Kampania Google Ads, reklama dawniej adwords (docierać do nowych klientów)

Złodzieje czasu
Złodzieje czasu (co kradnie Twój czas)
21 sierpnia, 2021
Kontrola jakości
Kontrola jakości (wyrobu, produkcji, usługi i pracy) System Zarządzania Jakością
21 sierpnia, 2021

Kampania Google Ads, reklama dawniej adwords (docierać do nowych klientów)

Kampania Google Ads reklama
Kampania Google Ads, reklama dawniej adwords (docierać do nowych klientów)

REKLAMA

Koniecznie zobacz NAJLEPSZE szkolenie z Facebooka na rynku

szkolenie facebook

Link do kursu: szkolenie Facebook Ads

Google Ads czyli reklama w wyszukiwarce, na YouTube i w GDN

Google Ads to zdecydowanie najpopularniejszy system reklamowy w sieci. Marka Google umożliwia reklamowanie się przez niego zarówno w wyszukiwarce internetowej jak i na YouTube czy w sieci Google Display Network w różnych formach. Wiele osób jednak nie do końca rozumie zasadę działania tego systemu reklamowego oraz nie wie o nim wszystkiego. Jest to jednak bardzo przydatna wiedza, która może pomóc nam skutecznie reklamować się w internecie, a chcąc to robić, powinniśmy dobrze poznać ten system reklamy.

Czym jest Google Ads

Google Ads to system reklamowy Google przeznaczony do tworzenia i emitowania, a także obsługi reklamy na platformach Google i ich partnerów. System ten ogólnie jest darmowy i dostępny dla każdej osoby, a korzystać możemy z niego zarówno samodzielnie jak i zlecając jego obsługę agencji marketingowej. Google Ads umożliwia konfigurowanie reklamy różnego rodzaju, a także rozliczanie się za nie w formie płatności za kliknięcie w link lub za wyświetlenie. Istnieje też wiele ustawień dzięki którym możemy dobrze dostosować naszą reklamę, a także monitorować ją i edytować. Do dyspozycji otrzymujemy również różne formy płatności, targetowanie reklamy lub możliwość ustalenia konkretnych fraz, pod którym będzie widoczny nasz wynik wyszukiwania w wyszukiwarce Google. Emitowanie reklamy w Google Ads odbywa się na żądanie, a oznacza to, że mamy pełną kontrolę nad wszystkimi elementami w trakcie trwania kampanii i możemy ją dowolnie modelować.

Kampania Google Ads, reklama dawniej adwords (docierać do nowych klientów) 1

Jakie formy reklamy oferuje

Google Ads oferuje bardzo dużą liczbę zarówno form reklamy jak i samych materiałów reklamowych czy miejsc, gdzie możemy je publikować. Ogólnie rozróżniamy cztery główne formy reklamy w Google Ads, a są to:

  • płatne wyniki wyszukiwania w wyszukiwarce Google
  • reklama displayowa w sieci reklamowej Google Display Network
  • reklama wideo na YouTube
  • kampania produktowa w GDN i zakładce Zakupy

Reklama poprzez płatne wyniki wyszukiwania to możliwość opublikowania w zamian za zapłatę naszego wyniku wyszukiwania w wyszukiwarce Google pod konkretnymi hasłami. Znajdują się one w eksponowanych miejscach – najczęściej nad lub pod organiczną listą 10 wyników i są oznaczone jako reklama. Są jednak bardzo często używane, a jeśli dany klient szukający konkretnego hasła kliknie w nasz wynik, zapłacimy Google konkretną opłatę za przejście potencjalnego klienta na naszą stronę internetową. Możemy samodzielnie decydować, pod jakimi hasłami będzie pojawiał się nasz wynik wyszukiwania i jakie osoby będą mogły go zobaczyć.

Reklama displayowa w Google Display Network to inaczej reklama banerowa. Polega ona na publikowaniu banerów reklamowych będących grafikami, materiałami wideo czy tekstem na stronach www partnerów Google. Witryny, które przystąpiły do programu Google AdSense i GDN, zostały pozytywnie zweryfikowane przez Google. Mogą one wyświetlać specjalne banery reklamowe, w których użytkownicy zobaczą daną reklamę jeśli spełniają wymogi targetowania.

Reklama na YouTube z kolei to wideo odtwarzane przed, w trakcie lub po filmiku, opcjonalnie możliwe lub niemożliwe do pominięcia, a także szeroka gama banerów emitowanych na odtwarzaczu wideo lub w różnych miejscach serwisu. Google oferuje również kampanię produktową, w której możemy reklamować konkretne produkty z naszego sklepu internetowego z odpowiednimi informacjami o nich takimi jak cena czy nazwa lub innymi parametrami. Kampania produktowa będzie zatem polegała na wyświetlaniu w wyszukiwarce Google i w sieci Google Display Network specjalnych plansz z produktami z naszego sklepu internetowego w różnej formie, a także na umieszczeniu naszych produktów w zakładce Zakupy w wyszukiwarce Google, które z pewnością odwiedzi bardzo dużo osób.

Korzyści Google Ads

System reklamowy Google Ads to bardzo wiele korzyści. Pierwszą z nich jest możliwość dokładnej kontroli reklamy zarówno pod kątem harmonogramu jak i budżetu oraz sposobu rozliczania się. Reklamując się właśnie w tym systemie, mamy do dyspozycji wiele ustawień odnośnie terminów publikacji czy terminów rozdysponowania budżetu. Możemy również samodzielnie określić maksymalne stawki za kliknięcie lub wyświetlanie reklamy albo bazować na automatycznej optymalizacji, która będzie wybierała dla nas najkorzystniejsze w danej chwili rozwiązanie. Google Ads to również bardzo zaawansowane statystyki ruchu pozwalające liczyć nawet konwersję na stronie.

Samo skorzystanie z tego systemu reklamowego jest teoretycznie darmowe a proces możemy przeprowadzać samodzielnie. Na rynku znajdziemy również bardzo wiele agencji marketingowych czy agenci SEO, które oferują konfigurację i obsługę tego systemu reklamowego, dzięki czemu będziemy mogli korzystać ze wszystkich zalet system reklamowego od Google nie znając się na marketingu internetowym.

Google Ads to również możliwość określenia konkretnych słów kluczowych, pod którymi będziemy pojawiali się z naszym wynikiem wyszukiwania w wyszukiwarce Google oraz targetowanie odbiorców czyli świadome decydowanie o tym, kto zobaczy naszą reklamę na podstawie bardzo dużej ilości parametrów. Pozwala to uzyskiwać jakościowy ruch na naszą stronę internetową i uzyskiwać wysoki procent stosunku wejść do konwersji. Ten system reklamowy daje również natychmiastowe rezultaty, a pierwszych klientów możemy pozyskiwać nawet jeszcze tego samego dnia po opublikowaniu reklamy. Uzyskanie stabilnych efektów, które będą wynikiem świadomego działania, zajmie nawet do dwóch lub trzech miesięcy optymalizacji kampanii reklamowej na podstawie statystyk, a więc jest to dużo krótszy czas niż uzyskiwanie regularnego ruchu organicznego przy pozycjonowaniu strony internetowej. Bardzo ważnym plusem reklamy poprzez Google Ads jest możliwość natychmiastowej edycji czy wstrzymania kampanii reklamowej. Daje to zatem możliwość reagowania na pewne sytuacje, zjawiska czy błędy.

MEGA SKUTECZNY KURS, dzięki któremu nauczysz się pisać CIEKAWE teksty i reklamy, dzięki czemu zwiększysz zyski.

Jak napisać reklamę

Link do kursu jak napisać reklamę i ofertę.

Kampania Google Ads

Jak już widzisz reklamy google adwords są świetnym sposobem na pozyskanie nowych klientów jak i remarketing. Twój docelowy klient może odbierać wiadomość marketingową na różne sposoby m.in. przekaz graficzny, tekstowy czy w gmail. Tak więc jeśli interesuje Ciebie to zagadnienie to zapraszam do współpracy, nasz specjalista opowie jak reklama google ads może pomóc akurat w Twoim konkretnym przypadku. Całość jest mierzona za pomocą google analytics i innych narzędzi aby zapewnić wysoki zwrot z inwestycji ROI, ROAS.

Rafał Szrajnert
Rafał Szrajnert
Rafał Szrajnert to doktorant (PhD) specjalizujący się w zarządzaniu i marketingu. Ukończył studia magisterskie na wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego, a także studia podyplomowe. Jest przedsiębiorcą z ogromnymi sukcesami, Oprócz własnej działalności prowadzi doradztwo biznesowe, coaching i szkolenia, szeroko znane w Polsce. Profil działalności to: -doradztwo marketingowe -konsulting marketingowy -szkolenia, kursy -doradztwo biznesowe (psychologia, coaching) -marketing (seo, reklamy CPA, PPC)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podaj imię i adres email, aby przejść dalej

Hej, koniecznie zobacz nowy film na YouTube (piramidy finansowe w Polsce + AMBER GOLD): link

Uzyskaj dostęp do ekskluzywnych wskazówek, strategii i CASE STUDY, których nie udostępniam nigdzie indziej.
Zapisz się na newsletter.

Zapisz się i otrzymuj ciekawe informacje!