5 trików na zwiększenie produktywności

młody przedsiębiorca w akcji
7 zasad młodych przedsiębiorców
Wrzesień 18, 2017
podejmowanie decyzji
17 powodów dlaczego ludzie zwlekają z podjęciem decyzji
Październik 2, 2017
Pokaż wszystkie

5 trików na zwiększenie produktywności

zwiększenie produktywnośći

5 trików na zwiększenie produktywności
Założyłeś firmę, ale nakład obowiązków cały czas się zwiększa i nie możesz ich wszystkich wykonać do końca w danym terminie. Czasami nawet nie wykonujesz ich wcale. Poniższy artykuł zawiera naukowe i przetestowana triki na to jak wykonać więcej pracy w krótszym czasie. Oto pięć najlepszych polepszaczy wydajności:


Oto pięć najlepszych polepszaczy wydajności:


1. Użyj zasady dwóch minut."Jeśli zajmie to mniej niż dwie minuty, zrób to teraz."
- David Allen

W książce Davida Allena "Getting Things Done" wyjaśnione jest jak w łatwy sposób można zwiększyć swoją produktywność. Jest to prosta zasada. Działa dlatego że ćwiczy Twój umysł w pokonywaniu prokrastynacji i zwalcza niechęć do pracy. Więc jeśli natkniesz się na zadanie które zajmuje mniej jak 2 minuty, zrób to teraz.


2. Twój poranny rytuał."Istnieją tylko dwa dni w roku, w których nic nie może być zrobione. jeden nazywamy wczoraj, a drugi jutro."
– Dalajlama XIV

W książce "Cudowny poranek" Hal Elrod opisuje swój rytuał i mówi dlaczego jest on tak ważny. Rano rutyna przygotowuje emocjonalnie, fizycznie i psychicznie do wyzwań w nadchodzącym dniu. Większość z nas ma problemy z porannym obudzeniem się i zaczęciem dnia na pełnych obrotach. Odpowiedni plan pomaga wskoczyć na dobrą drogę, a robiąc to co sprawia Tobie przyjemność i pomaga zyskać pozytywne nastawienie psychiczne sprawia że dzień będzie bardziej produktywny. Poranna rutyna tworzy uczucie pewności. W jej skład mogą wchodzić medytacja, ćwiczenia, czytanie i zimny prysznic.


3. Wykonaj najpierw najtrudniejsze zadania.Rano mamy najwięcej energii umysłowej do trudnych zadań. Jesteśmy wypoczęci i wykonywanie łatwej pracy mija się z celem. Ważnym jest, aby ustalić grafik nadchodzącego dnia żeby trudne zadanie, które wymaga od nas najwięcej energii wykonać na początku. Jeśli zrobimy na odwrót to wykonany kilka mniejszych a duże i najtrudniejsze zostawimy na później. Znasz już ten schemat? Będąc zmęczonym, i tak go nie wykonasz. Przenosisz na kolejny dzień i już jesteś spóźniony. Sytuacja się powtarza… a Ty cały czas zaczynasz od tego co łatwe, bo tak jest prościej. Chyba czas na zmianę.

W punkcie 5 możesz przeczytać jak zoptymalizować swój czas, by te zadania wykonać lepiej i szybciej.


4. Technika pomodoro."Złożoność jest wrogiem egzekucji"
- Tony Robbins

Co to jest technika Pomodoro? Cóż, celem jest zapewnienie maksymalnego skupienia i przejrzystości umysłowej podczas wykonywania zadań. To zasadniczo 25-minutowa praca, a następnie 5-minutowa przerwa. Po czterech takich sesjach zrób sobie dłuższą przerwę. Możesz użyć zegara lub aplikacji Pomodoro żeby odmierzać czas. Podział pracy na stosunkowo krótkie odcinki czasowe ma wiele zalet. Co najważniejsze pozwala na pracę w skupieniu. Łatwiej Ci się jest skoncentrować kiedy wiesz, że masz to zrobić tylko przez krótki czas. Świadomość upływającego czasu zwiększa też Twoją wydajność, bo chcesz skończyć zadanie przed przerwą.


5. Zaplanuj swoje zakłócenia."Jeśli nie zaprojektujesz swojego własnego planu życia, masz szanse, że wpadniesz w plan kogoś innego. I zgadnij, co Ci zaplanowali? Niewiele. "
- Jim Rohn

W jaki sposób zaplanować swoje zakłócenia? W obecnych czasach jest ich na prawdę sporo. Telefon co chwilę przypomina Ci że dostałeś e-mail lub ktoś skomentował Twój post na facebooku. Znajomy pyta się czy oglądałeś serial a pies chce iść na spacer. Zorganizuj swój czas tak aby zając się tym w trakcie przerw, a telefon zawsze możesz wyciszyć. Więcej o chwilowym odrzuceniu social media możesz przeczytać tutaj.


WniosekLudzie czytają motywacyjne artykuły, mówią że chcieliby zmiany, ale mało wykonują czynności. Można być super teoretykiem, tylko że jeśli nie zaczniemy czegoś robić to teoria się nie przyda. Chcę, aby było inaczej. Wyobraź sobie, jak wyglądałoby inaczej Twoje życie, jeśli wykonasz te czynności?

Do następnego razu RS

Zapraszamy do naszego SKLEPU