Konsulting strategiczny (doradztwo strategiczne)

Doradztwo marketingowe
Doradztwo marketingowe dla firm (marketing i konsulting)
11 czerwca, 2021
Konsulting marketingowy
Konsulting marketingowy, agencja i doradztwo
11 czerwca, 2021

Konsulting strategiczny (doradztwo strategiczne)

Konsulting strategiczny
Wypełnij formularz i odbierz wycenę:

  Dla zapytań złożonych od pon. – pt. 8.00 – 16.00 odpowiadamy w ciągu 1 godz. Na pozostałe pytania odpowiemy następnego dnia roboczego do 9.00

  Dlaczego warto ze mną współpracować


  01

  Czym się zajmuje firma konsultingowa?

  Usługi konsultingowe w zakresie strategii wytyczają to w którym kierunku idzie firma.


  02

  Konsulting strategiczny dla firm

  Konsulting strategiczny to dziedzina zarządzania zajmująca się doradzaniem podmiotom gospodarczym, najczęściej dużym organizacjom w zakresie strategii.


  03

  Największe firmy konsultingowe w Polsce

  Minusem współpracy z tego typu firmami jest duży formalizm, masa procedur i to że nigdy nie możesz nic szybko załatwić. Dlatego u nas jest inaczej.

  We wszystkich pracach wykorzystujemy narzędzia, których miesięczny koszt subskrypcji wynosi min. 2 700 PLN dla jednej firmy: Adintelligence, Semstorm, Senuto, Contadu, Ahrefs, GKP Google Keyword Planer (planer słów kluczowych google’a), Majestic, Moz, SemRush, SEOQuake, Screaming Frog, Surfer SEO, SiteLiner, Buzzsumo, SEOStation, Google Studio, Youtube analytics, Answer The Public, Google Search Console, Google Analytics, DeepCrawl, Raven, OnCrawl.

  Jeżeli wszystko powyżej przekonało Cię, że konsulting strategiczny to coś w co warto zainwestować lub polepszyć,

   

  Charakterystyka konsultingu strategicznego  W obecnych czasach konsulting strategiczny staje się bardzo przydatny w wielu przedsiębiorstwach. Warto dowiedzieć się nieco więcej na jego temat, a także zapoznać się ze specyfiką realizowanych działań. Dzięki temu możliwa będzie poprawa efektywności funkcjonowania danego przedsiębiorstwa.

  Cel konsultingu strategicznego  Konsulting strategiczny obejmuje szereg działań bezpośrednio związanych z usługami doradczymi. Doradztwo związane jest przede wszystkim ze specyfiką działalności danego przedsiębiorstwa, a także wszystkich jego elementów. Mogą być one dość zróżnicowane, dlatego najczęściej konsulting strategiczny realizowany jest z powodzeniem na wielu różnych obszarach funkcjonowania przedsiębiorstwa. Dzięki konsultingowi strategicznemu możliwe jest opracowanie efektywnych strategii związanych z dalszym postępowaniem.

  Zakres usługi  Konsulting strategiczny jest dość rozbudowaną usługą, w której zakres wchodzą zróżnicowane działania. Jednak wśród nich w szczególności wyróżnia się audyt aktualnego stanu przedsiębiorstwa, a także opracowanie bilansu strategicznego. Oprócz tego dokonuje się również analizy makrootoczenia, która uwzględnia wszystkie czynniki istotne z punktu widzenia danego przedsiębiorstwa. Dodatkowo konsulting strategiczny obejmuje również analizę rynku oraz wdrażanie odpowiedniej organizacji pracy, która w bezpośredni sposób związana jest z właściwym podejściem do procesów i projektów odbywających się w danym miejscu.

  Dodatkowe usługi  Konsulting strategiczny to usługa, która może być również rozszerzona o dodatkowe elementy, jeśli wymaga tego aktualna sytuacja. Wśród nich można w szczególności wymienić opracowanie Zrównoważonej Karty Wyników, a także przygotowanie projektu doskonalenia organizacji. Dzięki nim praca przebiegająca w przedsiębiorstwie będzie realizowana w dużo bardziej efektywny i skuteczny sposób. Warto na ten aspekt zwrócić uwagę.

  Audyt stanu organizacji  W ramach konsultingu strategicznego odbywa się również audyt stanu organizacji, który jest niezwykle istotny dla jej prawidłowego funkcjonowania na co dzień. Audyt obejmuje przede wszystkim przegląd rozwiązań stosowanych w firmie, ale także przegląd struktur organizacyjnych oraz sposobów zarządzania, które mają wpływ na wyniki osiągane przez jednostkę. Oceniane są najbardziej kluczowe składniki firmy.

  Analizy strategiczne  Kolejnym etapem konsultingu strategicznego bez wątpienia są analizy strategiczne, które mają dość duże znaczenie w wielu przypadkach. Analizy strategiczne obejmują w szczególności takie działania jak identyfikacja czynników wewnętrznych oraz zewnętrznych, które warunkują prawidłowe funkcjonowanie przedsiębiorstwa. Oprócz tego ważne jest również ustalenie szans oraz zagrożeń, które wynikają z otoczenia organizacji. Jest to niezwykle istotny czynnik w całym procesie.

  Diagnozy strategiczne  Bardzo duże znaczenie w całym procesie mają również diagnozy strategiczne, dlatego warto je uwzględnić podczas konsultingu strategicznego. Analiza makrootoczenia powinna identyfikować wszystkie niezbędne czynniki, które są w bezpośredni i pośredni sposób powiązane z funkcjonowaniem organizacji. Oprócz tego analiza wnętrza przedsiębiorstwa ma również na celu określenie jego zasobów.

  Opracowywanie strategii  Kolejnym istotnym krokiem podczas procesu konsultingu strategicznego jest również opracowywanie niezbędnych strategii działania. Program działania powinien być tworzony na kilka lat i obejmować swoim zakresem wszystkie niezbędne elementy funkcjonowania danej firmy. Dodatkowo warto wziąć pod uwagę bieżące rozwiązania, które są wykorzystywane w przedsiębiorstwie. Dzięki temu możliwa będzie ich adekwatna ocena oraz przygotowanie projektu dotyczącego ewentualnych zmian. Warto stworzyć również harmonogram zmian, zgodnie z którym będą mogły być realizowane wszystkie niezbędne procesy.

  Analiza rynku  Bardzo duże znaczenie podczas konsultingu strategicznego ma także odpowiednio przeprowadzona analiza rynku. Zbadana powinna zostać aktualna struktura danego segmentu rynku, co w bezpośredni sposób odnosi się do funkcjonowania analizowanego przedsiębiorstwa. Oprócz tego warto również sprawdzić tendencje światowe, a także zastanowić się nad możliwymi kierunkami rozwoju danego segmentu w branży.

  Podejście projektowe  Podczas działań związanych w bezpośredni sposób z konsultingiem strategicznym warto przede wszystkim zwrócić uwagę na podejście projektowe. Wdrażanie organizacji pracy w podejściu projektowym powinno obejmować takie elementy jak standaryzacja procedur projektowych, a także ich opracowywanie. Oprócz tego powinny zostać również przygotowane oraz wdrożone projekty związane ze stosowaną w przedsiębiorstwie dokumentacją, co jest niezwykle istotne podczas działań formalnych.

  Podejście procesowe  W przedsiębiorstwie dość istotne jest również podejście procesowe, dlatego warto je również uwzględnić podczas działań związanych z konsultingiem strategicznym. Wdrażanie organizacji pracy w podejściu procesowym powinno obejmować takie działania jak opracowywanie procedur związanych ze sposobami zarządzania, a także podejmowanie decyzji odnoszących się do odpowiedzialności za realizację wybranych procesów. Wydajność procesów powinna być w bezpośredni sposób związana z wynagrodzeniami uzyskiwanymi przez menedżerów w firmie.

  Opracowywanie strategii biznesowych  Kolejnym istotnym elementem jest opracowywanie strategii biznesowych w organizacji. Tego rodzaju działania najczęściej obejmują określenie założeń strategicznych, a także opracowanie misji i wizji danego przedsiębiorstwa w odniesieniu do segmentu rynku, na którym funkcjonuje. Kolejnym istotnym aspektem całego procesu jest określenie wszystkich celów strategicznych prowadzonego przedsiębiorstwa, a także identyfikacja najważniejszych w nim procesów.

  Opracowanie Zrównoważonej Karty Wyników  W trakcie prowadzenia działań związanych z konsultingiem strategicznym warto również opracować Zrównoważoną Kartę Wyników, ponieważ jest to niezwykle istotne działanie w całym procesie. Dzięki temu możliwe jest efektywne opracowanie oraz wdrożenie strategii działania w odniesieniu do planowych do realizacji celów. W tym przypadku warto również zidentyfikować kluczowe procesy gospodarcze, które odbywają się w danym przedsiębiorstwie.

  Doradztwo strategiczne, czy doradztwo biznesowe to kompleksowy plan dla Twojej firmy. Consultant, inaczej doradca świadczy doradztwo w zakresie strategii działalności firmy, nie tylko jako restrukturyzacja czy analiza systemów zarządzania. Mówiąc prościej... Konsultant daje kompleksowe usługi j po to aby się rozwijać.

  Przy okaji, jakie są największe firmy konsultingowe:

  Jest to tzw. Wielka Czwórka.

  Deloitte.
  EY.
  KPMG.
  PwC.

  Usługi konsultingowe, konsulting biznesowy co to jest?

  Myślę że bardzo dobrze znasz odpowiedź na to pytanie skoro dotarłeś aż tutaj.

  Po prostu zarezerwuj swój konsulting strategiczny:
  Wypełnij formularz usługi konsultingowe cennik:


   Warning: Trying to access array offset on value of type null in /home/rafalszr/domains/rafalszrajnert.pl/public_html/wp-content/themes/betheme/includes/content-single.php on line 286
   Dr/PhD Rafał Szrajnert
   Dr/PhD Rafał Szrajnert
   Rafał Szrajnert to doktorant (PhD) specjalizujący się w zarządzaniu i marketingu. Ukończył studia magisterskie na wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego, a także studia podyplomowe. Jest przedsiębiorcą z ogromnymi sukcesami, Oprócz własnej działalności prowadzi doradztwo biznesowe, coaching i szkolenia, szeroko znane w Polsce. Profil działalności to: -doradztwo marketingowe -konsulting marketingowy -szkolenia, kursy -doradztwo biznesowe (psychologia, coaching) -marketing (seo, reklamy CPA, PPC)

   Dodaj komentarz

   Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

   Podaj imię i adres email, aby przejść dalej