Wąwóz Masca
Wakacje na Teneryfie i zejście wąwozem Masca
Grudzień 24, 2017
Efektywność, wydajność i produktywność
3 kluczowe sukcesu-[efektywność, wydajność i produktywność]
Styczeń 3, 2018
Pokaż wszystkie

RECENZJA książki „Szefie angażuj zespół”

Szefie angażuj zespół

Szefie angażuj zespół

RECENZJA książki "Szefie angażuj zespół"

Przed Świętami poproszono mnie o recenzję książki Roberta Zycha, pt. „Szefie angażuj zespół. Jak motywować grupę metodą Decision Making for Leaders”, wydawnictwa onepress.
Książka bazuje głównie na modelu Vroom’a. Był to model zajmujący się badaniem stopnia partycypacji podwładnych w procesie rozwiązywania problemów. Zakłada istnienie pięciu różnych wzorców uczestnictwa pracowników i zespołu, a także sugeruje który będzie najodpowiedniejszy. Styl pisania autora jest dosyć łatwy do zrozumienia, co powoduje że książkę „Szefie angażuj zespół” czyta się dosyć szybko i płynnie.
To co bardzo spodobało mi się w książce Roberta to to, że oprócz łatwo wyjaśnionej teorii jest jeszcze sporo przykładów praktycznych. Jest to bardzo pomocne, gdyż część z tych scenariuszy jest bardzo podobna do tych, które spotykają nas w naszym codziennym życiu zawodowym. Powoduje to fakt, że mogą być łatwiej zrozumiane i zaaplikowane. Sam w swoich szkoleniach jak najczęściej staram się przekładać teorię na praktykę, ponieważ wiem że tylko wtedy zostanie dobrze przyswojona. Historie i przykłady w dobry sposób ilustrują to jak ważne jest tu rozróżnienie na sposoby podejmowanych decyzji (jednostkowo czy zespołowo). W tym momencie mógłbym się rozpisać i zacząć szczegółowo recenzować modele zawarte w książce, ale nic już więcej nie zdradzę.

Do następnego razu RS


PS.
Koniecznie odwiedź nasz SKLEP

Podziel się z innymi!

Jeśli chcesz dostawać ciekawe informacje,
zapisz się na listę email.