Czym jest aplikacja Tik Tok? Wideo portal społecznościowy najczęściej pobieraną aplikacją tiktok

Trening mózgu
Trening mózgu, zestaw zadań wzmacniających lewą i prawą półkulę (szare komórki i koncentracja)
22 sierpnia, 2021
Sztuka wystąpień publicznych
Sztuka wystąpień publicznych, autoprezentacja (jak przemawiać) szkolenie online
22 sierpnia, 2021

Czym jest aplikacja Tik Tok? Wideo portal społecznościowy najczęściej pobieraną aplikacją tiktok

aplikacja Tik Tok
Czym jest aplikacja Tik Tok? Wideo portal społecznościowy najczęściej pobieraną aplikacją tiktok 1

Co to jest Tik Tok?

Aplikacja Tik Tok jest połączeniem Snapchata z Instagramem. Użytkownicy mogą tworzyć oraz dzielić się krótkimi filmami z resztą społeczności. Warto zwrócić uwagę na fakt, że Tik Tok działał wcześniej jako Musical.ly, ale w sierpniu 2018 roku chińska firma ByteDance przejęła aplikację, a wszyscy użytkownicy zostali przeniesieni na Tik Tok.

REKLAMA

Koniecznie zobacz NAJLEPSZE szkolenie z Facebooka na rynku

szkolenie facebook

Link do kursu: szkolenie Facebook Ads

Popularność aplikacji

Obecnie większość młodych ludzi doskonale wie co to jest Tik Tok. Co więcej niektórzy artyści korzystają z tej aplikacji jako kolejnego kanału promocji swojej twórczości. Cieszy się to bardzo dużym zainteresowaniem, więc zasięgi także są duże. Trzeba dodać, że koncepcja Tik Toka jest ta sama co w przypadku Musical.ly, ale ma zdecydowanie szerszy zakres. Przede wszystkim nie koncentruje się jedynie na synchronizacji ust z muzyką. Użytkownicy mają do wyboru wiele dźwięków i fragmentów utworów, a także można dodawać filtry i efekty specjalne. Warto zwrócić uwagę na fakt, że dostępna jest także opcja, która pozwala na bezpośrednie przesyłanie filmików nagranych telefonem. Filmy tworzone przez użytkowników Tik Toka są naprawdę różnorodne, dlatego każdy powinien bez większych problemów znaleźć kontent, który będzie mu pasował. Największą popularnością cieszą się wyzwania, przedstawienia taneczne oraz zabawne filmiki. Należy jednak pamiętać, że każdy ma inne poczucie humoru i nie zawsze trafimy w gusta każdego. Nie zmienia to jednak faktu, że obecnie jest to jedna z największych platform społecznościowych, z której codziennie korzysta miliony osób. Osoby, które planują korzystać z Tik Toka muszą go najpierw pobrać z App Store lub Google Play na telefon komórkowy. Możliwe jest też pobranie aplikacji bezpośrednio na komputer. Następnym krokiem jest założenie darmowego konta.

Założenie konta

Można to zrobić w sposób tradycyjny przy użyciu adresu e-mail lub łącząc Tik Toka ze swoim kontem Facebook lub Google. Całość nie powinna zająć więcej niż 5 minut. Po rejestracji nastąpi przekierowanie do strony głównej, na której wyświetli się najnowsze wideo. Warto dodać, że aplikacja Tik Tok została też przygotowana na komputery. Oprócz tego można z niej korzystać na Iphonie oraz Androidzie. Jednak należy pamiętać, żeby pobrać oprogramowanie Bluestacks, które umożliwi działanie aplikacji na laptopie lub komputerze. Po ściągnięciu Bluestacks można zainstalować Tik Toka. Niestety podczas korzystania z aplikacji na systemie Windows mogą pojawić się czasami pewne problemy. Przede wszystkim trzeba zawsze uruchamiać oba programy, ponieważ w innym wypadku Tik Tok nie będzie działał poprawnie. Najczęściej korzysta się jednak z tej aplikacji na telefonie. Można ją pobrać ze Sklepu Play lub App Store. Warto wspomnieć, że został skonstruowany specjalny smartfon pod aplikację. Jest on zoptymalizowany tak, żeby zapewnić jak najlepsze działanie Tik Toka. Odpowiedzialny za projekt jest właściciel Tik Toka we współpracy z producentem indyjskim Smartisan. Smartisan Jianguo Pro 3 to według wielu osób dopiero początek produkcji, która ma wkrótce ruszyć na masową skalę.

Jak korzystać z Tik Toka?

Na uwagę zasługuje fakt, że można też oglądać platformę Tik Tok z okna przeglądarki. Jest to bardzo dobre rozwiązanie dla osób, które siedzą akurat w pracy i mają chwilę wolnego. Mogą sobie dobrze zagospodarować ten czas i poprawić humor wchodząc na stronę Tik Tok. Kiedy korzystasz z przeglądarki nie musisz się logować ani zakładać konta. W takiej sytuacji widoczne będą jedynie konta publiczne, natomiast konta prywatne pojawią się dopiero po zalogowaniu. Tik Tok nie potrzebował wiele czasu, żeby wtargnąć na salony. W bardzo krótkim czasie aplikacja zdobyła dużą popularność. Miały na to wpływ dwa czynniki. Po pierwsze zapewnia ona popularność, a po drugie jest niezwykle funkcjonalna. Nagrywanie i publikowanie filmików zajmuje bardzo mało czasu, dlatego można to robić praktycznie w każdej chwili. Osoby, które chciały zabłysnąć w internecie jeszcze nigdy nie miały prostszej drogi na sam szczyt. Oczywiście Tik Tok to jedynie początek, ponieważ gwiazdy tej aplikacji mają też konta na innych portalach społecznościowych, takich jak Instagram oraz Facebook. Z Tik Toka korzystają także podcasterzy, celebryci, youtuberzy, a nawet działacze społeczni oraz politycy. Oznacza to bardzo dużą społeczność, która przekłada się na realne zasięgi.

Sukces na Tik Toku

Działając w ten sposób można bardzo łatwo osiągnąć sukces komercyjny, dlatego wiele osób decyduje się na promowanie swojej muzyki w ten sposób. Społeczność Tik Toka jest głównie młoda, ale można znaleźć też osoby starsze oraz studentów. Początkowo aplikacja miała dostarczać jedynie rozrywki i umilać wolny czas. Obecnie jest to bardzo prosta droga do popularności, dlatego przyciąga coraz więcej osób. Należy jednak pamiętać, że nie każdy osiągnie sukces. Przede wszystkim trzeba mieć dobry pomysł na siebie i odpowiedni plan tworzenia filmików. Dobrze jest je wrzucać regularnie, ponieważ wtedy można nawiązać lepszy kontakt ze swoimi odbiorcami. Nawiązywanie relacji z użytkownikami także jest możliwe, ale na zupełnie innych zasadach niż tych, które występują na innych portalach społecznościowych. Na ekranie głównym znajdują się treści „dla ciebie”, czyli takie, które uznane zostały przez aplikację za naprawdę wartościowe i odpowiadające twoim zainteresowaniom. Należy jednak pamiętać, że nie znamy dokładnego algorytmu Tik Toka, ponieważ podobnie jak w przypadku innych znanych aplikacji jest on strzeżony tajemnicą.

Promowanie treści

Z pewnością jednak promuje on treści, które potrafią najlepiej zaangażować widzów. W ten sposób możliwe jest dotarcie nawet do kilku milionów odbiorców, ponieważ ludzie korzystają z Tik Toka na całym świecie i nie istnieją tak naprawdę żadne ograniczenia. Oznacza to, że osoby, które mają nawet kilku obserwujących mogą mieć w rzeczywistości bardzo duże zasięgi. Warto też zwrócić uwagę na fakt, że Tik Tok opiera się na dobrze znanym Musical.ly i w pewien sposób przejął jego renomę. Osoby, które chcą korzystać z Tik Toka muszą mieć przede wszystkim konto. Od razu po zalogowaniu można przeglądać treści dobrane przez aplikację. Możesz też samodzielnie wyszukać określoną osobę i oglądać jej profil. Interfejs jest czytelny oraz intuicyjny, dlatego nikt nie powinien mieć problemów z poruszaniem się po tej platformie. Kiedy założysz profil, możesz przejść do sekcji „ja”, a potem kliknąć trzy kropki, które znajdują się w prawym górnym rogu. Właśnie w ten sposób można dostać się do ustawień, w których dostępne są opcje bezpieczeństa oraz dotyczące preferencji. Po kliknięciu ikony „główne” zostaniesz przeniesiony na stronę główną, na której można przeglądać nowe treści. Na szczególną uwagę zasługuje opcja „odkryj”, która umożliwia obejrzenie popularnych filmików ze słowami kluczowymi. Wiadomości, które otrzymujesz na Tik Toku trafiają do sekcji „przychodzące”.

Edycja konta

Oznacza to, że jest możliwia interakcja z innymi użytkownikami. Edycja profilu jest możliwe po wejściu do sekcji „ja”. Polubić wideo można przez dotknięcie serduszka, a komentarz można dodać po kliknięciu chmurki. Jak widać zasady dotyczące lajkowania oraz komentowania są podobne co na Instagramie, dlatego każdy powinien się raczej szybko odnaleźć. Istnieją jednak pewne ograniczenia, ponieważ wideo na Tik Toku może trwać od 15 do 60 sekund. W celu stworzenia naprawdę kreatywnego filmiku można wykorzystać filtry oraz efekty, które są dostępne jako narzędzia w aplikacji. Przydatna może być także rozbudowana biblioteka muzyczna. To właśnie muzyka oraz idealna synchronizacja dźwięku z wideo sprawia, że filmiki na Tik Toku osiągają tak dużą popularność. Na górze strony głównej można znaleźć filmiki użytkowników, których obserwujesz. Statystyki znajdują się po prawej stronie, podobnie jak liczba komentarzy, udostępnień oraz polubień. Profil użytkownika jest bardzo podobny do tego, który występuje na Instagramie. Nazwę konta można zmienić tak naprawdę w każdym momencie, podobnie jak zdjęcie profilowe.

Statystyki profilu

Na profilu dostępne są też statystyki, które przedstawiają całkowitą liczbę polubień wszystkich treści przesłanych przez ciebie na platformę. Na dole jest trochę miejsca, żeby zamieścić krótki opis. Poniżej tego okna umiejscowione są treści dodane przez użytkownika oraz polubione przez niego.

Z aplikacji Tik Tok można korzystać za pośrednictwem strony internetowej, ale zdecydowanie większa wygoda jest w przypadku aplikacji mobilnej. Warto też dodać, że niektóre funkcje są dostępne jedynie w aplikacji. Niestety, niektóre opcje oraz usługi nie są dostępne w pewnych regionach i krajach. Wszyscy mogą zmienić język i jest to podstawowa funkcjonalność aplikacji. Możliwe jest też ukrycie treści polubionych przez siebie. Wystarczy wejść w sekcję „ja” i kliknąć trzy kropki w prawym górnym rogu. Następnie trzeba wybrać „prywatność i bezpieczeństwo” i przewinąć na sam dół. W tym miejscu można wybrać komu mogą się wyświetlać filmiki polubione przez ciebie. Jeżeli spodoba ci się jakiś dźwięk podczas przeglądania Tik Toka to możesz go użyć. W tym celu trzeba kliknąć ikonkę, która wygląda jak płyta i znajduje się w prawym dolnym rogu.

Odtwarzanie filmików

Automatyczne odtwarzanie filmików następuje z wyciszonym dźwiękiem. Wystarczy kliknąć na wideo, żeby je zatrzymać i kliknąć jeszcze raz, żeby wznowić odtwarzanie. Filmiki, które ci się podobają możesz lajkować naciskając serduszko. Możliwe jest też komentowanie treści udostępnianych przez innych użytkowników. Jeśli jesteś twórcą to doskonale zdajesz sobie sprawę z tego jak dużą wartość mają komentarze, a także w jaki sposób wpływają na zasięgi. Należy jednak pamiętać, że komentowanie jest dostępne dopiero po zalogowaniu się na swoje konto. Po założeniu konta możliwe jest też nagrywanie i dodawanie własnych filmików. Jest to dziecinnie proste, ponieważ trzeba tylko nacisnąć znak „+”, który umiejscowiony jest na samym dole ekranu. Później wystarczy wybrać właściwe efekty oraz uruchomić nagrywanie przy pomocy czerwonego przycisku. Warto też dodać, że w każdej chwili można usunąć dodane przez siebie materiały. Należy mieć na uwadze, że z Tik Toka mogą korzystać osoby po ukończeniu 13 roku życia. Taki zapis widnieje w regulaminie serwisu.

Aplikacja tik tok na android. Dawne musical.ly

Wszyscy oszaleli na punkcie tiktoka. Każdy tylko mówi tiktok, tiktok… Jest to aplikacja mediów społecznościowych za pomocą której możesz tworzyć i udostępniać krótkie filmiki. Więc powiedzmy sobie wprost. Czy aplikacja tiktok jest już na Twoim telefonie? Tylko jeszcze jedna uwaga, użytkownicy tiktok dosyć łatwo tracą czas. Przeglądanie filmików jest wciągające. W dodatku twórcy aplikacji zapewnili aby wybór dźwięków i fragmentów utworów, jak i możliwość dodawania efektów specjalnych i filtrów była bardzo prosta dla każdego kto używa tiktok.


Warning: Trying to access array offset on value of type null in /home/rafalszr/domains/rafalszrajnert.pl/public_html/wp-content/themes/betheme/includes/content-single.php on line 286
Dr/PhD Rafał Szrajnert
Dr/PhD Rafał Szrajnert
Rafał Szrajnert to doktorant (PhD) specjalizujący się w zarządzaniu i marketingu. Ukończył studia magisterskie na wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego, a także studia podyplomowe. Jest przedsiębiorcą z ogromnymi sukcesami, Oprócz własnej działalności prowadzi doradztwo biznesowe, coaching i szkolenia, szeroko znane w Polsce. Profil działalności to: -doradztwo marketingowe -konsulting marketingowy -szkolenia, kursy -doradztwo biznesowe (psychologia, coaching) -marketing (seo, reklamy CPA, PPC)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podaj imię i adres email, aby przejść dalej