Książki o marketingu. Co musisz przeczytać (e-marketing)

Książki o sprzedaży (psychologia, biznes i co warto przeczytać jako handlowiec) 2
Książki o sprzedaży (psychologia, biznes i co warto przeczytać jako handlowiec)
21 lipca, 2021
Książki o biznesie. Co warto przeczytać (przedsiębiorczość, ekonomia i marketing) 3
Książki o biznesie. Co warto przeczytać (przedsiębiorczość, ekonomia i marketing)
22 lipca, 2021

Książki o marketingu. Co musisz przeczytać (e-marketing)

Książki o marketingu. Co musisz przeczytać (e-marketing) 4
Książki o marketingu. Co musisz przeczytać (e-marketing) 5

Zaktualizowaliśmy tę listę i dodaliśmy więcej książek, które każdy marketer powinien przeczytać od deski do deski, jeśli chce przyspieszyć swój rozwój w tej dziedzinie. Poniżej tej pierwszej listy dodaliśmy również więcej książek marketingowych, które powinieneś od razu dodać do swojej listy lektur.

REKLAMA

Koniecznie zobacz NAJLEPSZE szkolenie z Facebooka na rynku

szkolenie facebook

Link do kursu: szkolenie Facebook Ads

Jeśli zajmujesz się marketingiem online, wiesz już, że bez względu na to, ile kursów ukończyłeś na studiach lub ile godzin spędziłeś na słuchaniu swoich nauczycieli, najwięcej zdobędziesz wiedzy wychodząc poza pewne kanony i standardy. Dlatego potrzebujesz sporo dodatkowej wiedzy, która mogą Ci zapewnić książki o marketingu.

Marketing internetowy to bardzo szybko rozwijająca się dziedzina, w której każdego dnia pojawiają się nowe techniki, teorie, taktyki i narzędzia, a jedynym sposobem, aby pozostać na szczycie, jest pozostanie na bieżąco i gotowość do zdobycia wszystkiego, co nowe i przydatne.

Jednak wyszukiwanie w Google nie wystarczy, ponieważ internet jest pełen bzdur; i chociaż każdego roku publikowane są tysiące książek marketingowych, większość z nich ma pozostać na półkach, zbierając kurz. Dlatego przygotowałem dla Ciebie tę listę książek marketingowych. Jako doktor, wyrobiłem sobie dobre wyczucie rodzaju książek, które cię podniosą i tych, które cię ugruntują. Pamiętaj, nigdy nie jest za późno na naukę.

Ranking książek o marketingu

Nawet najbardziej utalentowanym marketerom naturalna intuicja nie wystarczy.

Ludzie byli już wcześniej w twoich butach i przynajmniej jeden z nich wymyślił lepsze rozwiązanie. Na szczęście wielu najlepszych marketerów na świecie napisało o swoich doświadczeniach. Możesz (i powinieneś) wykorzystać ich lekcje, aby uniknąć ich błędów i zdobyć przewagę nad konkurencją.

Zebrałem jedne z najlepszych książek marketingowych wszechczasów dla przedsiębiorców, marketerów i każdego, kto prowadzi firmę lub sprzedaje. Ucz się od najlepszych marketerów i najlepszych liderów biznesu, aby myśleć inaczej, zrozumieć cel swojej firmy, zdecydować, jak sprzedawać klientom i zmiażdżyć swoją strategię marketingową.

Oto najlepsze książki o marketingu:

MARKETING Philip Kotler

Link do książki: https://www.rafalszrajnert.pl/kup/marketing/

Książki o marketingu. Co musisz przeczytać (e-marketing) 6

Najnowsze, zmienione i uzupełnione wydanie biblii marketingu.
Marketing, fundamentalne dzieło Kotlera, którego najnowsze wydanie współtworzył Keller, od ponad czterdziestu lat jest biblią menedżerów, nieustannie wzbudzającą emocje. Podstawą tego wydania jest najnowsza, zmieniona i uzupełniona czternasta edycja amerykańska z 2011 roku. Głównym celem zmian było stworzenie jak najbardziej wszechstronnego i aktualnego podręcznika, uwzględniającego zmiany w otoczeniu marketingowym firm oraz wyzwania związane z kryzysem gospodarczym. Tak więc traktuje on o zagadnieniach składających się na nowoczesne, przystosowane do realiów XXI wieku zarządzanie marketingowe, obejmujących: budowanie strategii i planów marketingowych, docieranie do trafnych ustaleń badawczych i skuteczne mierzenie efektów działań; utrzymywanie kontaktów z klientami; budowanie silnych marek; kształtowanie ofert rynkowych; dostarczanie i komunikowanie wartości oraz tworzenie podstaw długofalowego wzrostu. Umiejętne łączenie teorii z praktyką oraz mnóstwo najbardziej aktualnych przykładów z życia to dodatkowe atuty tego wydania.

Biblia copywritingu- Puzyrkiewicz

Link do książki: https://www.rafalszrajnert.pl/kup/marketingu/

Książki o marketingu. Co musisz przeczytać (e-marketing) 7

Tworzysz treści na strony WWW lub teksty do ulotek? Konstruujesz hasła reklamowe? Piszesz scenariusze reklam radiowych i telewizyjnych? Prowadzisz profile marek w mediach społecznościowych? W takim razie śmiało możesz nazywać siebie copywriterem. Wojownikiem słów.

Operatorem argumentów. Kreatorem treści perswazyjnych.

Jak w każdym fachu, także w Twoim istnieje zestaw uniwersalnych zasad oraz narzędzi, chwytów i trików, które wszyscy – czeladnik, rzemieślnik, mistrz – muszą znać i którymi powinni swobodnie operować. Inwencja własna jest oczywiście w copywritingu wskazana, jednak podstawa to opanowanie pisarskiego abecadła.

Dariusz Puzyrkiewicz, weteran zawodu z kilkunastoletnim stażem i wieloma udokumentowanymi sukcesami na koncie, zebrał niezbędną wiedzę w tej książce. Zaopatrz się w nią, przeczytaj, ustaw na półce na wysokości wzroku – i wracaj do niej zawsze, gdy będziesz tworzyć tekst, który sprzedaje. Produkty. Usługi. Albo idee

Marketing 4.0

Link do książki: https://www.rafalszrajnert.pl/kup/marketing2/

Książki o marketingu. Co musisz przeczytać (e-marketing) 8

Philip Kotler ponownie łączy siły z Hermawanem Kartajayą i Iwanem Setiawanem z MarkPlus Inc., by podzielić się z nami sposobami wpływania na konsumentów w ich podróży ku zakupowi produktu. Tym razem pionierzy nowego podejścia uciekli się do pomocy zaawansowanych technologii, by się dowiedzieć, kim są konsumenci i w jaki sposób podejmują decyzje.

W Marketingu 4.0 pokazują nam, jak świadomych konsumentów przekształcić w naszych orędowników. Tradycyjna ścieżka prowadząca do zakupu (rozbudzenie świadomości, przykucie uwagi, zadawanie pytań i działanie) została poszerzona o etap orędownictwa, gdyż opinie naszych krewnych i znajomych mają ogromny wpływ na nasze decyzje zakupowe. W pełni uaktualniony opis owej ścieżki tłumaczy mechanizm działania orędownictwa, wyjaśnia, jak do niego zachęcać, oraz przedstawia strategie budowania spersonalizowanego doświadczenia konsumenckiego przy pomocy skutecznych pomiarów i innowacyjnych najlepszych praktyk marketingowych. Książka Marketing 4.0 przygotuje cię do skoku naprzód bez potrzeby wcześniejszego zdobywania wiedzy z zakresu analityki czy informatyki.

Umożliwi ci:

  • – zdobycie wiedzy na podstawie big data na temat nowych sposobów wydawania pieniędzy przez konsumentów oraz trzech wpływowych subkultur: młodzieży, kobiet oraz netizenów, czyli obywateli Sieci;
  • – zapoznanie się z przykładami tego, jak marketing 4.0 wspomaga produktywność poprzez angażowanie konsumentów na każdym etapie ich ścieżki do zakupu poprzez cyfrowy rynek;
  • – zredefiniowanie zaangażowania konsumenta w erze cyfrowej, włączając w to marketing humanocentryczny, tworzenie rozmów konsumenckich oraz strategie wielokanałowe.

Przejście od marketingu tradycyjnego do cyfrowego nie jest wcale trudne, jeśli mamy do dyspozycji oferowane w książce praktyczne porady i intuicyjne wyjaśnienia, które można natychmiast zastosować.

Podsumowanie na koniec każdego rozdziału zawiera skrót najważniejszych tematów, by książka jeszcze lepiej sprawdziła się w roli codziennego przewodnika i punktu odniesienia. Pytania skłaniające do refleksji mają na celu sprowokowanie czytelnika do wejścia na drogę własnych odkryć, a także właściwe pokierowanie dyskusją, gdy nadejdzie czas zapoznania z nowym podejściem całej organizacji.

*** Świat technologii wprost pędzi, a każda zmiana przyspiesza kolejną. To niezwykle ważne, aby marketerzy działający w takim otoczeniu mieli jakiś pułap startowy i punkt odniesienia, by móc posuwać się do przodu. Marketing 4.0 jest właśnie tego rodzaju punktem startowym, a także bezcennym źródłem informacji i pomysłów dla każdego, kto próbuje kształtować i zrozumieć cyfrową i mobilną przyszłość.

Howard Tullman, dyrektor zarządzający Chicagoland Entrepreneurial Center/1871

*** Internet i informatyzacja świata radykalnie odmieniły marketing. Ta książka otwiera nam oczy na to, jak powinien wyglądać marketing nowej ery. Herman Simon, założyciel i przewodniczący Simon-Kucher & Partners

*** Phil Kotler trzyma rękę na pulsie i zawsze wie, co nowego słychać w marketingu. Nikt nie może się z nim równać. Jego zdolność do identyfikowania i interpretowania nowych trendów w marketingu jest zadziwiająca. Dzięki książce Marketing 4.0 Kotler i pozostali współautorzy torują ścieżkę do sukcesu w nowej erze. To bez wątpienia książka, którą musicie w tym roku przeczytać.

Kevin Lane Keller, profesor marketingu, Tuck School of Business

*** Wspaniały przewodnik po transformacjach, które już się dokonują i stanowią wyzwanie dla dotychczasowych praktyk marketingowych. Zdezorientowani marketerzy nauczą się, jak radzić sobie ze zmianami w układzie sił i wykorzystać możliwości, jakie daje era cyfrowa, by wszystko zaczęło działać na ich korzyść.

George S. Day, professor emeritus, Wharton School przy University of Pennsylvania

*** Philip Kotler jest profesorem marketingu wykładającym w Kellogg School of Management przy Northwestern University. Jest autorem ponad pięćdziesięciu książek, między innymi Marketingu – światowego bestsellera, który doczekał się piętnastego wydania. Hermawan Kartajaya jest założycielem MarkPlus, Inc. – największej w Indonezji firmy świadczącej usługi z zakresu konsultingu marketingowego.

Iwan Setiawan jest dyrektorem operacyjnym w MarkPlus, Inc.

Content marketing to złożone zagadnienie a jego promocja nawet bardziej. Skuteczna kampania w social media to obowiązkowy dział jaki musisz poznać. Do tego dorzuć pr public relations, branding i kilka innych rzeczy które marketingowiec powinien znać.

Jakie książki o marketingu dodałbyś do tej listy?

Rafał Szrajnert
Rafał Szrajnert
Rafał Szrajnert to doktorant (PhD) specjalizujący się w zarządzaniu i marketingu. Ukończył studia magisterskie na wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego, a także studia podyplomowe. Jest przedsiębiorcą z ogromnymi sukcesami, Oprócz własnej działalności prowadzi doradztwo biznesowe, coaching i szkolenia, szeroko znane w Polsce. Profil działalności to: -doradztwo marketingowe -konsulting marketingowy -szkolenia, kursy -doradztwo biznesowe (psychologia, coaching) -marketing (seo, reklamy CPA, PPC)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podaj imię i adres email, aby przejść dalej

Hej, koniecznie zobacz nowy film na YouTube (piramidy finansowe w Polsce + AMBER GOLD): link

Uzyskaj dostęp do ekskluzywnych wskazówek, strategii i CASE STUDY, których nie udostępniam nigdzie indziej.
Zapisz się na newsletter.

Zapisz się i otrzymuj ciekawe informacje!