Dlaczego pieniądze lubią szybkość?

Fuzja przedsiębiorstw i przejęcia -czym są i jak je przeprowadzić?
22 stycznia, 2023
Strategia social media -co to? (przykłady, definicja)
23 stycznia, 2023

Dlaczego pieniądze lubią szybkość?

Rafał Szrajnert marketing reklama pozycjonowanie seo sem
Rafał Szrajnert - Biznes, psychologia, życie
Dlaczego pieniądze lubią szybkość?
Loading
/
Zarządzanie przedsiębiorstwem Dlaczego pieniądze lubią szybkość

Dlaczego pieniądze lubią szybkość?

Od czekania dusza rdzewieje… napisał Carlos Zafon w swojej powieści „Cień wiatru”. I coś w tym jest, bo czas jest wymówką, a odwlekanie zabija działanie.

Czy przyszedł Ci do głowy kiedyś świetny pomysł na biznes?

Odłożyłeś to na bok, mówisz sobie że zdążysz, że czekasz na lepsze warunki i nigdy więcej tego nie zaczynasz?

Aż pewnego dnia widzisz, że ktoś inny wpadł na ten sam pomysł co ty – i zaczął go realizować – tylko po to, by odnieść sukces?

Tak samo jest z pieniędzmi.

Jest mnóstwo ludzi, którzy słyszeli o dobrych pomysłach na biznes i faktycznie coś z tym zrobili. Tylko niewielka garstka jest gotowa wyjść z pasywnej mentalności, że „mi się należy”, albo „jutro”. Jutro zacznę.

Czas płynie szybciej, gdy się starzejemy. Dobre pomysły nie znaczą nic bez działania. Dlatego nie odkładaj dłużej dbania o swoje finanse. Twoje przyszłe „ja” cię potrzebuje.

Niezależnie od tego, czy mówimy o pieniądzach, rodzinie, zdrowiu czy biznesie, Twoje pomysły są Twoim zasobem.

Zwykle wynikają z twojej intuicji.

Zaufali mi najlepsi:

moi klienci i partnerzy

Dołącz do nas NA DARMOWYM WIDEO

Wpisz Swój Najlepszy Adres Email, Ponieważ Na Niego Dostaniesz Link.

Nie przestawaj o nich myśleć, bo inaczej twoje ego cię od nich odwiedzie. Zadaniem twojego ego jest utrzymywanie cię dokładnie tam, gdzie jesteś i unikanie zmian – ponieważ zmiana oznacza niepewność – a niepewność to ryzyko.

My jako ludzie boimy się tego co nieznane.

Więc moja rada dla Ciebie jest taka, abyś ZAWSZE, ZAWSZE postępował zgodnie ze swoimi pomysłami tak szybko i tak skutecznie, jak tylko potrafisz.

Ponieważ pieniądze kochają prędkość. Pieniądz lubi pracować. Przestań reagować i zacznij tworzyć. Najlepszy moment jest TERAZ.

Kiedyś napisałem ciekawy post o entropii. Entropia jest miarą stopnia nieuporządkowania układu i rozproszenia energii. Z czasem entropia się zwiększa, co prowadzi do rozkładu.

Pozwól, że Ci to wytłumaczę. Entropia powoduje chaos. Załóżmy że mieszkasz w domu z ogrodem i jest jesień.

Wiatr mógłby tak wiać, że ułożyłby liście na kupkę, ale rozdmuchuje je po cały podwórku. I tak działa cały świat. Bez świadomej kontroli zapanuje chaos.

I im bardziej idziemy w przyszłość, bez tego świadomego działania, to poziom chaosu i rozpadu tylko się zwiększa.

Auto Ci zardzewieje, krzesło spróchnieje, inflacja zje oszczędności. Wszystko jest w stanie rozpadu.

Ale my jako ludzie możemy zatrzymać ten rozpad, a nawet go odwrócić. Musimy tylko włożyć do systemu energię.

Upraszczając i parafrazując pierwsze prawo Newtona które mówi, że: „Jeżeli na ciało nie działają siły zewnętrzne lub działające siły równoważą się, to ciało pozostaje w spoczynku, natomiast obiekt który jest w ruchu, pozostanie w ruchu”.

Dlatego tak trudno jest zacząć, bo nie masz momentum. Nie masz zainicjowanego ruchu. Dlatego kiedy nie masz mięśni to nie możesz jeść za dużo ponieważ Twoje ciało nie ma zwiększonego spoczynkowego zapotrzebowania kalorycznego. Jeśli z kolei masz dużo mięśni, to możesz zjeść więcej niż ktoś chudy i nie przytyjesz, bo mięśnie jako żywa tkanka potrzebują części z tych nadprogramowych kalorii.

REKLAMA

Koniecznie zobacz NAJLEPSZE szkolenie z Facebooka na rynku

szkolenie facebook

Link do kursu: szkolenie Facebook Ads

Koniec reklamy.

Tak samo z zarabianiem. Jeśli do tej pory siedziałeś tylko na etacie i nie robiłeś nic więcej to nie masz tego momentum. Nie monetyzujesz swojego hobby, nie masz dodatkowych zajęć, nie inwestujesz w bezpieczne aktywa. Dlatego musisz na początku włożyć w to bardzo dużo energii, w przeciwieństwie do faktu, gdybyś już mocno działał.

Aby lepiej wyjaśnić fenomen zarabiania pieniędzy zobacz ten wzór.

Wolumen (czyli jak długo to robisz i jak często, ile razy, jak szybko) mnożysz przez dźwignię (czyli na przykład zasięg organiczny, albo taki który możesz kupić za pomocą reklam). W efekcie otrzymujesz PIENIĄDZE.

Jak możesz to jeszcze lepiej wykorzystać? Pamiętaj, że nie wygrywa najsilniejszy, tylko ten kto potrafi się najlepiej dostosować do zmieniających się warunków. Czyli ten kto uczy się najszybciej. Aby to osiągnąć musisz zachować otwarty umysł, co jest bardzo trudne, ponieważ… wiem… nie lubimy się czuć tak jakby ktoś inny miał rację. W biznesie możesz na przykład wykorzystać feedback od klientów. Patrzeć o czym rozmawiają na grupach. Co piszą w komentarzach. Z jakimi rzeczami ma najczęściej do czynienia Twoje biuro obsługi klienta.

Istnieją setki rzeczy których nie wiemy, a nawet nie wiemy, że ich nie wiemy.

Zobacz co robią najlepsze firmy. Jak znajdą model który działa, czyli bardzo dużo testowali i włożyli tej energii do systemu, to następnie skalują tak szybko jak się tylko da.

Powtórzę, sporo energii tracisz na początku, aby znaleźć co działa, a następnie skalujesz. Liczy się szybkość, bo w przeciwnym razie… czas zabije rezultaty.

W dodatku… to jest bardzo ważne. CZAS ZABIJA MOTYWACJĘ. Przypomnij sobie chwile kiedy coś Ci się spodoba, albo kiedy wpadasz na nowy pomysł. Chcesz to robić, czujesz się bardzo dobrze i masz entuzjazm. Ale im dłużej czekasz, tym bardziej Ci się nie chce.

Oto jak to działa. Dopamina reguluje nasz poziom motywacji. Jeśli więc ustalasz cel, to Twój mózg zaczyna wydzielać dopaminę. Czyli neuroprzekaźnik, który powoduje że czujesz się dobrze. I to dobrze, a zarazem źle. Ponieważ ludzie czują się dobrze już na etapie planowania i w sumie czują się lepiej niż w momencie kiedy przychodzi egzekucja i trzeba zacząć ciężką pracę.

Dlatego tak ważne jest to aby kuć żelazo póki gorące, bo jak zrobisz jak najwięcej podczas tego początkowego etapu kiedy masz największą motywację, to później będziesz mieć łatwiej.

Czyli dwie rzeczy nad którymi musisz zacząć świadomie pracować to:

  • prędkość podejmowania decyzji
  • prędkość egzekucji czyli wykonywania działań

Zacznijmy od podejmowania decyzji. Po pierwsze, złożone decyzje powinieneś rozbijać na mniejsze etapy. To tak jak z przysłowiem, jak najlepiej zjeść słonia? Kawałek po kawałku.

I tak samo z decyzjami. te złożone rozbijaj na mniejsze. Po drugie, mamy coś takiego jak przeciążenie informacjami. Musisz ułatwiać swoje życie, poprzez nawyki i optymalizowanie. Pomyśl o tym w ten sposób…

Masz codziennie do wydania 100 punktów. Każda decyzja kosztuje Ciebie kilka z nich, więc szkoda byłoby je marnować. A wiele osób już sam poranek rozpoczyna źle, kiedy zastanawia się co dziś założyć. To dlatego osoby takie jak Bill Gates, czy Mark Zuckerberg mają większość takich samych ubrań. Tego typu decyzje, albo co zjeść na obiad, powinny być podejmowane jak najszybciej aby niepotrzebnie nie odbierać nam tych decyzyjnych punktów i nie wysilać niepotrzebnie głowy.

Jeśli proces podejmowania decyzji mamy już za sobą to pora poruszyć drugi punkt, czyli prędkość egzekucji, czyli szybkość działania. Według mnie pochodzi ona z tego czy mamy jasno określony cel i czy jesteśmy skoncentrowani. Jeśli masz z tym problemy to zacznij po prostu medytować. Medytacja pomaga ćwiczyć skupienie. Za każdym razem kiedy złapiesz się na tym, że myślisz o czymś innym, powracasz do skupienia się na oddechu, czy doznaniach. Sam regularnie medytuję i polecam wszystkim.

Bardzo ważne jest też, aby skutecznie ignorować negatywne opinie i po prostu robić dalej swoje. Bo zawsze tak jest, że kiedy robisz coś ekstra, to pojawią się osoby, które poczują się zagrożone.

doradztwo konsulting szkolenie sprzedaży biznes firma szkolenia online
Sprawdź moją ofertę:
Dlaczego pieniądze lubią szybkość? 1

Co myślisz o moim nowym wpisie na blogu?

A może masz pytanie dotyczące strategii lub techniki jak działać najlepiej?

Tak czy inaczej, chciałbym usłyszeć, co masz do powiedzenia.

Więc śmiało, teraz udostępnij ten wpis na swoich social mediach i zobacz co inni mają do powiedzenia.

Dr/PhD Rafał Szrajnert
Dr/PhD Rafał Szrajnert
Rafał Szrajnert to doktorant (PhD) specjalizujący się w zarządzaniu i marketingu. Ukończył studia magisterskie na wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego, a także studia podyplomowe. Jest przedsiębiorcą z ogromnymi sukcesami, Oprócz własnej działalności prowadzi doradztwo biznesowe, coaching i szkolenia, szeroko znane w Polsce. Profil działalności to: -doradztwo marketingowe -konsulting marketingowy -szkolenia, kursy -doradztwo biznesowe (psychologia, coaching) -marketing (seo, reklamy CPA, PPC)