Jak sprzedawać

Wchodzenie na wyższy poziom (zdobywanie umiejętności i jak ruszyć z miejsca)
Wchodzenie na wyższy poziom (zdobywanie umiejętności i jak ruszyć z miejsca)
17 marca, 2022
manicure
Manicure
25 marca, 2022

Jak sprzedawać

Jak sprzedawać
Jak sprzedawać

Jak Sprzedawać Bez Specjalnych Umiejętności

Sprzedaż to po prostu coaching z rezultatem określonym w czasie.

W sprzedaży pracowałem przez wiele a także na początku kiedy otwierałem swoją agencję i czasami zdarzy mi się że ktoś z dawnych kontaktów poprosi mnie o przeprowadzenie szkolenia więc można powiedzieć że cały cza „jestem w grze”.

Poznałem tysiące osób z branży ale dzisiaj opowiem Wam o jednym człowieku którego pamiętam do tej pory. Sytuacja wyglądała tak że praktycznie z dnia na dzień stał się najlepszy u siebie w firmie. Coś w nim się przełączyło. I dzisiaj opowiem co.

Zapraszam!

Obejrzyj poniżej wideo pt. Jak sprzedawać nawet jeśli nie masz wyjątkowych umiejętności:

Jak skutecznie sprzedawać, nie mając aspiracji do bycia najlepszym sprzedawcą

Każda sprzedaż jest taka sama.

Każda sprzedaż składa się z takich samych elementów.

Obie strony sobie sprzedają. Albo Ty sprzedasz produkt, albo Tobie ktoś sprzeda wymówkę dlaczego nie może kupić.

Ale jedno co jest najważniejsze, to zapamiętaj:

W sprzedaży wygrywa ten kto najbardziej troszczy się o kupującego.

Może to na pierwszy rzut oka nie brzmi zbyt logicznie, ale już wyjaśniam.

Ty musisz pokazać kupującemu, że troszczysz się o niego bardziej niż on sam.

Bo widzisz, ludzie potrafią od razu wyczuć czy ktoś chce im sprzedać za wszelką cenę i obchodzi ich tylko prowizja, czy sprzedawca chce nam rzeczywiście jak najlepiej doradzić.

Zgodzisz się ze mną?

Czy masz czasem w sklepie takie uczucie że ktoś chce Ci coś na siłę wepchnąć?

Jak sprzedawać więcej

Czyli zobacz… jeśli masz coś sprzedać to musisz mieć perspektywę „mi zależy bardziej na tej osobie niż jemu samemu”.

W prosty sposób, jeśli chodzi o Twoje nastawienie do sprzedaży to musi wyglądać ono tak:

Wiem że będziesz starał się mnie zbić z tropu, i będziesz mi wciskać jakieś wymówki, ale to co oferuję Tobie pomoże i nie uda Ci się wymigać.

I takie podejście zorientowane na klienta zawsze wygrywa. Widywałem wiele osób które były wytrenowane w sprzedaży, ale zawsze wygrywała z nimi osoba która miała mniejsze umiejętności, ale była „customer centric”, czyli skierowana na klienta a nie na siebie.

Jak skutecznie sprzedawać

Dobrym porównaniem jest to co powiedziałem na początku. Sprzedaż jest niczym mentoring, niczym doradztwo, które kończy się zakupem.

Więc odpowiadając jak sprzedawać pamiętaj że nie chodzi o to aby znać wszystkie szczegóły, techniki i nowinki. Trzeba poznać strukturę ludzkiego zachowania.

Tu małe porównanie najlepszych sprzedawców do sportowców. Skupiają się na podstawowym modelu i pracują nad nim do perfekcji.

Jak właściciel agencji marketingowej codziennie spotykam się z przedsiębiorcami. I z tymi mniejszymi, i z tymi większymi, i to co obserwuję to 3 takie główne punkty zwrotu.

3 punkty zwrotu jak sprzedawać dobrze

Po pierwsze Ci którzy sukcesów nie osiągają to zaczynają biznes (czy wstaw tu cokolwiek innego), nie posiadając podstawowych umiejętności. A tych umiejętności zawsze potrzeba więcej niż im się wydaje.

Dla przykładu nasza branża. Żeby być dobrym marketerem musisz wiedzieć jak budować landing page, jak sprzedawać, jak działa psychologia klienta, psychologia cen, jak działają platformy reklamowe, remarketing, lead nurturing, jak stworzyć lejek sprzedażowy, są tego setki.

I tak samo ze sprzedażą. Jak pisać perswazyjne oferty. Jak zamykać, jak znajdywać punkty bólu u klienta, jak robić cross sale i upsale…

Druga rzecz której brakuje tym którym się nie udaje to charakter. Brakuje im konsekwencji, cierpliwości i regularnego działania. Jeśli to masz to jesteś w stanie konsekwentnie wykonywać to co należy, bez szukania „złotych strzałów” i przez to konsekwentnie rośniesz.

Trzecia to to w co wierzysz. Bo Twoje metafiltry powodują że skupiasz się właśnie na tym. Jeśli skupisz się jak sprzedawać tak aby klient chciał kupować czyli mając jego w centrum to będziesz to osiągał. Jak skupisz się na tym że w życiu masz szczęście to będziesz dostrzegał tylko dobre rzeczy, jak nieszczęście to złe.

Znasz ten paradoks. Jeśli kupisz jakieś auto to nagle dostrzegasz jego więcej na ulicach. A to dlatego że zaczynasz po prostu zwracać na to uwagę.

Wielu najlepszych przedsiębiorców czy sprzedawców po prostu musi w pewien sposób lubić cierpienie. Bo to zawsze jest trudne, albo nieprzyjemne jeśli robisz coś z dala od swojej strefy komfortu. Także musisz przyjąć pewne postanowienie że to ekscytujące a nie straszne.

Podsumowanie jak sprzedawać jak mistrz

Zapamiętaj, w sprzedaż wygrywa ten kto bardziej martwi się o kupującego.

Mam nadzieję że się podobało. Jak tak to zapraszam do subskrybowania kanału na YouTube!

Co sądzisz o wpisie pt. Jak sprzedawać ? Daj znać w komentarzu.


Warning: Trying to access array offset on value of type null in /home/rafalszr/domains/rafalszrajnert.pl/public_html/wp-content/themes/betheme/includes/content-single.php on line 286
Dr/PhD Rafał Szrajnert
Dr/PhD Rafał Szrajnert
Rafał Szrajnert to doktorant (PhD) specjalizujący się w zarządzaniu i marketingu. Ukończył studia magisterskie na wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego, a także studia podyplomowe. Jest przedsiębiorcą z ogromnymi sukcesami, Oprócz własnej działalności prowadzi doradztwo biznesowe, coaching i szkolenia, szeroko znane w Polsce. Profil działalności to: -doradztwo marketingowe -konsulting marketingowy -szkolenia, kursy -doradztwo biznesowe (psychologia, coaching) -marketing (seo, reklamy CPA, PPC)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podaj imię i adres email, aby przejść dalej