Hosting co to jest (najlepszy hosting internetowy i serwer)

Rozwój firmy
Rozwój firmy. Czy dotacja to jedyny sposób? (biznes i przedsiębiorstwo, przykłady, definicja)
10 lutego, 2023
Praca zdalna
Praca zdalna, czy warto? (przepisy dotyczące pracy zdalnej i kodeks pracy)
10 lutego, 2023

Hosting co to jest (najlepszy hosting internetowy i serwer)

Hosting co to jest
Hosting co to jest

Czym jest hosting?

Internet pełni bardzo ważną funkcję w dzisiejszym świecie i chyba nikogo nie trzeba do tego przekonywać. Internetowe połączenia dotyczą praktycznie każdej sfery naszego życia. Obecnie każdy może się wypromować i zaistnieć w internecie, dzięki platformom blogowym lub mediom społecznościowym.

Nie wiesz jaki hosting wybrać?

Zobacz porównanie: https://uniqueseo.pl/ranking-hostingow-jaki-hosting-wybrac/

Hosting to usługa polegająca na utrzymywaniu i przechowywaniu strony internetowej na serwerze, który jest zarządzany przez dostawcę usług hostingowych. W takim wypadku, właściciel strony nie musi martwić się o sprzęt i oprogramowanie, które jest niezbędne do utrzymywania i udostępniania jej dla odwiedzających. Dostawca hostingowy odpowiada za bezpieczeństwo danych, aktualizacje oprogramowania i udostępnianie strony za pośrednictwem sieci Internet. Istnieje kilka rodzajów hostingu, w tym hosting współdzielony, hosting dedykowany i hosting w chmurze.

Zaufali mi najlepsi:

moi klienci i partnerzy

Dołącz do nas NA DARMOWYM WIDEO

Wpisz Swój Najlepszy Adres Email, Ponieważ Na Niego Dostaniesz Link.

Czy hosting jest potrzebny?

Tak, hosting jest potrzebny, jeśli chcesz udostępniać swoją stronę internetową szerokiej publiczności. Bez hostingu twoja strona internetowa nie będzie dostępna w Internecie, ponieważ potrzebujesz miejsca na serwerze, aby przechowywać i udostępniać ją odwiedzającym.

Ponadto, dobry hosting może zapewnić dodatkowe korzyści, takie jak większa niezawodność i szybsze tempo ładowania strony, lepsze bezpieczeństwo i wsparcie techniczne w razie potrzeby. W zależności od wielkości i rodzaju twojej strony internetowej, możesz potrzebować różnych rodzajów hostingu, aby spełnić swoje potrzeby.

Ogólnie rzecz biorąc, jeśli planujesz stworzyć i udostępniać stronę internetową, hosting jest niezbędnym elementem, który należy rozważyć.

Jak działa hosting?

Warto sobie uświadomić, że w sumie niewiele osób tak naprawdę wie, jak działa hosting co to jest oraz czym się charakteryzuje. Zarówno osoba prywatna, jak i przedsiębiorca, który chce posiadać prywatną stronę powinni najpierw wykupić hosting. Stworzenie strony internetowej nie jest ciężkim zadaniem, ponieważ w internecie można znaleźć mnóstwo gotowych szablonów i motywów, które mogą być podstawą.

Zamiast kupować gotowy szablon, można zlecić grafikowi wykonanie autorskiego projektu graficznego, jednak trzeba się nastawić na to, że koszty będą zdecydowanie wyższe. Osoby początkujące wybierają zazwyczaj gotowe szablony, które bez większych problemów mogą być zainstalowane na serwerze. Oprócz tego niezbędna jest też domena, czyli nazwa pod którą twoja strona będzie widoczna w internecie. Ostatnim krokiem jest wykupienie hostingu, na którym będzie można umieścić swoją stronę internetową.

Jaki hosting wybrać?

Wybór hostingu zależy od kilku czynników, takich jak:

  1. Wielkość i rodzaj strony internetowej: Jeśli masz małą stronę osobistą, podstawowy plan hostingowy powinien wystarczyć. Jednak jeśli prowadzisz dużą stronę e-commerce, będziesz potrzebować bardziej zaawansowanego planu, takiego jak hosting wirtualny lub dedykowany.
  2. Wymagania dotyczące bezpieczeństwa: Jeśli przetwarzasz wrażliwe dane, takie jak informacje o klientach lub płatności, ważne jest, aby wybrać hosta, który oferuje silne zabezpieczenia.
  3. Potrzeby dotyczące przestrzeni dyskowej i transferu danych: Jeśli planujesz zamieszczać dużo plików multimedialnych, takich jak zdjęcia lub filmy, będziesz potrzebować hosta, który oferuje więcej miejsca i przestrzeni do transferu danych.
  4. Obsługa klienta i wsparcie techniczne: Jeśli nie jesteś specjalistą od technologii, będziesz potrzebować hosta, który oferuje łatwo dostępne wsparcie techniczne i dobry serwis klienta.
  5. Cena: Chociaż nie jest to najważniejszy czynnik, koszt jest ważnym elementem decyzji o wyborze hosta. Upewnij się, że rozumiesz, co jest wliczone w cenę i czy jest ona uzasadniona jakością usług.

Ważne jest, aby dokładnie przeanalizować swoje potrzeby i wymagania, zanim wybierzesz hosta. Możesz również porównać kilka różnych opcji i przeczytać recenzje innych użytkowników, aby upewnić się, że wybierasz odpowiedniego hosta dla swojej strony internetowej.

Działanie stron internetowych

Warto zwrócić uwagę na fakt, że strony internetowe działają bez przerwy, od rana do wieczora. Dlatego komputer domowy nie może być serwerem dla serwisu WWW, ponieważ po wyłączeniu komputera, nikt nie mógłby zobaczyć takiej strony. Z tego powodu wynajmuje się miejsce na specjalnych komputerach, które mogą pracować przez cały czas. To właśnie na nich umieszczane są strony internetowe, które mogą być odwiedzane niezależnie od pory dnia.

Taki komputer jest określany jako serwer, natomiast usługa, która polega na udostępnianiu zasobów oraz miejsca to hosting. Warto zwrócić uwagę na fakt, że to właściciel serwera pozwala nam korzystać z miejsca, w którym mogą być gromadzone wszystkie niezbędne dane, takie jak: pliki multimedialne, sklepy internetowe, rozbudowane serwisy oraz duże portale medialne. Firmę hostingową wybiera się zazwyczaj na rok czasu, dlatego warto szczegółowo zapoznać się z ofertą. Model roczny jest najczęściej spotykanym modelem rozliczeń w tej branży. Oprócz zdobycia podstawowej wiedzy na temat hostingu, warto poszerzać swoje kompetencje i zdobywać zupełnie nowe umiejętności, które w przyszłości przydadzą się w życiu. Jeżeli hosting nie będzie działał prawidłowo, to strona nie będzie się po prostu wyświetlać w internecie.

Parametry hostingu

W pierwszej kolejności należy zwrócić uwagę na uptime, czyli czas bezawaryjnego działania serwera, który jest wyrażony w procentach. Określa się go również jako gwarantowaną dostępność usługi. Pożądana wartość uptime wynosi 99%, dlatego warto zawsze sprawdzić, czy wybrana firma zapewnia taki wynik. Jeżeli wskaźnik będzie niższy niż 99% to można się też ubiegać o finansową rekompensatę.

Poza tym należy też sprawdzić stan techniczny podzespołów niezbędnych do działania serwera oraz stan dysków. Szczególnie ważna jest także szybkość łącza, ponieważ jakość połączenia z internetem firmy hostingowej ma duży wpływ na to jak szybko wyświetla się twoja strona internetowa. Należy jednak pamiętać, że najważniejsze jest bezpieczeństwo i to tym trzeba się najpierw kierować. Ważne, żeby hosting był odporny na ataki hakerów i posiadał odpowiednie zabezpieczenia. Cyberprzestępstwa cieszą się w ostatnich latach bardzo dużym zainteresowaniem, dlatego trzeba być ostrożnym i uważać na każdym kroku. Istotna jest też pomoc techniczna, która powinna szybko i sprawnie odpowiadać na wszystkie pytania.

W polskich warunkach niestety jest z tym różnie, ponieważ w niektórych firmach trzeba czekać na odpowiedź nawet kilka dni. Na szczęście istnieją firmy, gdzie czas oczekiwania jest skrócony do minimum i zazwyczaj wynosi kilka godzin.

Rodzaje hostingów

Można wyróżnić hostingi płatne oraz darmowe. Darmowy hosting to brak kosztów, ale oprócz tego ma sporo wad. Przede wszystkim taki hosting ma niski transfer oraz ograniczoną przestrzeń dyskową, co sprawia, że mogą wystąpić problemy z wyświetlaniem obrazu.

Strona internetowa może też się ładować zbyt długo, co niestety zniechęca internautów. Wybierając darmowy hosting, trzeba się również nastawić na całą masę niechcianych reklam, które będą wszędzie. Można też pomarzyć o dostępie do baz danych oraz szybkim działaniu. Jeśli planujesz wystartować z nową stroną internetową, to nie warto używać darmowego hostingu. Małe konta są w zupełności wystarczające dla małych firm oraz mikroprzedsiębiorstw. Z reguły posiadają one 10 GB transferu oraz 1 GB pojemności dyskowej.

Warto zwrócić uwagę na fakt, że w niektórych firmach jest możliwość darmowego przetestowania usług przez określony czas, czyli na przykład pierwsze 2 tygodnia używania konta. Hosting kosztuje od kilkudziesięciu do nawet kilkuset złotych rocznie, więc jak widać jego zakres cenowy jest dosyć szeroki. Im tańszy hosting, tym z reguły gorsze są jego parametry, ale istnieją wyjątki od tej zasady.

Najlepszy hosting, serwer i domena

Każdy użytkownik chce otrzymywać jak najlepsze doświadczenia online. Z tego powodu wielu webmasterów wybiera serwer dedykowany a nie hosting współdzielony. Dlaczego? Bo jak sama nazwa wskazuje musisz współdzielić zasoby serwera. Ponadto każda firma posiada teraz różne rodzaje hostingu ponieważ strona www postawiona na wordpress działa inaczej niż ta na presta shop.

Więc przy wyborze przeanalizuj to o czym mówiliśmy bo vps i cloud hosting są w porządku ale nie dla każdego. Dostawca zapewnia oprogramowanie i cms tak ab panel użytkownika był intuicyjny i łatwy w obsłudze, tak że ustawienia rzeczy jak poczta i skrzynki pocztowe zajmie nam dosłownie chwilę. Ponadto zwracaj uwagę na ssd i sprawdzaj raporty. Awaria to cos czego nikt nie chce. Wyobraź sobie że masz sklep internetowy e-commerce i nagle Twoja strona przestaje działać. Nie możesz wtedy nic sprzedać!

Więc sprawdzaj przed zakupem każdy pakiet aby mieć wystarczającą pewność że możesz przechowywać wszystkie pliki w bezpiecznym miejscu. Skoro wiesz czym jest hosting www to zachęcam abyś udostępnił ten wpis znajomym i koniecznie sprawdź nasz ranking hostingów.

Zobacz porównanie: https://uniqueseo.pl/ranking-hostingow-jaki-hosting-wybrac/

doradztwo konsulting szkolenie sprzedaży biznes firma szkolenia online
Sprawdź moją ofertę:
Hosting co to jest (najlepszy hosting internetowy i serwer) 1

Co myślisz o moim nowym wpisie na blogu?

A może masz pytanie dotyczące strategii lub techniki jak działać najlepiej?

Tak czy inaczej, chciałbym usłyszeć, co masz do powiedzenia.

Więc śmiało, teraz udostępnij ten wpis na swoich social mediach i zobacz co inni mają do powiedzenia.

Dr/PhD Rafał Szrajnert
Dr/PhD Rafał Szrajnert
Rafał Szrajnert to doktorant (PhD) specjalizujący się w zarządzaniu i marketingu. Ukończył studia magisterskie na wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego, a także studia podyplomowe. Jest przedsiębiorcą z ogromnymi sukcesami, Oprócz własnej działalności prowadzi doradztwo biznesowe, coaching i szkolenia, szeroko znane w Polsce. Profil działalności to: -doradztwo marketingowe -konsulting marketingowy -szkolenia, kursy -doradztwo biznesowe (psychologia, coaching) -marketing (seo, reklamy CPA, PPC)