Pomysł na biznes – jaki wybrać? (przykłady i co się opłaca)

Iloraz inteligencji -co to? Jak zmierzyć IQ? (przykłady, definicja)
15 lutego, 2023
Dyferencjacja
Co to jest dyferencjacja? Na czym polega strategia dyferencjacji? (przykłady, definicja)
15 lutego, 2023

Pomysł na biznes – jaki wybrać? (przykłady i co się opłaca)

Pomysł na biznes

Pomysł na biznes – garść inspiracji

Prowadzenie własnej działalności ma bardzo wielu zwolenników oraz krytyków, którzy preferują stabilne zatrudnienie na etacie. Własny biznes daje bowiem możliwości pracy w dogodnych godzinach, łączenia pasji z obowiązkami oraz może dostarczać spore dochody. Nie można jednak zapominać o tym, że w wielu wypadkach wymaga on pełnego zaangażowania i poświecenia dużego nakładu pracy i czasu.

Zaufali mi najlepsi:

moi klienci i partnerzy

Dołącz do nas NA DARMOWYM WIDEO

Wpisz Swój Najlepszy Adres Email, Ponieważ Na Niego Dostaniesz Link.

Jaki pomysł na biznes jest dobry?

Istnieje wiele dobrych pomysłów na biznes, ale to, co stanowi dobry pomysł na biznes, zależy od wielu czynników, takich jak umiejętności, zainteresowania, zasoby finansowe i rynek docelowy. Niemniej jednak, oto kilka ogólnych wskazówek, które mogą pomóc w wyborze dobrego pomysłu na biznes:

 1. Rozwiązanie problemu – wybierz branżę lub produkt, który rozwiązuje problem dla Twoich potencjalnych klientów. Im bardziej potrzebny jest Twój produkt lub usługa, tym większa jest szansa na sukces biznesowy.
 2. Trendy rynkowe – bądź na bieżąco z trendami rynkowymi i zainteresowaniami konsumentów. Możesz wykorzystać trend jako punkt wyjścia do stworzenia nowej oferty.
 3. Rynek niszowy – jeśli nie masz możliwości konkurować z dużymi graczami na rynku, rozważ skupienie się na niszy, która jest pomijana przez większe firmy.
 4. Wartość dodana – zastanów się, jak możesz dodać wartość do istniejącego produktu lub usługi, co pozwoli Ci wyróżnić się na tle konkurencji.
 5. Umiejętności i zainteresowania – wybierz branżę lub produkt, w której posiadasz umiejętności i które Cię interesują. Możesz wtedy wykorzystać swoje doświadczenie i pasję do rozwijania swojego biznesu.
 6. Dostępność zasobów – zastanów się, jakie zasoby masz do dyspozycji, takie jak kapitał, czas, sieć kontaktów, itp. oraz jakie zasoby będziesz potrzebował, aby uruchomić swój biznes.
 7. Analiza konkurencji – przeanalizuj konkurencję w danej branży i zastanów się, jak możesz wyróżnić się na tle innych firm.
 8. Skalowalność – wybierz pomysł na biznes, który można łatwo rozwijać w przyszłości i który ma potencjał do osiągnięcia sukcesu na większą skalę.

Podsumowując, dobry pomysł na biznes to taki, który odpowiada na potrzeby i problemy klientów, wykorzystuje Twoje umiejętności i zainteresowania, a także ma potencjał do dalszego rozwoju i skalowania.

REKLAMA

Koniecznie zobacz NAJLEPSZE szkolenie z Facebooka na rynku

szkolenie facebook

Link do kursu: szkolenie Facebook Ads

Koniec reklamy.

Jaki powinien być zatem dobry pomysł na biznes?

Jak wspomniano powyżej, godny polecenia biznes powinien łączyć hobby z pracą. W ten bowiem sposób można z powodzeniem łączyć przyjemne z pożytecznym oraz czerpać wysokie zyski i satysfakcję z wykonywanych zadań.

Na jakie przedsięwzięcia warto się zatem zdecydować?

W obecnych niepewnych czasach związanych z pandemią pomysł na biznes powinien uwzględniać możliwość zaostrzenia restrykcji oraz chwilowego przestoju działań. Zgodnie z oceną wielu analityków szanse na powodzenie mają inwestycje związane między innymi z branżą beauty i fitness, sprzedażą czy usługami doradczymi.

Co warto otworzyć?

Wybór odpowiedniego rodzaju biznesu do otwarcia zależy od wielu czynników, takich jak Twoje zainteresowania, umiejętności, zasoby finansowe, rynek docelowy, trendy rynkowe, konkurencja, skalowalność, itp. Niemniej jednak, oto kilka pomysłów na popularne rodzaje biznesu, które mogą stanowić dobry punkt wyjścia:

 1. Sklep internetowy – jeśli masz produkt lub usługę, którą chcesz sprzedawać, otwarcie sklepu internetowego może być dobrym pomysłem na biznes. Sklep internetowy pozwoli Ci na dotarcie do szerszej grupy klientów oraz na prowadzenie sprzedaży przez całą dobę.
 2. Usługi informatyczne – w dobie cyfrowej, branża IT rozwija się bardzo dynamicznie. Otwarcie firmy oferującej usługi informatyczne, takie jak projektowanie stron internetowych, tworzenie oprogramowania, analizy danych, itp. może być dobrą inwestycją.
 3. Usługi doradcze – jeśli masz doświadczenie w danej branży, możesz otworzyć firmę oferującą usługi doradcze. Możesz doradzać klientom w zakresie biznesowym, prawnym, marketingowym, finansowym, itp.
 4. Firma cateringowa – jeśli masz zamiłowanie do gotowania i organizacji imprez, możesz otworzyć firmę cateringową. Firma cateringowa może oferować usługi w zakresie organizacji przyjęć, wesel, urodzin, itp.
 5. Firma sprzątająca – otwarcie firmy sprzątającej może być dobrym pomysłem, ponieważ wiele osób potrzebuje pomocy w utrzymaniu porządku w domu czy biurze.
 6. Sklep z żywnością ekologiczną – rosnąca liczba ludzi kieruje swoją uwagę na zdrowe i naturalne jedzenie. Otwarcie sklepu z żywnością ekologiczną może być dobrym pomysłem na biznes.
 7. Usługi opiekuńcze.

Czy warto zatem inwestować w branżę kosmetyczną i sport?

Zdecydowanie tak. Zapotrzebowanie na usługi kosmetyczne oraz fryzjerskie utrzymuje się przez cały czas na stałym poziomie.

Skoro czytasz wpis pt. Pomysł na biznes to te wpisy mogą także Ciebie zainteresować:

Co ważne, w przypadku branży beauty można decydować się zarówno na tworzenie salonów kosmetycznych świadczących dość szeroki zakres usług, jak również specjalizację w jednym wybranym zakresie.

Mogą to być choćby na przykład zabiegi pielęgnacyjne na twarz, makijaż permanentny czy przedłużanie i zdobienie paznokci. Poza tym, własny biznes można wiązać z działaniami mającymi wpływ na zdrowie i dobre samopoczucie.

Warto zatem rozważyć ukończenie szkolenia uprawniającego do organizowania treningów personalnych na profesjonalnej sali lub w domu klienta. Dobrym źródłem dochodów może się również dystrybucja sprzętu wykorzystywanego podczas ćwiczeń. Mogą to być na przykład ciężarki, maty do ćwiczeń czy odzież sportowa.

Czy usługi sprzątające mogą stać się dobry źródłem dochodu?

Branża sprzątająca może przynosić wymierne i regularne zyski. Oczywiście w tym wypadku liczy się jakość wykonywanej pracy realizowanej samodzielnie lub przez zaufanych pracowników.

Usługi w tej branży mogą być świadczone dla osób prywatnych, wspólnot mieszkaniowych czy dużych podmiotów i korporacji. W tym przypadku można liczyć na wyższe dochody, ale należy mieć świadomości dużej konkurencji.

Czy można zarobić na projektowaniu i szyciu odzieży?

Projektowanie i szycie odzieży może stać się dobrym pomysłem na własny biznes. Wielu klientów poszukuje bowiem produktów unikanych, które pozwalają się zdecydowanie wyróżnić z tłumu.

Szyć można zatem czapki, szaliki czy bluzy. Poza tym, dużym zainteresowaniem klientów cieszą się personalizowane koszulki z gotowymi projektami czy propozycjami przekazywanymi przez klientów. W odniesieniu do produktów personalizowanych warto również pamiętać o możliwości wykonywania druków na czapkach, torbach czy bluzach.

Czy warto świadczyć usługi doradcze?

Usługi doradcze są zawsze pożądane i cenione. Mogą ono obejmować konsultacje związane ze strategiami rozwoju danych podmiotów lub zarządzaniem zasobami ludzkimi, finansami czy wsparciem z zakresu księgowości.

Usługi doradcze mogą również obejmować pomoc w przygotowaniu i realizacji spotkań branżowych, konferencji czy prezentacji produktów. W tego typu przypadkach wymagane jest duże zaangażowanie i terminowość. Wyrobienie sobie dobrej marki już na samym początku prowadzonej działalności zapewnia stały dopływ klientów oraz wymierne zyski.

Czy można zarobić na korepetycjach?

Korepetycje i szkolenia cieszą się stałym i niesłabnącym zainteresowaniem.

Podobnie jak w przypadku usług doradczych, tak i w przypadku korepetycji i szkoleń ważne jest zadowolenie klientów, których pozytywne opnie są najlepszą formą reklamy.

Jakie są inne ciekawe pomysły na własny biznes?

Pomysł na biznes może dotyczyć nie tylko samych ludzi, ale również ich czworonożnych przyjaciół. W tym wypadku można rozważyć otwarcie salonów oferujących zabiegi pielęgnacyjne dla zwierząt.

Poza tym, można zdecydować się na dystrybucję psiej karmy czy pożywienia dla kotów.

Ciekawym zajęciem zapewniającym stały kontakt z ludźmi jest prowadzenie kawiarni lub mobilnego punktu oferującego aromatyczną kawę. W tym przypadku należy liczyć się jednak z koniecznością przebywania poza budynkiem zarówno w słoneczną, jak i mniej przyjazną pogodę. Osoby preferujące pracę z komputerem mogą się decydować na zakładanie własnych blogów.

W tym wypadku zainteresowanie czytelników umieszczanymi na nich treściami może w dłużej perspektywie przełożyć się na liczne oferty promocji produktów oraz wymierny zysk.

Pomysł na biznes
Pomysł na biznes

Dobrym źródłem zarobkowania może się również okazać wykonana na zlecenie obróbka zdjęć, tłumaczenie tekstów oraz przygotowywanie prac graficznych czy filmów prezentujących na przykład testy wybranych produktów. Poza tym, warto decydować się na przygotowywanie tekstów na zlecenie.

Niezależnie jednak od rodzaju wykonywanej działalności ważne jest zaangażowanie, rzetelność wykonywanych działań, terminowość i wysoka jakość świadczonych usług.

Co myślisz o temacie jakim jest Pomysł na biznes ? Daj znać w komentarzu.

doradztwo konsulting szkolenie sprzedaży biznes firma szkolenia online
Sprawdź moją ofertę:
Pomysł na biznes - jaki wybrać? (przykłady i co się opłaca) 1

Co myślisz o moim nowym wpisie na blogu?

A może masz pytanie dotyczące strategii lub techniki jak działać najlepiej?

Tak czy inaczej, chciałbym usłyszeć, co masz do powiedzenia.

Więc śmiało, teraz udostępnij ten wpis na swoich social mediach i zobacz co inni mają do powiedzenia.

Dr/PhD Rafał Szrajnert
Dr/PhD Rafał Szrajnert
Rafał Szrajnert to doktorant (PhD) specjalizujący się w zarządzaniu i marketingu. Ukończył studia magisterskie na wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego, a także studia podyplomowe. Jest przedsiębiorcą z ogromnymi sukcesami, Oprócz własnej działalności prowadzi doradztwo biznesowe, coaching i szkolenia, szeroko znane w Polsce. Profil działalności to: -doradztwo marketingowe -konsulting marketingowy -szkolenia, kursy -doradztwo biznesowe (psychologia, coaching) -marketing (seo, reklamy CPA, PPC)