Kampania Google Ads, reklama dawniej adwords (docierać do nowych klientów)

Złodzieje czasu
Złodzieje czasu (co kradnie Twój czas)
7 lutego, 2023
Kontrola jakości
Kontrola jakości (wyrobu, produkcji, usługi i pracy) System Zarządzania Jakością
7 lutego, 2023

Kampania Google Ads, reklama dawniej adwords (docierać do nowych klientów)

Kampania Google Ads reklama
Kampania Google Ads, reklama dawniej adwords (docierać do nowych klientów)

Google Ads to zdecydowanie najpopularniejszy system reklamowy w sieci. Marka Google umożliwia reklamowanie się przez niego zarówno w wyszukiwarce internetowej jak i na YouTube czy w sieci Google Display Network w różnych formach. Wiele osób jednak nie do końca rozumie zasadę działania tego systemu reklamowego oraz nie wie o nim wszystkiego. Jest to jednak bardzo przydatna wiedza, która może pomóc nam skutecznie reklamować się w internecie, a chcąc to robić, powinniśmy dobrze poznać ten system reklamy.

Zaufali mi najlepsi:

moi klienci i partnerzy

Dołącz do nas NA DARMOWYM WIDEO

Wpisz Swój Najlepszy Adres Email, Ponieważ Na Niego Dostaniesz Link.

Czym jest Google Ads

Google Ads to system reklamowy Google przeznaczony do tworzenia i emitowania, a także obsługi reklamy na platformach Google i ich partnerów. System ten ogólnie jest darmowy i dostępny dla każdej osoby, a korzystać możemy z niego zarówno samodzielnie jak i zlecając jego obsługę agencji marketingowej.

Google Ads umożliwia konfigurowanie reklamy różnego rodzaju, a także rozliczanie się za nie w formie płatności za kliknięcie w link lub za wyświetlenie. Istnieje też wiele ustawień dzięki którym możemy dobrze dostosować naszą reklamę, a także monitorować ją i edytować. Do dyspozycji otrzymujemy również różne formy płatności, targetowanie reklamy lub możliwość ustalenia konkretnych fraz, pod którym będzie widoczny nasz wynik wyszukiwania w wyszukiwarce Google. Emitowanie reklamy w Google Ads odbywa się na żądanie, a oznacza to, że mamy pełną kontrolę nad wszystkimi elementami w trakcie trwania kampanii i możemy ją dowolnie modelować.

Kampania Google Ads, reklama dawniej adwords (docierać do nowych klientów) 1

Jakie formy reklamy oferuje

Google Ads oferuje bardzo dużą liczbę zarówno form reklamy jak i samych materiałów reklamowych czy miejsc, gdzie możemy je publikować. Ogólnie rozróżniamy cztery główne formy reklamy w Google Ads, a są to:

 • płatne wyniki wyszukiwania w wyszukiwarce Google
 • reklama displayowa w sieci reklamowej Google Display Network
 • reklama wideo na YouTube
 • kampania produktowa w GDN i zakładce Zakupy

Reklama poprzez płatne wyniki wyszukiwania to możliwość opublikowania w zamian za zapłatę naszego wyniku wyszukiwania w wyszukiwarce Google pod konkretnymi hasłami. Znajdują się one w eksponowanych miejscach – najczęściej nad lub pod organiczną listą 10 wyników i są oznaczone jako reklama. Są jednak bardzo często używane, a jeśli dany klient szukający konkretnego hasła kliknie w nasz wynik, zapłacimy Google konkretną opłatę za przejście potencjalnego klienta na naszą stronę internetową. Możemy samodzielnie decydować, pod jakimi hasłami będzie pojawiał się nasz wynik wyszukiwania i jakie osoby będą mogły go zobaczyć.

REKLAMA

Koniecznie zobacz NAJLEPSZE szkolenie z Facebooka na rynku

szkolenie facebook

Link do kursu: szkolenie Facebook Ads

Koniec reklamy.

Reklama displayowa w Google Display Network to inaczej reklama banerowa. Polega ona na publikowaniu banerów reklamowych będących grafikami, materiałami wideo czy tekstem na stronach www partnerów Google. Witryny, które przystąpiły do programu Google AdSense i GDN, zostały pozytywnie zweryfikowane przez Google. Mogą one wyświetlać specjalne banery reklamowe, w których użytkownicy zobaczą daną reklamę jeśli spełniają wymogi targetowania.

Reklama na YouTube z kolei to wideo odtwarzane przed, w trakcie lub po filmiku, opcjonalnie możliwe lub niemożliwe do pominięcia, a także szeroka gama banerów emitowanych na odtwarzaczu wideo lub w różnych miejscach serwisu. Google oferuje również kampanię produktową, w której możemy reklamować konkretne produkty z naszego sklepu internetowego z odpowiednimi informacjami o nich takimi jak cena czy nazwa lub innymi parametrami. Kampania produktowa będzie zatem polegała na wyświetlaniu w wyszukiwarce Google i w sieci Google Display Network specjalnych plansz z produktami z naszego sklepu internetowego w różnej formie, a także na umieszczeniu naszych produktów w zakładce Zakupy w wyszukiwarce Google, które z pewnością odwiedzi bardzo dużo osób.

Korzyści Google Ads

System reklamowy Google Ads to bardzo wiele korzyści. Pierwszą z nich jest możliwość dokładnej kontroli reklamy zarówno pod kątem harmonogramu jak i budżetu oraz sposobu rozliczania się. Reklamując się właśnie w tym systemie, mamy do dyspozycji wiele ustawień odnośnie terminów publikacji czy terminów rozdysponowania budżetu. Możemy również samodzielnie określić maksymalne stawki za kliknięcie lub wyświetlanie reklamy albo bazować na automatycznej optymalizacji, która będzie wybierała dla nas najkorzystniejsze w danej chwili rozwiązanie. Google Ads to również bardzo zaawansowane statystyki ruchu pozwalające liczyć nawet konwersję na stronie.

Samo skorzystanie z tego systemu reklamowego jest teoretycznie darmowe a proces możemy przeprowadzać samodzielnie. Na rynku znajdziemy również bardzo wiele agencji marketingowych czy agenci SEO, które oferują konfigurację i obsługę tego systemu reklamowego, dzięki czemu będziemy mogli korzystać ze wszystkich zalet system reklamowego od Google nie znając się na marketingu internetowym.

Google Ads to również możliwość określenia konkretnych słów kluczowych, pod którymi będziemy pojawiali się z naszym wynikiem wyszukiwania w wyszukiwarce Google oraz targetowanie odbiorców czyli świadome decydowanie o tym, kto zobaczy naszą reklamę na podstawie bardzo dużej ilości parametrów. Pozwala to uzyskiwać jakościowy ruch na naszą stronę internetową i uzyskiwać wysoki procent stosunku wejść do konwersji.

Ten system reklamowy daje również natychmiastowe rezultaty, a pierwszych klientów możemy pozyskiwać nawet jeszcze tego samego dnia po opublikowaniu reklamy. Uzyskanie stabilnych efektów, które będą wynikiem świadomego działania, zajmie nawet do dwóch lub trzech miesięcy optymalizacji kampanii reklamowej na podstawie statystyk, a więc jest to dużo krótszy czas niż uzyskiwanie regularnego ruchu organicznego przy pozycjonowaniu strony internetowej. Bardzo ważnym plusem reklamy poprzez Google Ads jest możliwość natychmiastowej edycji czy wstrzymania kampanii reklamowej. Daje to zatem możliwość reagowania na pewne sytuacje, zjawiska czy błędy.

MEGA SKUTECZNY KURS, dzięki któremu nauczysz się pisać CIEKAWE teksty i reklamy, dzięki czemu zwiększysz zyski.

Jak napisać reklamę

Link do kursu jak napisać reklamę i ofertę.

Jak nauczyć się Google Ads?

Aby nauczyć się Google Ads, możesz wykonać następujące kroki:

 1. Zrozumienie podstaw: najpierw należy zrozumieć, jak działa reklama online i jakie są cele kampanii reklamowych.
 2. Studiowanie dokumentacji Google Ads: Google oferuje szereg bezpłatnych zasobów, w tym przewodników i filmów instruktażowych, które pomogą Ci zrozumieć, jak działa Google Ads.
 3. Ćwiczenie i testowanie: najlepszym sposobem na naukę jest stworzenie kilku kampanii reklamowych i testowanie ich, aby zobaczyć, jak działają. Możesz także skorzystać z narzędzi takich jak Google Ads Editor, aby ulepszać swoje kampanie.
 4. Uczestniczenie w szkoleniach lub uzyskanie certyfikacji: możesz uczestniczyć w bezpłatnych szkoleniach lub uzyskać certyfikację Google Ads, aby udowodnić swoje kompetencje w tej dziedzinie.
 5. Praktyka i ciągłe ulepszanie: reklama online jest dynamiczna i ciągle się zmienia, dlatego ważne jest, aby stale uczyć się i ulepszać swoje umiejętności.

Aby zacząć korzystać z Google Ads, możesz wykonać następujące kroki:

 1. Założenie konta: pierwszym krokiem jest założenie konta Google Ads, wprowadzenie danych i weryfikacja konta.
 2. Ustawienie budżetu: określ swój budżet i sposób rozliczania za kliknięcia (CPC).
 3. Stworzenie kampanii: wybierz rodzaj kampanii (np. wyszukiwanie, wyświetlanie), określ grupy docelowe, wybierz słowa kluczowe i stwórz reklamy.
 4. Monitorowanie i optymalizacja: po uruchomieniu kampanii ważne jest, aby stale ją monitorować i optymalizować, aby uzyskać jak najlepsze wyniki.
 5. Analiza i raportowanie: używaj narzędzi takich jak raporty i analizy, aby lepiej zrozumieć, jak działają Twoje reklamy i jak możesz je ulepszyć.

Zalecamy przestudiowanie dokumentacji i przewodników Google Ads, aby uzyskać więcej informacji i uzyskać pomoc w procesie tworzenia kampanii.

Kampania Google Ads

Jak już widzisz reklamy google adwords są świetnym sposobem na pozyskanie nowych klientów jak i remarketing. Twój docelowy klient może odbierać wiadomość marketingową na różne sposoby m.in. przekaz graficzny, tekstowy czy w gmail. Tak więc jeśli interesuje Ciebie to zagadnienie to zapraszam do współpracy, nasz specjalista opowie jak reklama google ads może pomóc akurat w Twoim konkretnym przypadku. Całość jest mierzona za pomocą google analytics i innych narzędzi aby zapewnić wysoki zwrot z inwestycji ROI, ROAS.

doradztwo konsulting szkolenie sprzedaży biznes firma szkolenia online
Sprawdź moją ofertę:
Kampania Google Ads, reklama dawniej adwords (docierać do nowych klientów) 2

Co myślisz o moim nowym wpisie na blogu?

A może masz pytanie dotyczące strategii lub techniki jak działać najlepiej?

Tak czy inaczej, chciałbym usłyszeć, co masz do powiedzenia.

Więc śmiało, teraz udostępnij ten wpis na swoich social mediach i zobacz co inni mają do powiedzenia.

Konsultacje adwords

Konsultacje AdWords to usługa polegająca na udzieleniu pomocy i rad dotyczących kampanii AdWords. Celem konsultacji jest ulepszenie skuteczności i efektywności kampanii AdWords, aby uzyskać lepsze wyniki w zakresie wyświetlania reklam i generowania ruchu na stronie. Konsultant AdWords może pomóc w zoptymalizowaniu ustawień konta, doborze słów kluczowych i tworzeniu skutecznych reklam tekstowych.

Czy Google Ads jest za darmo?

Nie, Google Ads wymaga opłacenia opłaty za użytkowanie. W zależności od wybranego modelu rozliczenia możemy płacić za kliknięcie CPC, wyświetlenie, lub konwersję.

Do czego służy Google Ads?

Google Ads (dawniej AdWords) to program stworzony przez firmę Google, który pozwala na tworzenie reklam online, które są promowane na platformie Google. Dzięki Google Ads firmy i przedsiębiorcy mogą lepiej dotrzeć do swoich klientów, poprzez reklamy w sieci wyszukiwania i w wynikach wyszukiwania, w sieci reklamowej Google, YouTube, portalach internetowych i aplikacjach mobilnych. Google Ads daje przedsiębiorcom możliwość targetowania odbiorców na podstawie wielu czynników, takich jak lokalizacja, zainteresowania, historia wyszukiwania, urządzenia i inne.

Ile kosztuje kampania Google Ads?

Koszt kampanii Google Ads jest bardzo zmienny, ponieważ zależy od wielu czynników, takich jak wybór słów kluczowych, konkurencyjność wybranego rynku oraz budżet określony przez reklamodawcę. W związku z tym trudno jest dokładnie określić, ile będzie kosztować kampania Google Ads. W wielu przypadkach koszty są minimalne, jednak użytkownicy mogą także wykonać bardziej złożone i kosztowne kampanie, jeśli chcą uzyskać lepsze wyniki.

Dr/PhD Rafał Szrajnert
Dr/PhD Rafał Szrajnert
Rafał Szrajnert to doktorant (PhD) specjalizujący się w zarządzaniu i marketingu. Ukończył studia magisterskie na wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego, a także studia podyplomowe. Jest przedsiębiorcą z ogromnymi sukcesami, Oprócz własnej działalności prowadzi doradztwo biznesowe, coaching i szkolenia, szeroko znane w Polsce. Profil działalności to: -doradztwo marketingowe -konsulting marketingowy -szkolenia, kursy -doradztwo biznesowe (psychologia, coaching) -marketing (seo, reklamy CPA, PPC)