Biznes bez pieniędzy. Założyć firmę bez wkładu finansowego (kapitał i przedsiębiorca)

Historia Harley Davidson problemy firmy (czy nowy motocykl harley-davidson ma przyszłość?)
5 sierpnia, 2021
target co to jest target sprzedażowy
Target – co to jest target sprzedażowy? (nie tylko sklep internetowy i e-commerce online)
9 sierpnia, 2021

Biznes bez pieniędzy. Założyć firmę bez wkładu finansowego (kapitał i przedsiębiorca)

Biznes bez pieniędzy

REKLAMA:

Koniecznie zobacz NAJLEPSZE szkolenie z Facebooka na rynku

Historia Harley Davidson- problemy firmy 1

Link do kursu: szkolenie Facebook Ads

Transkrypt filmu z youtube.

Biznes bez pieniędzy

Dzisiaj będzie o tym jak zrobić biznes bez pieniędzy na start, ale nawet jeśli prowadzisz firmę i dobrze Ci się wiedzie to zachęcam do obejrzenia całego filmu bo podam proste równanie jak możesz ulepszyć obecną linię produktowo serwisową.

Na starcie muszę powiedzieć coś ważnego, ale najpierw intro!

Jak otworzyć własny biznes bez pieniędzy

Okej z ważniejszych rzeczy, jedna którą musisz sobie uświadomić to to że aby zarabiać dobrze musisz posiadać jakąś umiejętność, albo posiadać skalowalny system na rozwój firmy. W naszym dzisiejszym temacie raczej nie omówimy skalowalności bo do tego potrzeba funduszy, a skupiamy się na biznesie bez pieniędzy. Więc podkreślam, musisz coś umieć za co ludzie będą Ci chcieli zapłacić. Jeśli jesteś zwykłym leniem i w życiu czekasz tylko do godziny 16 żeby wyjść z pracy i szybko jechać do domu żeby grać na konsoli czy oglądać netflixa to raczej nie oczekuj cudów. Każdy myśli że jest wyjątkowy i mu się należy wszystko w życiu, ale tak nie jest, Musisz mieć jakieś hobby, albo pasję w życiu żeby posiadać pewną wiedzę czy umiejętności. No chyba że jesteś mega ładną dziewczyną, ze sztucznymi piersiami i masz duże konto na instagramie, to wtedy okej. Nie musisz posiadać żadnych specjalnych umiejętności żeby dużo zarabiać. Ale obstawiam że raczej statystycznie łatwiej jest rozwinąć dobry biznes, niż być królową IG. Poza tym to tez nie jest takie proste. Na początku, musisz się przeprowadzić do centrum dużego miasta i regularnie przebywać w drogich restauracjach zanim jakiś bogaty Pan Ciebie dostrzeże.

No ale wracajmy do tematu. Zakładam że wiesz już co mam na myśli. Także jeśli interesuje Ciebie biznes bez pieniędzy na start to musisz coś umieć robić. Przy okazji… zachęcam do subskrybowania tego kanału, polajkowania filmu i udostępnienia go znajomym!

Wracamy do sedna.

Jak zacząć biznes bez pieniędzy

Przez biznes bez pieniędzy na start rozumiem biznes który możesz zacząć od kwoty 2-3 tysięcy maksymalnie. Tyle każdy jest w stanie odłożyć. Teraz podam kilka pomysłów, na koniec wspomnę co możesz zrobić jeśli nie posiadasz umiejętności żeby wykonywać dobrze płatny zawód i teraz mega… Po tym pokażę jak dobrać najlepsze produkty, czy usługi, ale to na końcu.

Więc pamiętaj, że możesz wykonywać proste usługi, sprzedawać swój talent, lub prowadzić biznes online.

Proste usługi to takie które możesz rozwijać we własnym tempie, tworząc wysoce dochodowy biznes. Poza tym dla wielu z nich nie potrzebujesz doświadczenia. Wybrałem przykładowe, które z czasem możesz łatwo wyskalować niskim kosztem, zatrudniając dodatkowe osoby do pomocy bądź z mobilnego typu dodać punkt stacjonarny:

 • Psy i koty. Ludzie maja na ich punkcie bzika. Osobiście znam jedną osobę która na czysto co miesiąc podchodzi na czysto pod 10 tysięcy. Ma mobilny punkt, czyli przyjeżdża do domu klienta, za co dodatkowo liczy ekstra i już czaruje. Mycie, fryzjer, przycinanie pazurów itp. Sam sprzęt, nożyczki czy kosmetyki to raczej niskie koszty
 • Drobne prace remontowo-budowlane, w tym malowanie. Tutaj sprawa jest też dosyć prosta, bo ten biznes szybko się skaluje. W pewnym momencie możesz tylko koordynować zlecenia i zatrudniać osoby
 • Wykonywanie ogrodów. Tutaj podobnie jak wyżej, początkowy sprzęt nie jest bardzo kosztowny. Podstawowe projekty wykonasz łatwo
 • Firma sprzątająca. Zaczynasz od domów i z czasem łapiesz zlecenia na firmy
 • Mobilny auto detailing i czyszczenie samochodów. To jest fajne. Jesteś w pracy, dzwonisz do takiej osoby a on przyjeżdża z całym sprzętem i odkurzaczem, a Ty nie tracisz czasu

Oczywiście tego typu biznesów jest jeszcze wiele, ja wybrałem przykładowe które można łatwo skalować.

Jaki biznes otworzyć bez pieniędzy

Dalej, możesz sprzedawać swoje umiejętności, bo jeśli masz jakąś umiejętność to, prawdopodobnie możesz pobierać wysokie stawki godzinowe i stosunkowo szybko budować klientelę, nawet poprzez zwykłe polecenia lub tanią reklamę lokalną. Te biznesy możesz również zacząć bez pieniędzy.

 • Trener osobisty lub instruktor. Na pewno umiesz uprawiać jakiś sport, nie chodzi mi tu tylko o siłownie. Narty, nurkowanie, wspinaczka, żeby nie wymieniać za wiele
 • Pisanie na zlecenie i copywriting. Obecnie w epoce rozwoju ecommerce i dropshipping teksty są bardzo potrzebne.
 • Korepetycje
 • Obsługa barmańska na eventach firmowych, weselach itp
 • Aranżacja wnętrz, lub ogrodów. Niektórzy mają pieniądze ale najzwyczajniej nie posiadają koncepcji.
 • Fotograf. I taki tradycyjny, i produktowy dla sklepów.

I trzeci typ o którym wspomniałem to biznes internetowy, tylko że tutaj musisz posiadać jakieś umiejętności. Co do dorpshippingu i ecommerce, to odradzzam jeśli nie masz pieniędzy na start, bo serio, postawienie sklepu, dodawanie produktów i reklama- to nie są tanie rzeczy.

Jak otworzyć biznes bez pieniędzy

Biznes bez pieniędzy

Więc co rozumiem przez biznes online? Tutaj musisz już zainwestować w odpowiednie kursy i szkolenia i wtedy działasz jako freelancer albo zatrudniasz się w dobrze płatnej agencji. Możesz programować, ale od razu mówię że to nie jest tak jak w reklamach, naucz się programować z 10 tygodni. Poznasz jakieś podstawy ale żeby być na poziomie senior to tak pomiędzy 2-5 lat nauki i działania jako junior. Możesz nauczyć się też innych działań które są łatwiejsze, takich jak , grafiki, montowania filmów, SEO, czy obsługi reklam w social mediach. Jeśli na przykład chcesz nauczyć się reklamy na facebooku to pod tym filmem masz link do kursu który stworzyłem i który nauczy Ciebie robienia dochodowych reklam. Także zapraszam!

Jak rozkręcić biznes bez pieniędzy

I na koniec ostatnia rzecz którą obiecałem w temacie biznesu bez pieniędzy.

Musisz wybrać najlepszy produkt, lub usługę dla siebie. Co przez to rozumiem?

Zaraz Ci pokażę.

Biznes bez pieniędzy

Mamy pewną rozpiskę. Na linii poziomej klienci, na pionowej cena. Zobacz jak dzielimy rynek. Mamy produkty które mało kosztują i mają mało klientów, takie które mało kosztują i mają dużo klientów, kosztują dużo i mało klientów, i kosztują dużo i mamy mnóstwo klientów.

Jak rozpocząć biznes bez pieniędzy

Oto kilka przykładów, żebyś zrozumiał co mam na myśli.

Zacznijmy od tych które są drogie, ale mają mało klientów.

Pomyśl.

Jakieś sugestie?

Bentley, Rolls royce, Versace.

A jakie są te które dużo kosztują i ludzie chętnie je kupują?

Iphone!

Kolejny to rynek masowy, czyli niska cena, ale kupujących mamy wiele.

Prosty przykład to McDonald, Starbucks.

I ostatni to coś co jest tanie i ludzie niechętnie to kupują. I to są produkty które szybko pojawiają się na rynku i szybko znikają.

Jak założyć biznes bez pieniędzy

Także zastanów się gdzie Twój produkt pasuje, i co możesz zrobić żeby przesunąć się w to miejsce gdzie będzie Ci najlepiej. Weźmy dla przykładu jeden z wymienionych przeze mnie zawodów który możesz wykonywać jako biznes bez pieniędzy i niech to będzie grafik. Możesz robić grafiki na bloga, dla klientów indywidualnych, albo małych sklepów i dodatkowo tracić czas na obsługę, faktury, emaile itp i zarobić na tym jakieś parę złotych. Albo możesz zająć się grafiką 3d, wizualizacjami, montowaniem. Wybór należy do Ciebie.

Jak założyć własny biznes bez pieniędzy, czyli jak zrobić biznes bez pieniędzy (podsumowanie)

Mam nadzieję, że naprawdę ci się ten film i zdecydowanie mam nadzieję, że czegoś się nauczyłeś. Jeśli masz jakiekolwiek pytania, możesz zostawić komentarz poniżej lub sprawdzić niektóre inne moje filmy. Dzięki za oglądanie, subskrybowanie kanału i mam nadzieję, że widzimy się w następnym filmie.

MEGA SKUTECZNY KURS, dzięki któremu nauczysz się pisać reklamy i zwiększysz zyski.

Kliknij w obrazek poniżej:

Jak napisać reklamę
Link do kursu jak napisać reklamę i ofertę.

Pomysł na biznes to tylko fragment układanki. Przedsiębiorczość to niekończąca się historia aby pozyskiwać kapitał, dzięki czemu możesz korzystać z pomocy reklamy. Dotacja jest świetnym wyborem ale nie zawsze. Zachęcamy aby przeczytać inne nasze wpisy na temat inwestowania i jak dysponować majątkiem firmy.

Rafał Szrajnert
Rafał Szrajnert
Rafał Szrajnert to doktorant (PhD) specjalizujący się w zarządzaniu i marketingu. Ukończył studia magisterskie na wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego, a także studia podyplomowe. Jest przedsiębiorcą z ogromnymi sukcesami, Oprócz własnej działalności prowadzi doradztwo biznesowe, coaching i szkolenia, szeroko znane w Polsce. Profil działalności to: -doradztwo marketingowe -konsulting marketingowy -szkolenia, kursy -doradztwo biznesowe (psychologia, coaching) -marketing (seo, reklamy CPA, PPC)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podaj imię i adres email, aby przejść dalej

Hej, koniecznie zobacz nowy film na YouTube (piramidy finansowe w Polsce + AMBER GOLD): link

Uzyskaj dostęp do ekskluzywnych wskazówek, strategii i CASE STUDY, których nie udostępniam nigdzie indziej.
Zapisz się na newsletter.

Zapisz się i otrzymuj ciekawe informacje!