynach społecznościowych tam gdzie masz konta
 • Korzystaj z najlepszych płatnych kanałów promocyjnych, jakie działają w Twojej branży
 • Odpowiadaj na pytania na Quora i grupach Facebookowych

Istnieje wiele różnych sposobów promowania treści i aby wiedzieć, co sprawdzi się w Twojej firmie, wystarczy poeksperymentować.

12.Wdrożenie optymalizacji pod kątem wyszukiwarek

Optymalizacja witryn pod kątem wyszukiwarek, znana głównie jako SEO, to sposób na ulepszanie pod kątem wyszukiwarek i poprawę pozycji w google.

Celem jest to, że gdy ludzie szukają w Google fraz, które są odpowiednie dla Twojego produktu, Twoja witryna pojawia się tak wysoko, jak to możliwe.

W przeciwieństwie do większości innych taktyk promocyjnych, umieszczenie witryny w rankingu dla różnych fraz kluczowych spowoduje wzrost ruchu w czasie, a przynajmniej tak długo, jak ludzie będą nadal korzystać z wyszukiwarek.

Otrzymujesz ruch z miesiąca na miesiąc, który po początkowych działaniach, staje się bezpłatny.

13.Wystawa na targach

Aż 99% marketerów twierdzi, że dostrzega unikalną wartość z targów, której nie otrzymują z innych mediów marketingowych, prawdopodobnie dlatego, że targi łączą masową grupę kupujących i sprzedających w określonych branżach, których można uznać za „gorące leady”. Więc konwersje i sprzedaż często są bardzo wysokie.

14.Zapłać za reklamę

Wiele metod tutaj przedstawionych pomaga z czasem budować bazę klientów, ale jednym z najskuteczniejszych sposobów na szybką i stałą ekspozycję jest opłacenie reklamy.

Trzy z obecnie najpopularniejszych metod reklamowych to:

 • Reklamy PPC
 • Reklamy na Facebooku
 • Reklamy youtube

Płatna reklama wymaga pewnej wiedzy fachowej i eksperymentów, aby znaleźć odpowiedni kanał. To jedna z częstszych akcji , które biznes zleca agencjom. Także jeśli chcesz to zapraszam do siebie do agencji uniqueseo.pl , link w opisie.

Jak reklamować firmę (wypromować biznes lokalny i globalny) Reklama i marketing

Twoja strona internetowa czy sklep internetowy e-commerce to miejsce w którym konwertujesz odwiedzających na nowych klientów. Jak już wspomniałem napędzać ruch możesz za pomocą seo, sem, google ads (Dawniej google adwords), facebook, linkedin, tiktok, youtube i inne. Każda kampania powoduje że widoczność firmy w internecie (profil firmowy) wzrasta, Więc jeśli nie chcesz już wyszukiwać i wreszcie już czas aby poznać konkrety to zapraszam do współpracy.

Wniosek: jak promować swój biznes

Mam nadzieję, że ten materiał dał Ci lepsze wyobrażenie o tym, jak promować swój biznes. Te metody reklamowania pomogą Ci rozkręcić działania.

Ostatecznie nie ma jednej gwarantowanej strategii zwycięskiej w promowaniu firmy. To dużo prób i błędów, a ta lista powinna być tym od czego zaczniesz.


Warning: Trying to access array offset on value of type null in /home/rafalszr/domains/rafalszrajnert.pl/public_html/wp-content/themes/betheme/includes/content-single.php on line 286
Rafał Szrajnert
Rafał Szrajnert
Rafał Szrajnert to doktorant (PhD) specjalizujący się w zarządzaniu i marketingu. Ukończył studia magisterskie na wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego, a także studia podyplomowe. Jest przedsiębiorcą z ogromnymi sukcesami, Oprócz własnej działalności prowadzi doradztwo biznesowe, coaching i szkolenia, szeroko znane w Polsce. Profil działalności to: -doradztwo marketingowe -konsulting marketingowy -szkolenia, kursy -doradztwo biznesowe (psychologia, coaching) -marketing (seo, reklamy CPA, PPC)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podaj imię i adres email, aby przejść dalej

Hej, koniecznie zobacz nowy film na YouTube (piramidy finansowe w Polsce + AMBER GOLD): link

Uzyskaj dostęp do ekskluzywnych wskazówek, strategii i CASE STUDY, których nie udostępniam nigdzie indziej. Zapisz się na newsletter.
Pobierz: Darmowy Raport