Agencja pozycjonowanie stron internetowych -co robi? [przykłady, definicja]

Plik robots.txt -do czego służy?
26 grudnia, 2022
Linkowanie wewnętrzne w SEO -co to jest? Jak zrobić to dobrze? [przykłady, definicja]
26 grudnia, 2022

Agencja pozycjonowanie stron internetowych -co robi? [przykłady, definicja]

agencja seo firma pozycjonowanie stron Agencja pozycjonowanie

Co robi najlepsza: agencja – pozycjonowanie stron internetowych

Skuteczna firma SEO , inaczej agencja pozycjonowanie ma wiedzę z marketingu internetowego, która dotyczy technicznych aspektów, jak i bardziej złożonych jak strategia. Wybranie UniqueSEO gwarantuje po pewnym czasie wyniki, rozpoznawalność marki, dużą oszczędność względem innych metod pozycjonowania, przewagę nad konkurencją i napływ nowych klientów.

Co to jest pozycjonowanie stron internetowych?

Ile kosztuje pozycjonowanie strony

Celem pozycjonowania jest uzyskanie najwyższej pozycji w wyszukiwarkach internetowych dla konkretnych fraz kluczowych. Przykładowo, ten artykuł ma taką frazę jak „agencja pozycjonowanie”. To słowa kluczowe, które są wpisywane przez użytkowników internetu, którzy szukają w sieci agencji pozycjonującej strony is klepy www. Użytkownicy w internecie nie wpisują gramatycznie poprawnie, jak np. „agencja pozycjonująca stron w google”, ale często skracają i wpisuą frazy „agencja pozycjonowanie, bo jest im wygodniej.

SEO onsite - onpage na stronie

Skąd wiemy, jakie frazy wpisują internauci? Można się tego dowiedzieć z wielu specjalnych narzędzi, na przykład narzędzia Ahefs, Semrush, Trendy Google, Albo Planer Słów Kluczowych Google Ads.

planer słów kluczowych google keyword planner GKP przykładowa fraza SEO
planer słów kluczowych google keyword planner GKP przykładowa fraza SEO

Pozycjonowanie i SEO w wyszukiwarkach polega m.in. na umieszczaniu linków prowadzących do strony docelowej, czyli w tym wypadku dla hasła :agencja pozycjonowanie” powinniśmy zdobywać link z innych stron nt. pozycjonowania. Odnośnie linków zwrotnych liczy się głównie jakość, czyli domeny z wysokim autorytetem. Ponadto złym pozycjonowaniem, dobraniem anchor text, czy contentem słabej jakości możemy zaszkodzić stronie, którą pozycjonujemy.

Pozycjonowanie Google SEO

Dlatego właśnie dobra firma SEO, kora wykonuje jako „agencja pozycjonowanie” najlepsze działania, pomaga osiągnąć skuteczniejsze wyniki.

Odnośnie SEO, czyli Search Engine Optimization – po polsku optymalizacja strony pod kątem wyniku w wyszukiwarkach internetowych powiedziano już wiele.

Techniczny aspekt polega na przykład na edycji kodu źródłowego HTML celem poprawienia efektywności i lepszego skanowania przez roboty indeksujące.

Zaufali mi najlepsi:

moi klienci i partnerzy

Dołącz do nas NA DARMOWYM WIDEO

Wpisz Swój Najlepszy Adres Email, Ponieważ Na Niego Dostaniesz Link.

Dobra agencja pozycjonowaniem zwiększa ruch na stronie, zaufanie do marki i przewagę nad konkurencją

pozycjonowanie stron w internecie
pozycjonowanie stron w internecie

Plusy i zalety agencji pozycjonującej strony w Google

Zalety pozycjonowania to:

 • Zwiększenie widoczności witryny internetowej – dzięki pozycjonowaniu można zwiększyć widoczność witryny internetowej, co ma kluczowe znaczenie dla wyników w wyszukiwarkach.
 • Zwiększenie ruchu na stronie – wysokie wyniki w wyszukiwarkach wpływają bezpośrednio na ruch generowany stroną internetową.
 • Osiągnięcie długotrwałych wyników – pozycjonowanie gwarantuje długotrwałe rezultaty dzięki kontynuowanej optymalizacji strony i wykorzystaniu wysokiej jakości odnośników przychodzących do strony.
 • Większe zaufanie ze strony użytkowników – strony internetowe z pierwszych stron wyników wyszukiwania mają duże zaufanie u użytkowników, pozycjonowanie witryny zwiększa pozytywne postrzeganie użytkowników do firmy.
 • Skuteczniejszy marketing online – pozycjonowanie może przyczynić się do sukcesu działań z zakresu marketingu internetowego, ponieważ dostarcza ono pożądany ruch i wysokiej jakości odwiedzających.

Pozycjonowanie stron – cennik

sem seo różnice
sem seo różnice

Niejedna osoba chciałaby poznać koszty pozycjonowania. Czy opłaca się zlecić agencji pozycjonowanie, czy może lepiej zabrać się samemu za tę metodę marketingu internetowego.

Ceny za pozycjonowanie stron zależą od wielu czynników, takich jak jakość strony, ilość słów kluczowych, w związku z czym nie istnieje jeden cennik, który by obejmował wszystkie strony.

Głównymi czynnikami, które będą miały wpływ na cenę pozycjonowania strony, są:

 • Popularność słów kluczowych: Im większa popularność i konkurencyjność słów kluczowych, tym większa będzie cena pozycjonowania strony.
 • Wysokość stawki za słowo kluczowe: W zależności od branży, słowa kluczowe będą miały wpływ na wysokość stawki za pozycjonowanie strony.
 • Czas potrzebny do osiągnięcia wysokiej pozycji: Im dłuższy czas jest potrzebny do uzyskania wysokiej pozycji, tym większe będą koszty pozycjonowania.
 • Zasoby techniczne: Jeśli strona wymaga znacznych zmian w kodzie lub modyfikacji wskazówek dla wyszukiwarek, wymagane będą dodatkowe zasoby techniczne, co tym samym zwiększy cenę pozycjonowania.
 • Ilość słów kluczowych: W zależności od tego, jak wiele słów kluczowych chcesz pozycjonować, również ta liczba będzie miała wpływ na cenę pozycjonowania strony. Istnieje wiele czynników, które wpływają na cenę pozycjonowania stron, dlatego też istotne jest, aby klient zasięgnął porady od eksperta SEO, który może świadczyć usługi pozycjonowania i pomagać w określeniu kosztów pozycjonowania strony internetowej.

REKLAMA

Koniecznie zobacz NAJLEPSZE szkolenie z Facebooka na rynku

szkolenie facebook

Link do kursu: szkolenie Facebook Ads

Koniec reklamy.

A czasem opłaca się też wybrać frazę bardziej ogólną. Jest to też uzależnione od:

 • rodzaju usługi
 • branży
 • typu sklepu

Niszowe produkty jest łatwiej wypozycjonować, ale mają one trudniejszą, bardziej wybredną klientelę.

Rodzaj SEMSzybkośćIntencja zakupowa (konwersja)Koszt
SEO1/55/54/5
Social Media (np Facebook)5/51/53/5
PPC (Google Ads)5/55/55/5

Porównanie rodzajów marketingu w wyszukiwarkach (SEM) i social media

Korzyści pozycjonowania stron

Agencja pozycjonowanie WWW pomaga rozwijać biznes na kilka sposobów:

 • Wzrost ruchu na stronie – Większa widoczność oznacza również większy ruch na stronie, co może przełożyć się na wyższe wyniki sprzedaży i większe zyski dla firmy.
 • Większa widoczność w wyszukiwarkach – Pozycjonowanie stron internetowych pozwala na zwiększenie widoczności strony w wynikach wyszukiwania, przez co więcej użytkowników będzie mogło ją zobaczyć i odwiedzić.
 • Zwiększona konwersja – Pozycjonowanie stron internetowych pozwala również zwiększyć liczbę osób, które odwiedzają stronę i dokonują jakiegoś rodzaju akcji, takich jak zakup produktu lub usługi.
 • Większa wiarygodność – Strony, które są wysoko w wynikach wyszukiwania, są postrzegane jako bardziej wiarygodne.
 • Obniżony koszt remarketingu.
 • Niższe koszty reklamy – Pozycjonowanie stron internetowych może być tańsze niż inne formy reklamy, takie jak reklama w Internecie i wydatki związane z tworzeniem treści.

Podsumowanie

optymalizacja-tekstu-seo-ads-google-facebook

Teraz chciałbym usłyszeć od Ciebie:

Który fragment artykułu był dla Ciebie najbardziej zaskakujący?

A może masz jakieś pytanie.

Tak czy inaczej, zostaw teraz krótki komentarz poniżej.

doradztwo konsulting szkolenie sprzedaży biznes firma szkolenia online
Sprawdź moją ofertę:
Agencja pozycjonowanie stron internetowych -co robi? [przykłady, definicja] 1

Co myślisz o moim nowym wpisie na blogu?

A może masz pytanie dotyczące strategii lub techniki jak działać najlepiej?

Tak czy inaczej, chciałbym usłyszeć, co masz do powiedzenia.

Więc śmiało, teraz udostępnij ten wpis na swoich social mediach i zobacz co inni mają do powiedzenia.

Dr/PhD Rafał Szrajnert
Dr/PhD Rafał Szrajnert
Rafał Szrajnert to doktorant (PhD) specjalizujący się w zarządzaniu i marketingu. Ukończył studia magisterskie na wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego, a także studia podyplomowe. Jest przedsiębiorcą z ogromnymi sukcesami, Oprócz własnej działalności prowadzi doradztwo biznesowe, coaching i szkolenia, szeroko znane w Polsce. Profil działalności to: -doradztwo marketingowe -konsulting marketingowy -szkolenia, kursy -doradztwo biznesowe (psychologia, coaching) -marketing (seo, reklamy CPA, PPC)